Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

tahaks teada kas ujumine treenib alaseljalihaseid? ja kas aitab seljavalukaotamisele kaasa?

Ujumine on kogu keha treening. Reeglina aitab jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea, mida sa treeningul teed, sellepärast raske ka konkreetselt vastata. Aga põhimõtteliselt peaks selja-, niude - nimme- ja kõhulihaste treenimine olema tasakaalus, siis säilib vaagna keskasend. Harjutusi kõhulihastele tuleb sooritada õige tehnikaga, st. jalad põlvedest kõverdatud, et niude-nimmelihast tööst välja lülitada.

Iliopsoas on inimese tugevaim puusapainutajalihas. Jooksu- ja hüppetreeningud tugevdavad teda veelgi, samaaegselt lühenevad seljalihased. Treeningusse tuleb lülitada ka niude-nimme- ja seljalihaste venitusharjutused.

Üks video kõhulihaste harjutuse õige sooritusega:

http://www.bodybuilding.com/exercises/deta...w/name/crunches

Kui aus olla siis seni olen kasutanud kõhulihaste treenimiseks ainult kolme harjutust: planku, twisti ja gym balliga ülakeha tõsteid. Võib olla olen siis hoidnud ülakeha liiga sirgelt. Seljasirutajale kas siis põrandal kõhuli ülakehatõsteid või siis pallil, vahel ka vahelduse mõttes aguameni. Muideks avastasin, et kui ma hantliga teen swungi siis see hoiab kohe mittu päeva seljavalu eemal, swungi päeval teen ka veel ainult kätekõverdusi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seljalihase põletik,kuidas seda ravida?

Kes diagnoosis? Eeldan et arst? Tema ei soovitanud midagi? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes diagnoosis? Eeldan et arst? Tema ei soovitanud midagi? :D

jah arst,soovitas jõusaalis käimine lõpetada,tundub natuke karm :D .Plaan külastada Tiit Ilvest ei tea kas saan sealt abi,olen lugenud et

kirjutab tablette välja muud nägu midagi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah arst,soovitas jõusaalis käimine lõpetada,tundub natuke karm :D .Plaan külastada Tiit Ilvest ei tea kas saan sealt abi,olen lugenud et

kirjutab tablette välja muud nägu midagi..

Haha, kust sa seda lugesid :D ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja päeval alustan jõutõmbega , nagu ikka . Teen eelnevalt korralikult sooja , ja soojendus seeriaid teen ka . Hakkan tegema , peale esimest seeriat seljas valu just alaseljas , ja nii jätkub see seljapäeva lõpuni . Tehnika viga pole kindlasti . Mõtlesin , et küsin üle , võibolla ei peaks tegema jõutõmmet , sest selg on ju nõrk koht .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa väidad, et tehnika on korras ja teed ka soojendust piisavalt, siis jääb järele variant, et valusaks jääv koht ei pea lihtsalt koormusele vastu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üle 3-5 g pole vist mõtet lihasevalude vastu võtta.

Milligrammid on maipõrnikatele, inimesel pole nendega midagi teha.

Kas siis 6 tabletti (0.500mg) päevas.Kaua selline ravikuur võiks kesta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järelikult alaselg , siis nõrk ? Aga ehk oskab keegi seljuhul harjutusi öelda , mis treenivad alaselga . Ning , kui treenin vaatamata valule , kas see võib tekitada mingeid vigastusi ?

Vastus on jah.

xlbpm.jpg

Juhised siin

Need on siuksed elemaarsemad, nii läbi neti sulle midagi täpsemat soovitada on väga raske.

Kõik oleneb, millal valu tekib, kas ühepoolselt, milline on röntgen jne jne, võib-olla sulle mõned harjutused üldse keelatud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja lailihas teeb hirmsat valu. Vasaku käega ei saa isegi koolikotti kätte võtta, tekib meeletu valu. Ainult selja paremas osas on valu, ülejäänud selg ok.

Ise arvan, et äkki tõmbasin veidi ära või siis sain pärast sauna õues lihasele külma, aga siis peaks loogiliselt võttes ju suurem osa valulik olema. Valu on kõike tehes - istudes, kõndides, keha pöörates, mis iganes. Hambad ristis vaja mõndasi asju teha. Valu on nüüd kestnud nii 2 päeva, eile hommikul oli juba päris valulik, täna ei suutnud isegi kooli minna. Määrin hobusesalviga, peaks tegelikult ju aitama. Trennist kohe üldse puhkust teha ei taha, tahaks siis kasvõi muid lihasgruppe teha, aga kas on mõtet? On vast ka oht lihasele liiga teha.

Ma olen päris nõutu, kui aus olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Külmapakikesi ja puhkust. Trenni ma küll ei soovitaks teha.

Valuvaigisteid/põletikuvastaseid võid ka kasutada, nii suukaudseid kui pealemääritavaid.

Hobusesalv on väga ebamäärane asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja lailihas teeb hirmsat valu. Vasaku käega ei saa isegi koolikotti kätte võtta, tekib meeletu valu. Ainult selja paremas osas on valu, ülejäänud selg ok.

Ise arvan, et äkki tõmbasin veidi ära või siis sain pärast sauna õues lihasele külma, aga siis peaks loogiliselt võttes ju suurem osa valulik olema. Valu on kõike tehes - istudes, kõndides, keha pöörates, mis iganes. Hambad ristis vaja mõndasi asju teha. Valu on nüüd kestnud nii 2 päeva, eile hommikul oli juba päris valulik, täna ei suutnud isegi kooli minna. Määrin hobusesalviga, peaks tegelikult ju aitama. Trennist kohe üldse puhkust teha ei taha, tahaks siis kasvõi muid lihasgruppe teha, aga kas on mõtet? On vast ka oht lihasele liiga teha.

Ma olen päris nõutu, kui aus olla.

Mis osa lailihasest, kas selgroo poolne osa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alaselg on vahelduva eduga üle 2a valutanud, kõik sai vist kunagi alguse sellest, kui libeda peal suure raskusega taha kaldusin ja väga suur pinge alaseljale langes, siis ei saanud mitu päeva kummardada.

See mingi naks on käinud seljast läbi päris mitu x, niisama midagi maast võttes, sokke jalga pannes jne, kui see juba juhtunud on, siis peab pulksirgelt kogu aeg olema, sest selg lihtsalt ei kanna.

Olen teinud igast röntgenid,kompuuterid ning nüüd hiljuti käisin magnetuuringul Tallinnas. Vastuseks sain, et diski prolapsi pole, mingid väiksed muutused on 2 diskiga, aga ei need ei tohiks sellist valu teha.

Arst siis korra mõtles ja pakkus välja, et mind vaevab D-vitamiini puudus ning selle pärast on diskid ja luud nõrgad ning kogu raskus laskub seljalihastele ja need paratamatult väsivad ära. Ta põhjendaski siis seda valu, et lihased on väsinud, luustik nõrk ning siis disk käib korra lihtsalt seljanärvi peal ära ja siis sellest taastubki kuni 7 päeva. Kirjutas välja mingi D-vitamiini nime, ütles, et iga päev võta 1 ning umbes 30 päevaga peaks juba natuke paremaks minema hakkama, kas tõesti võib probleem selles seisneda, või arst lihtsalt tahtis kiirelt minust vabaneda tol hetkel ?

Praegu käin ka jõusaalis, kükki , jõutõmmet ja muid taolisi asju ei tee. Muude harjutuste ajal hoian selga kogu aeg nii nõgusana kui vähegi saan, siis kuidagi teeb harjutused ära.

Ükspäev sõber jäi vaikselt surudes kangi alla, painutasin siis veidi ette ja aitasin õrnalt kaasa, aga juba siis läks selg tõsiselt hellaks, valu oli, aga mitte päris see tugev valu, mis kohe täitsa invaliidiks teeb.

Valu on siis alaseljas ja täpselt keskel. Ettepainduvus väga kehva, selili maas olles saan sirgeid jalgu tõsta väga vähe ilma, et alaselg tunda annaks, sääreluu kõrval mingi närv on vähem tundlikum kui peaks(ei mäleta, mis närv).

Muudetud kasutaja EestiMats poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alaselg on vahelduva eduga üle 2a valutanud, kõik sai vist kunagi alguse sellest, kui libeda peal suure raskusega taha kaldusin ja väga suur pinge alaseljale langes, siis ei saanud mitu päeva kummardada.

See mingi naks on käinud seljast läbi päris mitu x, niisama midagi maast võttes, sokke jalga pannes jne, kui see juba juhtunud on, siis peab pulksirgelt kogu aeg olema, sest selg lihtsalt ei kanna.

Olen teinud igast röntgenid,kompuuterid ning nüüd hiljuti käisin magnetuuringul Tallinnas. Vastuseks sain, et diski prolapsi pole, mingid väiksed muutused on 2 diskiga, aga ei need ei tohiks sellist valu teha.

Arst siis korra mõtles ja pakkus välja, et mind vaevab D-vitamiini puudus ning selle pärast on diskid ja luud nõrgad ning kogu raskus laskub seljalihastele ja need paratamatult väsivad ära. Ta põhjendaski siis seda valu, et lihased on väsinud, luustik nõrk ning siis disk käib korra lihtsalt seljanärvi peal ära ja siis sellest taastubki kuni 7 päeva. Kirjutas välja mingi D-vitamiini nime, ütles, et iga päev võta 1 ning umbes 30 päevaga peaks juba natuke paremaks minema hakkama, kas tõesti võib probleem selles seisneda, või arst lihtsalt tahtis kiirelt minust vabaneda tol hetkel ?

Praegu käin ka jõusaalis, kükki , jõutõmmet ja muid taolisi asju ei tee. Muude harjutuste ajal hoian selga kogu aeg nii nõgusana kui vähegi saan, siis kuidagi teeb harjutused ära.

Ükspäev sõber jäi vaikselt surudes kangi alla, painutasin siis veidi ette ja aitasin õrnalt kaasa, aga juba siis läks selg tõsiselt hellaks, valu oli, aga mitte päris see tugev valu, mis kohe täitsa invaliidiks teeb.

Valu on siis alaseljas ja täpselt keskel. Ettepainduvus väga kehva, selili maas olles saan sirgeid jalgu tõsta väga vähe ilma, et alaselg tunda annaks, sääreluu kõrval mingi närv on vähem tundlikum kui peaks(ei mäleta, mis närv).

Lase ära mõõta luutihedus selgroos, perearst annab suunamiskirja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lase ära mõõta luutihedus selgroos, perearst annab suunamiskirja.

Millest luutiheduse probleemid tekkida võivad? Milline on üldiselt ravi? Kas pigem mikro-toitainete regulaarne puudus või on tihtipeale muud tervisemured/geneetilised haigused põhjusteks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×