Jump to content
plaah

Seljaprobleemid

Recommended Posts

Tere,muret teeb alaselg,kuna praktiliselt pidevalt valutab.Umbes 6kuud tagasi t6mbasin selja ära.Suurem valu on möödas.Aga selline väiksem on koguaeg,eriti kui istuda.Kas parem oleks v6tta jõusaalist puhkus või jätta selja harjutused välja? ise mõtlesin teha seljale 3harjutuse asemel 1.Huvitaval kombel valutab selg kodus olles.Kas on keegi kel sama mure olnud? või teab mõnda head spetsialisti kelle poole pöörduda.Perearsti juurde minek tundub suht m6tetu.Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks sama nagu ikka, perearsti juurde, röntgenisse, (pildid plaadile kui tasulise kiropraktiku juurde), või lase suunata ortopeedi v spordiarsti (äärmisel juhul traumatoloogi) juurde.

Endal paremad kogemused kiropraktikutega, traumatoloogid võivad päris brutaalsed olla.

Seniakaua mina pigem puhkaks, riskide minimaliseerimiseks.

Mis linnast oled?

Ole hea, anna siis pärast tagasisidet ka, diagnoos, tulemus jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kõvasti ja kuidas ära tõmbasid?

Ma tõmbasin ka alaselja ära, nimmepiirkonna, määrisin salvidega ja läks üle.

Soovitan sul ka salvidega määrida, Mirralgiiniga näiteks, või "hobusesalviga".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,muret teeb alaselg,kuna praktiliselt pidevalt valutab.Umbes 6kuud tagasi t6mbasin selja ära.Suurem valu on möödas.Aga selline väiksem on koguaeg,eriti kui istuda.Kas parem oleks v6tta jõusaalist puhkus või jätta selja harjutused välja? ise mõtlesin teha seljale 3harjutuse asemel 1.Huvitaval kombel valutab selg kodus olles.Kas on keegi kel sama mure olnud? või teab mõnda head spetsialisti kelle poole pöörduda.Perearsti juurde minek tundub suht m6tetu.Tänud.

Taastusavi oled käinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,muret teeb alaselg,kuna praktiliselt pidevalt valutab.Umbes 6kuud tagasi t6mbasin selja ära.Suurem valu on möödas.Aga selline väiksem on koguaeg,eriti kui istuda.Kas parem oleks v6tta jõusaalist puhkus või jätta selja harjutused välja? ise mõtlesin teha seljale 3harjutuse asemel 1.Huvitaval kombel valutab selg kodus olles.Kas on keegi kel sama mure olnud? või teab mõnda head spetsialisti kelle poole pöörduda.Perearsti juurde minek tundub suht m6tetu.Tänud.

Tavaline radikuliit. Jätkuvalt soovitaks kõhu, selja ja kanni aktiveerimise harjutusi, nimmeniudelihase venitusi, Diclaxi 4% geeli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selline mure siis, et iga kord jõutõmbe päeval on alaselg selline üleüldiselt nagu valus ja kange..ei ole mingit hästi teravat ühe koha valu vaid üleüldiselt selline kangus ja väga häiriv valu.

põhimõtteliselt ta on mingi mingi õrnalt sama päev ja natuke teine päev see valu ja siis läheb üle

ja iga kord kui teen uuesti , tuleb uuesti

noh ma tegelt jõutõmmet teinud mingi kuu aega, ehk 4-5 päeva ainult. niiet äkki algaja värk või?

ja muidu tehnika kohta, ma hindan ennast üsna objektiivselt nüüd ja ütleks, et see peaks korras olema.

olen palju internetist otsinud ja vaatanud läbi mark rippetoe starting strength videod, seal oli ka eraldi video jõutõmbe kohta.

et kas see võib olla tõsisem asi? või on see tavaline?

jaa valu kohta, võin paraleele tuua vahel sarnase valuga, näiteks kui istun kaua arvuti taga või äkki isegi püsti olen palju, siis peale pikka päeva lähen voodisse sellili pikali, siis ei saa päris ennast kohe välja sirutada, sest alaseljas on valu nagu, et just sel hetkel kui selg läheb sirgu ( loomulikult on alaselg vist natuke nõgus).. et äkki mu alaselg liiga nõgus niisama ja siis vajub kokku seal midagi. ja natuke olen sellili nii et jalad kõverad ja mingi 30 sekundit olen nii, siis saan vaikselt jalad sirgu panna ja keha nagu harjub ära ja valu kaob ära

aga üldjuhul nagu tavaelus pole sellist probleemi kunagi olnud, vaid just nüüd jõutõmbe ajal tuli selline imelik valu

samuti varasematel aastatel olen arsti ülevaatusel käinud ja olevat korras nagu selg peale vaadates, vms , mis iganes nas lasevad mingis asendis olla ja vaatavad pilguga selga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaline see igatahes ei ole. Kas seljapäeval alaselja ikka soojaks teed korralikult? Võiksid järgmisel seljapäeval teha video oma jõutõmbe tehnikast, sest äkki ei olegi tehnika nii hea kui arvad. Proovi äkki rippuda lõuatõmbe kangi küljes, ehk teeb paremaks. Või äkki kasutad liiga suuri raskusi?

Mul endal ka selline jama, kui ca 1,5h seisan läheb selg kangeks või kuidagi tuimaks. Tavaliselt teen siis paar kerget ette-kallutust;käib ilge ragin ja pragin läbi aga pärast seda on jälle korras. :D Kui enne jõutõmmet sellist jama ei olnud siis vaata ikkagi oma tehnika ja raskused üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavaline see igatahes ei ole. Kas seljapäeval alaselja ikka soojaks teed korralikult? Võiksid järgmisel seljapäeval teha video oma jõutõmbe tehnikast, sest äkki ei olegi tehnika nii hea kui arvad. Proovi äkki rippuda lõuatõmbe kangi küljes, ehk teeb paremaks. Või äkki kasutad liiga suuri raskusi?

Mul endal ka selline jama, kui ca 1,5h seisan läheb selg kangeks või kuidagi tuimaks. Tavaliselt teen siis paar kerget ette-kallutust;käib ilge ragin ja pragin läbi aga pärast seda on jälle korras. :D Kui enne jõutõmmet sellist jama ei olnud siis vaata ikkagi oma tehnika ja raskused üle.

äkki on asi raskustes..üritan hullult punnitada mingit jõuseeriat, kus ma 4-5 korda max jõuan ja sellega tulenevalt äkki tehnika halveneb

proovin järgmine nädal esiteks nii, et teen kergema raskustega ilusti kõik, vaatan mis tulemuse annab

Muudetud kasutaja Char27 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
äkki on asi raskustes..üritan hullult punnitada mingit jõuseeriat, kus ma 4-5 korda max jõuan ja sellega tulenevalt äkki tehnika halveneb

proovin järgmine nädal esiteks nii, et teen kergema raskustega ilusti kõik, vaatan mis tulemuse annab

tee 12, 10, 8, 6 nt.

ja päris suutlikkuseni ära üldse mine - eriti 4 kordusega, kui alaselg nõrk on.

Treeni alaselga rohkem, ise avastasin hiljuti alaselja harjutuse "Good Morning"

Väga hea harjutus, kuid tuleb teha suure ettevaatlikkusega. Alustada / teha pigem kergete/keskmiste raskustega niikaua kui tunne kindel ja tehnika selge.

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tee 12, 10, 8, 6 nt.

ja päris suutlikkuseni ära üldse mine - eriti 4 kordusega, kui alaselg nõrk on.

Treeni alaselga rohkem, ise avastasin hiljuti alaselja harjutuse "Good Morning"

Väga hea harjutus, kuid tuleb teha suure ettevaatlikkusega. Alustada / teha pigem kergete/keskmiste raskustega niikaua kui tunne kindel ja tehnika selge.

see harjutus mul ka kavas, teen mingi 50-60 kiloga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks oleks tore, kui saame ülevaate kogu sinu treeningkavast. Kui sul jõutõmme sees ja good morning, siis ehk liiga palju harjutusi. Ja video jõutõmbest oleks kah abiks.

Igatahes kas sa paned kõhu pingule ja tõmbad õlad taha kokku ja alla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks oleks tore, kui saame ülevaate kogu sinu treeningkavast. Kui sul jõutõmme sees ja good morning, siis ehk liiga palju harjutusi. Ja video jõutõmbest oleks kah abiks.

Igatahes kas sa paned kõhu pingule ja tõmbad õlad taha kokku ja alla?

õlad taha ja kokku küll, aga kõhtu pole jälginud, äkki peaks

ja kava:

Rind, biitseps, käsi

kangi surumine

incline dumbbell press

straight-arm dumbbell pullover

EZ-curl

zottman curl

istudes biitseps mustad kettad

palm-up curl käele

palm-down curl käele

Selg, triitseps, kõht

deadlift

tõmme alla lai haare

dumbbell/barbell row

prantsuse surumine kangiga

triceps pushdown

bench dip

jalgade tõste sellili

crunches

Jalg, rind

kangi surumine

smith squat

jalapress

lunges

jala sirutus ette

good morning

püsti calves

istudes calves

Selg, õlg, kõht, trapets

tõmme alla lai haare

kangi lükkamine õlaga

õlamasin külgedele

lendamine külgedele

lendamine ette kallutatult

õlatõsted trapetsile

õlatõsted trapetsile (2)

need topelt rinna ja selja 1 harjutus, on, et jõudu kiiremini saada, jõuseeriad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,muret teeb alaselg,kuna praktiliselt pidevalt valutab.Umbes 6kuud tagasi t6mbasin selja ära.Suurem valu on möödas.Aga selline väiksem on koguaeg,eriti kui istuda.Kas parem oleks v6tta jõusaalist puhkus või jätta selja harjutused välja? ise mõtlesin teha seljale 3harjutuse asemel 1.Huvitaval kombel valutab selg kodus olles.Kas on keegi kel sama mure olnud? või teab mõnda head spetsialisti kelle poole pöörduda.Perearsti juurde minek tundub suht m6tetu.Tänud.

No nii,sai siis ära käidud kiropraktiku Tiit Ilvese juures,erilist abi sealt ei saanud,soovitas küll 10päeva ette mitte kummardada,telekat vaadata kõhuli padi lõua alla ja istudes padi seljataha.Sellest möödas ca 9päeva,selg endiselt valutab,külastasin ka perearsti kes vaatas,katsus ja ütles et midagi hullu.Suunas füsiteraapiasse,seal käidud 2korda(6korrast).Hetkel sama valu mis ennem,arvan et sellest pole ka abi.Nüüd hakkab mõte liikuma masaazi poole,aga ei tea kas sealt ka abi saan,sellinne tunne et jäängi niimodi jooksma.Jama veel see et röntgen pilt ei pidanud midagi näitama muidu oleks pilt selge mis viga..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jama veel see et röntgen pilt ei pidanud midagi näitama muidu oleks pilt selge mis viga.

Röntgen ei näitagi midagi, isegi kontrastainega mitte eriti. MRI ka. Mehaanilised muutused on niikuinii ainult pool võrrandit. Kui mu soovitused ei aidanud, siis jäävad variantidest veel kortisoolisüst, kiropraktik, osteopaat ja operatsioon. Aga mul on tunne et sa ei ole veel eelmisigi proovinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii,sai siis ära käidud kiropraktiku Tiit Ilvese juures,erilist abi sealt ei saanud,soovitas küll 10päeva ette mitte kummardada,telekat vaadata kõhuli padi lõua alla ja istudes padi seljataha.Sellest möödas ca 9päeva,selg endiselt valutab,külastasin ka perearsti kes vaatas,katsus ja ütles et midagi hullu.Suunas füsiteraapiasse,seal käidud 2korda(6korrast).Hetkel sama valu mis ennem,arvan et sellest pole ka abi.Nüüd hakkab mõte liikuma masaazi poole,aga ei tea kas sealt ka abi saan,sellinne tunne et jäängi niimodi jooksma.Jama veel see et röntgen pilt ei pidanud midagi näitama muidu oleks pilt selge mis viga..

Kui aparaadid ei näita, siis närvivalu. Määri salvidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui aparaadid ei näita, siis närvivalu. Määri salvidega.

Igasugune valu on närvivalu.

Võta valu nagu informatsiooni....signaali.

Salve ei kasuta. Pigem mõjutan, kas siis sooja või külmaga. Oleneb olukorrast ja eelistustest, mõlemad leevendavad valu.

Aitab ka ogamati peal lebamine ja eelkõige ikkagi võimlemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Röntgen ei näitagi midagi, isegi kontrastainega mitte eriti. MRI ka. Mehaanilised muutused on niikuinii ainult pool võrrandit. Kui mu soovitused ei aidanud, siis jäävad variantidest veel kortisoolisüst, kiropraktik, osteopaat ja operatsioon. Aga mul on tunne et sa ei ole veel eelmisigi proovinud.

Ükski normaalne arst ei tohiks minumeelest teha operatsiooni, kui isegi MRI-d pole tehtud.

Röntgen on luude jm jaoks, ja midagi ta ikka näitab. Ja MRI on loogikas järgmine.

Oleks loogiline uurida muutusi luudes, pehmetes kudedes ja siis järgneb juba närvide toimimine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ükski normaalne arst ei tohiks minumeelest teha operatsiooni, kui isegi MRI-d pole tehtud.

Röntgen on luude jm jaoks, ja midagi ta ikka näitab. Ja MRI on loogikas järgmine.

Oleks loogiline uurida muutusi luudes, pehmetes kudedes ja siis järgneb juba närvide toimimine.

Minul ei näidanud kumbki eriti midagi aga pool kõhrketast on nüüdseks ammu eemaldatud. Kuvadiagnostika on rohkem arsti rahustamiseks et ta tegeleb ikka teadusliku asjaga. Eks ta vihjeid annab aga selgeid vastuseid küll mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul ei näidanud kumbki eriti midagi aga pool kõhrketast on nüüdseks ammu eemaldatud. Kuvadiagnostika on rohkem arsti rahustamiseks et ta tegeleb ikka teadusliku asjaga. Eks ta vihjeid annab aga selgeid vastuseid küll mitte.

Kas opp aitas sinu puhul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas opp aitas sinu puhul?

...ja mis pani arsti otsustama siiski operatsiooni kasuks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul ei näidanud kumbki eriti midagi aga pool kõhrketast on nüüdseks ammu eemaldatud. Kuvadiagnostika on rohkem arsti rahustamiseks et ta tegeleb ikka teadusliku asjaga. Eks ta vihjeid annab aga selgeid vastuseid küll mitte.

Mis parata, me saame kasutada neid meetodeid, mis meil on. Kui sul midagi alternatiivset ja sama hästi infot andvat välja pakkuda, siis ootan huviga:) Sest valdavas osas saab ikka nende puhul pildi kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×