Jump to content
tony

Jogurtisõpradele

Recommended Posts

Selline kiri ringleb siis.. Mida arvate? Minu jaoks tundub üsna jabur ja asjatut paanikat tekitav, samas tuttav, kes mulle kirja saatis, jagas juba oma Actimelid tuttavatele...

DANONE PEAB EEMALDAMA VALEREKLAAMI PEALE 15 AASTAT KESTNUD AJUPESU!

Prantsuse mikrobioloogi ja tunnustatud teadlase Didier Raoulti poolt 2009. a. septembris teadusajakirjas Nature avaldatud artikkel (Probiotics and obesity: a link?) kandis lõpuks vilja. Selle artikli erinevaid variatsioone on avaldatud loendamatutes Prantsuse ajakirjades, foorumites ja veebilehtedel...

Nimelt probiootikumid, mida Danone lisab erinevatesse jogurtitesse, ja mis selle firma reklaamväidete kohaselt peaksid “boostima” meie immuunsüsteemi kaitsemehhanisme, mängivad Marseille Timone laboratooriumi direktori sõnul suurt rolli laste ülekaalulise epideemias.

Probleem on selles, et need “aktiivsed ja elusad” bakterid, nagu Danone väidab, on samad, mida kasutatakse juba ammu tööstuslikes sea- ja kanakasvandustes kasvuaktivaatoritena, et lihaloomad kiiremini kaalus juurde võtaksid. Nendega nuumatud siga võtab kaalus juurde 10% rohkem kui neid probiootikume mittesaav siga.

Selliseid probiootikume on igas Activia või Actimeli purgis tervelt 1 miljard.

Juba 2009. a. alguses hakkasid mitmed Prantsusmaa teadlased uurima ülekaaluliste ja normaalkaalus inimeste soolestiku mikrofloorat ja avastasid, et nende soolestikus olid ülekaalus samad probiootikumid, mis nn tervisejogurtites.

Didier Raoult küsib: „Miks lubatakse inimeste toidus kasutada samu kasvustimulaatoreid, mida lihaloomade kasvandustes, ilma et teataks, milline on nende toime laste organismile?“ Sama teadlane on avalikult nõudnud, et viidaks läbi ka teisi uurimusi, et saada teada KÕIKIDE piimatoodete täpne roll laste ülekaalulisuse epideemias.

Hetkel on Danone kontsern tugeva surve all – meedia hinnangul peavad nad pehmelt öeldes “üle vaatama oma kodutöö”. Üsna tõenäoliselt kujuneb see raskeks hoobiks nende lobbytööle, kuna kontsernide Actimel Euroopa ja Activia Euroopa aastakäive on 1,5 miljardit eurot ehk 10% kogu Danone käibest.

Ironiseerijate hinnangul ei tasu sohitegija-ettevõtte käekäigu pärast siiski liialt muretseda. Osavate reklaamimanöövritega on nad paljudele tarbijatele tekitatud nö. usaldussõltuvuse, mille tõttu pole suurfirmal suurt “tulekahju" karta ja küllap mõeldakse peatselt välja järgmine “tervisekokteil”.

*****

Viited:

Raoult, D. (2008). "Human microbiome: take-home lesson one growth promoters?". Nature 454: 690–1.

Raoult, D. (September 2009). "Probiotics and obesity: a link?". Nature Reviews Microbiology 7 (616). URL: http://www.nature.com/nrmicro/journal/v7/n...rmicro2209.html.

Didier Raoult: http://en.wikipedia.org/wiki/Didier_Raoult

PS Olen Actimelil silma peal hoidnud juba pikemat aega ja tean, et magusad ja maitsestatud Actimeli segud sisaldavad magusainena aspartaami, otsest neurotoksiini ehk närvimürki, mille kohta leiate infot kõikjalt internetist. Aspartaami kohta on teada, et see on närvimürgina võimeline läbima vere-aju barjääri ning muutma aju vastuvõtuvõimet välissignaalide suhtes.

A

Muudetud kasutaja tony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ausalt, ei viitsi neid toiduainete teemasid väga eriti lugeda, sest siiani olen näinud juba artikleid leiva, piima, kartulite ja nüüd ka jogurti kahjulikusest, eriti lastele... F.ck, söötke siis oma maimukestele kartulikrõpsusid ja coca-colat kui kõik ülejäänud nii kahjulik on. Piinlik tunnistada, aga minu enda lähikondlaste seas on sellise mõtlemisega inimesi.

Et siis prantslased avastavad igasuguseid hirmsaid asju. Kas mitte prantslased ei ole ainukesena euroopas kreatiini keelustanud? Mis järgmisena?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ausalt, ei viitsi neid toiduainete teemasid väga eriti lugeda, sest siiani olen näinud juba artikleid leiva, piima, kartulite ja nüüd ka jogurti kahjulikusest, eriti lastele... F.ck, söötke siis oma maimukestele kartulikrõpsusid ja coca-colat kui kõik ülejäänud nii kahjulik on. Piinlik tunnistada, aga minu enda lähikondlaste seas on sellise mõtlemisega inimesi.

Et siis prantslased avastavad igasuguseid hirmsaid asju. Kas mitte prantslased ei ole ainukesena euroopas kreatiini keelustanud? Mis järgmisena?

Aga prantslastel on ka Euroopas kõige pikem eluiga :( Ei tea, kas on seotud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ausalt, ei viitsi neid toiduainete teemasid väga eriti lugeda, sest siiani olen näinud juba artikleid leiva, piima, kartulite ja nüüd ka jogurti kahjulikusest, eriti lastele... F.ck, söötke siis oma maimukestele kartulikrõpsusid ja coca-colat kui kõik ülejäänud nii kahjulik on. Piinlik tunnistada, aga minu enda lähikondlaste seas on sellise mõtlemisega inimesi.

Et siis prantslased avastavad igasuguseid hirmsaid asju. Kas mitte prantslased ei ole ainukesena euroopas kreatiini keelustanud? Mis järgmisena?

Kas nad kirjutasid midagi valesti, et selline pahameel? :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga prantslastel on ka Euroopas kõige pikem eluiga :( Ei tea, kas on seotud..

Las keelustavad leiva-saia-makaronid-kartuli-porgandi-piima-kakao-liha ja kala ja elavad 1000 aastaseks! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumine, hingamine jms tegevused viivad meid paratamatult surmale lähemale. Tehkem omad järeldused !

Sellest järeldus - ärge toituge ja hingake, siis olete surematud. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas nad kirjutasid midagi valesti, et selline pahameel? :D

Kõik on väga õigesti kirjutatud, ei ole probleemi! Lihtsalt liiga palju olen neid hoiatavaid hästi kirjutatud artikleid lugenud. Et siis kokkuvõte: jogurt- paha, konjak-hea, leib-paha jne. Põhimõtteliselt võiks ju iga toiduaine kohta netist mõned hoiatavad artiklid välja kaevata. Arusaadav, et osad inimesed saavad selliste üllitiste eest palka. Suht siiber juba nendest hoiatustest ja hirmutamisest. Eks igaüks teeb omad otsused, aga mina kavatsen jogurteid edasi tarbida ning 120 aastaseks elada! :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik on väga õigesti kirjutatud, ei ole probleemi! Lihtsalt liiga palju olen neid hoiatavaid hästi kirjutatud artikleid lugenud. Et siis kokkuvõte: jogurt- paha, konjak-hea, leib-paha jne. Põhimõtteliselt võiks ju iga toiduaine kohta netist mõned hoiatavad artiklid välja kaevata. Arusaadav, et osad inimesed saavad selliste üllitiste eest palka. Suht siiber juba nendest hoiatustest ja hirmutamisest. Eks igaüks teeb omad otsused, aga mina kavatsen jogurteid edasi tarbida ning 120 aastaseks elada! :(

Jogurtil ja jogurtil on vahe. (ehk pigem probiootikumil ja probiootikumil)

Minu bioloogia õppejõud näiteks väitis, et Actimel eestlase seedesüsteemi ei sobigi, pigem Me3.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik on väga õigesti kirjutatud, ei ole probleemi! Lihtsalt liiga palju olen neid hoiatavaid hästi kirjutatud artikleid lugenud. Et siis kokkuvõte: jogurt- paha, konjak-hea, leib-paha jne. Põhimõtteliselt võiks ju iga toiduaine kohta netist mõned hoiatavad artiklid välja kaevata. Arusaadav, et osad inimesed saavad selliste üllitiste eest palka. Suht siiber juba nendest hoiatustest ja hirmutamisest. Eks igaüks teeb omad otsused, aga mina kavatsen jogurteid edasi tarbida ning 120 aastaseks elada! :(

Väga hea, et selliseid hoiatavaid artikleid kirjutatakse, sest erinevate firmade toodangud on ju erinevad ja milleks saasta kalli raha eest osta, kui saab ka ilma hakkama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hea, et selliseid hoiatavaid artikleid kirjutatakse, sest erinevate firmade toodangud on ju erinevad ja milleks saasta kalli raha eest osta, kui saab ka ilma hakkama.

Tõesti hea, et ikka viitsitakse kirjutada, jah! :(

Vähe veel informeeritakse... või siis teisiti öeldes, tootjal on suuremad huvid ja vahendid oma toote promomiseks.

Prof. Selma Teesalu on teinud katseid Gefilusega...ja mitte midagi rõõmustavat tal inimestele selle bakteri kohta öelda ei ole, kuid müüakse gefilust ikkagi...

Positiivsem külg oleks, et loomakasvatajad kasutavad kasvuhormoonide asemel baktereid... lihalooma kosutamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hea, et selliseid hoiatavaid artikleid kirjutatakse, sest erinevate firmade toodangud on ju erinevad ja milleks saasta kalli raha eest osta, kui saab ka ilma hakkama.

Ei tea, kes neid joob kui just pool tasuta ära ei anta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Me oleme juba surmale lähemal kui kasvõi koduuksest väljume. Mis idiootsusi välja ei mõelda?!

Ei tea midagi, üsna suur protsent meist sureb kodus voodis... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem on selles, et need “aktiivsed ja elusad” bakterid, nagu Danone väidab, on samad, mida kasutatakse juba ammu tööstuslikes sea- ja kanakasvandustes kasvuaktivaatoritena, et lihaloomad kiiremini kaalus juurde võtaksid. Nendega nuumatud siga võtab kaalus juurde 10% rohkem kui neid probiootikume mittesaav siga.

Selliseid probiootikume on igas Activia või Actimeli purgis tervelt 1 miljard.

... ja mina veel omal ajal Revalis treenides mõtlesin, et miks Mr. Dron(ehk mäletate?) enne trenni Aia tänava Rimist läbi käib ja neid imejogurteid ostab, võtku ikka valgupulbrit. :(

Ilmselt sealt need kilod selga kasvasidki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea midagi, üsna suur protsent meist sureb kodus voodis... :(

Kui blondiin seda kuulis, siis läks ta kodust ära. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline kiri ringleb siis.. Mida arvate? Minu jaoks tundub üsna jabur ja asjatut paanikat tekitav, samas tuttav, kes mulle kirja saatis, jagas juba oma Actimelid tuttavatele...

DANONE PEAB EEMALDAMA VALEREKLAAMI PEALE 15 AASTAT KESTNUD AJUPESU!

Prantsuse mikrobioloogi ja tunnustatud teadlase Didier Raoulti poolt 2009. a. septembris teadusajakirjas Nature avaldatud artikkel (Probiotics and obesity: a link?) kandis lõpuks vilja. Selle artikli erinevaid variatsioone on avaldatud loendamatutes Prantsuse ajakirjades, foorumites ja veebilehtedel...

Nimelt probiootikumid, mida Danone lisab erinevatesse jogurtitesse, ja mis selle firma reklaamväidete kohaselt peaksid “boostima” meie immuunsüsteemi kaitsemehhanisme, mängivad Marseille Timone laboratooriumi direktori sõnul suurt rolli laste ülekaalulise epideemias.

Probleem on selles, et need “aktiivsed ja elusad” bakterid, nagu Danone väidab, on samad, mida kasutatakse juba ammu tööstuslikes sea- ja kanakasvandustes kasvuaktivaatoritena, et lihaloomad kiiremini kaalus juurde võtaksid. Nendega nuumatud siga võtab kaalus juurde 10% rohkem kui neid probiootikume mittesaav siga.

Selliseid probiootikume on igas Activia või Actimeli purgis tervelt 1 miljard.

Juba 2009. a. alguses hakkasid mitmed Prantsusmaa teadlased uurima ülekaaluliste ja normaalkaalus inimeste soolestiku mikrofloorat ja avastasid, et nende soolestikus olid ülekaalus samad probiootikumid, mis nn tervisejogurtites.

Didier Raoult küsib: „Miks lubatakse inimeste toidus kasutada samu kasvustimulaatoreid, mida lihaloomade kasvandustes, ilma et teataks, milline on nende toime laste organismile?“ Sama teadlane on avalikult nõudnud, et viidaks läbi ka teisi uurimusi, et saada teada KÕIKIDE piimatoodete täpne roll laste ülekaalulisuse epideemias.

Hetkel on Danone kontsern tugeva surve all – meedia hinnangul peavad nad pehmelt öeldes “üle vaatama oma kodutöö”. Üsna tõenäoliselt kujuneb see raskeks hoobiks nende lobbytööle, kuna kontsernide Actimel Euroopa ja Activia Euroopa aastakäive on 1,5 miljardit eurot ehk 10% kogu Danone käibest.

Ironiseerijate hinnangul ei tasu sohitegija-ettevõtte käekäigu pärast siiski liialt muretseda. Osavate reklaamimanöövritega on nad paljudele tarbijatele tekitatud nö. usaldussõltuvuse, mille tõttu pole suurfirmal suurt “tulekahju" karta ja küllap mõeldakse peatselt välja järgmine “tervisekokteil”.

*****

Viited:

Raoult, D. (2008). "Human microbiome: take-home lesson one growth promoters?". Nature 454: 690–1.

Raoult, D. (September 2009). "Probiotics and obesity: a link?". Nature Reviews Microbiology 7 (616). URL: http://www.nature.com/nrmicro/journal/v7/n...rmicro2209.html.

Didier Raoult: http://en.wikipedia.org/wiki/Didier_Raoult

PS Olen Actimelil silma peal hoidnud juba pikemat aega ja tean, et magusad ja maitsestatud Actimeli segud sisaldavad magusainena aspartaami, otsest neurotoksiini ehk närvimürki, mille kohta leiate infot kõikjalt internetist. Aspartaami kohta on teada, et see on närvimürgina võimeline läbima vere-aju barjääri ning muutma aju vastuvõtuvõimet välissignaalide suhtes.

A

Valereklaam.. oh enamus reklaamist on otse öeldes pask.

Manipuleeritakse absoluutselt kõige võimalikuga. Hirmutatakse, kui muidu ei mõju.

Kas keegi veel mäletab, kuidas seep nimega Safegard on iga ema parim sõber. :( , kelle hoolde saab usaldada oma maimukesi.

Ma pean lihtsalt õnne tänama, et hoolimata suhkrusõltuvusest ei ole ma jogurtisõber olnud, kuna ma tundsin ennast tuntavalt halvemini peale selle sodi, mida nad kutsuvad jogurtiks, manustamist.

Kui te tahate teha jogurtit kodus...

Siis siin on üks hea link...

Me3 bakterist rääkides...mul oli võimalus vestelda ühe mikrobioloogiga, kes ka sellega töötas ja ta ütles, et kõige paremini tundis see bakter ennast hapukoores. Kunagi oli Me3 hapukoort ,"Hellus", ka saada...enam ei ole kahjuks näinud. Väga hea hapukoor oli...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin mõtlema sellest, et kas Gefiluse jogurtitest kasutatav ME3 omab samasuguseid negatiivseid omadusi nagu Actimel?

Gefilus kasutab Lactobacillus GG -d

...ärge ajage sassi.

Me3 -me on Helluse sarjas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibolla küll immuunsüsteemi mingil määral "boostib" (oleneb millega võrrelda, eks? šokolaadiga võrreldes ehk kindlasti), aga samas kaalu tõstab. Keegi pole reklaaminud, et kaalu alandama peaks. JOKK? :(

vend vähk, kas su postitused peaks kuidagi eriliselt tähtsad olema, et nii karjuvalt paksult peab kirjutama? :D

Muudetud kasutaja Hirmus Ants poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin mõtlema sellest, et kas Gefiluse jogurtitest kasutatav ME3 omab samasuguseid negatiivseid omadusi nagu Actimel?

Kui bakterid kõrvale jätta, siis ühed suhkrupommid on need valmisjogurtid kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võibolla küll immuunsüsteemi mingil määral "boostib" (oleneb millega võrrelda, eks? šokolaadiga võrreldes ehk kindlasti), aga samas kaalu tõstab. Keegi pole reklaaminud, et kaalu alandama peaks. JOKK? :(

vend vähk, kas su postitused peaks kuidagi eriliselt tähtsad olema, et nii karjuvalt paksult peab kirjutama? :D

Verduni all mängisid faasanid jalgpalli

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates peaksid need tooted edaspidi iga endast lugupidava bodybuilderi menüüs olema :D Kui need kasvustimulaatorid panevad sead ja veised kasvama siis peaksid need ka inimestele samamoodi mõjuma :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arvates peaksid need tooted edaspidi iga endast lugupidava bodybuilderi menüüs olema :D Kui need kasvustimulaatorid panevad sead ja veised kasvama siis peaksid need ka inimestele samamoodi mõjuma :(

Laste menüüs siis, sest jutt on kasvueas loomadest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×