Jump to content
liftup

algaja jõusaalis

Recommended Posts

Hakkasin jõusaalis käima aga ei oska kuidagi valida treeningkavasid ja toitumiskavasid ja ka lisaaineid mida tarbida. Olen 189cm ja 88 kg. 8 kuud tagasi jätsin jalavigastuse tõttu kergejõustiku pooleli ja sellest ajast alates pole nagu trenni teinud.. et nüüd siis plaan jõukas tegema hakata.. vahepeal ka üle kere kerge rasvakiht tulnud :( ja enamjaolt lihased kadunud. Niiet pmst näen hetkel välja nagu inimene kes pole trenni teinud.. Andke nõu kuidas kiiresti vormi saada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Andke nõu, kuidas kiiresti vormi saada"?

Sorri. Nõu on järgmine:

Foorum on infot täis. Natukene otsimisvaeva ning kogu info ning rohkemgi veel käes.

Siiski, et mitte kasutu tunduda, siis Toitumine korda ning jõusaalis alusta baasharjutustest ( kükk, jõutõmme, rinnale võtt, rinnalt surumine )

Lisandeid ära alguses putu.

Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Andke nõu, kuidas kiiresti vormi saada"?

Sorri. Nõu on järgmine:

Foorum on infot täis. Natukene otsimisvaeva ning kogu info ning rohkemgi veel käes.

Siiski, et mitte kasutu tunduda, siis Toitumine korda ning jõusaalis alusta baasharjutustest ( kükk, jõutõmme, rinnale võtt, rinnalt surumine )

Lisandeid ära alguses putu.

Edu

Ma panin tähele jah et infot täis ja seda nii palju et ei jõua esimese hooga kõike hoomata ja eks ma siin vaikselt loen ja möllan, aga et alustada tahaks midagi konkreetset, et näiteks kuidas päevad jaotada vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma panin tähele jah et infot täis ja seda nii palju et ei jõua esimese hooga kõike hoomata ja eks ma siin vaikselt loen ja möllan, aga et alustada tahaks midagi konkreetset, et näiteks kuidas päevad jaotada vms.

Otsi mingit algajate kava või "beginner strength training". Üks väga levinud ja minu arvates päris hea algajatele mõeldud kava on tehtud Mark Rippetoe poolt (tal on neid kavu vist mitmeid kuid siin on üks variant nendest): http://www.bodybuilding.net/training/mark-...s-5x5-1471.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tahad rohkem, et jõunäitajad paraneksid või tahad rohkem põkk välja näha? Ühel juhul vähem kordusi, teisel rohkem.

Kindlasti ära seda viga tee, nagu sa tõenäoliselt hakkad jõusaalis mitmete teiste puhul nägema, et jalgu ei tee. Tean omast käest, alguses on raske sundida jalgu tegema, millegipärast eriti ei viitsi. Aga lohid on need, kes jalgu ei tee, sellest saad hiljem aru. Ja hiljem on raskem hakata järgi tegema. Niiet kindlalt tee üks päev nädalas ainult jalgadele. Kükk on põhiline, samuti jalapress ja siis vaata veel muidki harjutusi.

Võta siit fitnessi lehelt algajate kava näiteks. Tee seda mingi kuu-paar, siis võid sealt mingi teise kava valida oma tahtmise järgi. Mingi 3-4 kuu pärast hakkad asjadest rohkem sotti saama, kui loed veel artikleid ka juurde. siin algajate ABCs on paar head linki. Üks neist harjutuste link. Sealt näed täpsemalt, millistele lihasgruppidele mis harjutused sobivad.

Kindlalt katsu nädala lõikes kõik lihasgrupid läbi treenida 1 korra: Rind, õlg, triitseps, ülaselg, alaselg, biitseps, jalad. Veits kõhulihaseharjutusi ka juurde.

Alguses on tõenäoliselt mõne lihasgrupiga raskem, mõni on nõrgem kui teine. ÄRA KINDLALT jäta neid tegemata. Suht inetu on, kui inimesel on rind hullult puhvi treenitud, aga selg on ühtlane nagu seal.

Mitu korda nädalas saad käia üldse jõusaalis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tahad rohkem, et jõunäitajad paraneksid või tahad rohkem põkk välja näha? Ühel juhul vähem kordusi, teisel rohkem.

Kindlasti ära seda viga tee, nagu sa tõenäoliselt hakkad jõusaalis mitmete teiste puhul nägema, et jalgu ei tee. Tean omast käest, alguses on raske sundida jalgu tegema, millegipärast eriti ei viitsi. Aga lohid on need, kes jalgu ei tee, sellest saad hiljem aru. Ja hiljem on raskem hakata järgi tegema. Niiet kindlalt tee üks päev nädalas ainult jalgadele. Kükk on põhiline, samuti jalapress ja siis vaata veel muidki harjutusi.

Võta siit fitnessi lehelt algajate kava näiteks. Tee seda mingi kuu-paar, siis võid sealt mingi teise kava valida oma tahtmise järgi. Mingi 3-4 kuu pärast hakkad asjadest rohkem sotti saama, kui loed veel artikleid ka juurde. siin algajate ABCs on paar head linki. Üks neist harjutuste link. Sealt näed täpsemalt, millistele lihasgruppidele mis harjutused sobivad.

Kindlalt katsu nädala lõikes kõik lihasgrupid läbi treenida 1 korra: Rind, õlg, triitseps, ülaselg, alaselg, biitseps, jalad. Veits kõhulihaseharjutusi ka juurde.

Alguses on tõenäoliselt mõne lihasgrupiga raskem, mõni on nõrgem kui teine. ÄRA KINDLALT jäta neid tegemata. Suht inetu on, kui inimesel on rind hullult puhvi treenitud, aga selg on ühtlane nagu seal.

Mitu korda nädalas saad käia üldse jõusaalis?

See ka siis küsimus et mitu korda peak käima? Kergejõustikus oli normaalne 5 korda mõninädal 6 korda.. aga nagu ma siit foorumist lugenud olen siin räägitakse 3-st korrast nädalas ja nii.. Tundub esmapilgul kuidagi vähe.. Et Palju see õige oleks üldse? Ma pmst leian aega et iga päev käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui alustada kohe niivõrd intensiivselt, et iga päev, siis kipub tavaliselt see tüdimus märksa kiiremini peale tulema. Ületreening samuti.

Soovitaks omaltpoolt siiski alustada 3x nädalas. Kui tunned, et keha on valmis rohkemaks, liigu edasi 4x nädalas kava peale.

Ise käin samuti 4x nädalas ja tunnen, et lisapäev oleks juba liig. Sest lihastele on oluline ka korralikult puhata ja lasta neil taastuda.

Muudetud kasutaja Hype poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui alustada kohe niivõrd intensiivselt, et iga päev, siis kipub tavaliselt see tüdimus märksa kiiremini peale tulema. Ületreening samuti.

Soovitaks omaltpoolt siiski alustada 3x nädalas. Kui tunned, et keha on valmis rohkemaks, liigu edasi 4x nädalas kava peale.

Ise käin samuti 4x nädalas ja tunnen, et lisapäev oleks juba liig. Sest lihastele on oluline ka korralikult puhata ja lasta neil taastuda.

Võid isegi 2ga alustada alguses. Ja siis samm-sammult koormust tõsta. 2-3-4 jnejne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid isegi 2ga alustada alguses. Ja siis samm-sammult koormust tõsta. 2-3-4 jnejne

Selle 2Xnädalas võib jälle teistsugune jama tekkida,just algajal - kuhjatakse noile kahele päevale meeletu hulk harjutusi-kordusi,et äkki muidu jääb väheks.Ja kava ei päästa - kui ninapidi tüüpidel juures ei ole,siis tehakse igaks juhuks rohkem kui kavas ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Areng toimub eelkõige hea taastumise arvelt. Algajana ei ole Sinu lihased väga tiheda koormusega harjunud ning seetõttu just alguses ei tasuks üle pingutada. Peaasi on see - algajana ei tasu mingit omaloomingut tegema hakata, võta üks kindel kava ning tee kõike seda, mida see ette näeb. Alguses siis nt 2 korda nädalas, hiljem 3, 4 jne.

Jõudu!

Ning äkki räägiksid meile ka oma toitumisest, sest väga suur osa arengul on just toitumisel.

Muudetud kasutaja R.Thompson poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saalis käimist alustasin ka oma loominguga... sain mõned uued tutvused ja soovitused ning peagi lasin endale kava koostada, siis hakkasin ka toitumist jälgima ning tekkisid mingid ,,süsteemid,, nüüdseks juba rutiin kujunenud ja olen arenguga rahul. 4x trenni nädalas ja nv. ( minul puhkepäevad ) sisustan üldiselt aeroobsega.. eile käisin sõbraga koos saalis, aga ta pole varem eriti sellist tegevust harrastanud ja siis lihtsalt jooksis seal edasi- tagasi ning muutis kõik rahutuks :( võtsin kratist kinni ja soovitasin valida mingi treenitav grupp... keskenduda üks päev rohkem ülakehale, järgmine kord ala jne jne.. sõber rahunes kiiresti ja enam ei lahminud igalpool huupi ja lootes, et sellest miskit abi on :D ühesõnaga saalis kõiki kange, masinaid läbi proovides ja tulemust oodates... soovitaksin parem koju jääda! säästad ennast ning teisi.

Püstita endale eesmärk ning küsi julgelt vanematelt ,,trennihoolikutelt,, nõu... ise toimin sedasi!

Know your own strength!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin jõusaalis käima aga ei oska kuidagi valida treeningkavasid ja toitumiskavasid ja ka lisaaineid mida tarbida. Olen 189cm ja 88 kg. 8 kuud tagasi jätsin jalavigastuse tõttu kergejõustiku pooleli ja sellest ajast alates pole nagu trenni teinud.. et nüüd siis plaan jõukas tegema hakata.. vahepeal ka üle kere kerge rasvakiht tulnud :D ja enamjaolt lihased kadunud. Niiet pmst näen hetkel välja nagu inimene kes pole trenni teinud.. Andke nõu kuidas kiiresti vormi saada :(

Ma arvan et kõige parem viis on see kui sa leiad endale mingi teadjama inimese kõrvale. Mina alustasin jõutreeningut koos sõbraga kes oli sellega mõnda aega tegelenud ja ta nõustas mind ja näitas harjutusi. Nüüd olen jõudnud nii kaugele et olen ise "treeneriks" oma sõpradele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×