Jump to content
Guest epu

Soojatoidu lett

Recommended Posts

Mina rääkisin grillitud kanafileest, kui sa leiad nüüd koha, kus kanarinnafilee kilogramm on 65 krooni, oleksin ääretult tänulik.

Aga palun, turul. Tasub ainult üle küsida, ega tegemist pole maitsestatud fileega. Mina maitsestatud varianti ei soovita ja oskan juba silmaga eristada, milline on puhas ja milline maitsestatud (näeb vesine välja).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav, et mulle sõnu suhu paned. Mina rääkisin grillitud kanafileest, kui sa leiad nüüd koha, kus kanarinnafilee kilogramm on 65 krooni, oleksin ääretult tänulik. Kuid sellegipoolest sööksin ka Prisma fileed edasi. Lihtsalt koju soetaks mõned kilod külma. Selveris oli näiteks viimati (eelmine nädalavahetus laadapäevade raames) Tallegg'i toores filee (pakendatud) ka umbes sinna 90 krooni auku, mis on ikka ääretult kallis.

Lisan sulle veel väikse võrdlus, et kui ma nüüd ei eksi, siis Prisma grillkana on sinna 45-55.- kilogramm auku.

Ma üldse mitte ei väida, et see kõik tähtis ei oleks, kuid olen veel jäärapäine noor ja hetkel veel vähemalt valin selliste detailide puhul siiski lihtsama vastupanuvariandi. See, et ma kord päevas Prismatoidust kõhu täis söön, ei tähenda, et mul poleks vajadust kodus igasuguseid kvaliteetseid ja maitsvaid toite valmistada. Elu on raske, kui BAV on üle 2500 ja tuleb igapäevaselt kvaliteetse kütusega ära täita.

Salateid üldiselt valmisletist ei osta, pigem pakendatud kujul ja ainult toorsalateid.

Olen täna kogu päeva võidelnud siin foorumis Prisma soojaleti eest ja absoluutselt mitte mingisuguse vaimse või materjaalse kasumita. Hakkab lausa halenaljakas enda pärast.

Noormees, te loote enesele ise takistusi, mida kangelaslikult ületada... :)

Elu on täpselt nii raske nagu te selle enese jaoks mõtlete.

Keegi ju otseselt soojaleti vastu ei võitle.

Kui nüüd teha pingerida, mille alusel valida valmistoitu, siis eelistage seda enne kindlasti PAKENDAMATA kujul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaks nagu midagi öelda, aga varasemalt loetu põhjal jookseks see kõik mööda seina maha vist..

Su näide, et 'elu on raske kui BAV üle 2500' on küll naerma ajav, siin on inimesi kellel on see kindlalt märgatavalt suurem ja vaevalt, et mõni tõsiselt võetavam vend põgeneb selle täis saamise jaoks kuhugi poeketi soojatoidu leti kallale.

Asja iva mis siin varasemalt sulle öeldud on Aile ja teiste poolt on see, et kui sa natukene ise tahaksid siis saaksid ilusasti hakkama minemata kergema, kahjulikuma variandi juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahaks nagu midagi öelda, aga varasemalt loetu põhjal jookseks see kõik mööda seina maha vist..

Su näide, et 'elu on raske kui BAV üle 2500' on küll naerma ajav, siin on inimesi kellel on see kindlalt märgatavalt suurem ja vaevalt, et mõni tõsiselt võetavam vend põgeneb selle täis saamise jaoks kuhugi poeketi soojatoidu leti kallale.

Asja iva mis siin varasemalt sulle öeldud on Aile ja teiste poolt on see, et kui sa natukene ise tahaksid siis saaksid ilusasti hakkama minemata kergema, kahjulikuma variandi juurde.

Ära võta liiga tõsiselt seda 2500BAV juttu, see oli rohkem pool-naljaga öeldud, ega ma ei arvagi, et 2500 oleks metsikult palju. Polnud see just käsi-südamel öeldud. Ära hakka siin mingit vaidlust arendama, sa ei saa ju üldse aru, millest ma siin rääkinud olen. Üks loll suudab rohkem küsida, kui 10 tarka vastata, ütleks selle peale.

Ma saan väga hästi aru, mida Aile (ja "teised") üritavad öelda. Ainuke, kes aga oma sõnu ka lahti seletas, oligi Aile. See, et viis inimest järjest üksteise takka kordavad, et soojaleti toit on kahjulik ei ole just eriti tõsiseltvõetav jutt. Point proven, point taken.

Sinu postituse järgi võiks oletada, et sinu kasutajanime taga seisab täpselt selline inimene, kes Keskerakonda pooldab, sest no kui nii keegi "suur ja tark valge pealik" on öelnud, siis nii peab ju ka olema! Olemata sellest, kas tühjade sõnade taga seisab ka mingi kinnitus, või tõestus. Aga samas, kes oletab, see ju valetab? Läks keeruliseks.

Igatahes chill-out, see eelnev arutelu/vaidlus on minu arust juba küllaltki ammendunud (kõik on oma vastused saanud), viimane asi, mida vaja on mõnda talveunest ärkanud, kes hakkab teemat uuesti nullist arutama ja tegema postitusi, milles enam midagi uut ei kajastu. Ala sama postitus, teine kasutaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kujutan ette et täitsa tavalisele keskmisele eestlasele soe lett meeldib. Toit on hea ja kui just mingit lukskarbonaadi mitte võtta siis hinnad on ka täitsa normaalsed. Ise kraban ka sealt endale vahel süüa. Eriti meeldis see variant, kus õhtul hilja sooja leti toodete hind langes vist mingi 50% ? No siis oli pidu käes, kuigi valik oli kesine (ja seisnud ja krõbe). Pole enam samas hilja õhtul poodi sattunud ja ei tea kas see teema ka veel jätkub või mitte. Ja väga tore on ju ka see, et miksitakse sulle sinna ühte karpi kokku nii sousti kui kardulat - kahvel auto pardatsokist (no ei oska seda sõna kirjutada - ütleme siis kindalaekast) välja ja sööma.

Aga jah, tõenäoliselt tüüpiline Fitness.ee kasutaja seal leti ääres niipalju aega ei veeda. Või kui veedab siis tõenäoliselt mitte neid maitsvaid grillkanu vahtides.

Ning jah, kodus saab ka väga edukalt grillkana teha. Ostad terve kana, maitsestad ja möllad ja siis vahid kuidas ta sul kaks tundi ahjus keerleb ja lõhnab. Maitea. On küll parem aga kes seda piina jaksab kannatada, kui terve maja sihukest lõhna täis on. Istud tasakesi kapis lukutaga ja värised, iga 5 minuti tagant korra röögatades 'KAS ON JUBA VALMIS' ning tead et vastus on EIVEEEEL. Nii et siinkohas on jah abiks soe lett, kus korra kintsu ära võtad ja siis peale kassa juurest läbi tormamist ta ruttu ära krõbistad.

Üks asi jäi mainimata...

Mõeldes sellele grillkoiva ilusale värvile tuli mulle meelde HFCS sisaldus grillkastmetes, mis koos kanaga pruunistamisel (aitab pruunistuda...) tekitab .... (parem on vist öelda, et eriti soodustab selle tekkimist).... Maillard`i reaktsiooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks asi jäi mainimata...

Mõeldes sellele grillkoiva ilusale värvile tuli mulle meelde HFCS sisaldus grillkastmetes, mis koos kanaga pruunistamisel (aitab pruunistuda...) tekitab .... (parem on vist öelda, et eriti soodustab selle tekkimist).... Maillard`i reaktsiooni.

If you're concerned about the amount of high-fructose corn syrup or other sweeteners in your diet, consider these tips:

Limit processed foods.

■Avoid foods that contain added sugar.

■Choose fresh fruit rather than fruit juice or fruit-flavored drinks. Even 100 percent fruit juice has a high concentration of sugar.

■Choose fruit canned in its own juices instead of heavy syrup.

■Drink less soda.

■Don't allow sweetened beverages to replace milk, especially for children.

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõeldes sellele grillkoiva ilusale värvile tuli mulle meelde HFCS sisaldus grillkastmetes, mis koos kanaga pruunistamisel (aitab pruunistuda...) tekitab .... (parem on vist öelda, et eriti soodustab selle tekkimist).... Maillard`i reaktsiooni.

Ma ei lase ennast sellistel pisiasjadel häirida. Lase olla. Igal asjal on ju midagi sees või juures, et asi maha müüa. Et noh, ma arvan et suht naiivne on arvata, et näiteks aastaläbi poes olevad tomatid on ka just korjatud ja kuskil pimedal laonurgas paberisees valminud. Ei ole ju. Ikka korjatakse toorelt, tuuakse kohale ja kuskil suures 'ahjus' küpsetatakse nad valmis.

Niikaua kui oskad süüa normaalselt ja tervislikult, ei näe nagu erilist kahju vahel 'kahjulikumat' kraami maitsta. Täpselt samamoodi luban endale korra paari kuu jooksul kas siis kuskil suuremat sorti pitsa või siis mingi hamburgerieine. Ei saa ju nagu aastaid ka elada kodus juurikat närides ja öeldes et 'oi kui hea see on'. Võimalik et ongi hea, vahepeal tahaks ka midagi muud kasvõi korra oma menüüsse saada.

Ja mis ikkagi puutub soojatoidu letti, siis ma usun et kui on valida kahe 'kurja' vahel - kas midagi sooja sealt või siis megaine kuskilt kiirsöögikohast, siis tõenäoliselt on ju soe lett parem, tervislikum ja vaheldusrikkalikum.

Ahjaa. Toidust üldse rääkides, FOOD inc on hea film.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mina ise näiteks, olen nüüdseks üle 2 aasta söönud igapäevase töö-lõuna Prisma valmistoidu letist. Keedetud tatar ka vist 18 eek/kg. Mingi toorsalat kõrvale ja ajab asja täitsa ära, ei ütleks, et kallis on.

No aga terve kilone pakk tatart tuleb osta odavam, kui karbis valmis tatar osta. Lased paar tundi tatral seista ja ongi valmis ja jätkub kauemakski.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@rebane

Täpselt minu arvamus, mida ma siin olen üritanud välja tuua. Lihtsalt sina sõnastasid asja väga konkreetselt ja hästi!

@kuuliks:

Tõsi ta on, et Tatar tuleb toorainena ostes odavam. Kuigi pean tõdema, et peale meie tatrakriisi pole uute hindadega kursis. Vahepeal kuulsin kuskilt, et hind olevat 100%'iselt tõusnud. Aga võib olla on praeguseks juba 'normaliseerunud'. Igatahes ei ole see tatra hinnavahe nüüd nõnda suur, et ma sellest midagi muudaks. Päevas tarbin tatart nagunii vaid 50-75g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei lase ennast sellistel pisiasjadel häirida. Lase olla. Igal asjal on ju midagi sees või juures, et asi maha müüa. Et noh, ma arvan et suht naiivne on arvata, et näiteks aastaläbi poes olevad tomatid on ka just korjatud ja kuskil pimedal laonurgas paberisees valminud. Ei ole ju. Ikka korjatakse toorelt, tuuakse kohale ja kuskil suures 'ahjus' küpsetatakse nad valmis.

Niikaua kui oskad süüa normaalselt ja tervislikult, ei näe nagu erilist kahju vahel 'kahjulikumat' kraami maitsta. Täpselt samamoodi luban endale korra paari kuu jooksul kas siis kuskil suuremat sorti pitsa või siis mingi hamburgerieine. Ei saa ju nagu aastaid ka elada kodus juurikat närides ja öeldes et 'oi kui hea see on'. Võimalik et ongi hea, vahepeal tahaks ka midagi muud kasvõi korra oma menüüsse saada.

Ja mis ikkagi puutub soojatoidu letti, siis ma usun et kui on valida kahe 'kurja' vahel - kas midagi sooja sealt või siis megaine kuskilt kiirsöögikohast, siis tõenäoliselt on ju soe lett parem, tervislikum ja vaheldusrikkalikum.

Ahjaa. Toidust üldse rääkides, FOOD inc on hea film.

Siit on juba ennegi läbi känud ütlemine, et kiire ainevahetusega mehed on kõige agaramad toitumise osas sõna võtma :)

See, et sa rasva nii kiiresti ei lähe, on ainult asja üks pool. Usu mind, Reps, me tahame su seltsonda veel pikalt nautida :(

...ja muutusi võtavad inimesed ette vaid siis, kui hetke olemise valu ületab muutusega kaasneva valu.

Kui enam teisiti ei saa... siis muututakse. Mis on ka kultuuriti väga erinev. USA s on võimalik elada vägagi eluvõimetuna. Ma olen alati imestanud, kuidas nad veel lapsi jõuavad teha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See, et sa rasva nii kiiresti ei lähe, on ainult asja üks pool. Usu mind, Reps, me tahame su seltsonda veel pikalt nautida :)

Ma tahaks ka. Aga ma tahan vahel nati elu ka nautida :( Ma siiski arvan et kõike mõõdukalt, peaasi et mitte üle pingutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks ka. Aga ma tahan vahel nati elu ka nautida :) Ma siiski arvan et kõike mõõdukalt, peaasi et mitte üle pingutada.

Suurim nauding siin elus on tunne, et ma suudan... midagi jälle uut.

Hüppan kõrgemale, jooksen kiiremini, ma olen osavam kui enne, mul oli viljakas vestlus, ma suutsin panna kellegi naeratama, ma õppisin juurde midagi uut jne jne.

See nauding, millest sa jutlustad on maksimaalselt kui kaua sinu suus? 10 sekundit... 20...võibolla isegi 30 sekundit. ...ja see nauding ei toeta ülaltoodud naudingute kättesaadavust, teostatavust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurim nauding siin elus on tunne, et ma suudan... midagi jälle uut.

Hüppan kõrgemale, jooksen kiiremini, ma olen osavam kui enne, mul oli viljakas vestlus, ma suutsin panna kellegi naeratama, ma õppisin juurde midagi uut jne jne.

See nauding, millest sa jutlustad on maksimaalselt kui kaua sinu suus? 10 sekundit... 20...võibolla isegi 30 sekundit. ...ja see nauding ei toeta ülaltoodud naudingute kättesaadavust, teostatavust.

Sigaret lühendab elu kaks tundi, pudel viina kolm. Tööpäev teeb elu kaheksa tundi lühemaks.

Ise ei suitseta, viinast ei hooli, peaks töölt ka ära tulema ja ainult "õigeid" toite sööma, siis saan vist surematuks.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurim nauding siin elus on tunne, et ma suudan... midagi jälle uut.

Hüppan kõrgemale, jooksen kiiremini, ma olen osavam kui enne, mul oli viljakas vestlus, ma suutsin panna kellegi naeratama, ma õppisin juurde midagi uut jne jne.

See nauding, millest sa jutlustad on maksimaalselt kui kaua sinu suus? 10 sekundit... 20...võibolla isegi 30 sekundit. ...ja see nauding ei toeta ülaltoodud naudingute kättesaadavust, teostatavust.

Ma lisasin omapoolt nagu sõna MÕÕDUKALT. Et kui ma seda ei lisaks, siis tõsesti olen süüdi. Aga võtame sõna mõõdukalt ära ja proovime trenni teha.

Ärme tee mõõdukalt trenni vaid müttame saalis kohe iga päev. Mitte mõõdukalt 2 tundi vaid laseme hommikust õhtuni suure intensiivsusega. Ärme jookse mõõdukalt 30 minti vaid paneme kohe 8 tundi jutti. Millegipärast usun, et kuskil hakkab asi nagu vasakule kiskuma.

Nii et ma usun et sa toetad väidet, et teeme asju mõistusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sigaret lühendab elu kaks tundi, pudel viina kolm. Tööpäev teeb elu kaheksa tundi lühemaks.

Ise ei suitseta, viinast ei hooli, peaks töölt ka ära tulema ja ainult "õigeid" toite sööma, siis saan vist surematuks.. :(

Hetkel lõpetasin just vähemalt viis tärni vääriva lõunasöögi, mis hoolimata tervislikkusest :) oli väga maitsev ja üldsegi mitte viietärnise hinnaga ;)

Elus on kvaliteet tähtis, mitte kvantiteet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma lisasin omapoolt nagu sõna MÕÕDUKALT. Et kui ma seda ei lisaks, siis tõsesti olen süüdi. Aga võtame sõna mõõdukalt ära ja proovime trenni teha.

Ärme tee mõõdukalt trenni vaid müttame saalis kohe iga päev. Mitte mõõdukalt 2 tundi vaid laseme hommikust õhtuni suure intensiivsusega. Ärme jookse mõõdukalt 30 minti vaid paneme kohe 8 tundi jutti. Millegipärast usun, et kuskil hakkab asi nagu vasakule kiskuma.

Nii et ma usun et sa toetad väidet, et teeme asju mõistusega.

Mõistusega tegemine... kõlab kuidagi nii igavalt ja ratsionaalselt. Mingis osas tuleb kookonist ikkagi välja tulla. Eureka moment peaks jääma.

Asju peaks tegema kirega... vahest ka ennastunustavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
@rebane

Täpselt minu arvamus, mida ma siin olen üritanud välja tuua. Lihtsalt sina sõnastasid asja väga konkreetselt ja hästi!

@kuuliks:

Tõsi ta on, et Tatar tuleb toorainena ostes odavam. Kuigi pean tõdema, et peale meie tatrakriisi pole uute hindadega kursis. Vahepeal kuulsin kuskilt, et hind olevat 100%'iselt tõusnud. Aga võib olla on praeguseks juba 'normaliseerunud'. Igatahes ei ole see tatra hinnavahe nüüd nõnda suur, et ma sellest midagi muudaks. Päevas tarbin tatart nagunii vaid 50-75g.

No aga siis olekski kasulikum vaadata üks kinnine pakk, kust saad 50g võtta 20 korda ja vaata kui palju sa säästad siis. Aga igaühe oma vaba valik, kui krõbisevat liiga palju on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga siis olekski kasulikum vaadata üks kinnine pakk, kust saad 50g võtta 20 korda ja vaata kui palju sa säästad siis. Aga igaühe oma vaba valik, kui krõbisevat liiga palju on.

Tahtsin just midagi sarnast öelda, keskmine inimene tõesti ilmselt ei löö kokku peas seda kui jaburate asjade peale toidulaual(igasugu soojatoidu letid etc) raha läheb, kuni rahaga kitsikus käes on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahtsin just midagi sarnast öelda, keskmine inimene tõesti ilmselt ei löö kokku peas seda kui jaburate asjade peale toidulaual(igasugu soojatoidu letid etc) raha läheb, kuni rahaga kitsikus käes on.

Ei. Siin on pigem mugavus ja aja kulutamine küsimuseks, kui see kui palju kellelgi raha on. Tihti on odavam osta valmistoitu, kui seda hakata ise valmistama - täpselt samamoodi nagu autoga sõitmine versus jala käimine. Jah, jala on hea aga kui sa pead kümnete kilode kaupa mingit sodi töö/kodu/poe vahel tassima, on autoga mugavam. Bensiin maksab, aga mugavus on tuntav. Väikelapsega veel eriti hea - mine sõida trolliga ja seikle linnapeal paar tundi. Autoga aja supsti siia sinna 30 minti ja kodus tagasi.

Täpselt samamoodi võib võtta valmistoitu ostmise. Kui sa pead mingi hullu mollitäie süüa tegema igapäev, siis tõesti on vahetevahel mugavam, parem ja odavam lihtsalt osta valmistoitu või käia väljas söömas. Mõtle - lähed poodi toidukraami tooma terve perega, astud samal ajal korra söögikohast ka läbi - pere söönud, toidukraam ostetud ja nõusid pole vaja ka pesta. Koju minnes on tunnike rohkem aega oma perega tegeleda või tunnike rohkem aega kasvõi näiteks endale. Nii et mugavus ning kiirus.

Et siis nagu algus näiteks tõin autosõidu - kõik te autoomanikud proovige nädal ilma autota olla. Käige jala ja nautige loodust. Ilgelt tervislik. Ja vaata kui palju raha alles jääb. Auto ka ei kulu, kõik see liising ja remont......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kujutan ette et täitsa tavalisele keskmisele eestlasele soe lett meeldib. Toit on hea ja kui just mingit lukskarbonaadi mitte võtta siis hinnad on ka täitsa normaalsed.

Tunnistan ausalt. Olen ise ka soojaletti kasutanud. Ja päris palju. On sellega tahtlikult nii kaalus juurde kui alla võetud, niiet mina selles probleemi ei näe. Oleneb kui palju "professionaalset kretinismi" asja hindamiseks vaadata. Arvan et parem soojalett kui üldse midagi või mingi jura.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vbl on see minu maitsemeele kiiks, aga minu jaoks on enamus soojatoidu leti toite liiga rasvased. Muidu päris tihti ostan grillkana ja see on küll hea:) Kodus kana küpsetates ei tule mul kunagi eriti hea see välja nii et grillkana variant on super minu jaoks.

Teine "leid" on juurviljalasagnje, see ka päris OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vbl on see minu maitsemeele kiiks, aga minu jaoks on enamus soojatoidu leti toite liiga rasvased. Muidu päris tihti ostan grillkana ja see on küll hea:) Kodus kana küpsetates ei tule mul kunagi eriti hea see välja nii et grillkana variant on super minu jaoks.

Teine "leid" on juurviljalasagnje, see ka päris OK.

See juurviljalasanje on tõepoolest liig-rasvane, rääkimata nendest kõrge glükeemilise indeksiga süsivesikutest. :)

Muudetud kasutaja jos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See juurviljalasanje on tõepoolest liig-rasvane, rääkimata nendest kõrge glükeemilise indeksiga süsivesikutest. :)

Aa, ei, ma mõtlesin just, et see lasagnje on olnud siiani ok, et mitte väga rasvane. Aga ma ostsin seda Sikupilli Prismast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aa, ei, ma mõtlesin just, et see lasagnje on olnud siiani ok, et mitte väga rasvane. Aga ma ostsin seda Sikupilli Prismast.

Ma sain aru jah, et sa nõńda mõtlesid. Lihtsalt nokkisin veits. Lasanje on muidu üks nendest toitudest, mida luban endale petupäeval, läheb ta ju samasse kategooriasse, kuhu pizzagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei lase ennast sellistel pisiasjadel häirida. Lase olla. Igal asjal on ju midagi sees või juures, et asi maha müüa. Et noh, ma arvan et suht naiivne on arvata, et näiteks aastaläbi poes olevad tomatid on ka just korjatud ja kuskil pimedal laonurgas paberisees valminud. Ei ole ju. Ikka korjatakse toorelt, tuuakse kohale ja kuskil suures 'ahjus' küpsetatakse nad valmis.

Niikaua kui oskad süüa normaalselt ja tervislikult, ei näe nagu erilist kahju vahel 'kahjulikumat' kraami maitsta. Täpselt samamoodi luban endale korra paari kuu jooksul kas siis kuskil suuremat sorti pitsa või siis mingi hamburgerieine. Ei saa ju nagu aastaid ka elada kodus juurikat närides ja öeldes et 'oi kui hea see on'. Võimalik et ongi hea, vahepeal tahaks ka midagi muud kasvõi korra oma menüüsse saada.

Ja mis ikkagi puutub soojatoidu letti, siis ma usun et kui on valida kahe 'kurja' vahel - kas midagi sooja sealt või siis megaine kuskilt kiirsöögikohast, siis tõenäoliselt on ju soe lett parem, tervislikum ja vaheldusrikkalikum.

Ahjaa. Toidust üldse rääkides, FOOD inc on hea film.

Väga hea film on. Juhtusin seda talvel vist TV6 vaatama, mingi 6 tundi oli pikk. Igatahes väga haige, mida meile tegelikult sisse söödetakse. Kes näiteks oleks osanud arvata, et sisuliselt polegi toodet, kuhu sisse ei segata sojauba või maisi. Hea näide oli ka USA toidukaupade hindades. Neljaliikmeline pere ostab igal õhtul 0,99$ maksva eine, ehk siis kokku neli, mis sisaldab 2x suuremat burgerit kui eestis, ilge hunnik soolakartuleid ja liiter jooki. Kõhu saab täis ja enamgi veel, suisa rasvuma ajab. Samas poes maksis kilo porgandit üle dollari. Seda hinnavahet ja toidu valmistamise aega kokku arvestades, pole ameerikas isegi mõeldav igapäevane toidutegemine, eriti kui töötad päevas 10-12 tundi, et liisitud elu elada. Soovitan vaadata seda filmi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×