Jump to content
Guest epu

Soojatoidu lett

Recommended Posts

Veel üks hea film trashfood'i kategooriast, enamus ilmselt seda juba näinud, aga need, kes pole - tasub vaatamist. Lõbus dokumentaal MacDonalds'ist.

Treiler:

While examining the influence of the fast food industry, Morgan Spurlock personally explores the consequences on his health of a diet of solely McDonald's food for one month.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hea film on. Juhtusin seda talvel vist TV6 vaatama, mingi 6 tundi oli pikk. Igatahes väga haige, mida meile tegelikult sisse söödetakse. Kes näiteks oleks osanud arvata, et sisuliselt polegi toodet, kuhu sisse ei segata sojauba või maisi. Hea näide oli ka USA toidukaupade hindades. Neljaliikmeline pere ostab igal õhtul 0,99$ maksva eine, ehk siis kokku neli, mis sisaldab 2x suuremat burgerit kui eestis, ilge hunnik soolakartuleid ja liiter jooki. Kõhu saab täis ja enamgi veel, suisa rasvuma ajab. Samas poes maksis kilo porgandit üle dollari. Seda hinnavahet ja toidu valmistamise aega kokku arvestades, pole ameerikas isegi mõeldav igapäevane toidutegemine, eriti kui töötad päevas 10-12 tundi, et liisitud elu elada. Soovitan vaadata seda filmi.

Samas... kg porgandeid on soovitav jagada mitme päeva peale.

Ma pean nõustuma, et USA s on raskem hästi süüa. Meie nö tavakasvataja, läheb nendel juba orgaanilise ja kallima alla. Alati on abiks, kui ostate kohalikku ja hooajalist kaupa.

Samas...raske on aru saada nende eelistustest. Parim investeering on ikkagi investeering iseendasse.

Meie peaksime aga mõistma, et kallis ei tähenda "väärtuslik" ja odav ei tähenda veel, et asi oleks väärtusetu.

Samas... kg porgandeid on soovitav jagada mitme päeva peale.

Ma pean nõustuma, et USA s on raskem hästi süüa. Meie nö tavakasvataja, läheb nendel juba orgaanilise ja kallima alla. Alati on abiks, kui ostate kohalikku ja hooajalist kaupa.

Samas...raske on aru saada nende eelistustest. Parim investeering on ikkagi investeering iseendasse.

Meie peaksime aga mõistma, et kallis ei tähenda "väärtuslik" ja odav ei tähenda veel, et asi oleks väärtusetu.

Lükkan selle teema jälle üles...

Kas keegi on mõtisklenud, miks US nii alla on käinud? Minu arvates on meil sellest väga palju õppida... See sobib ka soojaleti teemasse.

See maa on heaoluriik kuubis... Keegi ei viitsi enam midagi kasvatada. Mingis mõttes algab laiskus vaat sealtsamast soojatoidu leti äärest. Suhtumine toitu on muutunud ja uskuge on veel ruumi...kuhu meie mugavus võib langeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma sain aru jah, et sa nõńda mõtlesid. Lihtsalt nokkisin veits. Lasanje on muidu üks nendest toitudest, mida luban endale petupäeval, läheb ta ju samasse kategooriasse, kuhu pizzagi.

Ostsin Selverist lasanjet bolognese kastmega.Koostis ju täitsa toitev:juust,kodune hakkliha(100%-ne),porgand,lasanjeplaat 8,3%,tomat jne.....

100g

Energia 534,9kcal

valku 20,5g

süsivesikuid 80,5g

rasvad 13,9g

.Ise sõin ära umbes 350g ja massi lisamiseks ju super söök või mis?Ei ole ta pitsale lähedalegi ju?Kilo hind 74.-

Tööle kaasa võtta hea näiteks.

Muudetud kasutaja Lauri848 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, see lasanje sul millekski muuks kui massi lisamiseks ei kõlbagi.

Maitsev muidugi võib olla <_<

Ja tööle kaasa võtta on see VÄGA halb mõte, sest unelaks & tööviljakuse langus on garanteeritud. Mina sööks midagi sellist AINULT vahetult peale trenni ning kui ma tean et mul on võimalus lõunauinakuks.

Ühtlasi iseloomustab see toiteväärtus seda, miks paljud juurde võtavad olgugi, et nad söövad nii "vähe".

Selline toidukord annab 1500 kcal. Täiesti reaalne on, et üks keskmine istuva eluviisiga mees sööb ära päevas 3 sellises mahus toidukorda + võtab pudeli õlut ning paar kommi ka. Mis tähendab seda, et ta on julgelt stabiilses 1000 kcal päevaplussis. (Lauri, see viimane näide ei käi sinu kohta vaid üldise trennis mittekäija)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ostsin Selverist lasanjet bolognese kastmega.Koostis ju täitsa toitev:juust,kodune hakkliha(100%-ne),porgand,lasanjeplaat 8,3%,tomat jne.....

100g

Energia 534,9kcal

valku 20,5g

süsivesikuid 80,5g

rasvad 13,9g

.Ise sõin ära umbes 350g ja massi lisamiseks ju super söök või mis?Ei ole ta pitsale lähedalegi ju?Kilo hind 74.-

Tööle kaasa võtta hea näiteks.

Mismoodi, saab olla 100g's lasanjes 114,9g toitaineid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just midagi sellist ma otsisingi,milles palju kaloreid oleks ja samas maitsev.Siis on kindel,et saan piisavalt kaloreid päevas kätte.

Mittesportiv inimene ei tohiks jah tihti lasanje poole vaadata,selline kaloripomm <_<

sass01,nii oli pakendi peal kirjas.Rohkem ei tea.

Muudetud kasutaja Lauri848 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×