Jump to content
kollanekutsu

Appi, ma lähen paksuks!

Recommended Posts

Palun nõu ja abi, ei taha juurde võtta. Alustasin beebipillide tarvitamist peale pikka vaheaega (5 aastat) ja kahtlustan, et selle tagajärjel kaal tõuseb. Olen 3 nädalat tablette võtnud ja juurde tulnud 2 kg, hoolimatta sellest, et pean hetkel ekstra nö ennetavat dieeti ja teinud trenni (30-40 min velotrenazööril+ 300 kõhulihase harjutust abtronicuga). Kas süüdi ongi tabletid? Hakkasin tablette võtma ka sellepärast, et näonahk paraneks (mis ongi pisut juba paranenmud)

Kas olukord stabiliseerub? Mida ma veel peaksin tegema- kas mingeid dieedi vms kaalu alandavaid preparaate kasutama (kui, siis mis mõjub?)

Minu parameetrid- kaal praegu 60 kg (enne 58), pikkus 166 cm ja vanus 26.

Suur tänu juba ette nõuannete eest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin tablette võtma ka sellepärast, et näonahk paraneks (mis ongi pisut juba paranenmud)

No jumal küll, mine nahaarstile sellega, mitte ära tee mingit omaloomingut, mis teistpidi hullemaid probleeme kaasa toob!

(Vabandust mitteteemakohase posti pärast, aga no hakkas silma see tabletivõtmispõhjus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nahaarst kirjutaski mulle need tabletid! Olin eelnevalt kuulnud, et tabletid võivad negatiivselt kaalule mõjuda- nahaarst avaldas arvamust, et see olla müüt.

No jumal küll, mine nahaarstile sellega, mitte ära tee mingit omaloomingut, mis teistpidi hullemaid probleeme kaasa toob!

(Vabandust mitteteemakohase posti pärast, aga no hakkas silma see tabletivõtmispõhjus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hoolimatta sellest, et pean hetkel ekstra nö ennetavat dieeti

Kas ennetav dieet põhineb "delfi naistekast" pärit nippidel, kus "ära söö mitte midagi ja kaal langeb"? Täitsa võimalik, et oled keha näljarežiimi viinud ja keha on nüüd hoopis rasvu talletama hakanud, mis tingibki kehakaalu tõusu:

http://www.fitness.ee/?act=article&art...me-rasva-laheme

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oletan, et mu keha võib olla küll nö "paanikareziimis", kuid mida ma siis tegema peaksin? Kui nüüd jälle normaalselt sööma hakkan, kas rasvun siis veelgi?

Kas ennetav dieet põhineb "delfi naistekast" pärit nippidel, kus "ära söö mitte midagi ja kaal langeb"? Täitsa võimalik, et oled keha näljarežiimi viinud ja keha on nüüd hoopis rasvu talletama hakanud, mis tingibki kehakaalu tõusu:

http://www.fitness.ee/?act=article&art...me-rasva-laheme

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitu lihtsalt korralikult ja rasva minemine on võimatu, on korralik toitumine olemas ka inimesele kes istuks 24/7 diivanil ilma, et paksuks läheks. Vaata toodete pakenditele, arvuta enda päevane kaloraaz jne... Loe artikleid(mitte delfist jne, sealne jutt ei kõlba ajaviiteks kah)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah et müüt? Inimesed on erinevad, kõigile ei sobi üks ja sama toode.

Olen ise pille võtnud ja mõlemad korrad võtsin +15kg juurde, kilod hakkasid iseenesest kukkuma kui võtmise järgi jätsin. Kokkusattuvus? Ei usu. Mulle lihtsalt ei sobi pillid.

Näonahk läks iseenesest korda peale esimese lapse sündi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina liigitaks selle kilode tuleku tõesti müütide alla. Kuid jah, eks need pillid mõjuvad erinevalt.

Olen ise üle 10 aasta erinevaid pille võtnud ja ühegagi neist pole kilosid juurde tulnud. Alustasin samamoodi nahaarsti soovitusel ja nahk sai suhteliselt ruttu korda. Edasi tulid margi vahetused muudel põhjustel ja isegi süstitavate hormoonidega ei tulnud kilosid juurde. Ainuke kord, kui mul +15kg juurde tuli oli siis, kui pillide võtmise lõpetasin :) Ja eks see üldine liigne kaal on ikka liigsetest kaloritest tulnud, mis muud.

Kollanekutsu, kas enne 5-aastast pausi tõusis kaal Sul samuti? Kui ei, siis kipun arvama, et hetkel on Sul kaal peamiselt vee arvelt tõusnud (kui just kaloreid üleliigselt tarbinud ei ole). Kuna Sa oled kolm nädalat pille võtnud, siis nüüd tulebki ju 7-päevane tabletivaba periood, mille ajal kehakaal paljudel naistel vee tõttu suureneb ja end nö pundununa tuntakse. Päevade ajal ei tasugi end üldse kaaluda, sest 1-2kg on vabalt juures (minul vähemalt, tean naisi, kel isegi 3 kg peale tulnud). Peale päevi on kaal jälle normis.

Kui aga tõesti on pillid rasvavarusid Sul suurendama hakanud, siis kasuta mõnda muud alternatiivset rasestumisvastast vahendit (plaaster, ampull, spiraal jne). Küll arstiga sulle sobiva variandi välja peilite. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pillides olevad progestiinid ja östrogeenid mõjutavad kohe kindlasti ainevahetust ja rasvavarumist. Kuidas täpselt, see on iseasi ja mehhanismid pole päris selged ka. Palju vastassuunalisi protsesse ka, nii et summaarne efekt võib erinev olla. Tasakaaluhoidmissüsteem on eri inimestel ka väga erinev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×