Jump to content
Tan3l

Õlaprobleemid

Recommended Posts

Enne kui hakkad "abivahendeid" otsima, külasta ortopeedi või füsioterapeuti

Ühesõnaga ükskõik mis harjutust teha annab õlg natuke tunda,valu on küll kannatatav aga ikkagi..

otsustasin kuu aega teha ainult aeroobset, jooksen,teen kõhtu,ujun jne..vaatab kas paraneb.

Kui mrt midagi ei näidanud siis ei tea mida ortopeed või füsio oskaks asjalikku öelda,kahtlen et nendelt abi saan.

Arst oli ka öelnud et kui valutab ka edaspidi siis on võimalik veel uurida kaameraga seda lihast..see on juba järgmine tasand..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga ükskõik mis harjutust teha annab õlg natuke tunda,valu on küll kannatatav aga ikkagi..

otsustasin kuu aega teha ainult aeroobset, jooksen,teen kõhtu,ujun jne..vaatab kas paraneb.

Kui mrt midagi ei näidanud siis ei tea mida ortopeed või füsio oskaks asjalikku öelda,kahtlen et nendelt abi saan.

Arst oli ka öelnud et kui valutab ka edaspidi siis on võimalik veel uurida kaameraga seda lihast..see on juba järgmine tasand..

kuidas sa sinna MRTsse üldse said kui ortopeedi juures ei käinud

kui usud kaamera toppimisse, siis anna minna, mina soovitan mitteinvasiivseid meetodeid proovida ja jään oma soovitusele kindlaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas sa sinna MRTsse üldse said kui ortopeedi juures ei käinud

kui usud kaamera toppimisse, siis anna minna, mina soovitan mitteinvasiivseid meetodeid proovida ja jään oma soovitusele kindlaks

Eks ikka ortopeed saatis,sest muud ta ei osanud teha ega soovitada.Ei usu et kaamera toppimine nüüd lahendab kõik,lihtsalt arst soovitas järgmisena teha kui midagi ei aita,ja seda midagi ehk mitteinvasiivseid meetodeid tulingi siia uurima.Aga eks vaatab äkki läheb iseenesest üle kui kuu aega käsi rahus on..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlaprobleemid on üks isemitteüleminevamaid asju üldse : )

Rahu pole ka just see asi mis ravib, parem kui lõhkumine aga halvem kui taastav-korrigeeriv tegevus.

Kuvadiagnostika ennustusväärtust õla puhul ei tea aga alaselja puhul oli mingis ülevaates umbes sama mis kulli ja kirja viskamine, ta on ikka ainult abiinfo.

Küsi kas saad oma MRT skänni mingis kujul enda kätte ja mine näita Georgile õlga ja skänni kui mure on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb osta 2 purki ultra geli ja see ära kasutada- usun, et aitab

Kus seda geeli müüakse? apteegis seda polnud.Hetkel määrin hobusesalvi ja vahepeal diclaki 5%.Paremaks pole läinud,Jätsin igaks juhuks trenni pooleli.Valutab koguaeg rsk..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus seda geeli müüakse? apteegis seda polnud.Hetkel määrin hobusesalvi ja vahepeal diclaki 5%.Paremaks pole läinud,Jätsin igaks juhuks trenni pooleli.Valutab koguaeg rsk..

Kui koguaeg valutab, siis peab ikka midagi ette võtma. Vigastasin õlga 2012 aastal ja ise see küll terveks ei läinud. Mul andis rinnatrennis tunda. Valin trennis harjutusi siiamaani.

Võta gmasteriga ühendust. Ta aitas ka minu probleemi puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina vigastasin mai-s MMa trennis õlga. Ei tea ise ka kuidas, aga pärast seda jaanipäevani trennis käies ikka valutas. Jõusaali jätsin see aeg vahele, sest rinnalt üle 20 ei olnud võimalik tõsta jne. Jaanipäevaks läksin Eesti perega ja sai puhatud 4 nädalat. Tagasitulles sama valus. Sai sel ajal proovitud igast geele ja asju. Minu puhul ei aidanud. Lõpuks viskas kopa ette, läksin ja tegin korraliku õla trenni jõusaalis väikeste raskustega alustades. Venitas kuidagi seda õlga lahti. Hääl oli jube, aga pärast seda töötas ilusti. Esimesed kaks nädalat tegi muidugi veidi kahtlast häält nagu rebestaks koguaeg, aga vähemalt töötas ja ei valutanud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina vigastasin mai-s MMa trennis õlga. Ei tea ise ka kuidas, aga pärast seda jaanipäevani trennis käies ikka valutas. Jõusaali jätsin see aeg vahele, sest rinnalt üle 20 ei olnud võimalik tõsta jne. Jaanipäevaks läksin Eesti perega ja sai puhatud 4 nädalat. Tagasitulles sama valus. Sai sel ajal proovitud igast geele ja asju. Minu puhul ei aidanud. Lõpuks viskas kopa ette, läksin ja tegin korraliku õla trenni jõusaalis väikeste raskustega alustades. Venitas kuidagi seda õlga lahti. Hääl oli jube, aga pärast seda töötas ilusti. Esimesed kaks nädalat tegi muidugi veidi kahtlast häält nagu rebestaks koguaeg, aga vähemalt töötas ja ei valutanud. :)

Ei julge soovitada seda metoodikat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina vigastasin mai-s MMa trennis õlga. Ei tea ise ka kuidas, aga pärast seda jaanipäevani trennis käies ikka valutas. Jõusaali jätsin see aeg vahele, sest rinnalt üle 20 ei olnud võimalik tõsta jne. Jaanipäevaks läksin Eesti perega ja sai puhatud 4 nädalat. Tagasitulles sama valus. Sai sel ajal proovitud igast geele ja asju. Minu puhul ei aidanud. Lõpuks viskas kopa ette, läksin ja tegin korraliku õla trenni jõusaalis väikeste raskustega alustades. Venitas kuidagi seda õlga lahti. Hääl oli jube, aga pärast seda töötas ilusti. Esimesed kaks nädalat tegi muidugi veidi kahtlast häält nagu rebestaks koguaeg, aga vähemalt töötas ja ei valutanud.

Praegu ei julge seda meetodit kasutada,kuigi võib isegi aidata.Minu vigastus pole vast nii suur kui mrt midagi ei näidanud ja mingit kahtlaseid hääli pole kuulda ja visuaalsel vaatlusel pole midagi näha.Igaljuhul jätan trenni katki kuuks, kaheks annan lihtsalt rahu äkki tõesti õlalihas on ülekoormatud.Senikaua määrin diclaciga 5% ja joon glükosamiini pulbrina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Biggereveryday puhul on tegemist õlaliigese vigastusega ja hann001 puhul on tegemist õlavarre lihase (deltalihas) põletikuga. Erinevad vigastused, erinev ravi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Biggereveryday puhul on tegemist õlaliigese vigastusega ja hann001 puhul on tegemist õlavarre lihase (deltalihas) põletikuga. Erinevad vigastused, erinev ravi.

Äkki oskad nõu anda kuidas seda ravida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kerge liikumine abiks igal juhul (NB! jõusaalis liikumisulatuse piiril raskusega võimlemine seda ei ole!)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlg hakkab vaikselt paranema,nüüd eriti ei valuta,ainult kui konkreetse asendi puhul on natuke valu tunda,kuid annan veel puhkust.

Kreemidest eriti kasu polnud,kasutasin muid meetodeid, nägu näiteks kapsa lehed,Magama minnes panin õlale kolm,neli suuremat kapsa lehti ja sidusin kinni.Juba kolmandal päeval tundsin et on parem.Siis proovisin sellist asja nägu Õunaäädikas meega,segasin 1teelusikas äädikat + 1 lusikat mett ja panin samuti ööseks õlale.Ei teagi mis paremini mõjus, igaljuhul on õlg paremas korras kui enne.Kui kellegil sama mure võib katsetada, halba see ei tee,minu puhul aitas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks õlg õrn koht ole jh, eriti jõutõstjatel, sest pidev kangiga rinnalt surumine koormab õlaliigest jubedalt. Endal ka probleem juba 2,5 kuud. Järk-järglut muutus parem õlg valusamaks just rinnalt surumisel kuni lõpuks loobusin. Lõpetasin igasuguse rinna ja õla treeningu.

Valu muutus vähemaks, aga suruda raskusi ei saa, olen proovinud 50 kg ja see max. raskus, mis haiget ei tee.

Jaanuaris käisin kiropraktiku juures ja pani diagnoosiks limakapsel põletikus. Mudis ja väänas mind kõvasti, kodus külmutasin 1,5 h jääkotiga igapäev+ veel 5% diclac geel ja tabletid. Aga muutusi ei toimunud.

See nädal käisin lõpuks ortopeedi juures ära ja diagnoos sama (põletik sees). Muud üle ei jäänud kui pandi hormoonsüst õlga ja söön arxoxia tablette põletiku vastu. Nädala lõpus lubati proovida koormust. Imedesse eriti ei usu, aga loodan et saan juunis MM-le ikka minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks õlg õrn koht ole jh, eriti jõutõstjatel, sest pidev kangiga rinnalt surumine koormab õlaliigest jubedalt. Endal ka probleem juba 2,5 kuud. Järk-järglut muutus parem õlg valusamaks just rinnalt surumisel kuni lõpuks loobusin. Lõpetasin igasuguse rinna ja õla treeningu.

Valu muutus vähemaks, aga suruda raskusi ei saa, olen proovinud 50 kg ja see max. raskus, mis haiget ei tee.

Jaanuaris käisin kiropraktiku juures ja pani diagnoosiks limakapsel põletikus. Mudis ja väänas mind kõvasti, kodus külmutasin 1,5 h jääkotiga igapäev+ veel 5% diclac geel ja tabletid. Aga muutusi ei toimunud.

See nädal käisin lõpuks ortopeedi juures ära ja diagnoos sama (põletik sees). Muud üle ei jäänud kui pandi hormoonsüst õlga ja söön arxoxia tablette põletiku vastu. Nädala lõpus lubati proovida koormust. Imedesse eriti ei usu, aga loodan et saan juunis MM-le ikka minna.

Miks senine ravi efektiivne ei ole olnud:

http://www.harjutused.com/kuidas-klassikaline-esmaabi-rice-voib-kasu-asemel-hoopis-kahju-teha/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjaa võimalik. Kas internetis head õlga taastavate harjutuste lehte on üleval? Rotator cuff teen juba ammu enne ja peale trenni, aga muid harjutusi?

Bursiit e liigeskapsli põletiku kohta:

http://physioworks.com.au/injuries-conditions-1/bursitis_shoulder

http://www.bodybuilding.com/fun/phano102.htm

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud kulturistid, jõutõstjad ja treenerid oma õlgadega minu juures käinud ja võistlustel häid tulemusi teinud.

Valu tekitab häireid ümbritsevates lihastes, mis omakorda takistab liigese normliikumist ja paranemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kaua olete taastunud peale õla oppi? kuidas on mõjutanud treeninguid? On kellegil paranenud täielikult?

Täpsemalt siis sai tehtud Õlaliigese osaline sünovektoomia,artroskoopiline.

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ca 6 kuud enne kergema trenniga alustamist. nende 6 kuu jooksul füsio

praegu ütleks enesetunde pealt, et täielikult taastunud (möödas 1,5a). 

jõu osas ei näe ka tagasiminekut - alateadvuses vahest vast kumiseb, aga muidu ok

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ‎24‎.‎05‎.‎2017 at 10:12, risto_ ütles:

ca 6 kuud enne kergema trenniga alustamist. nende 6 kuu jooksul füsio

praegu ütleks enesetunde pealt, et täielikult taastunud (möödas 1,5a). 

jõu osas ei näe ka tagasiminekut - alateadvuses vahest vast kumiseb, aga muidu ok

 

Kes oli sinul füsio?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

 

Kirjutan siia kuna ei tea kuhu oma probleemiga pöörduda.

Nimelt mu probleem algas u. 1. aasta tagasi.

Olen vahelduva eduga kogu oma täiskasvanud elu jõusaalis käinud. On perioode kus olen käinud ja perioode kus pole midagi teinud.

2016 alguses olles ca 6. kuud trenni teinud hakkasid tundma hakkama mõlemad õlad õrnalt.

Alguses õlga/rinda tehes andis lihtsalt natukene tunda, ei olnud valus.
Lõpuks 2016. a märtsis muutus trenni tegemine valusaks. Mõlemad õlad valutasid- lisaks lõi põletiku õlast alla rinda. 

Seega lõpetasin jõusaali peale esimest valusat trenni ja pöördusin ortopeedi poole. Sain diagnoosiks põletiku. Raviks argoxia kuur, laserdušš ja ravivõimlemine. Lõpetasin jõusaalis käimise ning tegin need asjad tublisti läbi aga paraku 2016. aasta suve lõpuks ei olnud olukord oluliselt paranenud. Põletik oli küll taandunud. Aga igasugune koormus õlale (kasvõi 2 kätekõverdust andis endiselt tunda). Ehk siis õlad ikka valutasid. Pöördusin septembris teise ortopeedi juurde. Diagnoos sama. Ravi: shockwave Audenteses ja ravivõimlemine. Tegin jällegi ravi läbi. Paraku ei ole seis endiselt paremaks läinud. Tänaseks on möödas üle aasta ja olen läbinud kaks ravikuuri koos võimlemisega. Kuna ei tee ka füüsilist tööd siis õlg ei ole peale argitoimetuste (autoga sõitmine, klaviatuuril tippimine) koormust saanud. Endiselt ei saa teha ühte! seeriat kätekõverdusi ilma valuta.

 

Kuna järjekorrad on pikad ja ravi ka pikk siis ma küsin kelle poole enda hädaga pöörduda ja mida soovitate ette võtta? Lisaks võite soovitada ka kontakti kellega kokku panna spetsiaalne treeningkava, et trennilainele tagasi saada- kui see on soovitatav.

 

Tänase päeva suur unistus on saada õlad korda.

Tänud konstruktiivse tagasiside eest!

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×