Jump to content
Tan3l

Õlaprobleemid

Recommended Posts

Mida siis selline pikemaajalisem õlaragisemine tähendada võib täpsemalt? Asi pole senimaani tekitanud(peamine ragin siis tavalisi õlaringe tehes vm) valu aastate jooksul ning trenne tehes piisab vaid sellest, et teha alla pikem soojendus ja kerged venitused-õlaringid jne.. Ragin pole justkui aja jooksul ka hullemaks läinud, aga lihtsalt on olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida siis selline pikemaajalisem õlaragisemine tähendada võib täpsemalt? Asi pole senimaani tekitanud(peamine ragin siis tavalisi õlaringe tehes vm) valu aastate jooksul ning trenne tehes piisab vaid sellest, et teha alla pikem soojendus ja kerged venitused-õlaringid jne.. Ragin pole justkui aja jooksul ka hullemaks läinud, aga lihtsalt on olemas.

Noh, raginal ja raginal on vahe, võib tulla nii liigesest kui näiteks lihassüsteemist. See võib igapäevase võimlemise ja liigutamisega isegi kaduda, paranenud ainevahetuse ja taastumisprotsessidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuga siuke lugu, umbes 5 aastat tagasi jõusaalis istudes, aparaadiga raskusi üles surudes(ehk siis õlapiirgonna treening masinaga) käis õlgadest regulaarselt liigese naks läbi.

See asi lõppes pika väga valuliku perioodiga, edaspidi kui jõusaalis olen hakanud käima muutuvad alati õlad jälle mingi aja pärast valulikuks ning katkestan treeningu.

Huvitaks, et nii loogiliselt lähenedes, mis selle õlaga siis juhtund on, kas kõhre viga, või on miskit seal välja veninud, ära kulunud, miski muu?

Kas sellise püsikahjustuse puhul on abi hobuse jne geelidest?

Praegu käin jõusaalis, põhimõtselt üritan vältida harjutusi, kus õlad liiguvad.

Isegi kui seljalihast ei saa siiski sooviks treenida trapetsit, deltalihast.

Sooviks nõu ravi ja treeningu kohapealt.

Hiljuti oli siin hüppeliigesega palju jama, siis sain teada, et liiges hakkab end ise "õlitama" kui teatavat koormust saab, kuidas võiks seda liigese omadust õla puhul kasutada?(kui see praegusel juhul üldse teemakohane on)

Muudetud kasutaja Eestlane112 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sellise püsikahjustuse puhul on abi hobuse jne geelidest?

Seda küsi hobuse käest :P

Õlg on keerulisem ja foorumi kaudu vaevalt diagnoosi saad. Las G-master või keegi vaatab su üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul juhtus selline lugu, et ca 1,5a tagasi tegin ka õlatrenni - hantlitega surumised üles peakohale istudes. Olin parasjagu ühes Eesti väikelinnas komandeeringus ja sealses saalis, kus just mulle sobivate raskustega hantleid ei olnud. Mõtlesin, et võtan siis raskemad ( olin ka varem seda teinud). Ja siis lähteasendisse saamisel käis vasakust õlast kerge raks läbi ja ma rumal tegin veel seeria lõpuni ka. Pidasin ca 2 nädalat pausi ja tundus, et läheb korda aga oleks pidanud kohe ikka arsti juurde minema. Ca kuu aja pärast oli nii, et öösiti käisid sellised valu sähvatused läbi, et uni läks ära. Uuring näitas pool aastat hiljem veel kõõluse venitust. Seega eelmisel suvel õlga ja rinda ei teinud praktiliselt üldse. Põletik küll taandus aga siiamaani ilma soojenduseta kätt täitsa üles tõsta ei saa. Mingist sektorist alates oleks nagu liigeses midagi ees ja sealt edasi liigub jälle. Võimlemise eesmärgil olen õlga ikka teinud vaikselt aga nii, et teise käega tõstan hantli vasakule käele, mis on sirgena juba lähteasendis- sealt edasi n.önegatiivse faasiga alustades kannatab natuke teha küll- pärast võtan terve käega hantli ära ka. Sel kevadel käisin õlakliinikus Magdaleena haigla juures- seal tehti üks süst. See tegi asja paremaks küll aga arst ütles, et kui ikka normaalselt ei hakka liikuma, siis tuleb op teha ( artroskoopia ). Paningi juba septembrisse vastuvõtule uue aja kirja ja loodan, et sügisel saab selle opiga vast ühele poole.

Omalt poolt seega soovitan küll, et kui kellelgi mingi väike jama juhtub õlaga, siis ikka korralikult enne välja ravida, kui liigselt kiirustama hakata trenni tagasi. Mul enda rumalusest ca 1,5 a pole surumisi saanud teha. Isegi Lõuatõmmetel tuleb enne väga korralik soojendus teha ja mõnikord, kui õlg ikka ei käi normaalselt siis üldse ära jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul juhtus selline lugu, et ca 1,5a tagasi tegin ka õlatrenni - hantlitega surumised üles peakohale istudes. Olin parasjagu ühes Eesti väikelinnas komandeeringus ja sealses saalis, kus just mulle sobivate raskustega hantleid ei olnud. Mõtlesin, et võtan siis raskemad ( olin ka varem seda teinud). Ja siis lähteasendisse saamisel käis vasakust õlast kerge raks läbi ja ma rumal tegin veel seeria lõpuni ka. Pidasin ca 2 nädalat pausi ja tundus, et läheb korda aga oleks pidanud kohe ikka arsti juurde minema. Ca kuu aja pärast oli nii, et öösiti käisid sellised valu sähvatused läbi, et uni läks ära. Uuring näitas pool aastat hiljem veel kõõluse venitust. Seega eelmisel suvel õlga ja rinda ei teinud praktiliselt üldse. Põletik küll taandus aga siiamaani ilma soojenduseta kätt täitsa üles tõsta ei saa. Mingist sektorist alates oleks nagu liigeses midagi ees ja sealt edasi liigub jälle. Võimlemise eesmärgil olen õlga ikka teinud vaikselt aga nii, et teise käega tõstan hantli vasakule käele, mis on sirgena juba lähteasendis- sealt edasi n.önegatiivse faasiga alustades kannatab natuke teha küll- pärast võtan terve käega hantli ära ka. Sel kevadel käisin õlakliinikus Magdaleena haigla juures- seal tehti üks süst. See tegi asja paremaks küll aga arst ütles, et kui ikka normaalselt ei hakka liikuma, siis tuleb op teha ( artroskoopia ). Paningi juba septembrisse vastuvõtule uue aja kirja ja loodan, et sügisel saab selle opiga vast ühele poole.

Omalt poolt seega soovitan küll, et kui kellelgi mingi väike jama juhtub õlaga, siis ikka korralikult enne välja ravida, kui liigselt kiirustama hakata trenni tagasi. Mul enda rumalusest ca 1,5 a pole surumisi saanud teha. Isegi Lõuatõmmetel tuleb enne väga korralik soojendus teha ja mõnikord, kui õlg ikka ei käi normaalselt siis üldse ära jätta.

Soovitaks sul ka minu juurest läbi tulla. Kui oppi ära ei hoia, siis vähemalt saab veel enamvähem liikuva käega opijärgsed harjutused üle vaadata, pean kurbusega tõdema, et paljud ei saa peale oppi absoluutselt mingit füsioteraapiat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel kevadel käisin õlakliinikus Magdaleena haigla juures- seal tehti üks süst. See tegi asja paremaks küll

Ehkki seal majas on saadaval ka kasvutegurisüstid (vereplasma) olen ma üsna kindel et sulle süstiti hoopis mõnda kortisooliderivaati nagu Kenolog :D

See teeb tunde paremaks küll aga lagundab samal ajal liigesekudet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehkki seal majas on saadaval ka kasvutegurisüstid (vereplasma) olen ma üsna kindel et sulle süstiti hoopis mõnda kortisooliderivaati nagu Kenolog :D

See teeb tunde paremaks küll aga lagundab samal ajal liigesekudet.

kortisooli kõigena - süstina, kreemina, kasvõi fonoforeesiga (ultraheli) topime selle kudedesse :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks sul ka minu juurest läbi tulla. Kui oppi ära ei hoia, siis vähemalt saab veel enamvähem liikuva käega opijärgsed harjutused üle vaadata, pean kurbusega tõdema, et paljud ei saa peale oppi absoluutselt mingit füsioteraapiat.

Tere

Ega paha ei teeks küll. Arvad, et enne oppi vaataks taastumiseks vajalikke harjutusi? Ma võtan siis äkki aug lõpp sept algus ühendust. Mul sept alguses arstile aeg pandud ja eks siis paistab millal saab opile. Käsi mul liigub küll niipalju, et saaks need asjad üle vaadata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis peptiide?

Tere

Ega paha ei teeks küll. Arvad, et enne oppi vaataks taastumiseks vajalikke harjutusi? Ma võtan siis äkki aug lõpp sept algus ühendust. Mul sept alguses arstile aeg pandud ja eks siis paistab millal saab opile. Käsi mul liigub küll niipalju, et saaks need asjad üle vaadata.

Ma isegi soovitaks varem tulla, pealegi jumal teab, millal sinna opile saab (ja kui kindel see üldse on).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis peptiide?

Ma isegi soovitaks varem tulla, pealegi jumal teab, millal sinna opile saab (ja kui kindel see üldse on).

vt.panin sulle meili kirja, tuleks näitama järgmine nädal äkki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No näiteks GHRP-2 või ipamorelin + ModGRF(1-29)

No näiteks GHRP-2 või ipamorelin + ModGRF(1-29). Huvi teema vastu on, siis rega ennast http://www.datbtrue.co.uk/ foorumisse

Regasin, aga võin öelda seda, et ühegi ravimi toime ei jõua terapeutulise harjutuse efekti lähedalegi, kui jutt näiteks verevarustuse parandamisest mingis vigastatud kõõluses. Ravim/hormoon+treening on teine ooper juba.

Pealegi ei usu väga, et eestis neid peptiide saada on, kinni lähed sellise jutu eest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eestis pole midagi saada, aspiriini võid saada ainult. Kinni? Ma loodan, et siit ei tule nüüd mingit ignorantset steroidide kaagutamist :D . Ma ei öelnudki, et voodis vedeledes saab supertervise aga paranemisele kaasa aidata võib ta küll kõvasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigil, kel lamades surumise tagajärjel hakkavad õlaliigesed valutama, soovitan esmalt tehnika üle vaadata- et ei koormaks liigselt õlga ja triitsepsit, vaid ikka rinnalihast (mis on tegelikult ka lamades surumise peamine lihasgrupp, mis peaks saama koormust).

Endal oli 3-4 kuud järjest mõõdukas valu õlgades. - Üks kohalik jõusaali treener, tuli korrigeeris asendit ja valu oli kui pühitud.

St. minu lamades surumise positsioon oli vale -kang oli liiga rinna keskel- see omakorda pani rõhu õlgadele ja triitsepsile - kuna surumisasend oli ebaloomulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlaopil siis käidud. Valu tegigi biitsepsi kõõluse osaline rebend, mis õmmeldi kokku ja lisaks puhastati liigest sidekoestumisest. Oli põletik ka juba päris suur. Eelmine aasta tehtud magnetresonantstomograafia ei näidanud seda kõike ära ja alguses ma ei käinud v.o.kõige õigemate arstide juures ka. Oleks võinud selle opi juba aasta tagasi teha. Nüüd 6 nädalat mingit raskust tõsta ei või ja esimesed 3 nädalat käsi kaelas. Loodame parimat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee sõrmedele ja randmele liikuvusharjutusi. Tänada võid mind hiljem

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rikkusin kunagi jõusaalis oma õlaliigesed, peale seda olen korduvalt üritanud uuesti alustada treeningut, kuid tulutult, liigesed muutusid talumatult valusaks.

Seekord käisin aga gmasteri juures abi saamas ja ka sain, teen juba kuid trenni ilma, et peaksin treeningut peatama või lõpetama.

Siinkohal mu poolne tänu ja soovitus inimestele, kel õlaliigestega probleeme, minge gmasteri juurde, ka hinnatase on väga ok.

Edu :rolleyes:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rikkusin kunagi jõusaalis oma õlaliigesed, peale seda olen korduvalt üritanud uuesti alustada treeningut, kuid tulutult, liigesed muutusid talumatult valusaks.

Seekord käisin aga gmasteri juures abi saamas ja ka sain, teen juba kuid trenni ilma, et peaksin treeningut peatama või lõpetama.

Siinkohal mu poolne tänu ja soovitus inimestele, kel õlaliigestega probleeme, minge gmasteri juurde, ka hinnatase on väga ok.

Edu :rolleyes:

Täitsa nõus. Enne operatsiooni käisin minagi tema juures ja sain häid nõuandeid. Eks tuleb mingi aeg uuesti minna enne kui saab trenni jälle vaikselt tegema hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saadan ka ikka inimesti Gmasteri kodukale - ei tea paljud muidugi ühendust on võtnud aga ainuüksi töö juurest 3 inimest kurtnud igasugu liigeste ja kontide üle. Levinud probleem. Gmasteril sissetulekuga probleeme ei tohiks olla. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×