Jump to content
Tan3l

Õlaprobleemid

Recommended Posts

Khm, ma segan jälle. Ma ei käi jõusaalis, aga body pump`is käin ja õlavalu käib mul üle nii kuis parajasti õlal tuju on - nii ma arvasin. Õlalihaseid tehes polnud nagu midagi, aga rinnalt surudes oli õla esiosas väga valus. Treenerile rääkisin ka muidugi. Ajaga ma õppisin jälgima kuhu maani võin minna nii, et valus ei hakka. Kui ma vahepeal piire ületan jälle, tuleb valu tagasi. Tõenäoliselt oli asi halvas tehnikas.. et rinnalt surudes lasksin küünarnukid täisnurgast (keha suhtes) liialt alla või tõmbasin pea liiga kõrvade vahele. Kui raskust lisan (või uus kava käes on), on seda jälle raskem jälgida ja valu on uuesti platsis.

Nüüd küsimus, kuigi me tegeleme erinevate asjadega, kas saab meil olla sama probleem? :) Minu õlas teeb liiga esiosa, vasakut kätt ei saa selja taha painutada jms. Vb küsid mõnelt treenerilt, kuidas selle tehnikaga on.. rinnalt surumisel ise ei näe ju kui alla oma küünarnukid lased.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlaga on lugu järgmine: vigastasin selle kergelt ja näiteks hitlerit (hantlite ülesviimine otse ette, õla harjutus) tehes on natuke tunda ebamugavust trapetsi ja õla piirkonnas.

otsustasin anda rahu, hetkel lasen õlal puhata u. nädal aega (oleneb õla seisundist) ja ei tee praegust mitte raasukestki trenni.

küsimus on selles, et kuidas alustada uuesti trenne: kas alguses oleks kasulikum teha kergeid venitusharjutusi iga päev ja u nädala pärast hakata tasapisi väikseid hantleid kasutama (õla tegemiseks) ning kui valu ei anna, siis progresseeruda iga nädal koormustes või kasutada mingisugust teist meetodit ?

ja kui ma tegin surumist enne pausi u 45kgx5x10, siis mis raskusega võiks uuesti alustada ? kas kasutada amplituuti 2,5-5kg iga nädal või mis ?

kas teistes harjutustes, nt kükk ja tõmme oleks ka mõtet väikse raskusega alustada ?

ise kahtlustan, et õlapiirkonnas on mul vist põletik või müosiit, aga ei või teada.

jagage kogemusi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsam on sul teistesse teemadesse ka need samad küsimused postitada.

Teemasse: Ravi õlg terveks ning tasapisi paari kilo haaval hakka koormust tõstma. Kui tõmmet ja kükki ka õlg segab siis leia muu moodus.

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Mul oli poolteist aastat tagasi õla vigastus, diagnoosiks pandi sidemete teiseastme vigastus, kõhre tükke oli samuti õlg täis - see kõik lõppes operatsiooniga, mis toimus siis selle aasta aprilli lõpus. Vigastus ise tekkis 45kg hantlit üle pea lastes, käis üks vali ragin, mida kuulsid ka paar meetrit eemal olnud inimesed. Selle tulemusena puhastati õlg kõhre tükkidest ja lõigati rangluud 8mm lühemaks, et rangluu ei hõõruks vastu õlavarreluud (vähemalt mina sain nii aru). Tänu pikale ootamisele oli mu deltalihas tõsiselt alaarenenud - oli teise lihasega võrreldes pealt lame.

Maikuu ja juuni algus ma oma käega midagi füüsilist teha ei saanud, juunikuuks tundus käsi korras olevat ja asusin tööle. Töö ise oli vägagi aeroobne, kus sai palju ka õlg liigutada - räägin sellest, et siis ei olnud mingisuguseid probleeme asju tõsta pea kohale jne, õlg ei andnud isegi tunda. Sellist tööd tegin u. 2 kuud.

Kuna enne vigastust sai trenni tehtud juba pikemat aega, siis otsustasin, et kuna õlg tunda ei anna, siis oleks viimane aeg hakata intensiivse trenniga pihta. Esimene nädal sai rinnatrenn nii tehtud, et oli õrn valu sees. Rinnalt surumine ei olnud probleem, aga jama tekkis siis kui ma proovisin pos. kaldpinnalt surumist - see oli talumatu. Nii kui siinidelt alla hakkasid rinnale laskma, siis lõi terava valu sisse. Selge see, et seda harjutust ei teinud, proovisin kombineerida hantlitega, mis ei andnud õlas üldse tunda.

See nädal, alustades otsast rinnatrenni, ei kannatanud isegi rinnalt suruda, no nii kuradi valus hakkas - lõpetasin kohe. Huvitav asjaolu on see, et nii kui lõpetad, nii ka kaob valu, et ta ei jää valutama. Olgu, siis proovisin hantlitega kombineerida - samuti võimatu. Täna sain teha harjutusi, kus õlast käsi ei liikunud, v.a. rööbaspuudel keha ülessurumist tehes.

Kui jutt kokku võtta, siis liigutused, kus õlg liigub vertikaalselt maapinnaga - sirutused üles, rinnalt surumine, pos. surumine, siis õlg teeb talumatut valu. Siit ka küsimus, kas kellelgi on sellise vigastusega olnud kokkupuuteid, et kogemusi ja näpunäiteid anda?

Kas on võimalik, et operatsioonist ei olnud kasu, sest valu on samas kohas ja sama kui enne operatsiooni?

Kas on võimalik lihtsalt, et taandarenenud lihas teeb sellist valu just sellepärast, et ta on taandarenenud - on see üldse võimalik, saaks aru, et on lihtsalt nõrgem?!

Oodatud on kõik asjalikud arvamused ja soovitused nii trenni ning ka taastumise suhtes!

Terv.

S11m

Muudetud kasutaja S11m poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sul ikka kõhr raksuga puruks lendas ja tükke koristati siis vist ikka natuke kasu oli opist? :)

Ma oskan ainult öelda seda, et võibolla oma esimest trenni tegid liiga intensiivselt, et teist trenni enam teha ei saanud.

Ja harjutuste koha pealt tohiksid sa loomulikult teha ainult neid harjutusi, mis valu ei tekita. Kui sul tõesti on rangluu 8mm lühem, siis teoreetiliselt peaksid kõik õlaga seotud mehhanismid teist moodi töötama, viisil, mis pole ette nähtud.. St et näiteks surudes on üks õlg siis veidi sissepoole roteerunud?

Mina oleks õnnelik, et üldse peale sellist traumat valuta liikuda saan:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina oleks õnnelik, et üldse peale sellist traumat valuta liikuda saan:)

No seda loomulikult! Samas on ikka trennipisik sees.

Arstiga pärast operatsiooni põgusalt suheldes, ütles ta, et nüüd peaks asi korras olema ja peale paari kuud peaksid saama korralikult trenni juba teha.

Samas tekkis küsimus, et kas on tõesti võimalik ikkagi lihase nõrkusest ja taandarengust võimalik tekkida valu? Sest on ka ju teoreetiliselt selline variant, et lasta teha blokaad ja siis teha trenni ehk valutu trenn, treeniks õlga järele, mis lõpuks peaks tulemusena andma tugeva ja valutu õla?

Kui palju üldse blokaad aitab, äkki oskab keegi kommenteerida?

Nii palju veel, et ei tahaks Dr. Teini pädevuses kahelda. Ka tema pakkus alguses välja mulle blokaadi (enne operatsiooni), aga selle variandi välistasin ma Tema poole jutu pealt. Doktor pakkuski välja, et siis on variant operatsioon, mis parandab asja ja laseb uuesti intensiivselt trenni teha. Loomulikult oleks vaja arstiga suhelda uuesti, aga need järjekorrad on uskumatult pikad, lihtsalt uurin ka siit foorumist maad.

Äkki on keegi õla taastamisega tegelenud ja oskab mõningaid efektiivseid harjutusi anda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul selline imelik valu õlas kui teen triitsepsile harjutust triceps extension, ehk peakohal tõstan hantlit

see on nii ühe kui kahe käega tehes niimoodi

valu on ainult vasakus õlas ja tuleb alles peale teatud kordusi ära tehes, ehk parema käega teen seerias umbes 9 tükki, siis vasaku käel hakkab 4-5 valu tunda andma ja ei saa eriti jätkata

ma ei tea, et kas see läheb harjutades paremaks või lihtsalt ma ei saa seda harjutust enam teha?

ma teen seda harjutust, sest kodus on üsna limiteeritud võimalused.

nüüd kui niisama liigutada seda õlga, siis ta natuke tuikab või annab tunda..imelik valu selline

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul selline imelik valu õlas kui teen triitsepsile harjutust triceps extension, ehk peakohal tõstan hantlit

see on nii ühe kui kahe käega tehes niimoodi

valu on ainult vasakus õlas ja tuleb alles peale teatud kordusi ära tehes, ehk parema käega teen seerias umbes 9 tükki, siis vasaku käel hakkab 4-5 valu tunda andma ja ei saa eriti jätkata

ma ei tea, et kas see läheb harjutades paremaks või lihtsalt ma ei saa seda harjutust enam teha?

ma teen seda harjutust, sest kodus on üsna limiteeritud võimalused.

nüüd kui niisama liigutada seda õlga, siis ta natuke tuikab või annab tunda..imelik valu selline

Arvatavasti oled tiirutajalihast lõhkunud(rotator cuff). Targem alati arsti juurde minna. St spordiarsti või mingi spetsilisti vastuvõtule, perearst arvatavasti määrab põletikku leevendavat kreemi. Mis su treeningkava muidu ette näeb. Igatahes läbi valu ära tee midagi- valu on keha viis ütlemaks, et midagi on veidi metsas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

okei googeldasin seda rotator cuffi ja tundub nii, et sul oligi õigus..sümptomid vastavad rotator cuffi injurile.

no loodame, et asi väga tõsine pole. seal oli isegi operatsioonist juttu

aga samas olid mingid harjutused välja pakutud

huvitav on see, et täna hommikul käsi jälle korras, saab võimelda/liigutada igas suunas, aga lihtsalt raskuse peale annab tunda

ma mõtlen, et kas ma nüüd üldse ei saa ülakeha trenni teha või välja jätta ainult teatud harjutused

esiteks see triitsepsi harjutus üle pea tuleb vist ära jätta

ning ja õlga teen muidu3 harjutusega

lihtsalt hantlite surumine üles

hantli tõstmine külgedele sirged käed

hantli tõstmine ette sirged käed

see ette tõstmine peaks ka vist rotator cuffi kurnama?

et selle peaks ka ära jätma? või ei saa üldse enam õlga teha?

kas peaksin valust lähtuma, et kui harjutus teeb valu, siis jätan ära ? või pigem ei tee üldse õlga, isegi kui valu pole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see ette tõstmine peaks ka vist rotator cuffi kurnama?

et selle peaks ka ära jätma? või ei saa üldse enam õlga teha?

kas peaksin valust lähtuma, et kui harjutus teeb valu, siis jätan ära ? või pigem ei tee üldse õlga, isegi kui valu pole?

See ette tõstmine rotator cuffi nii väga ei treeni. Selleks tehakse muid harjutusi (pane youtubi otsingusse rotator cuff näiteks). Õlale tee neid harjutusi, mis ei tee valu. Lisaks treeni rotator cuffi. Kui hetkel valutab õlg iga harjutuse ja iga raskusega, siis ära tee esialgu üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile siis võrkpalli trennis hakkasin ilma erilise soojenduseta palliga tegelema jne ja mingil hetkel õlaga juhtus midagi.

Mängimise ajal väga ei andnud nagu tunda või ei pannud tähele, aga õhtul oli päris ebameeldiv, lootsin, et hommikuks on kadund valu, aga ei olnud.

Kui kätt külje peale või vahepealt üles tõsta on ebameeldiv valu, kätt otse ette tõstes ei ole seda valus nagu tunda.

Selline tunne nagu midagi oleks väheke paigast ära või nii, et nagu takistab, kui käsi üle 90 kraadi jõuab kaob valu ära ja edasi üles poole liikudes vallu tunda ei ole.

Alla viies on samast kohast alates jälle valus.

Valu ei ole päris õla peal pool vaid nagu käsivarre pool.

Enne ka selle vasaku õlaga väheke probleeme olnud aga sellist asja mitte.

Teab keegi milles viga võib olla, või mis liiges või lihas vigastada on saanud?

Vb on lihtsalt mingi närv kuskil vahel?

Täpselt selline tunne on, et käsi liiguks nagu valesti, ja siis kui jõuab mingist punktist üle on paigas tagasi vms.

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

deltalihase kinnitus koht on suhteliselt käsivarre peal, äkki seal mingi jama. delta lihas tõstab ja eemaldab õlavart...

surud vasaku käega? kuidas raskusega käe eemaldamine on?

närvis ei tohiks küll asi olla, kuna närvil ei ole seal kuskile vahele jääda, ainult kui lihas turse pitsitab närvi...

vaevalt liiges ka kui valu lööb juba õlavarde...

mingi spordiarst võiks üle vaadata, lihastestimise ära teha.

ma arvan et kinesio teip võiks aidata aktiviseerida vereringet, et mis iganes seal valesti ei oleks, on lootust, et parandab olukorda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrkpallis surun ikka parema käega.

Aga tänud vastuse eest.

Vaatab, mis aeg toob, kahju ainult, et jõukas vahele jääb mõneks päevaks nüüd. (Loodan, et mõneks päevaks :blink:)

Ehk keegi teab veel midagi tarka öelda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õlaliiges ehk rotator cuffiga sul jama, võib olla kas rebend( see võib olla minimaalne kui ka suur), või mingi põletiku jama sul seal igatahes eksisteerib. Jõusaal kindlasti selleks ajaks ära unustada kui probleem ravitud. Kui inglise keelt oskad siis googelda rotator cuff problems/ tear/tendontitis. Eestikeelset materjali vähe kahjuks sellist tüüpi vigastuse kohta. Kui probleem püsib siis perearstile ja tema suunab edasi. Õlgu tuleb hoida kui aastaid tõsta / kasvõi oma võrku mängida tahad.

Sinu puhul võib tegemist olla põletikulise liigesega pigem, mis ehk ülekoormusest tingitud. Aga kui inglise keelt oskad siis leiad materjali palju.

Muudetud kasutaja Milehigh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õlaliiges ehk rotator cuffiga sul jama, võib olla kas rebend( see võib olla minimaalne kui ka suur), või mingi põletiku jama sul seal igatahes eksisteerib. Jõusaal kindlasti selleks ajaks ära unustada kui probleem ravitud. Kui inglise keelt oskad siis googelda rotator cuff problems/ tear/tendontitis. Eestikeelset materjali vähe kahjuks sellist tüüpi vigastuse kohta. Kui probleem püsib siis perearstile ja tema suunab edasi. Õlgu tuleb hoida kui aastaid tõsta / kasvõi oma võrku mängida tahad.

Sinu puhul võib tegemist olla põletikulise liigesega pigem, mis ehk ülekoormusest tingitud. Aga kui inglise keelt oskad siis leiad materjali palju.

millest selline järeldus, kui küsida tohib? :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas valu on kätt kõrvale tõstes?(Nagu hantlitega lendamine küljele)

Siis võib viga olla RC's..

Mul endal juhtus 2009a jaanuaris õnnetus saalis mille tõttu oli RC'ga jama, siiani annab tunda kui ei tee piisavalt sooja enne rinna trenni ntx

Harjutusi mida kodus saad õlale teha: http://vimeo.com/4292451

Minul aitas see kõige rohkem, tegin iga trenni lõpus ja alguses ning ka vabadel päevadel, ajapikku kadus valu harjutusi tehes ning hakkasin ka õlale spetsiaalseid jõuharjutusi tegema mis aitasid.

Tasub väga ettevaatlik olla RC'ga

Muudetud kasutaja Goleteral poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa üritad kõrgelt midagi ulatada, kas siis annab ka tunda. See on üks viis tõestamaks tiirutaja lihase vigastust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa üritad kõrgelt midagi ulatada, kas siis annab ka tunda. See on üks viis tõestamaks tiirutaja lihase vigastust.

Ei saa aru, et siis valus oleks.

Kõige valusam on külje peale tõstes, kuskil 45-100 kraadi juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa üritad kõrgelt midagi ulatada, kas siis annab ka tunda. See on üks viis tõestamaks tiirutaja lihase vigastust.

Khm, kas sa veidi täpsustaksid selle tiirutajalihase asukohta? Hea oleks kui oleks ka pilt ja lad k nimetus?

Ise kahtlustan et räägid rotaatormanseti lihastest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imelik on lugeda sellist lihtinimese kirjeldust - suunadest ei saa midagi aru. :blink:

Igastahes nagu aru saan eksisteerib sul valukaar ehk arc of pain, kuigi selle vahemik on tavaliselt 80-130kraadi vahel.

Kui abduktsioonil (eemaldamine, küljele siis) see on, siis võib seal mitu asja olla, mis vajaksid teste, et määratleda. Võimalikud probleemid on pitsumine e impingement, bursiit nt. Osaline rebend vaevalt, et on, sest sellega kaasneks patoloogiline liikuvus ja spasm. Õige venitamine, harjutused ja külma, valuvaigistit võid ka võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valu on juba peaaegu olematu, aga käega ringe tehes käib selline tuim raks õla seest läbi.

Küsiks veel, et kas seda õlga venitada jne võib nagu ravi eesmärgil, või teeb see asja hullemaks?

Või peabki just venitama seda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kätt külje peale või vahepealt üles tõsta on ebameeldiv valu, kätt otse ette tõstes ei ole seda valus nagu tunda.

Selline tunne nagu midagi oleks väheke paigast ära või nii, et nagu takistab, kui käsi üle 90 kraadi jõuab kaob valu ära ja edasi üles poole liikudes vallu tunda ei ole.

Täpselt selline tunne on, et käsi liiguks nagu valesti, ja siis kui jõuab mingist punktist üle on paigas tagasi vms.

Mul oli täpselt sama valu, heast diagnoosist ei ütleks ära. Ei olnud 100% reprodutseeritav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest prob

tere! õlg on haige!! teen küll erinevaid harjutusi õlale aga selline küsimus tekkis et kas tasuks õlale teha rööbaspudel surumist kui õlg on haige või tuleks vb sellest eemale hoida,

vastuseid ootaks inimestelt kes oskavad õieti vastata,mitte ns suva soovitusi ja kelle on sama probleem olnud.

suur aitäh!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere! õlg on haige!! teen küll erinevaid harjutusi õlale aga selline küsimus tekkis et kas tasuks õlale teha rööbaspudel surumist kui õlg on haige või tuleks vb sellest eemale hoida,

vastuseid ootaks inimestelt kes oskavad õieti vastata,mitte ns suva soovitusi ja kelle on sama probleem olnud.

suur aitäh!!

No annab sul õlga tavaliselt seda harjutust tehes tunda? Ma tean, et mõnele ei sobi see üldse just õla pärast, aga eks olenebki inimesest ja tema kehaehitusest.

Mul lööb lihtsalt migreen pähe seda tehes, seetõttu seda ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×