Jump to content
Tan3l

Õlaprobleemid

Recommended Posts

Korra juba liigesest välja tulnud jäse võib seda hiljem väga kergesti uuesti teha. Ja kui seda tihti juhtub, siis võib paranemiseks operatsiooni vaja.

Soovitan pöörduda arsti poole, kes täpsustab võimaliku paranemise.

Muudetud kasutaja Kimbu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks siis ütlen talle et läheks spordiarstile. Ma ise kah muud võimalust ei näinud kuid ta tahtis saada nö toetavat arvamust kuna teab et ma siin foorumis oma spordi alaseid teadmisi ning nõuandeid olen kogunud. Tänud :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga tal õlg valus ei ole peale liigesest väljakäimist? endal juhtus ka paar trenni selline asi, et õlg tuli korra liigesest välja. nüüd õla esiosa teeb teatud liigutuste ajal haiget.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Viimane aeg kummitavad mind mu vasakpoolne õlg (ka parempoolne aga mitte nii palju) ja ülaselg .

Õlg: pakun et mul võib olla selline asi nagu impignement (inglise keelest tõlgituna mingi pistmine) või õlalihase/liigese põletik .

Probleem: kui ma puhkan siis vahest pigistab õlga, trenni ajal seda ma nagu ei tunne, kuid vahest tunnen nagu oleks mingi imelik pinge õlas

Valu kirjeldus: selline tunne oleks nagu oleks närv kinnipigistatud . Kunagi tegin svungi ja see harjutus andis kõige rohkem tunda seda valu . Praegust treenin väga ettevaatlikult, soojendan ja venitan neid õlgu iga trenn, enne ja peale trenni + teen kergelt soojendusseeriaid õlgadele . Õlatrenni teen ka väga ettevaatlikult (ka rinnatrenni), kõik kordused kontrollitud ja aeglased . Trenni ajal ei anna midagi tunda, aga alati peale trenni tunnen mingit pinget õlas vahest väga kerge närvi kinnipigitatuse valu ning see võib kesta kuni järgmise trennini . Veel on praktiliselt peale igat trenni tunda õlgade jäikust .

Kuidas lahendada? : ma proovisin ravida natuke jääga, kuid tundub et eriti ei aita .

Pöördungi teie poole küsimusega kuidas seda lahendada ja kas see probleem on tõesti see probleem mida ma arvan endal olevat?

Selg: tundub et mul võib olla seljalihaste põletik, mis on tegelikult väga ebatõenäoline

Probleem: peale igat seljatrenni tunnen mingisugust torkavat valu ülaseljas, mis möödub umbes 1 päevaga

Valu kirjeldus: kohakuti torkiv või mingisugune jäikus/pinge . Ma venitan päris normaalselt oma selga enne ja peale trenni, aga ma tavaliselt ei tee soojenduseeriaid ja alustan kohe lõuatõmmetega . Ise arvan et see pinge/valu võib olla tingitud sellest, et lihas läheb verd täis, saab kõvasti koormust .

Kuidas lahendada? : ei ravigi selga, vahest tehakse mulle seljamassaazhi, mis leevendab seda pinget seljas .

Mida teha seljaga ?

Kui mul on tõesti probleeme õla ja seljaga, kas siis oleks mõtekas trennist teha suhteliselt pika pausi ? Seda ma muidugi teha ei tahaks, aga kui asjad võivad hullemaks minna siis peaks .

NB! Jutt võib olla segane ! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nimodi läbi foorumi on raske nõu anda vast kõigil, soovitan mõne arsti või koguni spordiarsti juurest läbi astuda, nemad tevad siiski täpsemalt ja oskavad seda analüüsida ja sulle edaspidist nõu anda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas õlga teed rinnaga samal päeval? Juhul kui nii siis koormus õlgadele tuleb ilmselt liiga tugev. Üldiselt mul oli/on sarnane asi, aga tasapisi ajapikku läheb asi järjest paremaks, ma õlga ja rinda enam samal päeval ei tee kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub küll segane jutt natuke. Kindlam on pöörduda arsti juurde, saad oma küsimustele vastused. Endal oli ka vahepeal õlgadega probleeme, valutasid. See oli tingitud sellest, et tegin palju lamades surumist mis mõjus õla esiosale ja siis tegin korraliku õla trenni ka, kuid ei treeninud õla tagaosa (praktiliselt üldse). Nüüd olles targem, treenin ka tagaosa ja õlaprobleemid on kadunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub küll segane jutt natuke. Kindlam on pöörduda arsti juurde, saad oma küsimustele vastused. Endal oli ka vahepeal õlgadega probleeme, valutasid. See oli tingitud sellest, et tegin palju lamades surumist mis mõjus õla esiosale ja siis tegin korraliku õla trenni ka, kuid ei treeninud õla tagaosa (praktiliselt üldse). Nüüd olles targem, treenin ka tagaosa ja õlaprobleemid on kadunud.

muide, ka mina pole mõnda aega õla tagaosa treeninud .

ma ei mäleta, et ma oleks liiga tihti lamades surunud, ikka 1 kord nädalas .

sellel nädalal alustasin uue kavaga ja mul on tõesti õlg ja lamades surumine ühel päeval, aga pausidega . (peale lamades surumist möödub u 2h enne kui hakkan õlga treenima .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise mõtlesin ka spordiarsti juurde minna, aga ma ei usu et spordiarst annab mulle nõu, kuidas ma pean edasi tegema .

arvan et oleks vajalik teha õlast mingisugune graafia, et määrata kindlaks, mis minu õlaga viga on .

probleemid algasid mul kuskil suvest, ükskord tegin nn hitlerit liiga suure raskusega ja vigastasin ennast .

õlg pole kaua aega endast teada andnud ja siis äkitselt novembris algasid uuesti probleemid, seekord konstantsed .

mul on tõesti vaja õlg korda saada, sest ma ei saa treenida praktiliselt kogu keha, sest igal pool on õlg kaasatud isegi kükis .

kuna ma olen väikestviisi jõutõstja, siis selline vigastus mõjub mulle väga halvasti .

ma ei saa öelda et see on mul väga halvas seisus, sest siiani saan ma kõike treenida, ilma et valu annaks trenni ajal tunda .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal tekkis ka parema õlaga probleeme, eriti annab tunda kui panen käe õlaliigesepeale ja liigutan kätt siis kõik nagu ragiseks sees. algul ikka esimesed korrad andis tunda kangi tõstes aga kui kaua aega tegin "peaaegu" tühja kangiga on käsi valutamise lõpetanud ja võin vaikselt suuremad raskused peale panna:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik arvavad, et siin on mingid imeinimesed koos.Läbi neti on väga raske(kui mitte võimatu) teisele meditsiinilist nõu anda.

Kui on tegemist vigastusega, siis peaks pöörduma ikka arsti poole - mille jaoks nad muidu aastaid õpivad ? Neil on ka vastav aparatuur millega vigastuse tõsidus kindlaks määrata ja vastavalt sellele vigastust ravida.

Internet on pigem ikka suhtlemiseks, mitte teiste inimeste ravimiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen foorumit lugenud, mõned käinud ortopeedi juures ja on ka kasuks tulnud. Kui ma isegi läheks 2 kuud hiljem, kas oleks veel sellest kasu?

Kahjulik kohe kindlasti mitte..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen arstilt saand õlgadesse süste,kuna seal mingid põletikud olnud ja geelid arsti jutu järgi sinna valukoldeni tihtipeale ei jõua..Eeldada ju võib,et mingi põletikuga on tegemist,kui õlg sai suurema koormuse kui vaja ja valu on keha signaal,et ära enam tee...rahu,ainult rahu..ja täpselt,ega arsti juures uuesti käimine kahjuks kindlasti ei tule :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tuli kaks aastat tagasi kaldpingil liblika tegemise ajal vasak õlg liigesest välja. Hantel kukkus vastu kaela ja õlg valutas pärast mitu päeva. Õlalihaste treenimisega on olukord palju paremaks läinud, kuid liigese piirasendis, näiteks kukla taga hantliga triitsepsit tehes, hakkab ikkagi liiges vahepeal n-ö "loksuma." Tuleb vältida selliseid harjutusi ja probleeme pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle risustan vana teemaga, aga minu jaoks on see tõsine probleem, vähegi kes aidata oskaks oleks väga tänulik :rolleyes:

PLOT : 3 kuud tagasi lõin täie jõuga mõlema käega vastu betooni vms , peale seda 1-3 nädalat käsi tõsta oli valulik jne, arvatavasti vigastasin õla osa nimega "Acromion". Tegin möödukalt trenni, läbi valu ikka ei pressinud, ootasin kuni möödub, aga jäi kestma.Läksin 1,5 kuud peale vigastust ortopeedi juurde ning selleks ajaks oli vigastus taandumas.Ortopeed kontrollis erinevate harjutustega, aga valu polnud , määras antibiootikumid ja ütles et ära trenni tee nendele harjutustele ,mis valu teevad ja et see põrutus ning ise läheb üle. Imestuseks õlg enam tunda ei andnud lamades surumises ja õlaharjutusi tehes, esimest korda sain üle pika aja valutult treenida.Kuid kui hakkasin rinda 2x nädalas treenima ja lühemaid kordusi tegema, tuli ajapikku õla ja rinna harjutusi sooritades valulik tunne tagasi harjutusi sooritades.Olen kasutanud kalaõli,glükosamiini,alati 10min enne trenni sooja teinud.Jälle samas punktis tagasi kus enne ortopeedi külaskäiku olin.Trenni teen, kuid väldin harjutusi mis õlale valu teevad, ei treeni läbi valu, aga ikkagi EI KAO SEE ÄRA :)

Hiljuti käisin perearsti juures, tahtsin saatekirja saada, aga ütles et puhka ning ära tegela jõusaaliga 2 kuud vms. Saaterkirja ei saanud, omg... See jutt oli jumala õige mis ta ütles, aga spetsilisiti juurde õlavigastuse tõsisdust kontollima oleks võinud ikka saata, uurisin ka saaks thea mingi MRI , röndgen vms....

Tehti vereanalüüs ka ja põletikku ei näidanud.

Pakun et loetu põhjal on mul see "Acromion" vigastus, sest see koht on katsudes valulik ja tundub et natuke suurenenud.

Selle põhjal tulenevad ka minu küsimused:

1) Kui tõsine on see vigastus ja kuna see mööduda võiks?

2) Mis oleks alternatiivid rinnalihaste treenimiseks, ujumine ?

3) Peaksin ikkagi minema kalli raha eest ortopeedi juurde ?

4) Kas ma võin jõusaalis teha harjutusi, mis otseselt õlale valu ei tee, vältides neid mis valu põhjustavad?

SUURED TÄNUD ABISTAJATELE, see ei ole mingi vingumine, vaid niigi üle 3 kuu pole saanud korralikult treenida , mul on tõsised ja kindlad sihid, aga see fking õlg tahab mind takistada :P

Acromion vigastus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seniks kuni sa pole jällegi spetsialistiga kohtunud, väldi kõiki valulikke liigutusi, isegi neid mida teed et kontrollida kas on ikka valus! Alusta pikkade seeriatega rotator lihaste treenimist, alumist trapetsit ja rombi lihast võiksid ka tugevdada...sleeper strech võib ka aidata, venita õla esiosa ka.

Ülepea harjutusi väldi(õlale lendamised on ok, aga vaata et kyynarnukk õlast kõrgemale ei tõuseks) ja lamades surumist soorita õige tehnikaga, rinnale võid teha kaablitega lendamist(horisontaalselt voi alt kinnitustega) lailihast ja abaluusid kokku suruda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli ka paar aastat tagasi öla vigastus. vist uletreenitusest. algul tegin läbi valu edasi. eriti andis tunda neg. kaldega pingil surumisel ja muidugi ölaharjutusi tehes. siis jätsin jöusaali pooleli. ölg oli hiljem pikalt valulik. u. pool aastat kindlasti,aga n.ö. see "tunne" ölas kadus ära . hiljuti alustasin jöusaaliga uuesti,seekord üritan möistlikult teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oh, nii kaua ma pausi küll teha ei saaks :rolleyes: , kellegil veel ideid ?

Endal ka õlaga jama. Sain selle kitsalt surumist tehes. Oma peaga (ja netist uurides) pakun, et minu probleem on rotator cuff. Lasin õlal kuu aega puhata, hakkasin õlale lendamisi tegema, tundub et on paremaks läinud. Sain juba istudes hantlitega ka suruda (suht max. lähedal) ja rinda saan ka teha kuid seal annab õlg kergelt tunda, eriti horisontaalis tehes. Pos. kaldel on parem. Homme lähen kirurgi juurde, kuid mingeid suuri ootusi/lootusi selle suhtes pole.

Ahjaa. Hakkasin ka mõnda harjutust tegema rotator cuffile, tundub et see teeb ka asja paremaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sul on see vigastus konkreetsest juhtumist tingitud, siis võibolla tõesti pole muud varianti kui lasta rahus olla ja mitte teha neid harjutusi mis valu tekitavad. Teine variant on endalgi olnud, et kui raskused suurenevad ja kordused vähenevad siis hakkab jama pihta. Võibolla peaksid praegu vältima 2x nädalas rinna tegemist, arvestades et sul see probleem on. Pushi nendes harjutustes kõvemini, mida saada teha, tee trapetsit, õla tagaosa, kindlasti ka rotator cuffile. Rinnalt surumise tehnika on ka tähtis. Küünarnukid peavad liikuma õiget trajektoori pidi jne. See on eraldi pikem teema mida siin on ka lahatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere.kui teen rinnalihastele trenni siis lööb valu paremasse õlga nii ,et õhtul tõstes kätt on valus oskab keegi nõu anda kas peaks tegema pausi või tegema väiksemate raskustega.Tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sellised valud on, siis peaks ju elementaarne olema, et treeningut vähendatakse kuni täieliku taastumiseni mitte ei tekitata endale võimalikku püsivat vigastust. Kas õlapäeval ei anna tunda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×