Jump to content
Tan3l

Õlaprobleemid

Recommended Posts

Selle kohta ütlen nii, et eks tegelikult eestlasele meeldib kurta; kui terveks teha, siis pole ju millegi üle enam kurta :)

Kliente võiks isegi rohkem olla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Ain18

Tervist,

selline mure, et õlg teeb valu, kui kätt üles tõsta, valu piiripunktiks on see, kui kätt ülestõstes küünarnukk läheb kõrgemale kui õlg, mida kõrgemale tõstan kätt seda valusam on. Käin võrkpalli trennis ja olen suht kindel, et see on valu põhjustajaks, sest enne trenni minekut sellist probleemi ei olnud, kuid ei tahaks ka trennist ära tulla. Olen pannud nii külma peale kui ka hobuse salvi, mis küll leevendavad valu, aga trenni minnes tuleb jälle kõik tagasi. Segab ka valutava külje peal magamist. On äkki kellegil aimu millega tegu või kas peaks äkki spordiarsti külastama ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Supraspinatuse või selle kõõluse kas osaline rebend vms :)

Külasta jah spordiarsti või mind :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

selline mure, et õlg teeb valu, kui kätt üles tõsta, valu piiripunktiks on see, kui kätt ülestõstes küünarnukk läheb kõrgemale kui õlg

Sulle on salaja mingi kiip paigaldatud selle liigutuse vältimiseks, ma arvan :)

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01504/salute_1504842c.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

selline mure, et õlg teeb valu, kui kätt üles tõsta, valu piiripunktiks on see, kui kätt ülestõstes küünarnukk läheb kõrgemale kui õlg, mida kõrgemale tõstan kätt seda valusam on. Käin võrkpalli trennis ja olen suht kindel, et see on valu põhjustajaks, sest enne trenni minekut sellist probleemi ei olnud, kuid ei tahaks ka trennist ära tulla. Olen pannud nii külma peale kui ka hobuse salvi, mis küll leevendavad valu, aga trenni minnes tuleb jälle kõik tagasi. Segab ka valutava külje peal magamist. On äkki kellegil aimu millega tegu või kas peaks äkki spordiarsti külastama ?

Sama jama nagu mul. Mul sellest punktist ei läinud käsi ilma teise abita üldse edasi, sealt alates aga jälle liikus. Praegu paranen opist. Mul oli biitsepsi kõõluse osaline rebend. Soovitan gmasteri poole pöörduda- näitab vajalikke harjutusi, kui asi tundub liiga hull, siis kindlasti spordiarsti juurde. Mina oma lollusest ootasin liiga kaua ja tegin trenni ka liiga kõvasti peale. Arst ütleski peale oppi, et oleks olnud targem varem tulla. See põletik seal liigeses võib sul asja hullemaks teha kui põhjust ei kõrvalda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palun nõu:

Selline teema, et õlapäeval ette lendu sooritades, teeb parem õlg iga tõstega vastikut valu. Valu näiteks siis ei ole, kui olen tõstnud hantli näo kõrgusele ja seal hoian, aga just üles alla liigutust tehes. Vasaku õlaga seda pole ja teiste harjutustega ei tee ka parem õlg mingit valu.

Päev ise selline (õlg,trapets,kõht)

Surumine kangiga istudes eest 4x4-6

Lendamine küljele hantlitega seistes 3x10-12

Lendamine hantlitega ettekallutatult 3x10-12

Lendamine ette hantlitega 3x10-12

Õlatõsted smithil 5x6-8

Jalgade tõsted kaldpingil 3xmax

Keretõsted 3xmax

Kerepainutus trenažööril 3xmax

Muudetud kasutaja Marsielanik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega siin neti teel suurt abi sulle anda ei saagi.

2 varianti: 1) mine spetsialisti juurde 2) puhkus ja valuvaigistid ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike kiitus veel seonduvalt oma endiste õlaprobleemidega.

Ettevaatlik siiski olen aga tänu gmasterile saan nüüd kõiki harjutusi teha, lõuatõmbed, rinnalt surumine, poksikoti piinamine jne.

"Like"

Kuigi gm ma ei saa päris täpselt ikka aru, milles see asi nüüd siis on, kas rebestus?

Või kas põhjus võib ka see olla, et peale pikemat traumat motoorika hakkab teatavaid asendeid vältima,

rotatsioonilihas muutub nõrgaks ning suurte raskuste puhul kerkib probleem taas esile?

(samas kui põhjus selles oleks, siis peale rotatsioonilihase võimekuse taastamist peaks olema võimalik probleemist lõplikult vabaneda...)

Või oopis miski muu?

Muudetud kasutaja Eestlane112 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga antud harjutuse vältimine mõnda aega, aga teiste tegemine võiks abi anda?

Jah, aga seda koormust pole võimalik neti teel määrata.

Väike kiitus veel seonduvalt oma endiste õlaprobleemidega.

Ettevaatlik siiski olen aga tänu gmasterile saan nüüd kõiki harjutusi teha, lõuatõmbed, rinnalt surumine, poksikoti piinamine jne.

"Like"

Kuigi gm ma ei saa päris täpselt ikka aru, milles see asi nüüd siis on, kas rebestus?

Või kas põhjus võib ka see olla, et peale pikemat traumat motoorika hakkab teatavaid asendeid vältima,

rotatsioonilihas muutub nõrgaks ning suurte raskuste puhul kerkib probleem taas esile?

(samas kui põhjus selles oleks, siis peale rotatsioonilihase võimekuse taastamist peaks olema võimalik probleemist lõplikult vabaneda...)

Või oopis miski muu?

Ma ei ole päris kindel, kas sain küsimusest täpselt nii aru nagu pidi, aga..

Osaline rebestus on täitsa tõenäoline jah.

Ütleme nii, et pika probleemi ajal hakkab keha tõesti valutekitanud asendeid vältima, ja nõrgenenud lihas nõrgeneb veelgi. See on selline süvenev protsess.

Aga kui rääkida võimekuse taastamisest, siis on seal palju tegureid. Näiteks see, et jõud on taastunud, aga lihastunnetus pole enam sama. Lisaks see, et paranenud koht pole päris sama, mis uus.

Ma isegi täpselt ei tea, mis põhjustab lihastunnetuse vähenemise, aga kahtlustan, et tegemist on lihas-ja kõõlusretseptorite probleemiga, mis on tekkinud selle lihase mittekasutamise ajal. Ehk mida kiiremini ja nooremalt peale sattuda, seda parem on taastumine.

Seda lihastunnetust on aga minu silmis kõige parem treenida pikkade seeriatega ja võimalikult mitmekülgse treeninguga. Jõutreeningus on selles suhtes üsna monotoonsed ja ühekülgsed liigutused. Ja mingeid sisse harjutatud mustreid, mis võisid probleemi tekitada, pole üldse lihtne tuvastada ja välja harjutada (kui probleem tekkis tehnika tõttu).

Kuna ma su lihase sisse ei näe, siis ei ole võimalik ka täpselt öelda, kas lihas on suurenenud koormusega kohanenud või mitte. Seetõttu oleks ma väga ettevaatlik spetsharjutuste tegemise lõpetamisel. Hea näide on üks siinne kasutaja, kes läks paariks nädalaks puhkusele, kus spetsharjutustega ja üldse treeninguga tegeleda ei saanud. Ja kuna tal see probleem veel täiesti kadunud polnud, siis see süvenes taas, nii et pidi paar sammu tagasi tegema. Aga panin kinesioteibid peale ja vaatasin koormuse üle, ja nüüd ta enam kurtnud ei ole.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga siiski võimalik, et olen ka probleemist juba vabanend?

Lähen lähitreeningutel üle juba 10kg-le rotatsiooniharjutustel.

(kummide puhul oli vast mõne kilose vastukaaluga tegu)

Praegu teen vaid 4 harjutust, 2 kõverdatud käega ja 2 sirge käega 1 kord nädalas kõiki.

Äkki prooviks treeningtihedust vähendada, vaataks, mis juhtub?

Näiteks üle nädala treening per iga harjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga siiski võimalik, et olen ka probleemist juba vabanend?

Lähen lähitreeningutel üle juba 10kg-le rotatsiooniharjutustel.

(kummide puhul oli vast mõne kilose vastukaaluga tegu)

Praegu teen vaid 4 harjutust, 2 kõverdatud käega ja 2 sirge käega 1 kord nädalas kõiki.

Äkki prooviks treeningtihedust vähendada, vaataks, mis juhtub?

Näiteks üle nädala treening per iga harjutus.

Kui õigel ajal peale saada ja kui kõik tegurid soosivad, siis peaks tõesti olema võimalik sellest ka lahti saada. Seda mis hallis eas saama hakkab, ma lubada ei saa.

Kumme on väga paljude eri tugevustega. Ma nendele harjtustele väga palju praegusest suuremat raskust ei panekski, kui sul need ikka pikad seeriad on.

Eks sa võid proovida vähendada, aga ma ise lihtsalt soovitaks ikkagi iga nädal natukenegi mingi harjutusega liigutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah pikad, täna 9kg-sega tegin 20 kordust ja mõtsin et peaks kaalu vahetama.

Jah ikka iga nädal teeks näiteks üks nädal 2 harjutust kõvera käega, teine nädal 2 harjutust sirge käega.

Või teine variant, et 1 nädal 1 harjutus kõveraga, teine sirgega ja järgmine nädal nr 2 harjutus kõveraga ja nr 2 sirgega

Suht tüütud ju need rotatsiooni harjutused, kui neid liiga palju :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, nii on mõeldav. Alati võid ka teha lihtsalt nii, et ühendad selle jõusaalitreeningu soojendusega - Iga trenni alguses teed ühe harjutuse, paar seeriat.

Äratab lihased üles ja ei tüüta ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sorri for double post (olen vist liiga pime, et näha kust postitust muuta saab), aga selliste hädade korral röngtenpilt midagi aitaks selgitada?

Kui tegu õlaga, siis kindlasti lase sellest röntgeni asemel teha hoopis ultraheli uuring - nimelt näitab röntgen vaid luuliste komponentide anomaaliaid, kuid õlaliigeses on väga palju sidemeid, mille seisukorrast röntgeniga ülevaadet ei saa, küll aga ultraheliga.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Röntgen võib näidata ainult seda, kas on kuskil mingi luukida vms, mis võib ka sarnaseid kaebusi põhjustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan teha magnettomograafia uuringu. See on kõige täpsem aga ei näita ka päris kõike. Sinna on pikk järjekord, nii et tasub aegsasti kirja panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

Ujumise käigus tuli õlg liigesest välja ning ei läinud automaatselt tagasi, alles veest välja tulles sain tagasi paika. Järgmised 2 päeva polnud võimalik ilma valuta õlga liigutadagi. Käisin traumas, röntgen näitas, et ok. Nüüd (6 päeva hiljem) on käsi põhimõtteliselt töökorras, siiski ei saa (ei julge) teda väga kõrgele tõsta, sest teeb teatud liigutustes väikest valu veel. Arsti poolt öeldi, et 2 nädalat pausi (ise arvan, et võtan pikemalt rahulikumalt). Ortopeedi aeg alles aprillis.

Teen jõusaalis selle kava alusel: http://www.fitness.ee/treeningkavad/56 ning varem sellist jama pole olnud.

Et põhimõtteliselt küsimus, kas saan enne ortopeedi juurde minekut ise midagi õla taastumiseks teha (mingid geelid, harjutused vms)? Või üldse, kui tõsine probleem on?

Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahulikult pead sa kohe kindlasti võtma, teistmoodi ei saa. Kõige lihtsam algus on see, et väldid endale valu tegemist erinevate liigutuste näol. Selle kirjelduse järgi on väga keeruline öelda kui tõsine probleem sul on. Apteegist saad käsimüügist põletikuvastase toimega salve, mida määrid iga päev. Kui liigutused valu ei tekita, alustad võimlemisharjutusi õla tugevdamiseks. Kõige kindlam siiski spetsialisti poole pöörduda.

Muudetud kasutaja Rainerr poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Apteegist saad käsimüügist põletikuvastase toimega salve, mida määrid iga päev.

Kreemide ja tabletidega ole ettevaatlik. See kui sa nende mõju tõttu valu ei tunne, ei tähenda kohe, et vigastus on paranenud. Kreemid sisaldavad ka asju, mis leevendavad valu või kaotavad selle täielikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist

Siuke probleem, et üks õlg on teisest ees pool ja samas ka madalamal. Selle tõttu on ilmselt ka kaasnenud ühe rinnalihase ja biitsepsi suurem kasv. Üks trapetsi pool saab ka koormust rohkem selle tõttu. Perearst saatis hiljuti seljavalude tõttu füsioterapeudi juurde. Seljavaludest sain lahti, kuid kui rääkisin talle õlamuredest ja mis sellega kaasneb, siis ütles, et inimesed on erinevad ja küll need sul kunagi ühtlustuvud. Andis ka 2 harjutust midagi võiksin teha, et õlgu taha poole tõmmata vms, kuid need pole erilist mõju avaldanud. Sooviks teada saada, kelle poole pöörduda sellise murega ning kes aitaks mul õlad "korda teha".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviks nõu.Probleem parema õlaga,paar kuud tagasi trennis õlapäeval sai vigastatud.sellest ajast valutab vahest valu kaob siis uuesti tuleb tagasi ja nii koguaeg.Kahtlustasin rebendit,käisin ära MRT-s süstiti mingit vedelikku mille põhjal saab aru kas lihas on rebenenud.Üleeile siis käisin arsti juures,tema neid pilte uurides ei näinud mitte kui midagi,õnneks ei olnud lihase rebend.Eile oli mul rind,biitsepsi päev,täna õlg väga valutab,valu on põhiliselt kogu paremas käes,selline tuim valu,rohkem nägu nävi valu,nägu oleks pikalt käsi üleval asendis hoidnud,ja käsi väga väsinud.Ise arvan et äkki vereringlus halb või midagi sarnast,ei tea mida teha.Plaan võtta kuu aega puhkust jõusaalist aga ei tea kas aitab,olen teinud nädalajagu pausi siis nägu korraks tundus et kõik ok,aga hiljem oli valu tagasi.Oskab äkki keegi mingit nõu anda,midagi soovitada.Tänud kes viitsivad vastata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas rinda tegid? Kas oli ka lendamisharjutusi?

Lendamisharjutustega on see jama et käsi võib minna (üldiselt lähebki...) õlast tahapoole - väga halb liigutus sest väga suur oht rikkuda õlga. Piisab ühest kordusest sellist harjutust tehes, et õlg korralikult ära rikkuda. Kui vaadata kuidas käsi liikuma peaks õla suhtes, siis on selgelt näha et lendamisasendist õlast tahapoole käed liikuda ei tohiks, sest on oht õlga kahjustada.

See tüüp seletab täpsemalt mis värk nende harjutustega on, ja mis asendid õiged on:

Ei ole mõtet riskida ohtlike harjutustega kui on olemas ohutud harjutused. Ja erinevaid harjutusi on palju, ikka päris palju (endale kirjutasin harjutusi ja nende variatsioone välja, rinna kohta umbes 70 harjutust, aga on rohkemgi).

Peab arvestama kuidas keha ehituselt tegelikult töötama peaks. Ka harjutuste kohta liigub päris palju valesid ringi, sellepärast peab ise piisavalt teadma kuidas õige on, ja selleks on vaja uurida ja mõelda, ja proovida.

Peale vigastust jätsin välja lendamisharjutuse,ühe korra proovisin ja õlal oli kohe valus.Sellest ajast ei tee.Rinnale teen ainult 2 harjutust klassikaline surumine ja kaldpingil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×