Jump to content
Janar Rückenberg

Janar Rückenberg - Team FAST "2016 suvi..."

Recommended Posts

See viimane klipp ongi jah tööõpetuse klassis tehtud :(. Aga jah, ise eile peeglisse vaadates täheldasin sama, ülemine ots on juba korralik ja kuiv. Eks selle jala suhtes ole põhjuseid mitmeid. Esiteks, eks pekki on veel võtta. Teiseks see jah, et jalg on tegelikult all koguaeg kas valus või tühi, ega taastumisaega suurt ei ole. Kui jalg on taastumisjärgus, siis tõepoolest mingit separatsiooni ei teki, sellest tulenevalt pean kindlasti arvetsama ka viimase jalatrenniga enne võistlusi. Kolmas asi kindlasti see kreatiin ja neljandaks valgus (filmimise tingimused), oma valge olemine.

Aga jah, eks kraane on veel kinni keerata küll, Reval - Cup on hea peaproov ja järelduste tegemise koht.

Edu ka sulle Imre, kuidas on kas kaal kulgeb kenasti allapoole soovitud numbrite suunas???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, vahepeal on juhtunud see, et jäin haigeks. Käisin laupäeval Tallinnas koondise kokkusaamisel ja peale seda jäin haigeks, õhtul tagasi jõudes oli palavik 38. Kaunis jama värk ausalt öeldes. Nii laupäeval kui pühapäeval sõin vaid 2000 Kcal päevas, isu ei olnud ja ajas kangesti iiveldama. Seegi, mis sõin läks väga vägisi. Aga, vähemalt nägin esimest korda elus Telliskivi kontori ära <_<, ma ei olnud seal varem käinudki. Laupäeval ja pühapäeval trenni ei teinud, kosusin ja tunne oli tõeliselt halb. Täna poseerisin 1 tund, lisaks proovisin veidi suruda ja tegin kergelt ka triitsepsit ja kõhtu. Enesetunne oli ikka habras ja tundub, et natuke on haigus mu jõunäitajatele ikka hakanud. Surumises piirdusin 130 kg - ga 8 x ja sedagi teha oli ikka väga raske tunne. Ehk jõunäitajate osas on homne jalg ja ülehomne selg ehk paremad näitajad. Enesetunne oli halb ja nõrk tegelikult veel täna hommikulgi.

Hommikul kirjutasin Otile ja küsisin Revali võistluse grimmi osas, et mida seal kasutada võib. Tundub nii, et kes mida kätte saab. Mõnes mõttes on see hea, et ei ole sedavõrd ranget piirangut grimmi osas. Teisest küljest jälle, kui grimmi pärast midagi kaotad on ka jama. Seepärast küsiksingi ka teiste Reval - Cupil osalejate käest, et mida kasutate, kas seda vana grimmi, vist oli Dream Tan või seda uut Jan Tana, vist oli???

Kaal oli täna hommikul peale WC - d 95.9 kg. Vormiga ei ole veel kaugeltki rahul, kuid veidi on veel aega ja Revaliks ei ole kaugeltki vormi tipp. Igal juhul, klõpsasin ka ühe pildi teha, täna oma kerge trenni keskel. Ärge sellest paanikasse sattuge, asi ei ole nii hull, see on kõigest üks õnnestunud poos ja pilt :(.

post-4071-1301335530_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind on mõõdetud 186.5 - 188 cm, keskmiselt 187 cm, seda pikkust on kõige rohkem mõõdetud.

Sa oled mulle heaks eeskujuks milline ma välja tahan näha tulevikus. Ise kah samasse mõõtu ning hetkel dieeditan samuti sinu kehakaalu suunas. Kuid jah - vähemalt 10kg lihast on mul vähem.

Niiet hea jälgida millal kunagi samalaadse vormini ja jõunäitajateni jõuan. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teie bloqi on puhas kuld. Alati ka minule eeskujuks olnud, isegi üks Teie pilt on välja näidata milline ma kunagi välja tahan näha. Vorm on super, Edu ning hoian pöialt <_<

Edit: Panin videos tähele, et vasakpoolne lailihas on kuidagi lühem või on tegemist väiksema massiga seljapeal ? Oskad öelda millest see tuleneb ?

post-14959-1301345076_thumb.jpg

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!!! Ega siin vahepeal mingit imet juhtunud ei ole. Vormiga olen rahul, selles mõttes rahul, et kui 23. aprilli arvestada. Viimased päevad on kaal käinud 95.4 - 95.5 kg juures. Seega eelmise aasta Reval - Cup´iga võrreldes olen juba tervelt 1.1 - 1.2 kg ees. Oleksin rahul, kui järgmise nädala jooksul 95.0 kg peale ära langeb. Mul on tunne, et sellest Reval - Cup´ist kasvab kunagi väga prestiižne ja tõsine üritus välja. Vaata, et veel nii tõsine, et selleks ajaks spetsiaalselt oma vorme ajastama hakataksegi :P, nagu Night of Champions, Ironman Invitational või midagi sarnast ;). Ega seal sel aastal kerge olema ei saa, kaunis korralik seltskond tundub koos olevat, Hr. Taru, Raigo Kuusnõmm, Vanameister Kornõshev ja Fjodorov...kõik on väga tõsised tegijad. Igal juhul teen ma oma kodutöö ära, samuti annan endale aru, et tippvormi ajastamine ei olnud sellele võistlusele. Ent, kindlasti ei saa neil minuga ka lihtne olema :D. Kusjuures, ega hetkel minu jaoks ausalt öeldes enam suurt vahet ei ole, kas EKV või see Reval´i võistlus, kuna juba nüüd sellel võistlusel on arvukalt arvestatvaid konkurente.

Hetkel närin kapsast (270 g) ja joon peale mõrudat kohvi, sees 1 suhkruasendaja ja 5 g mett. Ei ole just ihaldusväärseim eine, eks ;). Mõtlen vaikselt juba ka sellele, kuidas toimida viimasel nädalal veega, sooladega ja süsikatega. Sellega on ausalt öeldes alati üks jama ja kunagi ei tea, kuidas käituda ja mida täpselt teha. Laadida, mitte laadida, juua vett, mitte juua, igavane jant. Öeldakse küll, et pole suurt mõtet nendega jamada, võib ainult ära rikkuda. Pealegi, kui rasv kadunud, siis pilt igatpidi hea. Eks see on õige ja ma usun seda, ent ikka kisub nende asjadega manipuleerima, kuna olen nii hea vormi saanud (2005 õnnestus asi vägagi). Võiks ju öelda, et tee nii nagu kunagi. See pole see, vormitegemisel on küll iga kogemus väärt kogemus, kuid pole kunagi samasugust aastat, keha seisund ja sisekeskkond viimasel nädalal on alati erinev, ükskõik kui hästi sa ennast ka ei tunneks. Igal juhul mingid mõtted on, kuid kindel ei ole siiski milleski.

Grimmi osas otsustasin selle uuema kuivgrimmi kasuks. Pole seda varem kasutanud, eks näis kuidas siis jääb ja prooviks ära. Mugavam on see igal juhul, siis ei ole nii palju seda pläkerdamist.

Eile oli väga halb päev. Kuni jalatrennini oli kõik hea, kuid kohe trenni algul muutusin kuidagi jube jõuetuks, tuli eriline kõva nälg ja suure kiirusega. Enne olin küll söönud, lisandid olid ligi, kuid ei aidanud. Sääre jätsin suisa lõpust ära ja panin koju "jooksuga" sööma. Tundsin, et kui nüüd peale ei anna, siis lihas läheb. Selle kulturismidieediga ongi nagu kartuli koormisega. Kartuleid võib koorida iga mees, aga ole sa mees ja võta see koor ümbert ära nii, et võimalikult palju kvaliteetset sisu jääb puutumata, vot see on kunst. Igal juhul kaloraaz päeva peale tuli kokku 4000 Kcal, süsikaid 350 g, rasvu 136 g, valku 300 g. Tegin õige otsuse, et peale andsin. Täna on asi kontrolli all. Viimasel nädalal plaanin treenida esmaspäevast kuni neljapäevani, nii, et tuleb raske nädal. Aga kui laupäeval Reval - Cup läbi, siis luban endale korraliku Burgeri, 1 liitrise ploomimahla ja ühe korraliku šokolaadi.

Trenni suhtes oli täna vabam päev, 1 tund poseerimist ja kõndisin kokku 5 km. Jalg on eilsest hetkel päris kange ja valus. Üleeile proovisin suruda, et kas teen 125 kg - ga 4 x 9, tuli 9, 9, 8, 6. Proovin seda veel ja eesmärgiks tulevikus 4 x 10, esialgu muidugi 4 x 9 ja siis edasi. Jõunäitajad annavad kergelt muidugi tunda, kuid visuaalse pildi järgi tunduks nagu, et lihast suurt loovutanud veel ei ole.

Homme on selg.., kavatsen seda korralikult töödelda

Poseerimisest panen ka kaks klippi. Koolimajas on hea valgusega kohta võimatu leida. Kui jalad jäävad defineeritud, siis ei jää ülakeha või vastupidi. Kaks kohta leidsin, kus on enam vähem midagi näha, aga üldiselt rikub valgus palju ära. Jalgadega olen ka nüüdseks igal juhul enam - vähem rahul.

Pilt 2005 aastast:

post-4071-1301842947_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tubli oled Janar, poseerimine oli kuidagi parem, kõht jalad poos (kui seal jalad veel kompaktsemaks saad, siis on ok ja trapetsi aeg ära ka jalgu ära unusta)

See kartulikoorimise võrdlus oli muidugi nagu rusikas silma auku.... :D Panene Taru poisist oma blogisse ka mõned pildid - päris hea on ka tema vorm ,seega teie kat peaks tulema ikka väga tugev eesti mõistes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere taas, küsiksin sellist asja, et kas kellelgi on Reval - Cup´i võistlusest pilte, teravaid, otse tehtuna ja hea kvaliteediga??? Kes tegi, oleksin tänulik, kui annaksite teada.

Tänane päev on olnud imelik päev. Tundub, et dieet toimib täiel rinnal ja toimib nii, et tuleb kaloreid hakata vaikselt tagasi panema. Hommikul esimese toidukorrana sõin sisuliselt korraga 1000 Kcal ja 2 tundi pärast seda teel kooli tundsin, et enam ei jõua käia. Jalad on jõuetud, energiat ei ole ja kuku või pikali. Seda enam oli asi imelik, et laupäeval sõin veidi korralikumalt. Igal juhul tundsin taas, et kui nüüd peale ei anna, siis teen vea. Läksin poest läbi ja ostsin 100 grammise mõruda musta šokolaadi ja sõin selle südame rahuga ära. See leevendas, kuid kõht oli ikka tühi, seega otsustasin, et täna kätt ette ei pane, söön nii, et energiat on, samas lolliks ka ei lähe. Ka õhtul enne seljatrenni oli tunne väga kehva ja nõrk, hoolimata šokolaadist. Tundub nii, et dieet on selles faasis, kui 3000 Kcal - ga enam hakkama ei saa ja tuleb 3500 - 4000 Kcal peale tagasi tõsta. Tänane kaloraaz tuligi kokku 4100 Kcal ja ma ei põe. Sööks veel isegi, aga üritan asja kontrollida. Ent 4000 Kcal peale peab ilmselt nüüd jääma, seda enam, et jõud on ikka tutnavalt kukkunud. Eile 110 kg - ga andis 10 kükki teha, kuigi ma raskusega teadlikult kõrgemale ei roninudki. Samas, täna tuli väga hea seljatrenn. Tõmme ühe käega kangi otsaga 50 kg - 4 x 12, lõuatõmbed althaardes KR - 5 x, 10 kg - 5 x, 15 kg - 5 x, 20 kg - 5 x, 25 kg - 5 x. Lisaks veel muud asjad. Hommikul oli kaal selle valmistumise madalaim, 94.3 kg, pilt, mis peeglist vastu vaatab, pakub rahuldust. Iga päevaga tuleb mõni triip ja soon juurde, usun, et EKV - l häbisse ei jää!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris huvitav on vaadata, kui erinevad on erinevate sportlaste kcal enne võistlusi, dieedi perioodil!!!

Eks see suuresti oleneb inimese füsioloogilistest eripäradest.

Janaril on vist üks suuremaid

Huvitav, palju Imre omale nädal enne võistlusi lubab, 500kcal päevas??? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Au oli võistelda Sinuga! :)

Selline küsimus, et kui lava taga tekib mingeid küsimusi, kas oled adekvaatne neile vastama või see segab keskendumist? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu tund on tulnud…

Janar Rückenberg

Mu tund on tulnud ja aeg on küps,

tuleb jälle jalga panna poseerimispüks.

Karv on aetud, nahk on trimm,

veel puudub ainult võistlusgrimm.

On tehtud palju tööd ja nähtud vaeva,

näis, kas ka mõni medal kukub kaela.

Eks kohut mõistetakse homme rindel,

päeva lõpuks tulemused käes ja paberil on hinded.

Kuidas teada, milline on norm,

olen endast teinud kõik,

käes on vorm

ja minu on kindel võit?

Ainult mass ei ole võit ja valgus,

see on pelgalt kõige algus.

Ei määra suurus, kes teistest üle,

liigsest pekist vabaneda tuleb.

Võiksid olla kuiv kui Koovit,

juhul, muidugi kui võita soovid.

Rasv ei tohi lihast matta,

vöödid võiksid keha katta.

Triibud, sooned, võimsad veenid,

nii sa võidu välja teenid.

Üks asi veel, mille teieni toon,

kohtunikele meeldib ka hea proportsioon.

Võimas jalg ja olematu ülekeha,

selles puudub harmoonia, no mis teha.

Heast vormist siiski alati ei piisa,

ei pruugi olla see võiduviisa.

Poseerimine viib sind pilti,

et saaksid kanda võitja silti.

Trapets, triitseps, selg ja vabaseis jalad koos.

rind ja biitseps küljelt, see on kindlalt minu lemmikpoos.

Mõned tunnid veel ja käes see karm vaatus,

eks siis selgub, milline on mu saatus.

Üks on kindel ja päris selge,

kellelgi ei saa olema helge.

Kõik, kes homseks võistlusplaane seavad,

minuga tõsiselt arvestama peavad.

:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Luuletus hirmutas kindlasti nii mitmedki konkurendid ära.

Väga viis! :lol:

Poseerimispüksile tuleks mõni suts lühem nimi vaadata. B) Laename osa inglise keelest näiteks... või teeme mingi oma kompoti.

Mu tund on tulnud ja aeg on küps,

tuleb jälle jalga panna posingpüks.

või posepüks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mu tund on tulnud…

Janar Rückenberg

Mu tund on tulnud ja aeg on küps,

tuleb jälle jalga panna poseerimispüks.

Karv on aetud, nahk on trimm,

veel puudub ainult võistlusgrimm.

On tehtud palju tööd ja nähtud vaeva,

näis, kas ka mõni medal kukub kaela.

Eks kohut mõistetakse homme rindel,

päeva lõpuks tulemused käes ja paberil on hinded.

Kuidas teada, milline on norm,

olen endast teinud kõik,

käes on vorm

ja minu on kindel võit?

Ainult mass ei ole võit ja valgus,

see on pelgalt kõige algus.

Ei määra suurus, kes teistest üle,

liigsest pekist vabaneda tuleb.

Võiksid olla kuiv kui Koovit,

juhul, muidugi kui võita soovid.

Rasv ei tohi lihast matta,

vöödid võiksid keha katta.

Triibud, sooned, võimsad veenid,

nii sa võidu välja teenid.

Üks asi veel, mille teieni toon,

kohtunikele meeldib ka hea proportsioon.

Võimas jalg ja olematu ülekeha,

selles puudub harmoonia, no mis teha.

Heast vormist siiski alati ei piisa,

ei pruugi olla see võiduviisa.

Poseerimine viib sind pilti,

et saaksid kanda võitja silti.

Trapets, triitseps, selg ja vabaseis jalad koos.

rind ja biitseps küljelt, see on kindlalt minu lemmikpoos.

Mõned tunnid veel ja käes see karm vaatus,

eks siis selgub, milline on mu saatus.

Üks on kindel ja päris selge,

kellelgi ei saa olema helge.

Kõik, kes homseks võistlusplaane seavad,

minuga tõsiselt arvestama peavad.

:rolleyes:

Mõistus sul veel terav ning

pilt on teravamgi veel

Miskit kaotanud sa pole vormi tegemise teel

Uhkust tunda võib, et Eesti veri voolab sees

Usun, et sa vähikäiku ei tee ja

ämbrisse ei astu laadimise teel

Homme näeme Tartu linnas

Usun, et su nimi on seal hinnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!!!

Kindlasti tahan ma esimese asjana tänada oma venda, kes on suuresti minu võistlustel olnud minu meeskonnaks. Temale võlgnen ma ka selle, et poseerimine on läinud väga selgelt paremaks. Ma pole vist kunagi poseerimist nii palju teinud, karjääri jooksul isegi mitte kokku, kui nüüd koos vennaga tegime, stabiilselt 2 – 3 korda nädalas. Eks mul on siin maal üksi mõnes mõttes seda asja niigi veidi raskem ajada, kuid vennas on olnud igati suureks toeks. Nüüdki sõitis mees Tallinnast spetsiaalselt keset töönädalat mitmel korral siia maale 130 kg kaugusele minu juurde selleks, et poseerimist teha või koos mõni trenn teha. Liialdamata, sellist tulemust eile ei oleks tulnud, kui teda poleks olemas…see asi on olnud meeskonnatöö ja seda kuni reaalselt minu lavale jõudmiseni välja. Teate, see on hindamatu, kui teil on lava taga kaasas selline inimene, kes teiega tegeleb, sõna otseses mõttes, ta on teil kaasas mitte niisama, vaid selleks, et võistlejat tõesti aidata. Ma pakun, et Silvar oli veel rohkem pärast väsinud, kui mina olingi. Ta vaatab lapp käes koguaeg, et grimm kuskilt ei jookseks, selleks tuleb mul ju koguaeg järgi käia, ta ütleb mis toimub laval, kuna võiksin pumpama hakata, tassib riideid ja kotte ühest ruumist teise kui vaja, hindab vormi, kohendab veel viimaseid poseerimisnüansse ja on asendamatuks moraalseks toeks. 100 % energia ja keskendumine ainult minu potentsiaali maksimaalsele realiseerimisele. See on tohutu tugi ja abi, kui teil on taga kaasas selline inimene. Kui on öeldud, et lava taga saab kaasas olla üks abiline, siis peakski kõik abilised sedavõrd tegusad olema, kui minu vend. Järgmine võistlus ongi 7. mail Lätis ja ma ausalt öeldes ei kujuta ette, kuidas ma ilma temata seal välja vean, seda enam, kui veel selline hullumeelne grimm ka on…kes kohendab grimmi ja vaatab, et asi toimiks??? Ma ei kujuta küll ette, võistlejana olen ma hetked enne lava oma mõtetes nii kinni, keskendunud ja teatud mõttes stressis, et ma ei kujuta küll ette ise hakata veel voolava grimmiga jändama, selja taha ju ei näe ja saa ligi ka, siis palu teisi, kel omalgi ilmselt samad probleemid ja tegemist, tulemus kindlasti võib saada seeläbi kannatada…loodan siiralt, et saan oma venna Lätti kaasa võtta.

Igal juhul Silvarile suur aitähh, üksi ei saaks ma selle asjaga maha.

Mis puutub poseerimisse üldse, siis loomulikult hoolimata asjaolust, et seda olen harjutanud, on ikka veel vigu. Üks on kindlasti lailihase näitamine tagant, kus ma vean ennast ette küüru, ent tegelikult ütlen nii, et see ei olegi viga. Tean hästi kuidas seda poosi näidata, kuid minu selja kõverus, süvenenud küfoos ja lordoos nimmeosas ei lase mul seda poosi hästi teha. Eriti veel siis, kui ma pean olema 5 tundi sisuliselt istudes ja seistes (grimmi pärast). Selgroolülid vajuvad ette paigast ära, selg läheb äärmiselt kangeks ja pingesse, ning ma ei saagi ennast lailihas tagant poosis sirgeks lükata ja tekibki selline liialt kumerselgne ja ettekallutatud väline poos, see on näha ka vabaseisus tagant, ma võin keha küll tervikuna taha kallutada, kuid kerge kumerus selga jääb. Ma ise tunnen ja tean seda, kuid puhtfüüsiliselt ma ei saa seda paremini esile tuua, iseäranis veel siis, kui selg on väsinud ja ülipinges. Õhtul kui tulin koju käis naine üle selja ja lülid üle selja liikusid ikka kõrvaga kuuldava raginaga paika :rolleyes:.

Mis seal salata, kogu see lugu ei ole mulle veel päriselt ilmselgelt kohale jõudnud. Kahtlemata juhtus eile minu elus midagi väga erakordset, nii erakordset, et ma ei teadvusta seda endale vist praegugi veel. Kindlasti ei läinud ma neid Karikavõistlusi võitma, kohe kaugeltki mitte. Eks pääs absoluuti oli vast enam – vähem kindel, kuid mis seal edasi saab, see oli must maa, sest kõik absoluudi mehed olid küllalt hea vormiga ja olime küllalt võrdsed, vähemasti kaalumisel tundus see nii. Eks Imre oli peafavoriit, see on selge, sooviti talle ju foorumis juba õnnegi. Niisamuti oli favoriit tegelikult ka Marek, seda näitas ka ennustusvõistlus, kus mind vaid üks inimene pani esimeseks :D. Kui ma ausalt arvamust võin avaldada, siis Imrele sai saatuslikuks otsus võistelda üle 80 kg - sena. Ma ei tahaks arvata ja ei usu, et sedavõrd kogenud spordimees nagu Imre plaaniski tulla mütsiga lööma, kindlasti mitte, kuid otsus võistelda üle 80 kg – sena ei tundunud mulle juba algusest peale tema puhul mõistlik. Miks…sest kui Imre on siin olnud 77 – 79 kg võistluskaaluga, siis ka sellisel juhul ei ole meie vormi vahe olnud teab mis mägedekõrgune. See oli asi, mis jäi Imrel ehk arvesse võtmata. Ent, loomulikult, müts maha, nii Imre, kui teiste finaali meeste ees, see lahing oli vägev. Ei ole mina mingi staar, kuid mis seal salata, seda eilset olukorda annab suuresti sellega võrrelda sellega, kui Taavi Otti võitis. Eks minu ja Imre vahel on olnud ka vaikselt sarnane rebimine. Kui siin räägiti muudatustest poseerimise osas, siis sellesse ma ei usu, minu arvates on Imre koguaeg nii poseerinud, nagu ta eilegi seda tegi, ent ehk minu muutused poseerimise osas paremuse suunas tõstsid ka võib – olla kuidagi Imre poseerimist esile, milles ei pruugigi kõik alati veatu olla.

Selge see, et finaalist puudusid seekord teise planeedi mehed Ott ja Taavi, kuid ülejäänud meeste tasemelt oli finaal ühtlane, ettearvamatu ja tugev. Andreil kindlasti väga hea ülekeha, kuid jalad karjuvad, tõsiselt karjuvad ja ma soovitaks mehel tõsiselt mõelda kahele jalatrennile nädalas, üks nädal 2 jalatrenni, teine nädal üks trenn, nii, nagu ise teen, see toimib. Martti…üldiselt ka tõusvas joones liikunud, kui seda hooaega arvestada. Jääb aga mulje, et mees jõuab lavale pidevalt alalaetuna, lihased tühjad. Tegelikult see on peamine, mida kardetakse ja olen ise palju samamoodi laval olnud. Võib – olla peaks järgmisel korral julgemalt laadima. Seda peab mees kindlasti ise hindama, heaks indikaatoriks on pilt peeglist järgmisel päeval. Martti on lähiaegadel kindlasti väga arvestatav tegija. Samuti peab jalga veel teravamaks saama. Nikolai on tõsiselt artistlik ja respektiväärt spordimees. See kuidas ta laval käitub, kuidas ta auditoorimuga suhtleb…see on võistluskultuur. Väga head jalad minu arvates, ülakeha vajaks veidi teravust juurde ja arvan, et mees on võimeline taas väga kõrgete kohtade peale kaasa rääkima. Marek, nagu juba lava taga nentisime, just ülakehal jäi veidi teravust puudu. Ent, kui ma üldse omale kellegi jalgu tahaks, siis olekski need Mareki või Miku jalad. Mareki jalad minu arvates väga võimsad ehk mitte ka oma sajaprotsendilise teravuse tipul, ent kahtlemata võimsad. Mees ise väga heade proportsioonidega minu arvates. Vend räägib ikka, et kui Marekit kaalumisel nägi vaatas, et mehel on püksi taskud midagi tihkelt täis, kuid kui püksid jalast läksid, tuli välja, et see on reie välimise pea klots, mis karjuvalt välja punnitas :D. Imrest juba rääkisin. Ma muidugi ise saalist ei saanud asja näha, et kas ja mis muudatusi ta poseerimise osas tegi, kuid jah, arvan, et primaarselt kaal üle 80 kg – sai selgelt saatuslikuks, veel hullem oleks olnud asi 83 – 84 kg – sena välja tulla, nagu ta vist foorumis vahepeal korra kuskil kirjutas (võin ka valesti mäletada). Sest selge, et massiga ei löö niikuinii ja kui teravus maksimaalne ei ole, siis oli selge, et pidi raskeks minema.

Võistlusgrimm…totaalne jama ja ma tegelikult ei saa aru, kuidas selline praak asi saab üldse kehtida. Kõik võistlejad, kellega võib rääkida, omavad ainult negatiivset kogemust. Olen nüüd proovinud ka ise mitut moodi, ennem eelmisel õhtul kihtidega ja pestes. Nüüd proovisin samal päeval grimmimist alustades, tulemus on see, et mingi aja pärast oled ikka laiguline ja roheline ning näed välja nagu röövel. Kuivgrimmist on asi väga kaugel, kleepub ja määrib ikka nagu see eelminegi, kuid mulle tundub aina enam, et see eelmine grimm oli vaat, et veel paremgi. Enne Revalit alustasin eelmisel õhtul, koorisin, panin ühe kihi peale, pesin maha, õhtuks uus kiht peale. Hommikuks olin ikka roheline, pesin maha panin uue kihi peale, kuid see jäi juba õhukeseks ja grimmist tuli puudugi. Ent, ka see üks kiht oli selleks ajaks, kui võistluseni oli jäänud umbes tund, läinud jälle laiguliseks ja roheliseks. Pidin maha pesema ja ostma koguni uue grimmi, et üldse lavale saada, kuna üks pudel oli selle kihitamisega ja pesemisega juba tühi. Pealegi, metsik hind on ka asjal.

Eile proovisime siis grimmeerimisega alustada juba hommikul pärast kaalumist, umbes 10.30, ei saaks öelda, et ei jäänud aega kuivamiseks, kuid ikkagi, silmnähtavalt grimmi all olles ja suisa silme all tõmbub see grimm higiga reageerides kehal roheliseks. Teine kiht läks peale umbes 3 tundi enne lavale minekut. Ikka, ei kuiva korralikult äragi, laval jookseb kõik maha ja läheb täpiliseks.

Kokkuvõttes üks ilgelt jama kraam ja ma ei saa aru, kuidas selline asi saab ametlikult olla kohustuslik, asi, mis on ilmselgelt praak. Ei ole ju normaalne, et võistleja peab niigi pingelisel perioodil nagu dieet ja valmistumine muretsema ja mässama grimmiga. See on kuri vaev, et selle grimmiga normaalse väljanägemisega lavale jõuda, ausalt.

Kuidas ise vormiga rahul olin? Tõsi, nende piltide järgi, mida nüüdseks näinud olen, ilmselt pidi see võit tõepoolest koju tulema. Kindlasti 1,5 maksimaalselt 2 kg on veel pekki võtta, siis ei pea jalgade pärast ka muretsema. Muretsema selles mõttes, et kas satub võistlustele see päev, kui jalad on heas konditsioonis. Jalgade teravus on päeviti jubedalt kõikuv. Panengi lisaks ka vormipildid, mis tehtud 21. aprillil, kui tegin 400 g jogurtiga kerge proovilaadimise. Jalg läks tol päeval tõsiselt võimsaks, isegi oluliselt paremaks, kui ta 23. aprillil võistlustel üldse oligi. Võistluspäeval kannatas jala separatsioon kõvasti ka sellega, et peale kaalumist ainult seisin või istusin, grimmi pärast. Teravamaks on kindlasti võimalik saada oluliselt veel kogu paketti, eriti jalgu.

Kokkuvõttes, tunnistan ausalt, et kuigi peaks olema teisiti, siis minu peaeesmärk sellel kevadel oligi EKV, kuidas läheb Lätis või Bulgaarias (muidugi juhul, kui koondis sinna üldse läheb), siis need võistlused sel kevadel on minu jaoks isegi teisejärgulised. Tulla Eesti Absoluutseks Karikavõitjaks…see oli tõepoolest rohkem, kui ma üldse arvatagi oskasin.

Kaal täna hommikul oli 94.8 kg, ilma WC – ta, täna söön veel kõike ja vabalt, üsna kindlalt. Homme üritan taas dieedireziimile tagasi minna. Maganud tegelikult ei olegi, käisin öösel korduvalt näksimas, olin voodis üleval, seedisin ja elasin eilset sündmust tagant järgi uuesti üle ja läbi. Hea on süüa, hea on olla ja tunda paar päevakest vahele ennast ka normaalse inimesena :o.

Noortele meestele soovitan kindlasti pidada ka oma numbrite üle võimalikult täpset arvet. Need numbrid on aastate pärast ja hiljem võisteldes hindamatu väärtusega. Kalorid, kehakaal enne ja pärast võistlemist, võistluspäeva õhtul ja hommikul, kuidas treenisite viimasel nädalal, millal viimane trenn, kuidas, kas ja millega laadisite. Neid numbreid on ise hiljem pärast väga huvitav analüüsida. Näiteks eile võistluspäeva hommikul minul kaal ilma WC – ta oli 94.2 kg, mis peale WC – d oleks reaalselt olnud ca. 93.7 kg. 7.45 pärast esimest sööki ja WC – d 94.6 kg, Tartus kaalumisel 95.15 kg, õhtul peale võistlust kodus koos söödud päevase toiduportsuga 94.4 kg ja pühapäeva (täna) hommikul ilma WC – ta 94.8 kg. Mida see näitab, see näitab seda, kui tühjaks üks võistlus omakorda tõmbab ja et paar päeva pärast võistlust võib vabalt täiesti tavaliselt süüa, seda selleks, et kaal pidurdamatult ei hakkaks langema, lihast ei kaotaks ja auku ei kukuks. Seda eriti veel siis kui võistlushooaeg jätkub. Eile kaalusin esimest korda tegelikult kuni lavani välja ka oma sissesöödavad toidud, nii saan teada üsna täpse laadimiskoguse.

Igal juhul, hea võistlus oli, karm lahing, tänan kindlasti oma toetajaid. Suured tänud ka teistele fännidele ja pöidlahoidjatele, keda minu imestuseks oli saalis isegi vististi päris palju. Kes te seal kõik olite :D, ma poleks oodanudki omale sedavõrd suurt ja häälekat poolehoidu, aga see on ainult tore ja hea üllatus.

Samuti suured tänud kõikidele võistlejate, kohtunikele ja alaliidule korralduse eest. Muide Vanemuises oli ka minu elu esimene võistlus 2001, seal on alati hea võistelda, grimmitoad, pesemisvõimalused, hea ja avar lavatagune ja soojad ruumid.

Nüüd plaanin sööma minna pannkooke kohupiimaga :D!!!

post-17-1303848591_thumb.jpg

post-17-1303848628_thumb.jpg

post-17-1303848651_thumb.jpg

post-17-1303848706_thumb.jpg

post-17-1303848730_thumb.jpg

Selline oli seis neljapäeva õhtul 21. aprillil 2011.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimas, Janar!

Ei saa minagi aru, mis nad peedistavad selle grimmiga. On vaja võtta vastu sellised deb.....d otsuseid ja võistlejaid sellega veel koormata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×