Jump to content
Latte

Palun häid nõuandeid!

Recommended Posts

Tere!

Olen 15, 165cm pikk ja kaalun keskmiselt 67kg. Probleemiks mõistagi üleliigne kaal (Rasv,vähe lihast)

Foorumist olen nii mõndagi kasulikku teada saanud, aga ma ei oska asjaga alustada. Iga päev mõtlen, et täna on "see päev" ja siis kunagi lõunal löön käega ja nii juba aasta aega..

Ma ei ole endale loonud illusioone, et minust saab peale mõne(kümne) kilo kaotamist modell, juba kehaehituselt ei oleks see võimalik. :P

Aga ma tahan oma keha muuta proportsionaalseks(praegu on naistele omaselt alakehale kogunenud polster) ja ilusamaks. Eraldi eesmärki nt. 55kg kaaluda mul pole, kuigi 10kg oleks vist soovitatav alla võtta- oluline on peegelpilt ja enesetunne.

Kõige tähtsam oleks paika saada toitumine, mis on hetkel peasüüdlane- söön mõni päev liiga vähe, siis järgmisel topelt jne.

Liigutamise koha pealt meeldiks mulle kõndimine/rattasõit (ühildada kasulik meeldivaga, ehk koeraga jalutamine + päeva jooksul ühest kohast teise liikumine), jooksmine mulle kahjuks ei sobi.

Ma olen laisk inimene aga ma allun hästi kehtestatud korrale- seega pean ma endale tegema kellaajalise täpsusega päevaplaanid, mida ma täpselt täitma hakkan, seni kuni need mulle täiesti instinktiivseks muutuvad .

Kui ma kellelegi teisele lubaduse annan, siis naljalt seda ei murra(kuigi jah,iseendale antud lubadusi olen tihti murdnud ja sellepärast olen endiselt 0 punktis)

Kas siin oleks mõni hea inimene, kellele saaks nt korra nädalas kirjutada- kes jälgiks rangelt, kuidas ja kas ma oma päevaplaani täidan, aitaks hea nõuga ning pahandaks, kui laisaks muutuma kipun?

Mingit kindlat tähtaega ma endale seadnud ei ole (ehk peaks?), kuigi kevadeks (põhikooli lõpetamine, uude kooli minek) oleks tore veidi enesekindlust kasvatada.

Ootan väga ettepanekuid ja ideid! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike lisateenistus kuluks ära küll ;)

või arvad et keegi viitsib tasuta midagi teha :P Tasuta saad ainult mittekonstruktiivset kriitikat :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väike lisateenistus kuluks ära küll ;)

või arvad et keegi viitsib tasuta midagi teha :P Tasuta saad ainult mittekonstruktiivset kriitikat :P

Egas ma mõnda tipptreenerit ei otsi.Täiesti tavaline inimene, kes vb ka ise hetkel kaalujamadega tegeleb ja tarkusi teab, oleks väga hää ;)

Proovida ju võib?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Egas ma mõnda tipptreenerit ei otsi.Täiesti tavaline inimene, kes vb ka ise hetkel kaalujamadega tegeleb ja tarkusi teab, oleks väga hää :P

Proovida ju võib?

See polnud üldse paha pärast mõeldud.

Olen ise sellist asja teinud ja edukalt (ja ka mitte päris tasuta), aga kahjuks pean praegu väga täpselt oma (ka ajalisi) resursse planeerima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
toitumise koha pealt , lihtsalt loe ja hari end : mine raamatukokku või loe siit samast leheküljelt artikleid

http://www.fitness.ee/?act=article_list&am...up=4〈=1

See raamatukokku saatmine pole kõige parem idee, kui just ei oska välja käia mingit kindlat raamatut, mida lugeda võiks.

Ise laenutasin raamatukogust 5 tevikut, millest 4 oli täielik tibidieedindus ja viies oli enam-vähem OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Looduslik toit. Täisväärtuslik elu." Marika Blossfeldt

Oli minu meelest päris hea raamat :P

Marika Blossfeldt on taimetoitluse propageerija, kui ma ei eksi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Marika Blossfeldt on taimetoitluse propageerija, kui ma ei eksi...

Vast saab sealt siis häid nippe, kui endal piisavalt nuppu on ja selle raamatu põhjal liha menüüst välja ei jäta :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vast saab sealt siis häid nippe, kui endal piisavalt nuppu on ja selle raamatu põhjal liha menüüst välja ei jäta :P

Kindlasti! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et kui nuppu on siis liha menüüst välja ei jäta = taimetoitlased on nupust nikastanud?

Okei. Ma ei võtnud sealt raamatust ühtegi retsepti. Isegi ei vaadanud neid eriti. Raamatu järgi ei jõudnud isegi järelduseni, et ta võiks taimetoitlane olla. Ei mingit propagandat selle kohapealt. See keskendus rohkem nagu suhkru liigtarbimisele, heale enesetundele ja tõesti.. naturaalsele ja puhtale toidule. Just "suhkruteemad" olid need väga harivad minu meelest. Raamat oli hea jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et kui nuppu on siis liha menüüst välja ei jäta = taimetoitlased on nupust nikastanud?

Okei. Ma ei võtnud sealt raamatust ühtegi retsepti. Isegi ei vaadanud neid eriti. Raamatu järgi ei jõudnud isegi järelduseni, et ta võiks taimetoitlane olla. Ei mingit propagandat selle kohapealt. See keskendus rohkem nagu suhkru liigtarbimisele, heale enesetundele ja tõesti.. naturaalsele ja puhtale toidule. Just "suhkruteemad" olid need väga harivad minu meelest. Raamat oli hea jah.

:P Mis teil valutab?

Vast saab sealt siis häid nippe, kui endal piisavalt nuppu on (Kui nuppu on, siis saab häid nippe) ja selle raamatu põhjal liha menüüst välja ei jäta . ...(Saab häid nippe, kui liha menüüst välja ei jäta).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×