Jump to content
Ott Kiivikas

Mikk Raudsepp

Recommended Posts

Nõustun jutuga :) Sellel alal rahaga üle pritsimist küll ei maksa loota, samas oleneb ka sportlasest ja tema saavututest. Mõte, et kui tulla omadega nulli on veel niigi hästi, üldiselt on tegu ikka miinuses olekuga, aga seda ainult materiaalselt. Selle alal on minu arust suur miinus see, et toidule läheb kohutavalt palju raha, sest pidevalt käib üks söömine ja kvaliteetne toit maksab. Hakka või ise talu pidama ja loomi kasvatama :D Aga emotsionaalselt ja füüsiliselt on need materiaalsed väljaminekud kõik seda väärt ja ega vahet pole, kuhu see raha panna- alati on ju teda vähe!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tobe on olukord, kus valida tippsport ning see tähendab, et peab Grossi poes kõige karvasemat vorsti käima ostmas.

:D

Õige jutt. Usun, et nendel väikevõistlustel nagu Reval Cup ja LEKV ongi auhinnad ehk välised motivaatorid tähtsamad, kuna algaja sportlase jaoks on need tähtsamad motivatsioon kui edasijõudnule.

Ega kulturismiga rikkaks ei saa. Kohe üldse mitte. Seepärast peaks noor sportlane mõtlema ka tuleviku ja hariduse peale, mitte panustama sellele, et küll profiks või Mr Olympiaks saades raha sisse voolama hakkab. :D

Pull on see, et inimestele meeldib videotes näha ikka hardcore trenni ja sportautosid, kuigi need ei ole üldse need, mis 90% tegelikkusest moodustavad.

Hiljuti just arutasin seda teemat ja väideti, et isegi minu blogi väljendab liiga palju seda illusiooni. Ilmselt pean siis rohkem negatiivseid asju kajastama, et mõni noor jumala eest FASTi sponsorluse pärast õpinguid pooleli ei jätaks. :D

Ehk siis ilmselt peaks noori motiveerima, aga mitte väärarusaamu tekitama.

Rahast rääkides võiks ju kulturismis raha olla. Ots-otsaga tuleb kokku, aga nt rattaspordi 200 000 krooniste rataste ja teiste alade mitmenädalaste(kuiste) soojamaa treeninglaagritega ikka võrrelda ei saa.

Võin veel kurbi näiteid tuua, kus medalimehed vaat et püksid jalast peavad müüma, aga mis siin ikka vastu õhtut inimesi masendada. :P

Samas nagu alati on ka siin suur osa juba inimeses endas kinni. Kui hästi osatakse otsida toetajaid, ennast müüa jne.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutan lõpuks ka enda eelmise nädalavahetuse sõudmise elamusest. Nagu ikka seebitas Liisu mind osalema. Kuid sellised rahvaspordi üritused on meeleolukad ja stressivabad. Ma olin Harkus treenivate inimestega ühes meeskonnas. Kohale jõudes selgus, et mingit rahulikku läbisõitmist ei tule. Taktika oli tõmmata 30 tõmbe kaupa, lühikeste vahetustega. Aja edenedes muutsime tõmmete arvu vastavalt, 28, 25 ja lõpus juba 20 tõmmet. Jalgu me kinni ei pannud vaid meeskonnakaaslased hoidsid neid.

Pikemate distantside puhul muutub päris oluliseks see mida endale suhu pista. Kui palju vett juua, palju tarbida süsivesikuid jne. Juua üle, siis on paha olla, juua vähe hakkad tundma nõrkust. Süsivesiku poole peal on küsimus, et kas süüa tahkemat nagu nt banaan või ainult energia geele. Ruum oli päris palav ja higi koguaeg voolas. Sundisin ennast jooma, ei tarbinud suurt kogust korraga vaid iga pausi ajal natuke, nii ka süsivesiku ja aminohappe joogiga. Kokku jõin ära umbes 2L. Kuna meid oli 6 meest, siis pausid olid minimaalsed ja mure oligi selles, et kui vahetusest tuled, siis ei taha midagi tahet süüa. Oleks olnud 2 meest juures, oleks olnud teine tera. Süsivesikutest ajasin sisse, seal pakutavat süsivesiku jooki, 3 banaani ja 3 energia geeli.

Ja muidugi meie meeskond võitis :D

Pildid meie võidukast meeskonnast

post-15035-0-57954000-1368790626.jpg

Viimased pingutused

post-15035-0-50814500-1368790625.jpg

post-15035-0-83614100-1368790625.jpg

Autasustamine

post-15035-0-91339500-1368790626.jpg

post-15035-0-23485500-1368790627.jpg

Sõudmine ise

post-15035-0-79640900-1368790624.jpg

post-15035-0-17003200-1368790625.jpg

post-15035-0-93727200-1368790623.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju olen kuulnud inimesi ütlemas, et suvel tõmmatakse trenniga tagasi, vaja grillida ja päevitada. Mul on vastupidi, kuna suvel on rohkem aega, on ka rohkem aega trenni teha. Kuna Liis on mind sõudmise pisikuga nakatanud, siis on aeg vee peale parvetama minna. 28-30.juuni saan esimest korda vee peale sõudma, Viljandis toimub sõudmise laager. Päris huvitab saab olema, kuna vee peal on palju tehnilisem sõita, kui kuskil saalis ergomeetri peal. Kindlasti anname toimuvast jooksvat ülevaadet.

Tahtsin veel rääkida teemast, mis oleks kui jätk eelmisele. Sponsorlus on asi mis käbi spordiga käsikäes. Kuid mis on see, mis tagab hea tasu.

Esimeseks spordiala ise. Selle osa võib veel kolmeks jagada. Spordialad, kus on palju vaatajaid ja jälgijaid. Spordialad, kus on palju harrastajaid. Kolmandaks spordialad, mis on rikkamate seas levinud. Kuna sponsorlus ei ole tavaliselt heategevus vaid loodetakse pikemas perspektiivis kasu saada, siis on paratamatu, et teatud spordialadel liigub vähem raha.

Teiseks inimene ise. Tulemused on muidugi esmased mille järgi tehakse valikuid, kuid on ka teisi. Sportlase maine üldiselt, kuidas inimesed temasse suhtuvad, kas toetatakse hea sõnaga või jäetakse ükskõikseks. Sportlase iseloom, kas ta paistab teiste seast silma, on positiivne ning avatud meediale. Sellepärast ongi paljud sõnasepad paremal positsioonil kui tavaliselt. Hea näide on meie Ott Kiivikas, kes on enda sponsorlused saanud just tänu enda iseloomule. Alati pildis, rääkides mõistlukku juttu. Kaugem mees on Schwarzenegger, kes on teinud endale üle lombi nime. Üks asi on teha hea sportlik tulemus, punnitada kuskil filmis muskleid, kuid see mis edasi viib ja loeb, on ikkagi kuidas inimene ennast teistele esitleb ning millise mulje jätab.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused Viljandist!

Ennem lõunauinakut. Tõeline spordimees poeb ikka lõunati põhku, ega muidu ei kasva.

post-15035-0-19569900-1372525161_thumb.j

post-15035-0-60279000-1372525166_thumb.j

Veel on uni silmis, hüppa või vette.

post-15035-0-61365800-1372525164_thumb.j

Vetteminek. Täna oli natukene jahedam, kuid ei ole halba ilma, on halb riietus.

post-15035-0-70594400-1372525173_thumb.j

post-15035-0-32058600-1372525176_thumb.j

Sõudmises on toimumas sõudmise Tour de Estonie. LOE LÄHEMALT.

Tour-de-Estonie.png

Täna oli esimene etapp. Mehed vaatasid vett, kuid sõudsid kuival maal.

post-15035-0-34313200-1372525163_thumb.j

Asjaosalised. Aivar, Treener Aleksei, Jüri.

post-15035-0-84185100-1372525169_thumb.j

Väike video algusest. Kuigi siin veel sõitu ei ole on see video tõestuseks, et paat hoiab ka jõmme vee peal.

Muljed on muidugi head. Kellele ei meeldiks vee peal ilusa ilmaga sporti teha. Sõuda füüsiliselt veel väga raske ei ole, kuna ei saa jõudu rakendada, puuduvad lihtsalt oskused. Kuid ma arvasin ka, et vee peal sõuda on raske. Telekast vaatad kuidas tuhisevad edasi, kuid kui ise käsi külge panna, siis vaata kas kaldast kaugemale saad. See on kõikide spordialadega nii, et tundub lihtne, aga kui ise tegema hakata, siis ei tule mitte kui midagi välja. Mina olen nüüd 4 sõitu teinud kahepaadis. Kaks korda eile Liisuga ja täna kaks korda Ardoga, kes on ka ainult mõnel korral vee peal sõitmas käinud. Tänane teine sõit tuli juba paremini välja, saime pikemalt ilma peatumata liikuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõudmislaager oli väga mõnus. Sõudmine oleks hea spordiala mida hobikorras teha. Nauditav oli kena järve peale sporti minna tegema, kui vesi päiksest sillerdas. Sõudmistreener Aleksei ütles ka, et Viljandi järv on ideaalne algajatele, kuna seal on rahulik sile vesi. Mina sõitsin kõik kolm päeva laia kahesega (pildil).

post-15035-0-60675300-1373050336_thumb.j

Kui esimesel päeval Liisuga olime oma 15-20min veepeal olnud, siis noogutasime ja nõustusime ühes asja, vee peal sõitmisel ja sõudeergomeetril ei ole peale liigutuse midagi ühist. See oli vist ainuke asi milles me sellel trennil nõustusime. Alguses ikka paterdasime nii mis jube. Küll läks ühel sassi, seejärel aga teisel. Kumbki sõita ei osanud, kuid ainult seletasime :D. Teise päeva hommikul tuli inimesi juurde ja ma sain uue paarilise. Teise päeva teises trennis hakkas sõudmine juba paremini välja tulema. Kaasa aitas ka see, et me sõitsime iga päev kaks korda, nii ei läinud vahepeal midagi meelest ära. Kuid jah, küll läks aer liiga sügavale, tuli halvasti välja, paadi trajektoor läks metsa või läksid paarilisega sünkroonist välja.

Puhkamas

post-15035-0-51008600-1373050351_thumb.j

Tagasiteel

post-15035-0-26213600-1373050352_thumb.j

Ühepaat on hoopis teine rida, telekast vaatad kuidas mehed kergusega liiguvad, kuid võta näpust. Täielik huumor ikka, nagu poomi peal. Ma võtsin ennast kohe ujukate peale ära, kuna olin kindel et käin ümber.

5:20 Hakkavad mehised tõmbed peale :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi jah Miki... :D Sõudmiseks on seda tegevust paljuks nimetada....tuli meelde oma lapsepõlve Viljandi järve ääres, kus sai ka perega paat (mitte siis see võistluspaat, vaid see mida tavarahvale laenutatakse) võetud ja niimoodi vaikselt järve peal vegeteeritud.... :D . Näha oli, et aere veest ei kannatanud välja võtta, kuid mul on siiski tunne, et see paat püsis paremini veepeal kui see aerutamise ühene, kus me käisime eelmisel aastal Hr. Juurika paadis proovimas, no üle 1 sekundi ma ei mäleta, et keegi oleks paadis püsinud.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi jah Miki... :D Sõudmiseks on seda tegevust paljuks nimetada....tuli meelde oma lapsepõlve Viljandi järve ääres, kus sai ka perega paat (mitte siis see võistluspaat, vaid see mida tavarahvale laenutatakse) võetud ja niimoodi vaikselt järve peal vegeteeritud.... :D . Näha oli, et aere veest ei kannatanud välja võtta, kuid mul on siiski tunne, et see paat püsis paremini veepeal kui see aerutamise ühene, kus me käisime eelmisel aastal Hr. Juurika paadis proovimas, no üle 1 sekundi ma ei mäleta, et keegi oleks paadis püsinud.... :D

Seda ei saa muidugi sõudmiseks nimetada. Ühest võistluspaati said kõik soovijad laagri lõpus proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile õhtul võtsin kätte ja tegin sõudmises ühe Tour de Estonie etapi kaasa. Pingutus ise oli raske. Umbes 40 min peal tundsin kuidas erinevad kohad hakkavad väsima (õla tagaosad, selg). Lõpus oli hea näha kui numbrid hakkasid juba alla 1000m minema. Pikalt sõites peab ikka teadma mis keskmist hoida.

Aeg - 59:36.0
500m keskmine - 2:02.4

Punktide kirjasaamiseks peab tegema pildi koos ajaga.

post-15035-0-54624300-1373550946_thumb.j

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah kes läheb sõudmisse üle, kes rulluisutamisse, kes rattasõitu..... :D

Neil päevavarastel kel raha pole, lähevad lihtsalt jalutama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neil päevavarastel kel raha pole, lähevad lihtsalt jalutama :D

Olen selliseid enda ees teedületamas näinud.... :D . Mis, sest et poisid neil sõidavad ATV -dega "vaese" isa kõrval.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen selliseid enda ees teedületamas näinud.... :D . Mis, sest et poisid neil sõidavad ATV -dega "vaese" isa kõrval.... :D

Akudega ATV, see on ökom (loe kallim) ;)

Sry Mikk et risustasime :)

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnel mehel jätkub mõistust, et facebookis äri ajada. Reklaamiks märkis pildil võistlejaid (kasutajaid), nii sai see ka minu seinale. Igasugusest jamast hinnakiri kõrval. Terved albumid tooteid täis.

post-15035-0-01146200-1374561540_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlen ikka mida sellega teha, kas avalikustada nimi, et teised saaksid ka teda reportida. Kuid sellega tekib probleem, et mõni hakkab hoopis tellima.

144 sellist pilti albumis ja facebook saatis vastu, et siin ei ole midagi valesti.

post-15035-0-80608700-1374672833_thumb.j

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlen ikka mida sellega teha, kas avalikustada nimi, et teised saaksid ka teda reportida. Kuid sellega tekib probleem, et mõni hakkab hoopis tellima.

144 sellist pilti albumis ja facebook saatis vastu, et siin ei ole midagi valesti.

attachicon.gif123.JPG

Arvatavasti, kes tellib, selle nimi tagitakse ka pildile! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×