Jump to content
Makaveli

Home made protein bar

Recommended Posts

Ma olen selles suht kindel, et retseptis ei ole mõeldud seda "siiruviirulist" pähklikreemi nagu need Nutellad ja Nussad on. Need on põhimõtteliselt šokolaad.

Õiget peanut butterit e pähklivõid otsisin u pool aastat tagasi Tallinnast igalt poolt. Käisin läbi kõik suured ja popid hyper-super-maksimarketid, kuid ei ole, sest ketid on samad, mistõttu on ka valik sama. Viimase variandina tallasin Stockmanni ja sealt leidsin selle õige peanut butteri. Valida oli 2 või 3 erineva margi vahel ning igat oli nii creamy kui ka crunchy.

Kuna retsept on eeldatavasti USA-st pärit, siis on mõeldud ka usa mõistes pähklivõid. Jänkidele väääga meeldib pähklivõi. Ja Stockis müüdav oli USA toodang. Suht kallis ka võrreldes nende teiste pähklikreemidega, nõks alla 50 eegu u. 420 g. purk.

Kuid on oma hinda väärt. Väga hea kalori- ja proteiiniallikas. 32 g (2 supilusikat) sisaldab 7-8 g proteiini ja 180 cal.

ise tarbin tihti ja soovitan.

segens

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole seni veel pähklivõid kohanud Eestis poes...

Termin just "kohanud" kuna spetsiaalselt otsinud pole, aga see on hõlbsalt äratuntav - tegu on ikkagi pruunika/oranzika kreemiga mitte tõesti mingi shokolaadimäärdega. ;)

Toodi Maltlalt 2 purki õiget kraami, aga ununes ära baride tegemine, nüüd on mõte jälle aktuaalne ent kreemi tarvis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole seni veel pähklivõid kohanud Eestis poes...

Termin just "kohanud" kuna spetsiaalselt otsinud pole, aga see on hõlbsalt äratuntav - tegu on ikkagi pruunika/oranzika kreemiga mitte tõesti mingi shokolaadimäärdega. ;)

Toodi Maltlalt 2 purki õiget kraami, aga ununes ära baride tegemine, nüüd on mõte jälle aktuaalne ent kreemi tarvis.

vaata minu eelmist postitust

segens

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin, ent ma tartlane ja lihtsalt siit võiks ka seda võtta olla. ;) Sellegipoolest pole ma veel intensiivset juurdlust läbi viinud poodides.

Ei tea kas Tartus Konsum on aga ise sain sealt -muude nö.päklivõide ja moosidega samal riiulil .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks sort Hollandi (suht okeid, natuke liiga palju suhkrut) peanut butterit on tee leidnud igatahes Konsumitesse ja Tallinnas Solarisse...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui mikrokat ei ole, kas siis võiks proovida segu sulatada kuumaveevannis või hoopis lasta ahjus soojeneda? Äkki kellelgi on kogemusi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maapähklivõi on müügil erinevates ökopoodides.

Tartus näiteks Via Naturales või Loodusperes, ilmselt ka Lõuna-Eesti Ökokeskuses.

Te ikka ei armasta silte lugeda...

Ühes ökotootes oli sees nn maisisiirupipulber...(loe: High Fructose Corn Syrup...selle veel kontsentreeritum variant oleks siis pulber)

Rapunzeli toode oli väheke parem...kirjade järgi.

Asendaks maapähklivõi vast mõne puhtama seesamipastaga, või tehke ise pähklivõiet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks igaühele oma, ma ei karda paaniliselt igasuguseid "lisandeid".

Ühed painavad ennast vaimselt iga toote puhtusega, teistel "võib olla" tekib mingi kõrvalekalle keskmisest. :)

Tuleb nüüd matk poodi ette võtta ja purgiga tagasi tulla, esimese satsina tuleb vast proovida väiksemapoolset kogust - metsa minnes pole kadu marginaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks igaühele oma, ma ei karda paaniliselt igasuguseid "lisandeid".

Ühed painavad ennast vaimselt iga toote puhtusega, teistel "võib olla" tekib mingi kõrvalekalle keskmisest. :)

Tuleb nüüd matk poodi ette võtta ja purgiga tagasi tulla, esimese satsina tuleb vast proovida väiksemapoolset kogust - metsa minnes pole kadu marginaalne.

Tibusid loetakse sügisel...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui mikrokat ei ole, kas siis võiks proovida segu sulatada kuumaveevannis või hoopis lasta ahjus soojeneda? Äkki kellelgi on kogemusi :)

Tõstataks sama küsimust B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Home Made Protein Bars On A Budget

Make High Protein Fudge Bars For less then 49 cents per bar!

Makes 5 Bars

Ingredients

- 8 scoops chocolate protein powder

- 1 cup oatmeal

- 1/3 cup natural peanut butter

- 3 tbsp honey

- 1/2 cup 1% milk

- 3 tbsp crushed peanuts

Directions

1. Mix together the protein powder, oatmeal, peanut butter, honey and milk.

2. Form into 5 bars and then roll in the crushed peanuts to finish.

3. Place in the fridge for about 30-45 mins or until solid

Nutritional Facts

(Per Serving - 1 Bar)

Calories: 452

Protein: 50g

Carbohydrates: 36g

Fat: 12g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nonii, retsept jäi juba kuu aega tagasi silma, täna ostsin lõpuks ka uue (šokolaadi)valgu endale, seega otsustasin proovida. valmistamisprotsessis tõrkeid ei esinenud ning nüüd seisavad mul 5 MEHIST valgubatooni külmas, ehkki 49 usa senti nende hind küll pole.... eks kui maitsmiseks läheb, anna teada, kuidas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellist asja nagu naturaalne pähklivõi siinmaal küll ei müüda. Stcokmannis vist kunagi isegi oli, aga 200g 75.- eest..?

Aga mind huvitaks ikkagi see, kui palju valk oma toiteväärtusest kuumutamise käigus kaotab, kui teha sarnaseid batoone ahjus?

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuumutamisel denatureeritud valk ei kaota oma väärtust.

Tegin ka mõned kuud tagasi bare, aga panin rohkem piima ja kaerahelbeid. Polnud muidu midagi, mis kokku hakkaks.

Kuna denatureeritud juba ongi ...kaotanud oma esialgse struktuuri töötlemise käigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellist asja nagu naturaalne pähklivõi siinmaal küll ei müüda. Stcokmannis vist kunagi isegi oli, aga 200g 75.- eest..?

Aga mind huvitaks ikkagi see, kui palju valk oma toiteväärtusest kuumutamise käigus kaotab, kui teha sarnaseid batoone ahjus?

jep, leiab ikka. mina ostsin kaubamajas olevast miskist ökopoest 330g rosinamaapähklivõid umbes 65 krooni eest vist...

koostis: 90% maapähklid, 10% rosinad. päris omapärane

batoonid on aga külmas külmunud (mitte sügavkülmas), lähipäevil läheb proovimiseks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jep, leiab ikka. mina ostsin kaubamajas olevast miskist ökopoest 330g rosinamaapähklivõid umbes 65 krooni eest vist...

koostis: 90% maapähklid, 10% rosinad. päris omapärane

batoonid on aga külmas külmunud (mitte sügavkülmas), lähipäevil läheb proovimiseks

Ma teen endale ise kodus 24 h leotatud mandlid koos rosinatega blenderisse :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis eelise annab leotamine?

Koorimiseks või muutuvad blenderisõbralikumaks?

Ma leidsin Lõunakeskuse (Tartu) ökopoest pähklivõid, üks oli nö crunchy ehk leidus ka tükke ja teine, mille koju tõin, tavaline. Maitseb küll hea ja päris tummine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis eelise annab leotamine?

Koorimiseks või muutuvad blenderisõbralikumaks?

Ma leidsin Lõunakeskuse (Tartu) ökopoest pähklivõid, üks oli nö crunchy ehk leidus ka tükke ja teine, mille koju tõin, tavaline. Maitseb küll hea ja päris tummine.

Umbes sama protsess nagu idandamine.

Kui te tahate ka idandada...

See ülaltoodud video on vähe moonutatud arusaamadega. Mina ei pane kunagi külmkappi :huh: , kuid vahetan vett sagedamini ja üks seadus on kindel, kõik seemned tahavad ka õhku, st ma ei pane neid kaane alla.

Aega see ka nii palju ei võta, et idanemist näha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eile sai esimene batoon lahti ka kougitud.

üldmulje igati positiivne.

söömist tollest ühest batoonist ikka jätkus, magusaisu peaks ka tõhusalt leevendama - samas polnud liiga lääge. maitses domineeris eelkõige maapähkel, oleks veel võind maapähklid ära ka röstida, oleks eriti hea tulnud. tekstuur kah paras, ei vaju laiali, ei murra hamabaid. ning energiat andis mõnusalt.

kokkuvõtteks - igati soovitan, teeks teinekordki. kuid praegu on neli kopsakst batooni mind veel külmas ootamas...

tänan retsepti eest ning kui kellegi on veel miskit head välja pakkuda, loen põnevusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×