Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Kirp, oled rinda vahepeal ka teinud? Sai ise täna tehtud ja sai sammuke edasi liigutud projektil "Jõua Kirbule järgi" - nimelt 120x4 (viimane abiga). :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Millal lavale võistlema?

Tere. Plaan oli järgmisel kevadel.

tänks.

Tahtsid jõusaalis nii palju kolistada kui võimalik? Et kõik ikka näeksid, et Kirp on jõusaalis :D

Ma niisama pakkusin Siimule välja, et tehku kettidega vahelduseks ja ta võttiski kuulda. Kettidega on seda raskem, mida rohkem lülisid õhku tõuseb+peavad töötama stabiliseerivad lihased.

Kirp, oled rinda vahepeal ka teinud? Sai ise täna tehtud ja sai sammuke edasi liigutud projektil "Jõua Kirbule järgi" - nimelt 120x4 (viimane abiga). :)

Ei ole eriti teinud. Lähen veel liiga lihaseliseks ära ja see naistele ei meeldi.

Tegelt olen oma viimasest vägitükist saati taastavaid trenne teinud ja põhiliselt söönud.

Teisipäevast alustan Smoloviga ja hakkan jälle vaikselt ülespoole liikuma.

Ma siin poisse veidi jälginud ja aastaga 10-15 kg liha peale kasvatada pole paha ;)

Minu endiseid konkurente pead silmas? Nad on mul jah tublid. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma siin poisse veidi jälginud ja aastaga 10-15 kg liha peale kasvatada pole paha ;)

Mõnel mehel on jah suured plaanid. Vaatame kauaks motti jagub. Alguses on kõigil minek võimas. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan natuke valepostituse pärast, mis ma nüüd siia topin.

Tahtsin Kristjanilt küsida, kas te ei saa mu meile kätte ? :)

Alles eelmine nädal kirjutasin oma edasiminekutest ja üks küsimus oli ka :) Ehk kontrollid postkasti ;)

Äitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan natuke valepostituse pärast, mis ma nüüd siia topin.

Tahtsin Kristjanilt küsida, kas te ei saa mu meile kätte ? :)

Alles eelmine nädal kirjutasin oma edasiminekutest ja üks küsimus oli ka :) Ehk kontrollid postkasti ;)

Äitäh.

Saadan sulle kirja Fitness.ee postkasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei.

Pärast viimaseid vägitegusid tegin ca poolteist nädalat kerget trenni. Oli aeg teha kergem nädal ja ka enesetunne langes plaaniga kokku ehk kaua poleks suutnud seda lammutamist jätkata.

Teisipäevast alustasin uut kava ja võtsin ette kauaplaanitud Smolovi kükikava. Olen seda ka varem teinud ja heade tulemustega.

Ülekeha jagasin põhimõtteliselt kaheks, kergeks ja raskeks päevaks. Iga trenn(4 korda nädalas) algab aga kükiga.

Teisipäeval tegin Revalis kükki ja neli pikemat seeriat teha polnudki nii väga "jalutuskäik pargis".

Pärast kükki tegin rind-õlg-triitseps.

Lamades surumises tegin teadliku varuga 5x120 kg. Pärast kerget nädalat ja kükki ning Workout Shockita seeria kohta polnud paha. Vähemalt pole jõud kuhugi kadunud.

Et väikse mahuga piisavalt kasu saada, tegin kaldpingil surumist. Seal tegin 5x100 kg, mis on suht rekord. Liigutus ise oli konarlik, kuna pole seda ammu teinud. Seega võiks loota, et regulaarselt tehes läheb ka siin tulemus vaid paremaks.

Eile tegin Spartas hommikul selga ja õhtul kükki.

Unises trennis seljale piirdusin sedapuhku 8x80 kg seeriaga hantli tõmbes, et õhtuseks tähtsamaks trenniks mitte ära kurnata.

Lõuatõmmetes tegin 10x+20 kg.

Õhtul oli siis plaanis 5x7x120 kg kükk. Pärast esimest seeriat mõtlesin küll, et täna need seeriad ära ei tule. Tegelt oli vist soojendus vähene, sest teine seeria tuli juba kergemalt. Teine mõte, mis pärast esimest seeriat peas vasardas oli, et **** need kaalunumbrid, kui tahan, et Smolovist kasu oleks ja trennidest ära taastun, pean sööma hakkama.

Mõtlen veel, kuidas ja kui palju kaloreid tõstan.

Neljandal ja viiendal kükiseerial hakkas juba vastupidavus ja keha üldiselt väsima, tehnika aga läks järjest paremaks. Lõppu ka kergelt reie kakspea, säär ja kõht+alaselg.

Et seda 3 nädalat intensiivset kükkimist võimalikult hästi realiseerida, tegin muudatusi ka lisandite menüüs.

Lisasin taas sisse beeta-alaniini, mida hetkel laen(võtan iga söögikorraga ca grammi).

Intra, mida viimasel ajal ka Soomest tulnud pole, vahetasin välja kreatiini siasaldava Amino Rushi vastu.

Kreatiini saan ka Pump+, mida enne trenni võtan ja vahest ka Workout Shcokist. Kui kasutan mõlemat, võtan Shocki hommikul ja Pump+ õhtul, et und mitte häirida.

Unega seoses tuli meelde, et Olimpi Chela MZB võtan ka, kasutan seda stabiilselt üle kuu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled sa tundnud ka vahet kas võtad betakat 1 gr. kaupa või näiteks 5 gr. korraga enne trenni? Kas seal mõjus saab üldse vahet tunda? 5 gr. paneb koralikud sipelgad sisse, kuid kas 1 gr. kaupa ka see kaasneb? Ma mõtlen trenni kohapealt, et kui see Smolov juba esimesel trennil sul nö raskusi tekitab, siis mida sa edsised nädalad teed, sest saan aru ,et raskus ja koormus üldse ainult tõuseb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled sa tundnud ka vahet kas võtad betakat 1 gr. kaupa või näiteks 5 gr. korraga enne trenni? Kas seal mõjus saab üldse vahet tunda? 5 gr. paneb koralikud sipelgad sisse, kuid kas 1 gr. kaupa ka see kaasneb? Ma mõtlen trenni kohapealt, et kui see Smolov juba esimesel trennil sul nö raskusi tekitab, siis mida sa edsised nädalad teed, sest saan aru ,et raskus ja koormus üldse ainult tõuseb?

Mõned artiklid ütlevad, et lõpptulemuses pole vahet, 1g kaupa laadides hakkab lihtsalt kiiremini mõjuma ja seda ma saavutada üritangi.

1g või vähem "sipelgaid" eriti sisse ei pane, aga see pole ka oluline, kuna sipelgad on vaid kõrvalmõju. Juhuslike närviimpulsside vallandumine või kuidas keegi kunagi sõnastas.

Ahjaa: pump+ on ka selles mõttes hea kompott, et selles sisaldub tauriin toetab beeta-alaniini tööd.

Igat sellist kava peaks jah varuga alustama ja seda ma ka üritasin, võttes tööraskused 10% väiksema rekordi järgi kui praegu ideaaltingimustes teeksin.

Selline piiri peal on: kui rohkem süüa, ehk pean vastu. Raskus pole iseenesest suur, aga organismile tervikuna on raske 4+ seerial pingutada kui ainult viimasel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pump+ 6 kapslit on juba sees, kohe-kohe lippan rongile ja lisan makku ka 200g kodujuustu+4 viilu Saibi.

Täna kükk+rind-õlg-triitspes Revalis, eesmärgiks kükis 7x5x127,5 kg.

Senikaua teile üks illustratsioon minu trennikotis sisust. Hiljem räägin sellest imetootest lähemalt.

post-3216-0-91746800-1361015441.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pump+ 6 kapslit on juba sees, kohe-kohe lippan rongile ja lisan makku ka 200g kodujuustu+4 viilu Saibi.

Täna kükk+rind-õlg-triitspes Revalis, eesmärgiks kükis 7x5x127,5 kg.

Senikaua teile üks illustratsioon minu trennikotis sisust. Hiljem räägin sellest imetootest lähemalt.

post-3216-0-91746800-1361015441.jpg

Sellest Boooostist võiksid rääkida jah, kuidas ja kui hästi ja millal seda tarbid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jään huviga ootama.

Mis muud kui plaan sai täidetud. Muidu on kõik nagu ilus ja loogiline, aga kaks päeva järjest kükki teha pole ma kunagi proovinud.

Homme peaks plaani järgi tegema 10x3x135 kg. Eks ma proovin ära, kas see on reaalne.

Järgmine nädal peaks juba +10 kg tööseeriatele juurde panema. Pean vist kähku hüpertrofeeruma hakkama...

Pärast kükki tegin 3s säärt. Natukene annan ikka jalgadele lisakoormust ka peale küki. Ajalugu on näidanud, et muidu hakkavad need lihasgrupid kannatama.

Pärast jalga õlale istudes surumine ja seistes lendamine. Triitsepsile kitsalt surumine. Rinnale kaks kerget harjutust 15ste seeriatega ehk pec-deck ja trosside ristamine.

Ülakeha tegin varuga(enam-vähem samad numbrid mis viiamastes trennides), mingeid uusi rekordeid hetkel taga ei tohiks ajada, muidu ei jää jalale ressurssi taastumiseks.

Sellest Boooostist võiksid rääkida jah, kuidas ja kui hästi ja millal seda tarbid?

Kohe alguses nägin Booostist võimalikku kasu just mitte enne trenni vaid seeriate vahel taastumise kiirendamiseks tarvitades. Sellles suhtes pole ideaalsemat aega selle testimiseks kui Smolovi kükikava. :D

Usun, et kõige raskemate harjutuste nagu küki ja jõutõmbe puhul, mis mõlemad annavad suure koormuse nii südamele kui kopsudele, on sest kõige rohkem kasu.

Ehk siis mina kasutan seda eelkõige kükiseeriate vahel järgmiseks seeriaks kiiremini taastumiseks. Eriti pikemate seeriate puhul kükis võib näha, kuidas kardiotrenni mitte tegevate sportlaste saavutusvõimet limiteerib mitte lihasjõud, vaid see, et süda hakkab peksma ja õhk saab otsa.

Ehk siis olen kohe pärast seeria lõppu teinud 3-4 sügavat sissehingamist. Tundub vähemalt, et hingamine taastub pärast seda hüppeliselt. Südametöö tuleb järgi veidi hiljem.

Kes ei taha ise "õhu eest maksta", siis Facebookis on praegu võimalik endale Booost Oxygen tasuta võita: LINK

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis muud kui plaan sai täidetud. Muidu on kõik nagu ilus ja loogiline, aga kaks päeva järjest kükki teha pole ma kunagi proovinud.

Homme peaks plaani järgi tegema 10x3x135 kg. Eks ma proovin ära, kas see on reaalne.

Järgmine nädal peaks juba +10 kg tööseeriatele juurde panema. Pean vist kähku hüpertrofeeruma hakkama...

Pärast kükki tegin 3s säärt. Natukene annan ikka jalgadele lisakoormust ka peale küki. Ajalugu on näidanud, et muidu hakkavad need lihasgrupid kannatama.

Pärast jalga õlale istudes surumine ja seistes lendamine. Triitsepsile kitsalt surumine. Rinnale kaks kerget harjutust 15ste seeriatega ehk pec-deck ja trosside ristamine.

Ülakeha tegin varuga(enam-vähem samad numbrid mis viiamastes trennides), mingeid uusi rekordeid hetkel taga ei tohiks ajada, muidu ei jää jalale ressurssi taastumiseks.

Kohe alguses nägin Booostist võimalikku kasu just mitte enne trenni vaid seeriate vahel taastumise kiirendamiseks tarvitades. Sellles suhtes pole ideaalsemat aega selle testimiseks kui Smolovi kükikava. :D

Usun, et kõige raskemate harjutuste nagu küki ja jõutõmbe puhul, mis mõlemad annavad suure koormuse nii südamele kui kopsudele, on sest kõige rohkem kasu.

Ehk siis mina kasutan seda eelkõige kükiseeriate vahel järgmiseks seeriaks kiiremini taastumiseks. Eriti pikemate seeriate puhul kükis võib näha, kuidas kardiotrenni mitte tegevate sportlaste saavutusvõimet limiteerib mitte lihasjõud, vaid see, et süda hakkab peksma ja õhk saab otsa.

Ehk siis olen kohe pärast seeria lõppu teinud 3-4 sügavat sissehingamist. Tundub vähemalt, et hingamine taastub pärast seda hüppeliselt. Südametöö tuleb järgi veidi hiljem.

Kes ei taha ise "õhu eest maksta", siis Facebookis on praegu võimalik endale Booost Oxygen tasuta võita: LINK

Just, meil ka koolis kuulus treener Aleksander Jairus rääkis, et superseeriaid tehes kannatavad sportlased hapnikupuuduse käes, mitte lihaste väsimuse käes. Ennem saab õhk otsa kui lihases jõud. See vist ongi täpselt selleks mõeldud, et seeriate vahel hapnikku saada ja järgmine seeria teha sama võimekalt kui eelmine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise mõtlen ,et mis effekti sa sealt Smolovi kükikava järgides loodad saada? Minuarust on sul jalal jämedust rohkem kui mõnel muul lihasrühmal, küsimus on separatsioonis ja lõpuks ka kuivuses, mis on vaja kulturismi jaoks. Selle jaoks oleks vaja teha mintekülgset trenni ja pigem tuunetusega pikemaid seeriaid ja muu teeb ära nö aeg... ;) Smolovi puhul ainus asi kui tahad reaalselt uusi numbreid näha kükis, kuid eks sa ise tead mis teed, suur poiss juba... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp end boostimas...

post-25435-0-69061700-1361129867.jpg

kui kükiuimas lappama läheb, siis peab olema ettevaatlik, et vale pudeliga end ei boostiks.. :P

post-25435-0-35107800-1361129910.jpg

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise mõtlen ,et mis effekti sa sealt Smolovi kükikava järgides loodad saada? Minuarust on sul jalal jämedust rohkem kui mõnel muul lihasrühmal, küsimus on separatsioonis ja lõpuks ka kuivuses, mis on vaja kulturismi jaoks. Selle jaoks oleks vaja teha mintekülgset trenni ja pigem tuunetusega pikemaid seeriaid ja muu teeb ära nö aeg... ;) Smolovi puhul ainus asi kui tahad reaalselt uusi numbreid näha kükis, kuid eks sa ise tead mis teed, suur poiss juba... :D

Smolov andis mulle viimati juurde silmanähtavalt jõudu ja ka jala massi.

Jalal mul jämedust nagu oleks juba jah, aga ma kardangi, et kui need kuivaks võtan, on ikka kepid all, sest jalad kipuvad rohkem pekki koguma. Pluss jalad on ju praegu kulturismis põhiline kui on vaja 20 mehe seast silma jääda.

Eks ma proovin jalgu rohkem "töödelda" kui veel natukene massi peale saan.

Kui nelipea pole selja tagant näha nagu Mikul, siis arenguruumi veel on. :D

post-3216-0-18820100-1361135714.jpg

Et kui keegi viitsib otsida, siis võite mulle öelda, kas Fred Antsoni Charles Poliquinilt üle võetud väide nagu aitaks lihasvastupidavusliku iseloomuga(a la 1 min tööd, 1 puhkust) vähendada liigkõrgest östrogeenitasemest tingitud jalgade rasvaprotsenti läbi suurema laktaadi hulga veres. B´Stard teadis mingit seost testo tõusuga, aga testo tõus ei tingi ju alati östrogeeni vähenemist...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud materjali eest, Liis.

Kui küsimus oli, et kas kaks päeva järjest sama lihasgruppi ja sama harjutusega ja veel progresseerudes on võimalik treenida, siis vastus on jah. Kas ma soovitaks seda igas olukorras ja igavesti? Ei.

Esimene Smolovi kükikava nädal on möödas. Raskemad ajad on aga alles ees ja tulevik sama tume kui Eesti majandusel.

Täna oli siis kavas 10 seeriat, 3 kordust seerias, 135 kg-ga. Enesetunne oli hea ja kang ei käinud ka üle jõu. Igaks petteks panin küll Workout Shocki laksu täna sisse.

Ühistreeningu sünergia mõjus pigem positiivselt ja ei seganud keskendumist. Pigem olid seeriatevahelised pausid mõistlikumad, ise oleksin v-o kiirustanud. Kükki tegin koos oma jalaarengu iidoli Mikuga.

Pärast kükki 3 seeriat Ben Johnsonit reie tagaosale.

Seejärel ploki tõmme ülalt ja kitsalt eest, 15sed seeriad kergelt.

Õla tagaosale lendamine ja biitseps kaldpingil hantlitega.

Lõppu kerepainutusi ja alaseljale staatilist hoidmist 3x1 min.

Venitused, vahurullimine(mis vaat et võttis pisara silma) ja saunaprotseduurid taastumise kiirendamiseks.

Booosti täna väga kasutama ei pidanud, kuna 3sed seeriad töötavad pigem kreatiinfosfaadi mehhanismi arvel, kui et panevad vastupidavuse proovile.

Järgmine trenn on teisipäeval ja järgmisel nädalal peaksin kogu selle pulli läbi tegema +10 kg suurema raskusega. Eks me näe.

Kolmapäeval üritan ka mingi taastusprotseduuri ette võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane päev algas väga halvasti ja ma ei pea silmas seda, et eilne raske trenn ärkamise väga raskeks tegi.

Nimelt olid suured plaanid teha taastav aeroobne, pärast seda venitused Powerplatel ja vahurullimine jalgade taastamiseks+õhtul veel saun otsa.

Vaevalt sain aga jooksulindil sooja tegema hakata kui otsustasin oma kaela lahti ragistada kuna see kipub hommikul ikka kange olema.

Sedapuhku kukkus see aga väga kurvalt ja halenaljakalt välja kui parema trapetsi nii ära venitasin, et see krampi kiskus.

Võimatu oli joosta, pidin trenni katkestama. Üritasin küll vahurullida, küll Powerplatel kaela lõdvestada: kasu ei midagi.

Saalis oli ka Argo, kes teadis mõnd head harjutust, kuid ei aidanud ka need.

Lõpuks panin kaelale külmakoti, võtsin sisse valuvaigisti ja läksin kiropraktik Siim Altosaare jutule.

Nõutud mees nagu ta oli, pidin tema audientsi oodates veel tunnikese piinlema.

Siimu kui spetsialisti minu kurb elusaatus ei üllatanud. Täpsemalt oli siis spasm peapöörajalihases. Paremale poole kallutades lõi kohe krampi.

Hr Altosaar oskas kohe otsad kokku viia ja jutustas mulle pika loo, kuidas üks või teine häire organismis vastureaktsiooni ja uue häda tekitab.

Pull oli see, et mida ta aga puudutas, see valutas nagu oleks ma sant-simulant Taavi Merisalu. Raudselt kleebib ta enne seanssi knopkad sõrmeotstesse, sest see pole ju võimalik... :P

Ühesõnaga pidavat kõik p***** olema. Õlgades on mingi põletik ja see tekitab seljalihaste(sh trapetsi) pinge ja lühenemise, mis omakorda tekitab vastaslihaste ehk väikeste rinnalihaste pinge ja lühenemise. Ja kui mina arvasin, et peaksin ehk omega3le lisaks ka glükosamiini sööma kaela ragisemise vastu, siis tema sõnul on ka see tingitud hoopis lihaspingetest.

Huvitav, sest (õlgades) iseenesest mingit valu ei ole, kui välja arvata mu rinnakinnituse vigastus ja tõsi, suht pinges seljalihased(aga ma olen ju ka sportlane).

Altosaar ära õlgade surumise ja ülevalt tõmbed. Täna õhtuks üritan endale sebida 4 külmakotti, mida pean paar tundi peal hoidma ja rotatsiooniharjutusi tegema.

Siim käskis ära unustada rotaatoriharjutuse, kus käed on kõrvale tõstetud:

Teha ainult käsi vastu külge või 45 kraadi all versiooni:

post-3216-0-51283100-1361190092.jpg

Praegu siis istun kõvera kaelaga nagu Juhan Parts, krõbistan vaikselt ibuprofeni ja loodan, et homme on võimalik juba trenni teha.

Kurb, aga väga õpetlik lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp end boostimas...

post-25435-0-69061700-1361129867.jpg

kui kükiuimas lappama läheb, siis peab olema ettevaatlik, et vale pudeliga end ei boostiks.. :P

post-25435-0-35107800-1361129910.jpg

Pisut huumorit teeb alati trenni tunduvalt lihtsamaks :D

Trapetsi vigastuse puhul tuleb ikka optimistlikult lähenema, mis ei tapa teeb tugevaks ;)

Muudetud kasutaja martinkink poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen sulle korduvalt soovitanud teha vastu keha sise- ja välisrotatsioone. Samas vaadates su pea asendit kükkides imestan, et üldse nii kaugele jõudsid :)

Olengi teinud iga nurga pealt. Altosaare sõnul on aga see tavaline rotatsiooniharjutus, mida enamik teeb, täiesti mõttetu ja pigem kahjulik.

Mis mu peal viga on, wiseass? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna on tunne juba parem.

Hommikul tegin rind-õlg-triitseps trenni.

Päris suutlikkuseni minna ei saanud, kuid paraja koormuse sai keha kätte.

Rinnale jätsin ära viimase, 120kgga plaanitud seeria ja tegin hoopis ühe 15se lõppu.

Suuremate raskustega lähevad paratamatult ka töös otseselt mitte osalevad lihased pingesse...

Kaldpingil surumise asemel tegin hantlite surumist, samuti pigem pikemad seeriad+15ne seeria pec-decki.

Õlale täna pikad seeriad(laupäeval rohkem jõu peale) kõrvale lendamine trenažööril ja õla tagaosa kinesiomasinal lennates.

Triitsepsile 15sed seeriad kukla tagant plokiga surudes.

Kui natukene magamata olek välja arvata, on tunne tugev ja lootused õhtuseks kükitrenniks kõrgel. Eks väike üles äratav Workout Shock läheb enne trenni sisse, aga jalg iseenesest kange ega väsinud ega muud sellist ei ole. Kui trapets ainult segama ei hakkaks.

Kuna trenne on hetkel nädalas vaid neli, siis üldist kaloraaži ma ei tõstnud. Proovin, kuidas mõjub kui vabal päeval hoida kaloraaž sama ja kaloraaži tõsta vaid trennipäevadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×