Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Oot, Rinaldo, kuhu Sa aga ise nö areenilt kadusid?
Mina kadusin asendusteenistusse ja elukohta vahetama. Kui elu on paigas ja rahalisi ressursse taas tekib, siis jätkan treeningutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma toon ühe paralleeli!

Kas Kai tahtis Mr O võitu ja tegi selleks kõik 2 aastat järjest? Ma usun et tegi aga ei tulnud ka välja.

Kas sa usud et ta kunagi võidab Mr O? Of corse he will...

Seega Keep Going, küll tuleb päev kui kõik pirrud.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina kadusin asendusteenistusse ja elukohta vahetama. Kui elu on paigas ja rahalisi ressursse taas tekib, siis jätkan treeningutega.

Puhtast uudishimust, miks sa asendusteenistuse valisid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tead sõber ma tundsin sama asja kui ma valmistusin 2008a Euroopa meistrivõistlusteks, tegin 90 päeva järjest trenni! kerged päevad olid 1 trenn, kuid nädalas 5 päeval oli kaks trenni 1 enne tööd ja teine peale tööd 3,5 ja 4,5 tundi päevas. Tulemus Euroopa meistrivõistlustel 13 mehe seas 11 koht!!!! Kusjuures ma olin heas vormis, siis mõtlesin ok. ma panin nii palju aega, energiat ja pühendumist alla ja tulemus oli kaugel oodatust ja siis ma tegin korrektiivi treenisin ajaliselt täpselt poole vähem ca 2 tundi päevas ja mitte iga päev, tulemus 2008 a. sügiseks muutus sain siis juba MM -l 24 mehe konkurentsis 10 koha, mis on selgelt parem tulemus. Tee siit oma järeldus ehk on sellest näitest ka sulle kasu..... :P Peaasi ära alla anna!

Mäletan vist jah seda ettevalmistust. Tulid mulle Revalis vastu ja ütlesid, et "sel nädalal olen treeninud juba 20+ tundi, kui tahad tšempioniks saada siis tead, mis selleks tegema peab..." :D

Nagu näha, siis see ikka ei töötanud! :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"MODERNISAATOR imeotsingul." :P

"Mitu kokka soolab supi üle?" :o

Eks ole jah, et igal Eesti gurul on oma viis asjade tegemiseks. Üks sööb valgupulbriga kaerahelbeputru, teine kaunube, kolmas hapukoort ja kalamaksaõli. Sellest tahtsin ma täna isegi rääkida, et valikuliselt asju üle võtta ei saa. Näiteks Otsus soovitab "tippsportlasel" ikka iga päev treenida. Kui pole jõusaali, tee aeroobset. Samuti meeldib talle suht suur maht. Kui nüüd mina, kes ma armastan pigem suurt intensiivsust abiga korduste jms näol suurendaks veel mahtu ka, poleks tulemus mitte hea.

Paljud asjad on minu jaoks tume maa, näiteks viimased võistluseelsed päevad, seepärast. Iga kord, kui midagi proovinud olen, olen vormi halvemaks keeranud, mitte paremaks. Seegi kord sai kaaliumit võetud, vett piiratud, võistluseelsel õhtul süskareid laetud ja üks õlu diureetilistel eesmärkidel ära joodud, aga kas pilt nüüd paremaks läks... :P Andetu olen ma niikuinii, seega ei süüdista kedagi.

Dieedi ajal mõjutab ju kaloridefitsiit nii enesetunnet, enesekindlust kui ka kõike muud. Mul pole elukaaslast, kes tegeleks sama alaga ja toidud kojutuleku ajaks valmis teeks või treenerit, kes iga päev enesekindlust süstiks. Kui tahan endast kõike anda, siis oelks ikka hea kelelgagi konsulteerida.

Tänud. Olgu äriline pool mis ta on, aga Marek Kalmusele kui kulturistile elan ma ikka kaasa. Eelmisel aastal sain kaalu tänu Kalmuse rangele juhtimisele taas langema ja pääsesin võimalikust pronksist. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirpmees, ära muretse! Vaevalt et vorm puhtalt looduse poolt kaasa antu taha jääb. Asi on ikka kuskil treeningkava ja puhkuse taga kinni. Minu teada ei aja jõutõstjad mitte puhast lihasmassi kasvu taga, vaid ikka rohkem närvisüsteemi arengut. Ometigi on neil oma treeningkavadega saavutatud suurepärane mass ning nagu näha ka kulturismi vaatenurgast proportsionaalselt paigas keha. Ma pole su treeningkavasid enam jälginud, aga mu soovitus oleks võtta kätte mõni jõukava ning sinna vahele visata ka massikavasid. Intuitiivsetesse treeningkavadesse ma ei usu, sest raskuste ja korduste lisandumine ei ole nende kavadega nii järjepidev kui 1 KM protsentide ja kordustega määratud kavadega. Sellised on enamasti jõutõstjate kavad. Lisaks piira treeningpäevi nii, et sul ikka paar puhkepäeva ka nädalas jääks ja kindlasti ära tee aeroobset treeningut jõutreeningu lõppu. Treening ise ei tohiks kesta üle tunni (ma ei arvesta soojendust ja venitusi aja sisse). Sellised on minu soovitused. Kas mu teooriad sinu peal toimiks, ei tea. Kui sa enda vormiga praegu rahul pole, siis on aeg midagi muuta :o

Ära alaga tegelemist lõpeta. Pigem tee kergem treeningperiood ja siis lase raskemate treeningutega edasi :P

"Where there's a will there's a way"

Onu Bella motiveerib ;)

Eks ma mõtlesingi taas mõnda jõukava teha. Mainitud võistluspausil 2007-2009 kasutasin neist nii mõndagi ja nagu mainitud suurenes võistluskaal 67lt 74le. Soovitusena: 5x5 kava tehes soovitan kulturistil ikka kõiki oma lihaseid treenida. Etteantud graafikuga kavad on lollikindlad, kuigi pidev püramiid ja massitsükkel on ikka väga südamelähedane... :D

Aeroobset trenni lõppu või üldse teinud pole ammu, ära karda. :P

Kiired ja intensiivsed trennid kõlavad loogiliselt.

Muidugi on vendadele inimkraanadele ka looduse poolt head raskejõustikugeenid antud. Enamus jõutõstjaid treenivad samamoodi, aga sellist lihast ja kuivust ikka pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sai tehtud esimene trenn peale võistlust. Plaanis oli 2 nädalat puhkust, aga Lõuna-Eestikad ei oota. Süüa muidugi veel tahaks. Loodan lihtsalt, et vormi taastamine ei lähe sama raskeks kui selel tegemine. Taaskord vegeteerida ei tahaks, koolis vaja arvestusi teha, tööd vaja teha.

Täna terve keha läbi, igale lihasele 1 harjutus kergelt.

post-3216-1288014909_thumb.jpg

post-3216-1288014914_thumb.jpg

post-3216-1288014918_thumb.jpg

post-3216-1288014922_thumb.jpg

post-3216-1288014929_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Mitu kokka soolab supi üle?" :o

Eks ole jah, et igal Eesti gurul on oma viis asjade tegemiseks. Üks sööb valgupulbriga kaerahelbeputru, teine kaunube, kolmas hapukoort ja kalamaksaõli. Sellest tahtsin ma täna isegi rääkida, et valikuliselt asju üle võtta ei saa. Näiteks Otsus soovitab "tippsportlasel" ikka iga päev treenida. Kui pole jõusaali, tee aeroobset. Samuti meeldib talle suht suur maht. Kui nüüd mina, kes ma armastan pigem suurt intensiivsust abiga korduste jms näol suurendaks veel mahtu ka, poleks tulemus mitte hea.

Paljud asjad on minu jaoks tume maa, näiteks viimased võistluseelsed päevad, seepärast. Iga kord, kui midagi proovinud olen, olen vormi halvemaks keeranud, mitte paremaks. Seegi kord sai kaaliumit võetud, vett piiratud, võistluseelsel õhtul süskareid laetud ja üks õlu diureetilistel eesmärkidel ära joodud, aga kas pilt nüüd paremaks läks... :P Andetu olen ma niikuinii, seega ei süüdista kedagi.

Dieedi ajal mõjutab ju kaloridefitsiit nii enesetunnet, enesekindlust kui ka kõike muud. Mul pole elukaaslast, kes tegeleks sama alaga ja toidud kojutuleku ajaks valmis teeks või treenerit, kes iga päev enesekindlust süstiks. Kui tahan endast kõike anda, siis oelks ikka hea kelelgagi konsulteerida.

Tänud. Olgu äriline pool mis ta on, aga Marek Kalmusele kui kulturistile elan ma ikka kaasa. Eelmisel aastal sain kaalu tänu Kalmuse rangele juhtimisele taas langema ja pääsesin võimalikust pronksist. :D

No nii, siit võib välja lugeda, et Kirbule on naist vaja! Ilmselt oled sa selle nüansi siiani oma ettevalmistustes kahe silma vahele jätnud.. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Mitu kokka soolab supi üle?" :o

Eks ole jah, et igal Eesti gurul on oma viis asjade tegemiseks. Üks sööb valgupulbriga kaerahelbeputru, teine kaunube, kolmas hapukoort ja kalamaksaõli. Sellest tahtsin ma täna isegi rääkida, et valikuliselt asju üle võtta ei saa. Näiteks Otsus soovitab "tippsportlasel" ikka iga päev treenida. Kui pole jõusaali, tee aeroobset. Samuti meeldib talle suht suur maht. Kui nüüd mina, kes ma armastan pigem suurt intensiivsust abiga korduste jms näol suurendaks veel mahtu ka, poleks tulemus mitte hea.

Paljud asjad on minu jaoks tume maa, näiteks viimased võistluseelsed päevad, seepärast. Iga kord, kui midagi proovinud olen, olen vormi halvemaks keeranud, mitte paremaks. Seegi kord sai kaaliumit võetud, vett piiratud, võistluseelsel õhtul süskareid laetud ja üks õlu diureetilistel eesmärkidel ära joodud, aga kas pilt nüüd paremaks läks... :P Andetu olen ma niikuinii, seega ei süüdista kedagi.

Dieedi ajal mõjutab ju kaloridefitsiit nii enesetunnet, enesekindlust kui ka kõike muud. Mul pole elukaaslast, kes tegeleks sama alaga ja toidud kojutuleku ajaks valmis teeks või treenerit, kes iga päev enesekindlust süstiks. Kui tahan endast kõike anda, siis oelks ikka hea kelelgagi konsulteerida.

Tänud. Olgu äriline pool mis ta on, aga Marek Kalmusele kui kulturistile elan ma ikka kaasa. Eelmisel aastal sain kaalu tänu Kalmuse rangele juhtimisele taas langema ja pääsesin võimalikust pronksist. :D

Vanad tegijad võiksid siin ju rääkida nendest viimastest võistluseelsetest päevadest. Otil on väga hea vorm olnud nüüd, ta võiks jagada oma teadmisi siin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teate sõbrad ma olen teinud selle sügise võistlused ilma spetsiaalsete viimaste päevad mängudeta...st ei ole midagi pea peale keeranud, pean silmas tühjendamist ja suurt laadimist. Jah enne Põhjamaad sõin süsikaid rohkem, kuid mingiks hulluks laadimiseks on seda palju nimetada (asi ka selles, et ma söön tavalisel dieedipäeval ca 300 gr süsivesikud, seega ei ole ma eriti tühi see laadimispäev enne võistlusi oli 450 - 500gr.), st. söön nagu söön ja lähen lavale ja kui enne on see pilt saalis hea, siis on ta ka laval hea (soola eraldi ei lahmi, kuid ei söö ka soolatuid asju, toidu valmistamisel on ikka soola kasutatud ja leivast ja sepikust saan seda ka). Kõigi eeldus on see, et enne on pekk maas, muidu ei aita midagi.

Selge on see, et sellises koguses süsivesikuid ei söö just paljud kulturistid enne võistlusi tavapäeval - seega on see asi ikkagi individuaalne, kuid püüdlus peaks olema sinna, et saada see pilt tavapäeval niipalju heaks, et ei peaks lõpus enam palju muutma - sest vastasel juhul jõuamegi sinna, et kuidas nii eile oli ju pilt hea, aga täna... :D Kõigi nende mängimistega võib parandada, kuid suur tõenäosus on, et võib ka pildi hullemaks teha, seega kõige kindlam on teha nii, et süüa harjumuspäraselt ka enne võistlusi (loomulikult kui ollakse ikka väga tühi - sellest ma ei saa aru, sest sellisel juhul ei ole kas õigel ajal dieeti alustatud või tehakse mingeid ekstremaalsusi, siis võib olla vajadus ennast süsivesikutega turgutada, kuid kui palju???Selles ongi küsimus, et kui need on täiesti maha keeratud olnud pikka aega, siis võib keha reageerida juba minu mõistes väga väikesele süsivesikute kogusele ettearvamatult ja me mitte ei paranda vormi vaid rikume selle, sest keha toimib nagu švamm...)

Sellised mõtted minu poolt - teine asi on see, et ärge laske ennast väga kaugele võistlusvormist. Miks võtta 12 kilo juurde, et laval 2 kilo rohkem kaaluda???

Selleks piisaks ka 5 kilo juurde võtmisest ja aeglase dieediga viskad 3 kilo pekki maha ja oleski 2 kilo lihaseid juurde saanud. Mass on tore asi ja kindlasti saad seda ka rohkem juurde kui oled võtnud juurde 12 kilo - kuid võta see nii maha, et lihaseid ära ei kaota! See ongi kõige suurem kunst kulturismis, vabaneda rasvast ,mitte lihastest. Sellisel juhul vajad ka dieedi jaoks tõenäoliselt oluliselt pikemat aega, sest mida rahulikumalt maha tuled seda suurema osa lihast suudad säilitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heihopsti!

Raporteerime olukorrast. Eelmine nädal sai siis tehtud juba kergelt trenni, iga trenn kõik lihased läbi ja nii ülepäeviti ehk E, K ja R.

Nädalavahetusel uurisin erinevaid kavasid siit Ryckenbergi omal ajal koostatud teemast: http://forums.fitness.ee/index.php?showtop...mp;#entry108352

...ja panin enda jaoks midagi sobivat kokku. Loodan, et see, et ma ühest kavast graafiku ja teisest jaotuse ja lisaharjutused võtsin nende efektiivsust ei vähenda. Eks jõukavadel ole ka oma loogika, mille järgi nad üles ehitatud on.

Ega siin muud olnudki, kui et BCAA, Glutamiin, Beeta-alaniin ja Pump+ jälle välja otsida ja tööle!

Nüüd olen 2 trenni saanud ära teha. Jõud pole muidugi veel paremate päevade tasemel, aga see taastub. Hetkel üritan lihtsalt sobivad tööraskused leida ja nii nädalast nädalasse kava järgides raskuseid tõsta.

Kaal normaliseerus toitu piirates. Vahepeal läks ka jälle käest ära, aga muidu sain kaalunumbrid 75 peale tagasi. :P Sinna võiksidki nad jääda. Väga näljutama ennast ei hakka. Loodan, et nüüd trenni tegema hakates lihas jälle elu sisse saab ja ka vorm paraneb.

Homme on mul ka üks "üritus" kus pean hea välja nägema, niiet täna pean kindlasti korralikult sööma. :rolleyes:

Söönud olen tegelikult rohkem kui dieedi ajal ja mis kõige tähtsam: maitsvamalt. Muidugi ei keela keegi dieedi ajal ka maitsvat toitu süüa, aga mul olid sel suvel perioodid, kus oli väga piiratud eelarve. Kalorites erilist vahet pole, aga maitsemeelele on küll vahe, kas järada koguaeg 4.- porgandit või süüa 30.- tomatit.

Igatahes parem süüa suuremas koguses korralikku toitu kui hoida tagasi ja siis rämpsule järele anda.

Hommikusele praemunale olen nüüd lisanud juustu, krabipulki ja muud head. Mingi veider ubade isu on ka. :D Salatile panen juurde maitsetsamata jogurtit. Seda soetasin ökopoest terve liitri. Mahe ja rammus. :(

Jne. Aga need on kõik nö lisandid ja kaalu normaliseerumist seganud pole.

No vast praeguseks aitab ka. Jooksvalt annan muutustest ülevaadet.

Lõppu värvi andmiseks väike trennipilt:

post-3216-1288720919_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel üritan lihtsalt sobivad tööraskused leida ja nii nädalast nädalasse kava järgides raskuseid tõsta.

Arenguks on vaja nädalast nädalasse raskuseid suurendada. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle pildi järgi tekib vägisi tunne, et oled praegu paremas vormis kui eestikatel... või eksin?

Ära unusta Kirp on kõva arvuti junn! Aind piltide tuunimisega tegelebki!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arenguks on vaja nädalast nädalasse raskuseid suurendada. :P

Nonii! Etskae, mis kõik välja tuleb. No nüüd ei tohiks mind enam miski kasvamast takistada!

Selle pildi järgi tekib vägisi tunne, et oled praegu paremas vormis kui eestikatel... või eksin?

Ei ütleks. Pekki/vett on ikka natukene nahavahel ja lihas pole ka peale puhkust nii "täis" kui enne. Sooned võiksid muidugi lava peal ka nii head olla. :(

Ära unusta Kirp on kõva arvuti junn! Aind piltide tuunimisega tegelebki!

:rolleyes: Veidi võtsin udusust vähemaks küll, sest kaamera seadistused olid veidi valed. Kellegi teise keha otsa oma pead aga ei photoshoppinud. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei kõik blogilugejad. Tegin just piiika blogisisetuse, aga tänu minu suurepärasele arvutisüsteemile läks see kõige kaduva teed. No mis teha.

Aga siiski sooviksin kõikidele isadele head isadepäeva õhtut ja ilmestaksin seda parima pildiga, mis minust tehtud.

post-3216-1289760261_thumb.jpg

Kogun end veidi ja ehk suudan oma mõtteid korrata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niisiis. Teisele katsele.

HETKE TREENINGKAVA

Olen nüüd 3 nädalat oma uue kava järgi treeninud. Kava on üpris mitmekülgne, mitte nii ühemõõtmeline kui mõned surumiskavad. Leidub negatiivseid korduseid, suutlikkuseni "testseeriaid", mille järgi tööraskuseid korrigeeritakse ja üldse erinevat lähenemist trennist-trenni.

Graafiku ja treeningjaotuse võtsin siit: http://www.joeskopec.com/add50.xls

Abiharjutused siit: http://tsampa.org/training/scripts/nyman_prilepin_bench/

Lisaks kasutasin eelmiste surumiskavade käigus õpitut harjutustevalikul.

Miks kasutan sellist kava? Sest jõukavad on mulle alati häid tulemusi andnud. Etteantud raskused, kordused ja treeningsagedus takistavad mul üle treenimast. Need andsid mulle hea arenguhüppe ka eelmise pikema võistluspausi ajal.

2007-2009 kasutasin erinevaid jõukavasid ja võistluskaal tõusis seni muutumatult 67 pealt 74 peale. I. Otsuse "Kulturism ja Fitness" küll ütleb, et 1 kg lihaskasvu aastas on reaalne. Kui tihti sellist "tagantjärele" kasvu toimub nagu mul ei oska öelda. Muidugi oli võistluspaus ehk suuremgi tegur kui mingi konkreetne kava. Pidev võistlemine pole mulle kunagi suuremat arengut toonud.

TULEVIKUPLAANID

...seega back to basics! Mis siis oleks eesmärk? Kindlasti suurem edasiminek lihasmassi osas. Klassikas oleks mu lubatud kaal vist 76 kg. Võistlustel arvestatav 76 on ka enamikule kättesaamatu, kui see nüüd mõnele liiga väike eesmärk tundub. Igatahes võiks järgmine võistluskaal tugevasti 80le läheneda. Ei taha endale juba eos vaimseid piiranguid seada, samas ebareaalset hüpet ka oodata ei tasu.

MITTE NII POSITIIVNE OSA

Trenni küll teen ja jõu kasvu ootan, kuid ennast väga üle koormata ei taha. Tunnen, et pole võistlustest veel väga taastunud. Üle nädala pausi ei teinud, sest plaanisin LEKV-l võistelda ja selle järel siis pikem puhkus teha. Kuna aga jaanuarist veel väkke minema ei pea, oleks praegu tark hoopis massi kasvatama hakata. Uuesti taset 0 lasta ei taha, seega üritan lihtsalt kergemalt võtta.

Eelmisel aastal alustasin kohe taas trenniga. Varsti algasid trennis migreenihood ja unetus. Koovit soovitas 2 nädalat puhata. Elus esimest puhkasin nii palju ja olukord paranes.

Dieet nõudis oma osa nii immuunsus-, hormonaal- kui ka teistest süsteemidest. Eks aeg parandab selle.

TOITUMINE

Olen nüüd erinevaid mahetooteid rohkem proovinud. Hapukoor, maitsestamata jogurt, naturaalne piim jne. "Miksiko" on geniaalne segu maitsestamata jogurtist ja kohupiimast, mis on hapukoore konsistentsiga kuid sisaldab 6% rasva. Kas süüa hapukoort või kui rasvakogus täis on siis miksikot, aga mitte mingit taimerasvadega salatikastet. :D

Mahe kohupiim jääb arvatavasti edaspidigi mu menüüsse, minu kogused küll ehmatasid ökopoe müüjaid. :) Järgmine nädal peaksin oma kauaoodatud kookosrasva ka kätte saama. Seda kasutan hommikuste omegamunade ja liha praadimiseks.

Kui hästi läheb, saan edaspidigi neid häid naturaalseid tooteid tarbida. Eks hoian Teid kursis.

TOIDULISANDID

Kuigi hetkel treeninguid väga forsseerida ei taha, söön lisandeid, mis dieedist alles jäänud.

Tund enne trenni 6 kspl PUMP+, mis parandab lihaste varustatust hädavajalike toitainete ja hapnikuga, suurendab pump-efekti ja toob "Colemani" veenid välja :)

Vahetult enne trenni 5g Glutamiini ja 5 FASTi BCAA kapslit. Sama teema ka kohe peale trenni. BCAAd olen juba aastaid pidevalt kasutanud ja seda soovitan kindlasti.

Iga toidukorraga võtan ka ~g beeta-alaniini.

Uue asjana 1 kapsel FASTi Omega3 enne igat söögikorda. Kalaõli kui asendamatute rasvhapete allikat kasutan ka nii massi kui dieedi ajal, lihtsalt selliselt tarbides on kapsel mugavam lahendus.

No praeguseks aitab.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×