Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Motivatsioon ikka. :)

Ei, ta ei ole jõutõstja :D. Me ei harjuta isegi jõutõste tehnikat, sest ta ei ole jõutõstja. Eesmärk on liha peale kasvatada. Treeningkava on ülesehitatud lihasekasvatamisele suurte raskustega :P. Sügisel on Mariusel viimane hooaeg jõutõstmises ja siis ainult lavalaudadele. Kui jõutõstmises välja, siis ainult RAW võistlustele, kuhu võib-olla panen ka oma tüdruku võistlema. Varustus on ju nõrkadele :D

PS! Pole kunagi ka spets jõutõste trenni teinud. Pole kunagi kumme kasutanud, kette vms. Varustuse trenne teeme enne võistlusi 2-3 tükki, et mitte häirida tavapäraseid trenne. Isegi seeriatevahelised puhkused ei veni üle 2 minuti (isegi 5x5 tehes).

PS vol2. :D Sa ise peaksid ka teadma, et jõud areneb hästi kiiresti alguses. Ja jõutõstmise võistlused on selle pärast, et kodus mitte tühja vahtida ja lisaks on võistlemine huvitav ka, eriti kui veel saab kõrgeid kohti ka :). Lihas kasvab aeglasemalt ja selleks võtsime aasta aega, et mitte teha seda viga mida ise tegin... pool aastat käisin trennis ja juba lavale olematu lihasega.

Pole jõutõstja, aga võistleb korduvalt jõutõstevõistlustel? :huh: Siis pole ka samahästi nt ujumises Eesti Meistri tiitlit omav isiksus "ujuja" ? :D Kunasest siis saab lugeda kulturistiks või jõutõstjaks? Mitu korda võistlema peab enne ?

E: ei näinud, et Kirp ette jõudis :D aga huvitav oleks teada ikkagi, et mida Sarge täpsemalt mõtleb :D

Muudetud kasutaja PaulR poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole jõutõstja, kuid võistleb jõutõstmises?

Varustuse all pead silmas mida?

Kui juba jõutõste suunitlusega tegid, siis miks pausid nii lühikesed hoida ja arengut takistada? Et pärast saaks vabandada, kui tulemus polnud ootuspärane?

Sa oled ise ka võistelnud jõutõstmises ja nüüd oled kohe jõutõstja!?

Varustse all särk ja trikoo.

Ei ole jõutõstesuuniltusega. Lihtsalt tsükkel on jõudnud jõutsüklisse. Ma teen treeningplaane poole aasta peale. Ja 5 kuud tagasi Marius tegi veel 20-30 korduselisi seeriaid. Oktoobris läheb Marius uuesti pikemate seeriate peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole jõutõstja, aga võistleb korduvalt jõutõstevõistlustel? :huh: Siis pole ka samahästi nt ujumises Eesti Meistri tiitlit omav isiksus "ujuja" ? :D Kunasest siis saab lugeda kulturistiks või jõutõstjaks? Mitu korda võistlema peab enne ?

E: ei näinud, et Kirp ette jõudis :D aga huvitav oleks teada ikkagi, et mida Sarge täpsemalt mõtleb :D

Ise oled ka kulturist, kel on jõudu ja võiks seda kasutada jõutõstmise võistlustel. Mariusel sama asi, aga kuna asjaoludel ta lihtsalt jõudis enne jõutõstelavale kui kulturismi lavale. See ongi teid eksiteele viinud. Kui Marius oleks olematu vormiga laval ära käinud ja edasi jõutõstmises võistelnud, kas siis mõtleksite teistmoodi? :D

PS. Mis alaesindaja ma olen siis? Käin korduvalt kergejõustiku võistlustel. Käin korduvalt erinevatel pallimänguvõistlustel (korvpall, jalgpall, võrkpall). Käin kulturismis võistlemas. Käin jõutõstmises võistlemas. Isegi ujumises olen võistlemas käinud, kui see ka läbi käis :D

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa oled ise ka võistelnud jõutõstmises ja nüüd oled kohe jõutõstja!?

Varustse all särk ja trikoo.

Ei ole jõutõstesuuniltusega. Lihtsalt tsükkel on jõudnud jõutsüklisse. Ma teen treeningplaane poole aasta peale. Ja 5 kuud tagasi Marius tegi veel 20-30 korduselisi seeriaid. Oktoobris läheb Marius uuesti pikemate seeriate peale.

Ma olen jõutõstmises võistelnud ühe nö hooaja ehk 2x.

Alustasin oma sportlaskarjääri ikka kulturismiga ja ainult sellega tegelesin enne mingi 5 aastat kui RAW tõstetega proovisin.

Marius kasutab surumissärki ja kükitrikood ja ei ole jõutõstja? Minuteada on ta isegi mingeid häid tulemusi teinud?

Kui juba varustust kasutada, miks mitte siis kumme, kette ja kiiruslikku trenni teha? Isegi mina olen neid teinud RAW jaoks ja kavatsen edaspidigi kasutada.

Teil oleks seal nagu mingi kompleks end ühe alaga sidumise vastu. Palju kõvem mulje mehest jääb ju siis, kui ütled et "oh ma siin nii möödaminnes võistlesin". :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise oled ka kulturist, kel on jõudu ja võiks seda kasutada jõutõstmise võistlustel. Mariusel sama asi, aga kuna asjaoludel ta lihtsalt jõudis enne jõutõstelavale kui kulturismi lavale. See ongi teid eksiteele viinud. Kui Marius oleks olematu vormiga laval ära käinud ja edasi jõutõstmises võistelnud, kas siis mõtleksite teistmoodi? :D

No võiks jah, aga siis ma oleks ikkagi ju jõutõstja JA kulturist. Vähemalt mina näen asja niiviisi... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

PS. Mis alaesindaja ma olen siis? Käin korduvalt kergejõustiku võistlustel. Käin korduvalt erinevatel pallimänguvõistlustel (korvpall, jalgpall, võrkpall). Käin kulturismis võistlemas. Käin jõutõstmises võistlemas. Isegi ujumises olen võistlemas käinud, kui see ka läbi käis :D

No ma arvan, et sedasi edasi tegutsedes oled sa igal pool keskmisel tasemel, kõiki korraga tehes ei jõua tippu küll ühelgi neist aladest. Tipuks ma ei loeks siinkohal Eesti Meistri tiitlit või mingit Valgamaa tšempioni tiitlit nt ;)

Muudetud kasutaja PaulR poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma arvan, et sedasi edasi tegutsedes oled sa igal pool keskmisel tasemel, kõiki korraga tehes ei jõua tippu küll ühelgi neist aladest. Tipuks ma ei loeks siinkohal Eesti Meistri tiitlit või mingit Valgamaa tšempioni tiitlit nt ;)

Või Balti matši III kohta? :D

Ma olen jõutõstmises võistelnud ühe nö hooaja ehk 2x.

Alustasin oma sportlaskarjääri ikka kulturismiga ja ainult sellega tegelesin enne mingi 5 aastat kui RAW tõstetega proovisin.

Marius kasutab surumissärki ja kükitrikood ja ei ole jõutõstja? Minuteada on ta isegi mingeid häid tulemusi teinud?

Kui juba varustust kasutada, miks mitte siis kumme, kette ja kiiruslikku trenni teha? Isegi mina olen neid teinud RAW jaoks ja kavatsen edaspidigi kasutada.

Teil oleks seal nagu mingi kompleks end ühe alaga sidumise vastu. Palju kõvem mulje mehest jääb ju siis, kui ütled et "oh ma siin nii möödaminnes võistlesin". :D

Tulemusi pole küll häid teinud, vähemalt varustusega. RAW tulemused on tugevamad kui varustusega, sest varustusega võistles eelmine sügis? Ei mäletagi. Ja RAW võistlus oli Tartumaa MV, mis olid pärast kulturismi hooaega kohe.

Pole kasutanud selle pärast, et pole võimalusi selleks ja kunagi ei ole eesmärk ka spets. varustuse trenne teha. Puhta jõu pealt saab ka jõutõstjaid võita ;).

Ja see, mida Kirp välja tõi, on Mariusega mitu korda juba läbi arutatud teema ja meie eesmärk on kulturism ning Marius nimetab ennast kulturistiks, mitte jõutõstjaks. Aga jah... nüüd Athletic fitnessis välja, et varsti on ta siis teie silmis fitnessist? :D

Jõutõstmise võistlus sai alguse sellest, et ma rääkisin Mariusest Peep Pällile ja kuna noori on vähe jõutõstmises, siis otsustasime, et paneme Mariuse võistlema kui Marius nõus on. Marius mõtles, et miks ka mitte, vahet pole. Niisama ikka võib ju võistlemas käia. Ning siiamaani käib niisama võistlemas. Nüüd teeb niisama ka uue Eesti rekordi :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui inimesel on tahtmist teha paremaid tulemusi erinevatel aladel, aga mitte profisporti, siis on mitmekülgsus ju igati tervitatav:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. 5x5x130kg viimane seeria.

Nagu näha, otsisin seks puhuks kapist välja need õite head trennijalanõud: 99 kroonised säästumarketi ketsid. Jooksutossudega kaob tasakaal suurematel raskustel. Esimene seeria ketsidega oli ka harjumatu, aga õnneks tegin selle esimese katse juba kergel jalapäeval.

Kohe kui üleslaadimine lõpule jõudnud, panen üles ka rinnaltküki video.

Kommentaarid oodatud.

NB! Siin saate ka kvaliteedi HD peale panna!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui minust juttu juba tuli, siis seletan ära, et põhiala on ikkagi kulturism, valmistun kulturismi jaoks. Pole mõtet minna ju lavale, kui liha luul pole, või mis? Jõutõstmises osalen sellepärast, et noortes on mul ju võimalused medalikohale ning ma ilmselgelt ei jäta seda kasutamata, eriti siis, kui tulemused on eesti rekordi lähedale.

A lõppkokkuvõttes pole tähtis palju keegi kükib, sest kirbu jalg on minu omast 2x jämedam.. :D ja kulturismis lava peal ju jõudu ei näita..

Ja kirp, sul on väga vägev vorm, ära pane tähele kui Taavi sind kuidagi minuga võrdleb, ta ikkagi palavikus... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui minust juttu juba tuli, siis seletan ära, et põhiala on ikkagi kulturism, valmistun kulturismi jaoks. Pole mõtet minna ju lavale, kui liha luul pole, või mis? Jõutõstmises osalen sellepärast, et noortes on mul ju võimalused medalikohale ning ma ilmselgelt ei jäta seda kasutamata, eriti siis, kui tulemused on eesti rekordi lähedale.

A lõppkokkuvõttes pole tähtis palju keegi kükib, sest kirbu jalg on minu omast 2x jämedam.. :D ja kulturismis lava peal ju jõudu ei näita..

Ja kirp, sul on väga vägev vorm, ära pane tähele kui Taavi sind kuidagi minuga võrdleb, ta ikkagi palavikus... :D

Ahsoo. Kuskil olid su pildid, aga ma ei viitsi neid otsima hakata, et öelda, mis alal sul kõige rohkem perspektiivi oleks. Millegipärast on jäänud mulje, et jõutõstmine oleks rohkem sinule.

Kõige tugevam kulturist või kõige kiirem kulturist vms on küll head väljendid, aga laval loeb tõesti ikka see, mis laval loeb.

Taavist saan aru.

Tal on see palavik varsti juba 23 aastat. :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui minust juttu juba tuli, siis seletan ära, et põhiala on ikkagi kulturism, valmistun kulturismi jaoks. Pole mõtet minna ju lavale, kui liha luul pole, või mis? Jõutõstmises osalen sellepärast, et noortes on mul ju võimalused medalikohale ning ma ilmselgelt ei jäta seda kasutamata, eriti siis, kui tulemused on eesti rekordi lähedale.

A lõppkokkuvõttes pole tähtis palju keegi kükib, sest kirbu jalg on minu omast 2x jämedam.. :D ja kulturismis lava peal ju jõudu ei näita..

Ja kirp, sul on väga vägev vorm, ära pane tähele kui Taavi sind kuidagi minuga võrdleb, ta ikkagi palavikus... :D

Äkki oleks siis mõistlik ümber spetsialiseeruda, kui kulturismi treeningmetoodikaga jõutõstmises ilma teed? Pikas perspektiivis jõuad kaugemale ju ikkagi seal, kus juba nö muuseas väga häid tulemusi on märgata :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnaltküki video ka. Nagu öeldud, siis kuna kükk võttis suht läbi, tegin rinnaltküki ilma sidemete, soojendussokkide jms lihtsalt kergemalt. Aga sügavus pole vist paha? :D

Huvitav tähelepanek: lausa kõhu liikumise järgi on näha, et kui alustasin alla laskmist poole hingamise pealt ehk enne, kui olin kõhulihased ja selgroosirgestajad jõudnud kontraheerida, läks ka tõusmine raskeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki oleks siis mõistlik ümber spetsialiseeruda, kui kulturismi treeningmetoodikaga jõutõstmises ilma teed? Pikas perspektiivis jõuad kaugemale ju ikkagi seal, kus juba nö muuseas väga häid tulemusi on märgata :)

Mulle varustusega jõutõstmine ei meeldi, trikood, särgid jne..õige on ikkagi RAW. Eks tuleb oodata kevadet, kuna siis kulturismis välja, siis on näha, kas seal ka nö häid tulemusi on märgata... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki oleks siis mõistlik ümber spetsialiseeruda, kui kulturismi treeningmetoodikaga jõutõstmises ilma teed? Pikas perspektiivis jõuad kaugemale ju ikkagi seal, kus juba nö muuseas väga häid tulemusi on märgata :)

Ega lihas ei kasva kui seda pidevalt suuremate raskustega ei mõjuta. Baasharjutused võiksid ikkagi suuremate raskustega olla (kükk, lamades surumine, jõutõmme) ja neile rohkem tähelepanu pöörama kui näiteks reite sirutamisele, hantlitega lendamisele või siis seljapukil sirutamisele. Pole vahet kui suure raskusega sa sirutad sääri, lendad või sirutad selga kui sul kükk, surumine ja tõmme nõrgad on.

Ma näen iga päev, kuidas tüübid jõusaalis lammutavad säärte sirutamist plokk põhjas, lendavad seal 20-25kg'ste hantlitega ja mingit lihast või jõudu neil küll pole. Eks see juba pikem jutt ja usun, et oled selles ka pädev. :)

Kui lugeda herr Jokeri blogi sõprusportaalis, siis tema lausa teeb väiksemate kordustega baasharjutusi, et oleksid suured raskused nendes harjutustes.

Mul endal ka uues kavas pandud baasharjutused väiksemate korduste peale kui teised harjutused. Küki asemel teen jalapressi (teatud asjaoludel), surumisel ja tõmbel teen 15'seid ja teised harjutused 20. :)

Lisaks veel ma ei näe mõttet Mariusel jõutõstmisega tegeleda, sest maailmas on tüdrukud ka Mariusest tugevamad. Äsja MMil üks 64-kg tüdruk kükkis 225kg :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enda kogemustest võin öelda, et see ainevahetus võib muutuda igal ühel väga lühikese ajaga. 1998-2003 aastatel oli minu kehakaal stabiilselt kuni 82 kg, ükskõik mis ma ei söönud või kuidas trenni ei teinud. 2003 lõpus hakkas kehakaal ootamatult tõusma ja juba 2004 lõpus hakkasin vaeva nägema, et kehakaalu mitte üle 90 lasta. Usun, et hr Merisalulgi võib juhtuda, et see mees on paari aasta pärast üle 110 kg tahab ta seda või mitte, aga eks aeg näitab. :)

Ega ainevahetuse muutus mõne imiku ilmnemisega ei olnud seotud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ainevahetuse muutus mõne imiku ilmnemisega ei olnud seotud?

Ah. Ära ürita siin jälle mingit loogikat leida. Imre vaid sõnastab temaga toimuvad muutused nii. See ei tähenda, et asi tõepoolest ainevahetuses või selle muutumises kinni on. 2004 polnud tal ju veel mingit imikut.

Ainevahetuse muutumisele näen võimalikku seletust ainult vananemises. Juhuslik näide: samamoodi ei muutu ju lihtsalt poole elu pealt looduse poolt kaasa antud inimese lihaste lihaskiuline ehitus(jah, mingid muutused võivad esineda, aga maratoonorist ikka üleöö müstiliselt sprinterit ei saa ja vastupidi). Kui sprinter ütleb, et ta on aasta aastalt aeglasemaks jäänud, siis ma ei usu, et see on müstilisest lihaskiudude muteerumisest tingitud, vaid lihtsalt vananemisest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed lähevad peaaegu kõik lapse saamise aegu pontsamaks nagu ka emad et oleks parem last nunnutada :D

See on üsna üldtuntud ja läbiuuritud nähtus aga mis seda signaliseerib see pole teada.

Aga kui wähjal 2004 imikut ei olnud siis ei olnud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui lugeda herr Jokeri blogi sõprusportaalis, siis tema lausa teeb väiksemate kordustega baasharjutusi, et oleksid suured raskused nendes harjutustes.

Mul endal ka uues kavas pandud baasharjutused väiksemate korduste peale kui teised harjutused. Küki asemel teen jalapressi (teatud asjaoludel), surumisel ja tõmbel teen 15'seid ja teised harjutused 20. :)

Eks harjutuse rekordraskuse kasvades muutubki korduste arv subjektiivselt väiksemaks, kus vastaval intensiivsusel (eesmärgist sõltuvalt) tuleb sooritada kordusi etteantud raskusega :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhuslik näide: samamoodi ei muutu ju lihtsalt poole elu pealt looduse poolt kaasa antud inimese lihaste lihaskiuline ehitus(jah, mingid muutused võivad esineda, aga maratoonorist ikka üleöö müstiliselt sprinterit ei saa ja vastupidi). Kui sprinter ütleb, et ta on aasta aastalt aeglasemaks jäänud, siis ma ei usu, et see on müstilisest lihaskiudude muteerumisest tingitud, vaid lihtsalt vananemisest!

Kas just üleöö, aga minu teada oli Peep Päll kunagi pikamaajooksja, samas on jooksnud sprinti sinna 11 kanti ning jõutõstmises ............

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas just üleöö, aga minu teada oli Peep Päll kunagi pikamaajooksja, samas on jooksnud sprinti sinna 11 kanti ning jõutõstmises ............

Pikamaajooksja? Kui pika maa jooksja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×