Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Ja siin ta ongi, stiilse hilinemisega nagu staaridel kombeks.

Pühapäev eepilise kangelase võitluses eluvormi nimel.

27 päeva veel

Tänks, Indz. Väga soliidne töö käesolevate vahenditega.

Õhtul suhtleb, ehk leiab ka mõne pildikese rahva tungival soovil...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. Taaskord üks nädal viimsele kohtupäevale lähemal ja aeg veidi kirjutada.

Täna sai taaskord Tartus Fittestis noore Rainer Neemsaluga koos rinda treenitud. Trenn oli edukas: jõudu jätkus, keskendumist ka.

Aga ärgem rutakem sündmustest ette. Mõtlesin lõpuks konkreetselt oma praeguse treening ja toitumiskava kirja panna.

Niisiis:

Pühapäeval

Rind

1)Negatiivse kaldega kangi surumine 4x12,10,8,6

(üritan siis teha püramiidi stiilis, 20 kg sammuga, 60kg-120 kg. Esimesed seeriad kergemalt, viimased maksimaalselt) Rinnatrennis olen viimasel astal kasutanud rohkem tippkontraktsiooni hoidmist Ivo Pärle soovitusel. Ma ei tea, kui mõttekas on see baasharjutustes nagu surumine, sest ega kükis ei kasuta seda keegi, aga v-o on just see aidanud mul raskuseid kontrolli all hoida ja suunata pinget lihasesse, mitte põrgatada suuri raskusi ego rahuldamiseks.

Negatiivse kaldega kangi surumine-hea baasharjutus rinna ehitamiseks. Rinna alaosa pole küll enamikul eelisarendada vaja, aga ega erineva kaldega harjtused ei isoleerigi rinna üht osa täielikult. Rind tõmbub kokku ikkagi täies ulatuses, lihtsalt kalletega saab pinget ühte või teise kohta rohkem suunata. Ühe Ryckenbergi artikli järgi on neg. sur. isegi rohkem baasharj. kui tavaline: kokku tõmbuvate lihaskiudude % on suurem: töötab nii alaosa kui keskosa.

2)Positiivsel kaldpingil kangiga surumine 4x12,10,8,6(4) 15kg-20 kg sammuga 40-90(100kg)

Taaskord püramiidina ja baasharjutusena lähen ka siin 6 või isegi 4 korduseni: teen mõne jõuseeria.

Ka siin võib harjutust sooritada puhtmalt, langetades raskust rohkem ülaosale, õlavarred kehaga rohkem risti või siis sooritada "jõuharjutusena" ja langetada veidi allapoole...

3)Positiivsel kaldpinnal hantlitega lendamine. Viimasel ajal tagurpidi püramiidina: 8,10,10,12x10-28,5 kg

Kordustega siin alla 8 väga ei lähe. Raskusi tõstan seeriast seeriasse: esimesed on väga kerged. Säästan püssirohtu viimasteks rasketeks seeriateks max raskustega.

Veidi isoleerivam harj., kuid siiski vabade raskustega. Ülaosale üldiselt 2 harjutust, kuigi ma pole näinud rinda, mille ülaosa oleks superhea, kui üldine mass olematu on.

4)Horisontaalpingil hantlitega lendamine

Sama püramiid, mis eelmise harj. puhul ja raskused ka suht samad.

Üks harj. siis ka "keskosale". Taaskord vabad raskused. Teinekord selleni jõudes tunnen, et rind on juba üpris läbi. Selles suhtes võiks ju siia panna ka mingi tilu-lilu trenazööri aga väga ei tihka ka.

Harjutuste järjekorda vahetan.

Teine rinnatreeningu variant on see, mis ka videos näha:

1)Kaldpinnal kangi surumine4x12,10,8,6

2)Istudes horisontaalpingil trenazööril surumine4x12-8(6)

3)Positiivsel kaldpinnal hantlitega lendamine4x12-8/8-12

4)Trosside ristamine("alaosale", mitte kuhugi ette surumine nagu paljud teevad)4x~15-8

See on siis vana hea Yatesi rinnakava, mis iseenesest on ka hea: on vabade raskustega surumine, on trenazööril surumine, on vabade raskustega lendamine ja ka trossidega lendamine. Igast liigist midagi ja rinda ei kurna ka sama hullult kui kõik 4 harj. puhul baasharj. kasutada.

Muidugi kasutan veel erinevaid variatsioone, aga need on hetkel põhilised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutaks siis kiirelt ka toitumisest.

No hetkel muutub see pea iga päevaga: teen kärpeid, tõstan/langetan koguseid ja kaloraazi vastavalt päevasele kulutusele, aga üldiselt võiks see välja näha selline:

6.40

8 kapslit FAST PUMP+

Rasvapõletajad: 3 kapslit FAST BURNER

(Vajadusel muud lisandid, mida enne sööki hommikul võetakse)

7.00 Hommikusöök

4-6 Tallegi Tervise muna(omega3 munad)

100-150g enda tehtud toorsalatit (viimasel ajal valikus näiteks porgand, kapsas, lehtsalat, kõrvits, paprika...)

Headel aegadel viil seemne/ökoleiba või väike kogus tatart vms.

Kohv suhkruasendajaga

Vitamiinid

Omletile peale suhkruasendajatega ketšupit, salatile peale Felixi Itaalia kastet. Mõlemad väga kalorivaesed.

Parematel päevadel nägi välja selline:

post-3216-1285523826_thumb.jpg

Munad praen kergelt kookosrasvaga. Kollase üritan vedelaks jätta. Peale maitseaineid, viimasel ajal: must pipar, kardemon, kuivatatud till. Muud soolavabad nagu karri, basiilik jms... PAN-sool on ka olemas, aga hetkel ei kasuta.

Kookosrasv on üks tegija asi, mis on minu edu üks saladustest. Ei jõua siin kõiki + omadusi ära tuua. Hetkel kasutan sellist Morgenlandi varianti.

post-3216-1285523841_thumb.jpg

Hangin nagu ikka oma sponsorpoest Lõuna-Eesti Ökokeskusest: www.okokeskus.ee

10.00

Tavaliselt mingi liha/kala/maks

Viimasel nädalal:

~100g lõhet(ahjus küpsetatud, kaal valmiskujul)

toorsalat 150g

ketšup, salatikaste

Millalgi taas 3 kapslit FAST BURNERIT, tavaliselt 3-6 h peale esimest annust.

12.00/14.00

Enne trenni veidi rohkem süsivesikuid.

Tavaliselt valguks kodujuust/kohupiim, aga dieedi ajal ei jää seedimata ka liha...

Viimasel nädalal:

~100g lõhet

~50g tatart/hirssi/pruuni riisi

ketšup

Vahetult enne trenni BCAA, beeta-alaniin. Kreatiin jms ka kui on.

Peale trenni BCAA ja glutamiin.

15.00/17.00

~100g rasvatut kohupiima

Mõnikord maitsestan seda kakaopulbri, suhkruasendaja või mõne hea valguga nt HERA80 karamelli :D

~150g toorsalatit

Headel päevadel tatart vms kuni 50g

3 tunni pärast:

~100g rasvatut kohupiima

100g tatart/pruuni riisi

ketšup

(roheline tee suhkruasendajaga)

Umbes nii mu tagasihoidlik toitumine välja näebki. Miks peaks keegi tahtma koos minuga valmistuda ja nii "süüa"- hetkel ei oska ma öelda. :huh:

Normaalne inimene läheb hommikul putkast läbi, võtab saiakese ja kohvi ning ei teagi, kui õnnelik elu tal on. Siinkohal räägib "3 weeks out" näljane, väsinud ja masendunud kulturist.

Võisin ka midagi unustada: eks küsige, kui kuidagi kahtlane tundub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No Vähja poisiga võrreldes on sul lausa sünnipäevalaud.... :huh: Ega see toidu hulk päeva jooksul on päris korralik (ei pea silamas kaloraazilt) vaid koguseliselt ,seega eeldan ,et ega sa sellise toitumise juures väga nälga ei tohiks küll kannatada. Kaal ei ole sul ju ka 100 kilo lihaseid, seega igati normaalne toitumine. Ma ei hakka numbreid kokku lööma (võiksid need ehk ise ära tuua, muidugi kui viitsid arvutada).

Põhjalik ülevaade hakka või järgima.... kuid ei taha väikseks saada.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt, lõin ülevaatlikult kokku ja ma söön 2 päevaga umbes sama koguse, mis sina nädalaga :-)

Vaatasin ka üle ja tundub, et Kirp sööb ühe päevaga rohkem kui mina 3-4 päevaga. Minul kahjuks ei ole taganemisteed- võistluskaal dikteerib minu kannatusi! Kulutama pean 4-5 korda rohkem kui sisse söön. Kirbule edu võistlusteks valmistumisel! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin ka üle ja tundub, et Kirp sööb ühe päevaga rohkem kui mina 3-4 päevaga. Minul kahjuks ei ole taganemisteed- võistluskaal dikteerib minu kannatusi! Kulutama pean 4-5 korda rohkem kui sisse söön. Kirbule edu võistlusteks valmistumisel! :huh:

Aga Imre, miks sa varem dieeti ei alusta ja oma raskelt kasvatatud lihastest alati enne võistlusi loobud niimoodi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga Imre, miks sa varem dieeti ei alusta ja oma raskelt kasvatatud lihastest alati enne võistlusi loobud niimoodi?

Oh mind mõistmatut! Kuidas ma varem selle peale ei tulnud? Dieeti alustasin juuli lõpus, aga ilmselt oleks pidanud alustama juba mai lõpus kohe pärast euroopa meistrivõistluseid... Oleksin ma 21-aastaselt selliseid dieete teinud, oleksin ilmselt juba 2 päevaga saba andnud. Nüüd on ainevahetus nii aeglane, et keha imeb absoluutselt igasuguse toidu nagu käsna sisse ning siinkohal ei aita isegi targad raamatud. Ainevahetus on muutunud überaeglaseks! :huh:Millegipärast kipuvad toitumise koha pealt alati nõu andma need, kes on kiire või ülikiire ainevahetusega. Siinkohal ei saa tegelikult nõustada isegi normaalse ainevahetusega tegelased, sest nad lihtsalt ei saa aru, mis toimub. Paraku keskpärase vormiga ma enam välja tulla ei taha ning kui tahan Põhjamaade meistrivõistlustele pääseda, siis ikkagi euroopa kolmanda mehe väärilise vormiga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas võib olla, et aeglane ainevahetus on tingitud varasemate "legendaarsete" dieetide iseloomust? Sooviks siinkohal nt. ROtter ja Antsoni arvamust ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh mind mõistmatut! Kuidas ma varem selle peale ei tulnud? Dieeti alustasin juuli lõpus, aga ilmselt oleks pidanud alustama juba mai lõpus kohe pärast euroopa meistrivõistluseid... Oleksin ma 21-aastaselt selliseid dieete teinud, oleksin ilmselt juba 2 päevaga saba andnud. Nüüd on ainevahetus nii aeglane, et keha imeb absoluutselt igasuguse toidu nagu käsna sisse ning siinkohal ei aita isegi targad raamatud. Ainevahetus on muutunud überaeglaseks! :huh:Millegipärast kipuvad toitumise koha pealt alati nõu andma need, kes on kiire või ülikiire ainevahetusega. Siinkohal ei saa tegelikult nõustada isegi normaalse ainevahetusega tegelased, sest nad lihtsalt ei saa aru, mis toimub. Paraku keskpärase vormiga ma enam välja tulla ei taha ning kui tahan Põhjamaade meistrivõistlustele pääseda, siis ikkagi euroopa kolmanda mehe väärilise vormiga :D

Uurimisobjektina oled sa igastahes asendamatu... :D Kas Taavi Kooviti ettevalmistus on salastatud, või on tegemist üliandeka inimesega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas võib olla, et aeglane ainevahetus on tingitud varasemate "legendaarsete" dieetide iseloomust? Sooviks siinkohal nt. ROtter ja Antsoni arvamust ka.

Nende arvamus jääb ilmselt puudulikuks, sest nad saaksid ainult heal juhul spekuleerida, millised need minu viimaste 5 aasta dieedid on olnud. Täpselt ei ole erilist ettekujutust mitte kellelgi peale minu enda ja kõigest ma nagu eriti ei räägi ka. Ma võin ise ka targutada, et võistlusdieedid maksimaalselt kuiva vormi saavutamiseks muudavad ainevahetust jne- selleks ei pea mingi eriline spetsialist olema. Nende targutajatega on üldse nii, et need võidaksid jutu järgi ka Mr Olympia valimised, sest nad teavad täpselt, mida ja kuidas treenida ning dieeditada sest nad on palju raamatuid lugenud, aga millegipärast võitis hoopis keegi kodanik Cutler :huh: ! Igasugune kehakaalu alandamine on väga individuaalne ning toimib iga inimese puhul erinevas vanuses erinevalt. Kui ma veel 2001-2002 aastatel nägin vaeva, et kehakaalu natukenegi 81-82 kg kõrgemale saaksin(ja ega ei saanudki), siis nüüd näen roppu vaeva, et kaal kuidagi alla 90 kg hoida, alla 85 kg on juba päris raske ja alla 82 kg extreme, alla 80 päris läbi omadega. Kõrvalvaatajale jääb see täielikult arusaamatuks ning igasugune spekulatsioon minu vormi parandamisest on asjatu energiakulu. Muidugi on ka variant, et kui keegi järjekordselt pasundab, et Vähk pingutab üle, siis lepime nii kokku, et järgmiseks hooajaks sõlmime kokkuleppe- pasundaja hakkab minu isiklikuks treeneriks(koostab treeningkava, paneb paika toitumise jne) ja kui minu vorm on oluliselt kehvem kui siiani olnud, siis mõtleme midagi välja. Siinkohal kindlasti ma ei peaks vajalikuks enda praeguse dieedi üksikasjadest rääkida, kuna kõik ülejäänud on ju oluliselt targemad! Muidugi EM ja MM tulemused peaksid siis ka paremad olema, ainult ma ei kujuta ette, kuidas ma saaksin selles kaalus lubatud vahenditega olla 2 x suurem- samasugused nagu minu konkurendid eelmise aasta MM-il? Üldiselt mulle tundub, et see toitumise teema on siin suhteliselt aja raiskamine. Ma nüüd maadlussaali jooksma ja siis jõusaal! Pidage vastu! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imre kolmapäevaks oled valmis....? tulen käeraudadega nagu kokku leppisime...siis saame selgust mis ime -ettevalmistust see Imre siis teeb, mõtle juba aegsasti välja mida sa mulle jahvatama hakkad... :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale trenni süskareid polegi?

Oleks mu trenn õhtul, siis laseksin oma tatrakuhja hea meelega just peale trenni sisse, aga kuna treenin hetkel päeva esimeses pooles+pean veel pärast töövõimeline olema, siis mitte väga. Paarkend grammi süskareid veel hiljuti tarbisin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduseks tuhlasin oma fotoarhiivides ja leidsin mõned pildid kevadel toimunud kulturismi euroopa meistrivõistlustest. Siinkohal siis mõned fotod ka meie staarist :)

post-50-1285768317_thumb.jpg Kirbul avanes "kolmas silm"

post-50-1285768323_thumb.jpg Kirbul peaks see rätik siiani alles olema

post-50-1285768330_thumb.jpg Sellised mehed Brüsseli lennuväljal :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahelduseks tuhlasin oma fotoarhiivides ja leidsin mõned pildid kevadel toimunud kulturismi euroopa meistrivõistlustest. Siinkohal siis mõned fotod ka meie staarist :)

Kirbul avanes "kolmas silm"

Oi neid pilte oli seal ju veel :) Mõned isegi öösel tehtud, kui vähk üritas mind ilmselgelt alusetult ja absurdselt norskamises süüdistada. Kuidas ta antud tegevust fotodega tõestada üritas, jääb mulle mõistmatuks...

Kirbul peaks see rätik siiani alles olema

Oi kurja, ma lootsin, et minu selle sügise imevormi saladus enne õiget aega välja ei tule. Nüüd siis teate, milles on mu vormi saladus: tippude treener Fred.

Sellised mehed Brüsseli lennuväljal

Sellega on selline lugu, et ilmselt dieedist tulenevalt kahetsen hetkel, et tol korral Brüsseli lennujaama toidupoest Ben&Jerry´s jäätist ei ostnud 1 Eurose maitsestamata jogurti asemel. Sealgi maksis too ülim jäts ca 50.- 500 ml, aga oleks pidanud ikka ära proovima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×