Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Mis värvi on armastus?

Mis on elu mõte?

Kuidas moos kommi sisse saab?

Kas Darth Vader on tõesti Luke`i isa?

1)Kuidas saab miski, mida pole olemas, üldse mingit värvi olla? Hormoonid on olemas, aga need on vist läbipaistvad. Tegelt pakun, et punane. Nagu südame sümbolgi.

2)Filosoofiliselt ma ei tea, aga bioloogiliselt on paljuneda, oma liiki jätkata.

3)Keeduseadmetes valmistatakse karamellimass (suhkrust, glükoosisiirupist, maitse-, lõhna- ja värvainetest), mis keetmise järel on kuum, plastiline ja elastne, ning sellest saab hõlpsalt kompvekke vormida.

Eraldi seadmetes keedetakse valmis täidis- moos (suhkrust, glükoosisiirupist, hoidistest, maitse-ja lõhnainetest).

Kui karamellimass on jahutatud temperatuurini 80-90° C, moodustatakse sellest koonusekujuline rull, mille laiemast osast pumbatakse rulli keskele toru kaudu moosi.

Karamellirullist venitatakse pidevalt maha jämeda nööri ehk voolikukujuliselt massi, ning selle keskel jookseb pideva peenema joana täidis ehk moos.

Voolikust omakorda vormitakse välja kompvekikujuliste vormidega (kaks pooliku kommi kujulist kausikest- vormi, mis seadmes kokku liiguvad ja terve kommi kuju moodustavad) vormimisseadmes karamellid.

Vormimise momendil on mass ja moos soojad, elastsed. Peale vormimist karamellid jahutatakse , need muutuvad struktuurilt klaasjaks ja pakitakse.

4) Star Warsi fänn ei ole, aga mäletamist mööda papa Vader nii väitis. Ja lisaks pidavat ta ka printsess Leia isa olema. Võimekas mees: terve dark side juhtimise kõrvalt leidis aega ka pere luua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on küsimusi!

1. Palju veel teenida on jäänud?

2. Kas kevadel võistlema tuled?

3. Scoutrännakule lähed?

4. Millal Tartus bodypumpi tuled? :)

1)Hetkel on teenida jäänud umbes 9612000 sekundit.

2)Kevadel kulturismis kindlasti mitte. Sangpommis võib-olla isegi. :P Sügisel oleks taas võimalus viimast korda juuniorites võistelda ja vormi selleks ajaks isegi saaks, küll aga ei üllataks lihasmassiga kedagi. Mõtlen veel. Kas kasvan paar aastat enne või ei.

3)Kui see kohustuslik ei ole, siis piirduksin NAKi lõpurännakuga.

4)Suvel jõuab igale poole tulla. Kui hästi läheb, siis võin ka sinu bodypumpi sisse hüpata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused.

Ma ei tea, kuidas teistel on, aga mul treeningpaus kohe tingimata jõudu ära ei võta. Küll aga jätkub seda vaid a la iga lihasel üheks max pingutuseks. Nagu väheneks hoopis vastupidavus, üldine töövõime.

Endal oli treeningpaus üle kuu ,kuid see aeg tegin ülepäeva korralikult aeroobset ning enda imestuseks ei olnud jõu ega vastupidamine langenud.Mõnel harjutusel isegi suutsin paar kordust rohkem välja meelitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meenutus kohtumisest Kirbuga.

Kirp, mulle tuli meelde meie esimene kohtumine :o

See oli Eedeni jõukas. Teen siis vaikselt trenni ja üks hetk ilmub tähtsa näoga punaste trussadega(boxerid) vend saali (vist olid punased)

Tookord hakkasid kükitama:) Saalis korralik muusika käis, aga paistab, et sinu jaoks oli see selgelt liiga laisk ja sa ei saanud oma testo laksu kätte. Nii sa siis panid oma plaadi põrandal olevasse makki. See mis sealt tuli ei kannatanud mitte mingit kommentaari. Lühidalt võib öelda, et mingi niiöelda kollektiiv lihtsalt karjus mingis eriskummalises keeles tümaka saatel. Otse loomulikult lasid volüümi põhja, nii, et saali oma kõlarid kahvatusid sinu pakutud heli peale. Ja nii sa seal kükitasid. Siis ma küll mõtlesin, et olen juba paar aastat Tartus olnud ja väga kummalisi selle näinud, aga need samused kummalised ei ole siiamaani veel jõusaali jõudnud,vaid kosutanud kuskil pargipingipeal suvel oma villaste sokkide ja salliga.

Õnneks lõppes kõik rahulikult ja kohalik saali treener kutsus Kirbu poisi korrale.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meenutus kohtumisest Kirbuga.

Kirp, mulle tuli meelde meie esimene kohtumine :o

See oli Eedeni jõukas. Teen siis vaikselt trenni ja üks hetk ilmub tähtsa näoga punaste trussadega(boxerid) vend saali (vist olid punased)

Tookord hakkasid kükitama:) Saalis korralik muusika käis, aga paistab, et sinu jaoks oli see selgelt liiga laisk ja sa ei saanud oma testo laksu kätte. Nii sa siis panid oma plaadi põrandal olevasse makki. See mis sealt tuli ei kannatanud mitte mingit kommentaari. Lühidalt võib öelda, et mingi niiöelda kollektiiv lihtsalt karjus mingis eriskummalises keeles tümaka saatel. Otse loomulikult lasid volüümi põhja, nii, et saali oma kõlarid kahvatusid sinu pakutud heli peale. Ja nii sa seal kükitasid. Siis ma küll mõtlesin, et olen juba paar aastat Tartus olnud ja väga kummalisi selle näinud, aga need samused kummalised ei ole siiamaani veel jõusaali jõudnud,vaid kosutanud kuskil pargipingipeal suvel oma villaste sokkide ja salliga.

Õnneks lõppes kõik rahulikult ja kohalik saali treener kutsus Kirbu poisi korrale.

Pehmelt öeldes käis Kirbu (ise)tegevus saalitreener Heikkile päris korralikult närvidele :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli treeningpaus üle kuu ,kuid see aeg tegin ülepäeva korralikult aeroobset ning enda imestuseks ei olnud jõu ega vastupidamine langenud.Mõnel harjutusel isegi suutsin paar kordust rohkem välja meelitada.

Mingi nädalane treeningpaus annab küll teinekord jõudu juurde- teevad ju jõutõstjadki viimase võistluseelse nädala väga kerge. Aga et kuu järel jõud püsib on üllatav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meenutus kohtumisest Kirbuga.

Kirp, mulle tuli meelde meie esimene kohtumine :o

See oli Eedeni jõukas. Teen siis vaikselt trenni ja üks hetk ilmub tähtsa näoga punaste trussadega(boxerid) vend saali (vist olid punased)

Tookord hakkasid kükitama:) Saalis korralik muusika käis, aga paistab, et sinu jaoks oli see selgelt liiga laisk ja sa ei saanud oma testo laksu kätte. Nii sa siis panid oma plaadi põrandal olevasse makki. See mis sealt tuli ei kannatanud mitte mingit kommentaari. Lühidalt võib öelda, et mingi niiöelda kollektiiv lihtsalt karjus mingis eriskummalises keeles tümaka saatel. Otse loomulikult lasid volüümi põhja, nii, et saali oma kõlarid kahvatusid sinu pakutud heli peale. Ja nii sa seal kükitasid. Siis ma küll mõtlesin, et olen juba paar aastat Tartus olnud ja väga kummalisi selle näinud, aga need samused kummalised ei ole siiamaani veel jõusaali jõudnud,vaid kosutanud kuskil pargipingipeal suvel oma villaste sokkide ja salliga.

Õnneks lõppes kõik rahulikult ja kohalik saali treener kutsus Kirbu poisi korrale.

:D Tõsi-tõsi. Selliseid seiku ette tuli. Kord sain pärast noomida, et härisin oma lõugamisega kõrval toimunud joogat vms.

Täpselt seda seika ei mäleta, aga midagi sellist oli jah. Nagu Ottki nüüd tunnistama on pidanud, siis õige muusika annab trennile väga palju juurde. Kõrvaklappidest on hea kuulata, aga suurtest kõlaritest annab ikka kõige parema efekti.

Kord noomis Ott mind isegi Revalis liigse häälekuse pärast. Isegi Revalis, kujutate ette. Tavalistest kommerts-fitnessaalidest saan aru. Seal pole jõusaal enamasti ka väga au sees.

Peab vist talitama kuldsete sõnade järgi, mida sel nv-l ühelt sportlikult blondilt neiult kuulsin: "Näen, kuidas mehed lõugavad ja ähivad-puhivad saalis. Mõtlesin omaette, et mis te punnitate: võtke raskust vähemaks, kui ei jõua!" :D :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiirelt tänasest. Kuigi nädalavahetus ajas taaskord rütmi sassi ja uni oli puudulik, siis võimalust trenni teha tuli siiski ära kasutada-mine tea, millal uuesti saali saab.

Nagu vanarahvas ütles: mis si**sti, see uuesti, siis täna tegin uuesti jalatrenni, mis reedel ebaõnnestus.

4 kapslit NoPreloadi sisse ja kuigi tunne oli päeval unine, siis trennis muutus kõik. Kindlasti on ka teil selliseid päevi, kus ei ole seda kõige õigemat tunnet trenni minekuks. Aga kui soojendus tehtud ja pulss üleval, on kõik lilleline, rääkimata trennijärgsest heast enesetundest.

Täna läksin kükis üles väiksema sammuga ja tundub, et see oli õige otsus. Samm 20 kg, esimestel seeriatel tegin kükke kiire tempoga, s.t. ei puhanud üleval. Viiendal seerial panin peale tõstevöö ja sidemed. Suutsin sidemeid ilusti ära kasutada ja tulemuseks 9 täiskükki 130 kgga. Rekordikalkulaator näitab siin väikest edasiminekut.

Pärast seda max pingutust ja jõuharjutust tegin "kosmeetilisi harjutusi" nagu hantlid käes saali lõppu ja tagasi väljaasted 3x 10, 10, 15.

Viimaseks nelipeale säärte sirutused ette 4x 10, 10, 10, viimasel drop set 15+5+viimasel kordusel staatiline hoidmine.

Võttis jala pehmeks küll.

Tagaosale 4x 8,10,10,12 Ben Johnsonit

Säärele istudes trenažööril 5x 10, 10, 10, 10, 20 (raskustega üles ja alla tagasi)

Keretõsted kõhupingil 3x 15

Alaseljatõsted 3x10-12 lisaraskusega

Hetkel tunne väga soss, aga samas need kõige raskemad trennid kõige parema enesetunde annavadki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen mehe blogi ja aru ei saa, kas mees on kroonus või valmistub Mr Olympiaks. Kirp ikka metsas käib sissitegevust harjutamas? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen mehe blogi ja aru ei saa, kas mees on kroonus või valmistub Mr Olympiaks. Kirp ikka metsas käib sissitegevust harjutamas? :)

Kroonus, ikka kroonus. Samas ei välista ka Mr Olympiat.

Veel 4 nädalat on meil TBK e taktika baaskursus, kust suure osa ajast veedame metsas edaspidi. Ehk siis võtame koos reameestega veelkord läbi rünnakud, kaitse, linnalahingud jne. Õnneks on nüüd pilt selge: TBKle järgneb taas enda eriala praktiseerimine 1,5 kuud ja siis ongi juba mai ja kolm viimast nädalat kevadtormil. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kroonus, ikka kroonus. Samas ei välista ka Mr Olympiat.

Veel 4 nädalat on meil TBK e taktika baaskursus, kust suure osa ajast veedame metsas edaspidi. Ehk siis võtame koos reameestega veelkord läbi rünnakud, kaitse, linnalahingud jne. Õnneks on nüüd pilt selge: TBKle järgneb taas enda eriala praktiseerimine 1,5 kuud ja siis ongi juba mai ja kolm viimast nädalat kevadtormil. :)

Krt, pean hakkama uurima seda asja. Võimalusel teeks staaratleetkaitseväelasele vastutegevust et igav ei oleks! NB! Vange ei võeta! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalkulaator näitab mul, et 9x130-ga on max 167 kg. Eesti tippkulturisti kohta natuke vähe, aga küll ma su siin Tulbi Spordiklubis meheks sunnin, kui tihedamalt käima hakkaksid

Renku!

Jääme sinu peale lootma! Rohkem vägivalda ja küll hakkavad raskused tõusma suure hirmuga! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalkulaator näitab mul, et 9x130-ga on max 167 kg. Eesti tippkulturisti kohta natuke vähe, aga küll ma su siin Tulbi Spordiklubis meheks sunnin, kui tihedamalt käima hakkaksid

Oi kindlasti on üks eesmärk jalgu tugevamaks ja seega ka suuremaks saada. Jalad on kulturismis tähtsal kohal. Ei pea kartma, et ma seda endale ei teadvusta.

Reservi saades on kindlasti eesmärk 10 asemel 12 kollast ketast turjale saada e küki rekord ikka sinna 200 juurde viia.

Krt, pean hakkama uurima seda asja. Võimalusel teeks staaratleetkaitseväelasele vastutegevust et igav ei oleks! NB! Vange ei võeta! :rolleyes:

Tule, kui julged. :D

Täna tundub, et saab enne metsa veel ühe trenni teha. Teen seega terve keha trenni, aga põhirõhk jalgadele. Nädala lõpus peaks ka toidulisandite varu täiendama. Eks siis annan ülevaate, mis minu sahvrisse ilmub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt, tore lugeda Kirbu tegemistest. Sellest paksust sardellmehest, kes kurtis, et peab ühikas teinekord juba kl 10:00 ärkama, ei ole jälgegi! Silma võtab kohe märjaks! :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt, tore lugeda Kirbu tegemistest. Sellest paksust sardellmehest, kes kurtis, et peab ühikas teinekord juba kl 10:00 ärkama, ei ole jälgegi! Silma võtab kohe märjaks! :)

:D Sardell olen ma hetkel endiselt, kuid ärgem nüüd liialdagem: kehakultuuris algasid tunnis samuti 8 ajal, mis tähendas samamoodi 6 ajal ärkamist.

Muidugi praegu tagasi vaadates olid need ajad lust ja lillepidu. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane kogu keha trenn kujunes pigem jalatrenniks, kuid pole hullu, sest jalga treenisingi viimati eelmisel esmaspäeval, ülakeha sai viimasel nädalal rohkem vatti. Samas tegin eelmisel nädalal 2x spinningurattal aeroobset, seega jalg ikka koormust sai mingil määral.

Erinevalt Otist polnud mul kohe alguses kang turjal eriti kerge, kuid otsustasin siiski proovida, palju lubab.

Läksin samamoodi üles 20 kg kaupa. 5. seeria oli 130x6(jätsin varu). Viimaseks seeriaks otsutasin kangile laduda suurima raskuse, mida viimasel ajal kasutanud: 145 kg. (Kes sõjaväes käinud, see surma ei karda, veel vähem kangi alla jäämist. :P)

145ga tegin 5 kordust, mis on rekordikalkulaatori järgi veidi väiksem koormus kui eelmisel nädalal, kuid vähemalt sain end veidi madalamate korduste ja suurema raskusega harjutada. 6 kordust oleks juba kiloke edasiminekut tähendanud, kuid jätkem selle nädalasse, kui rohkem trenni teha saab. ;)

Lisaks 3 seeriat sirutusi ette kergelt.

Reie kakspeale Ben Johnsonit 3 seeriat täpselt nii, nagu Ott oma videos näitas.

Säärele 4 seeriat istudes trenazööril 15-20, paus seeriate vahel 1 min.

Ülakehale 4 seeriat althaardega lõuatõmbeid, et nii selg kui biitseps koormust saaks.(viimane kord tegin ka sama harjutust ja võttis selja nii valusaks, nagu oleks midagi katki tõmmanud. Siit tõde, et plokk on plokk, aga lõuatõmme on ikka baasharjutus.)

Rinnale, õlale ja triitsepsile kerge koormuse andmiseks tegin paar seeriat lamades surumist, aga "parem õlg" raisk hakkas jälle tunda andma! Viimane kord Gmasteri juures selgitasime, et tegu võib olla tegelt hoopis rinnalihase kinnituse valuga. Rene Poljakov soovitas selle vastu klotsilt surumist teha: ei pane rinda nii suure venituse alla, aga samas lubab kasutada sama suuri raskusi. Georg: kui sel nv-l massaazi tulen, äkki annab mingi teibi sinna peale panna? Üritasin küll õlavöödet soojaks teha, aga ei aidanud.

Kui väga hästi läheb, siis ehk saan ka kolmapäeval väikse trenni teha. Kui ei, siis annan nagu ikka reedel ja laupäeval Tulbi Spordiklubis kehale koormust.

post-3216-0-23997200-1329162278.jpg

Küsimusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane kogu keha trenn kujunes pigem jalatrenniks, kuid pole hullu, sest jalga treenisingi viimati eelmisel esmaspäeval, ülakeha sai viimasel nädalal rohkem vatti. Samas tegin eelmisel nädalal 2x spinningurattal aeroobset, seega jalg ikka koormust sai mingil määral.

Erinevalt Otist polnud mul kohe alguses kang turjal eriti kerge, kuid otsustasin siiski proovida, palju lubab.

Läksin samamoodi üles 20 kg kaupa. 5. seeria oli 130x6(jätsin varu). Viimaseks seeriaks otsutasin kangile laduda suurima raskuse, mida viimasel ajal kasutanud: 145 kg. (Kes sõjaväes käinud, see surma ei karda, veel vähem kangi alla jäämist. :P)

145ga tegin 5 kordust, mis on rekordikalkulaatori järgi veidi väiksem koormus kui eelmisel nädalal, kuid vähemalt sain end veidi madalamate korduste ja suurema raskusega harjutada. 6 kordust oleks juba kiloke edasiminekut tähendanud, kuid jätkem selle nädalasse, kui rohkem trenni teha saab. ;)

Lisaks 3 seeriat sirutusi ette kergelt.

Reie kakspeale Ben Johnsonit 3 seeriat täpselt nii, nagu Ott oma videos näitas.

Säärele 4 seeriat istudes trenazööril 15-20, paus seeriate vahel 1 min.

Ülakehale 4 seeriat althaardega lõuatõmbeid, et nii selg kui biitseps koormust saaks.(viimane kord tegin ka sama harjutust ja võttis selja nii valusaks, nagu oleks midagi katki tõmmanud. Siit tõde, et plokk on plokk, aga lõuatõmme on ikka baasharjutus.)

Rinnale, õlale ja triitsepsile kerge koormuse andmiseks tegin paar seeriat lamades surumist, aga "parem õlg" raisk hakkas jälle tunda andma! Viimane kord Gmasteri juures selgitasime, et tegu võib olla tegelt hoopis rinnalihase kinnituse valuga. Rene Poljakov soovitas selle vastu klotsilt surumist teha: ei pane rinda nii suure venituse alla, aga samas lubab kasutada sama suuri raskusi. Georg: kui sel nv-l massaazi tulen, äkki annab mingi teibi sinna peale panna? Üritasin küll õlavöödet soojaks teha, aga ei aidanud.

Kui väga hästi läheb, siis ehk saan ka kolmapäeval väikse trenni teha. Kui ei, siis annan nagu ikka reedel ja laupäeval Tulbi Spordiklubis kehale koormust.

post-3216-0-23997200-1329162278.jpg

Küsimusi?

Kas Renku sind ikka peksab ka kui ta sinust inimest voolib. Hea meelega tuleks filmima seda peksuosa :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnale, õlale ja triitsepsile kerge koormuse andmiseks tegin paar seeriat lamades surumist, aga "parem õlg" raisk hakkas jälle tunda andma! Viimane kord Gmasteri juures selgitasime, et tegu võib olla tegelt hoopis rinnalihase kinnituse valuga. Rene Poljakov soovitas selle vastu klotsilt surumist teha: ei pane rinda nii suure venituse alla, aga samas lubab kasutada sama suuri raskusi. Georg: kui sel nv-l massaazi tulen, äkki annab mingi teibi sinna peale panna? Üritasin küll õlavöödet soojaks teha, aga ei aidanud.

Panen sulle siia motivatsiooniks ühe pildi, kui liiga suuri raskusi liigutama hakata tahad ^_^

fullpectoraltear.jpg

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eilne päev algas juba kell 04.50, kui metsas lageda taeva all magamiskotis silmad lahti lõin. Üks kohupiimatoru sisse ja rünnakule.

Nelja ajal õhtul pigistasin veel ühe kohupiimatoru sisse ja seljatrenn Tulbis võis alata.

Õnneks või õnnetuseks oli kohal ka isand Poljakov, kes sõjaväelise alluvusega võttis Vähi sõnu tõepähe ja andis käsu seljatrenni jõutõmbega alustada. Mida minul kui lihtsal noorem-allohvitseril muud teha, kui kuuletuda.

Ühesõnaga sain testida sant-simulant Merisalu teooriat: ajateenistuse jooksul olen vaid 2-3 korda jõutõmmet teinud, aga etteruttavalt võin öelda, et jõud on suht sama.

Läksin 20-30 kg kaupa üles ja viimane seeria kujunes selliseks:

Rückenbergi tehnikaga, aga jõudu nagu oleks. :P

Sinna otsa 1 käega hantli tõmbed püramiidina 4 seeriat.

Lõuatõmbed laialt 4 seeriat.

Kitsalt eest ploki tõmbed 4 seerat(Tulbis oli veidi laiem kolmnurk-käepide, tänu millele oli tunnetus väga hea)

Traptesile õlakehitused smithil 4 seeriat

Biitsepsile istudes hantlitega 4 seeriat.

Biitseps trenazööril 2 seeriat.

Pärast trenni taastav sauna-külma basseini tripp Tulbi tagaruumides. Huumorinurga täiendamiseks võin öelda, et mul õnnestus end sinna luku taha jätta. Õnneks lahenes asi kiiresti. Renku muidugi väitis, et ma lukustasin end meelega naiste riietusruumi juurde ühisbasseini ruumi alasti, aga siiski mitte. :D :D

JALAPÄEV

Alaselg oli täna oodatult kange nagu laibal. Seega tegin täna tavalise küki asemel rinnalt kükki.

Kükk kang rinnal: 5 seeriat, viimasel 130x4(5. poolik). Oleks tahtnud veel rohkem välja pigistada, aga julgestamine oli kõige humoorikam, mida näinud olen. :D Oma süü, et ei teinud puust ette ja punaseks.

Jalapress 4 seeriat.

Säärte sirutused ette 4 seeriat(viimane drop set)

Kõhuli jalgade kõverdamine 5 seeriat(raskustega üles ja alla tagasi püramiid)

Säärele pöia sirutused jalapressil 4 seeriat.

Säär istudes trenažööril 2 seeriat.

Kõht trenažööril 4 seeriat

Pärast trenni Gmasteri juurde masaaži, kes teipis mind ära nagu isoleeritud juhtme. Võin reklaamiks öelda, et isegi toitumise guru, visionäär, pioneer Robert Nool usaldas end tema helladesse kätesse.

Kui homme tunne vastav, siis ka rinna-õla-triitsa trenni.

Ilusat õhtut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×