Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

1. Kirjutatakse, et oli ammu teada, et mees kasutas üht ja teist. Lubage küsida, miks te teadjad siis vennaga varem ei rääkinud? On asju, mida saab ennetada - kui on head tahet. Millal jõuab kohale, et iga dopingujuhtum kahjustab rõvedalt kogu seda ala? Kui on aimata, et asjad pole korras, siis vast tuleks probleemiga kohe tegeleda? Ja tegelema peaks kõik, kellel vähegi võimalik asja väärata.

2. Heidetakse ette kehva vormi. 18-aastane pikk rannafitnessist, kes teeb vormi kooli kõrvalt saia peal ja osales sisuliselt kõikidel võistlustel- vormil polnud tegelikult häda midagi. Asi ei ole ju siiski vormis. Mis vahet seal on, milline see oli? Kui oleks võimas vorm olnud, oleks midagi parem? Kahtlen.

+1

Kui keegi teadis ,et kasutas,siis keegi andis ka sõbraliku info edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

+1

Kui keegi teadis ,et kasutas,siis keegi andis ka sõbraliku info edasi.

Ma arvan pigem, et enne hoiti neid dopingurahasid suurvõistlusteks, et seal esikolmikus keegi maha võtta. Aga sellest aastast kehtestati dopingumaks, tänu millele saab ka "külavõistlustel" juba likvideerida dopingu kasutajad.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegelt oli teada, et keegi tuletab selle nn "Lõuna-eesti katku" meelde.

aga seda ma ütlen, et need juhtumid ei ole omavahel seostatavad.

...ja siiski ärgem unustagem, et see aasta on tartu1/tallinn1....eelmine aasta tallinn2/tartu0...seega tiba õhust võetud seostatus. tallinnas on ju vahelejääjate protsent suurem...

Minu argument on see, et pole vahet, kas inimene on vahele jäänud või ei ole, pole vahet kas ta parasjagu võistleb või ei võistle, iga dopingujuhtum lammutab omal kombel müüri, seda enam kui tegemist on noortega. Ma pidasin silmas neid selle, kes võistlemisest loobusid ja kes ise tunnistasid, et pole puhtad. Kui ma ei eksi, siis kõik kuulusid/kuuluvad samasse treeningrakukesse, on juuniorid, tunnevad üksteist jms. Seos oleks nagu täitsa olemas. Paari aasta jooksul 3-4 dopinguvenda ühest ja samast klubist - natuke palju.

Teab, mis keerulised seosed seal olla võisid: treenid dopingupoistega koos, endal tuleb vorm jõle raskelt, aga teised kasvavad võimsalt - psühholoogiliselt võib kupli mõnel paigast küll keerata. Ja nii see läheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu argument on see, et pole vahet, kas inimene on vahele jäänud või ei ole, pole vahet kas ta parasjagu võistleb või ei võistle, iga dopingujuhtum lammutab omal kombel müüri, seda enam kui tegemist on noortega. Ma pidasin silmas neid selle, kes võistlemisest loobusid ja kes ise tunnistasid, et pole puhtad. Kui ma ei eksi, siis kõik kuulusid/kuuluvad samasse treeningrakukesse, on juuniorid, tunnevad üksteist jms. Seos oleks nagu täitsa olemas. Paari aasta jooksul 3-4 dopinguvenda ühest ja samast klubist - natuke palju.

Teab, mis keerulised seosed seal olla võisid: treenid dopingupoistega koos, endal tuleb vorm jõle raskelt, aga teised kasvavad võimsalt - psühholoogiliselt võib kupli mõnel paigast küll keerata. Ja nii see läheb.

Ma sain väga hästi aru, keda Te mõtlete. Ma lihtsalt tean, et need juhtumid pole omavahel seotud.

Muidugi sealt rakukesest on sirgunud mitukümmend kulturisti ja mis edasi otsustatakse teha on ju iga mehe enda otsus.

Selles mõttes aga on ühel teatud interneti trollil õigus, et kui kõik lehed promovad ÜLISUURI mehemürakaid, kellel naturaalse spordiga mingit pistmist pole, siis võib kiusatus ju tekkida.

Hetkel ei räägi nendest noormeestest, kes on olnud steroididega pahuksis. Lihtsalt kõrvalteemana mainin, et kui iga valgupakikene on Bull Mentula pildiga ja isegi see leht promob võistlusi, kus mehed suuremad kui mäed ja kui kõik ahhetavad Kai Greene'i ja Schwarzu peale, siis mida on oodata. Kõik ei viitsi jääda keskmikuks. Au neile, kes jäävad ausa spordi peale.

Aga seda nn.ajupesu ei tehta ei klubide-ega iniemeste siseselt. Müts maha nende ees, kes seda rasket teed nühivad ilma "kütuseta"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sain väga hästi aru, keda Te mõtlete. Ma lihtsalt tean, et need juhtumid pole omavahel seotud.

Muidugi sealt rakukesest on sirgunud mitukümmend kulturisti ja mis edasi otsustatakse teha on ju iga mehe enda otsus.

Selles mõttes aga on ühel teatud interneti trollil õigus, et kui kõik lehed promovad ÜLISUURI mehemürakaid, kellel naturaalse spordiga mingit pistmist pole, siis võib kiusatus ju tekkida.

Hetkel ei räägi nendest noormeestest, kes on olnud steroididega pahuksis. Lihtsalt kõrvalteemana mainin, et kui iga valgupakikene on Bull Mentula pildiga ja isegi see leht promob võistlusi, kus mehed suuremad kui mäed ja kui kõik ahhetavad Kai Greene'i ja Schwarzu peale, siis mida on oodata. Kõik ei viitsi jääda keskmikuks. Au neile, kes jäävad ausa spordi peale.

Aga seda nn.ajupesu ei tehta ei klubide-ega iniemeste siseselt. Müts maha nende ees, kes seda rasket teed nühivad ilma "kütuseta"

Kirjutan alla. Selles mõttes on valus silmakirjalikkus küll, et ühel lehel ülistatakse mõttetuid musklimägesid ja teisel lehel tehakse üks noor mees, keda keegi õieti ei tunnegi ja kes alles alustas oma karjääri, täiesti tümaks. Aga jah, müts maha nende ees, kes kohe puhta raja valivad ja sinna kindlalt ka jäävad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kirjutasin siia ennist pika jutu, mis mind selle loo juures häirib. Kahjuks läks tekst kaotsi. Võtan siiski mõned punktid uuesti kokku...

Kuna Arnold oli nii armas ja jagas seda teemat Facebookis, siis ma üritan kähku toitumiskavade tegemise vahele ka oma mõtted kokku võtta. Muidu mõni eemalseisev inimene veel arvab, et jutt käib minust. :D

Lauri pole kindlasti esimene ega viimane sportlane, kes on dopingut kasutanud. Samas nagu ütles täna Ott:

Olgu öeldud, et dopingu kasutamine ei saa muutuda kriminaalkaristuseks (see on enam vähem sama kui muuta alkoholi ja tubaka kasutamine, mis on ka tervisele kahjulikud kriminaal kuriteoks, st. inimese tervise rikkumine on iga inimese oma valik, küll aga tegudele suunamine või keelatud ainete kättesaamine ja vahendamine).

Ehk siis keegi ei saa panna kätt ette ja keelata aineid tarvitamast. Oma valik. Aga kui kasutad, siis ära võistle! Kõik ei näe 5€ karika võitmise pärast mõtet raisata raha ja tervist ning miks peaksid puhtad sportlased seepärast mingi muu väljundi leidma?

Selle juhtumi korral tekib eelkõige küsimus: "Milleks?" Sellist vormi annaks igatahes naturaalselt saavutada. Kui pole võimalust või tahtmist aasta ringi treenida, siis a la suvise treeningpausi kompenseerimiseks ainetega end üles turgutada, et võistlustel särada, pole mõtet. Ja siinkohal ei saa me rääkida mingist "Oih, juhtus - küll õpib". Tegu oli ikkagi teadliku valikuga. Lisaks on mul inimesest jäänud selline mulje, mis ei lase mul talle väga kaasa tunda. Kui need tulemused oleks ausalt ja vaeva nähes tehtud, siis oleks ehk see teatraalsus autasustamisel omal kohal. Saab sportlane tunda tõelist rõõmu võidust, kui see on saavutatud ebaausa eelisega teiste ees?

Tõsi, et vähemalt kulturismiringkonnas ei anna väga aineid kasutada ilma, et see kuluaarides teada oleks. Meie alal on ju ebatavaline hüpe arengus kohe silmaga näha. Samuti tulevad enamik aineid teatud inimestelt. Miks teda varem ei kontrollitud? Ju siis iga asi omal ajal või natukene hiljem...

Kas antud juhtum on seotud varasematega? Kardan, et on. Seda nii enda kogemuse kui ka asjale lähemalseisvate inimeste juttude põhjal.

Hiljuti jõudsin kurvale arusaamisele. Mõnigi häälekas "arvamusliider", kes kuulutab, et puhtalt pole võimalik, on ise ka suur keelatud ainete diiler. Okei, taaskord igaühe oma valik, mida ta omal eluga teeb. Mis mind aga enim vihastas on see, et needsamad suured ja jämedad "iidolid" kinnitavad oma uskumusi noortele sportlastele ja seejärel muudavad nad oma klientideks. Kas saab olla veel süüdimatumat käitumist? Olen kindel, et ka Lauri on osaliselt sellise propaganda ohver. Või vähemalt ei tehtud midagi selleks, et seda ära hoida.

Ühesõnaga vägisi keegi tablette suhu toppida ei saa, seega on ka Lauril oma vastutus selles asjas, aga nagu ma juba öelnud olen, tuleks noorte testimise asemel keskenduda ka varustajate(propageerijate) vastutusele võtmisele.

Lõpuks loodan tõesti, et Lauri ei võta seda võistluskeeldu kui kaht aastat "krõbistamiseks". Milleks? Mille nimel? On's suur biitseps enne kedagi tõeliselt õnnelikuks teinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjutan alla. Selles mõttes on valus silmakirjalikkus küll, et ühel lehel ülistatakse mõttetuid musklimägesid ja teisel lehel tehakse üks noor mees, keda keegi õieti ei tunnegi ja kes alles alustas oma karjääri, täiesti tümaks. Aga jah, müts maha nende ees, kes kohe puhta raja valivad ja sinna kindlalt ka jäävad!

Kohe tuleb meelde Dorian Yates, keda meil siin käsikäes talutati ja promoti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt siis inimestele ikka meeldib näha neid monstrumeid, muidu see osa kulturismist ja nendele toetuv reklaam ei püsiks.

Ega meil siin Eestis pole mingit õigust teha teistele ettekirjutusi, keda nad oma reklaamides kasutavad. Selle detaili kallal näägutada on lihtsalt väiklane, keegi ei käsi sealt eeskuju võtta. Selles osas on EKFLi sõnum, ma usun, piisavalt selge.

Samamoodi võiks küsida, miks on McDonald's olümpiamängude sponsor? Nii need asjad juba kord siin ilmas käivad.

Või kas kõik, kes neavad Savisaare diktatuuri, maksavad trotslikult ise oma bussisõidu eest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu argument on see, et pole vahet, kas inimene on vahele jäänud või ei ole, pole vahet kas ta parasjagu võistleb või ei võistle, iga dopingujuhtum lammutab omal kombel müüri, seda enam kui tegemist on noortega. Ma pidasin silmas neid selle, kes võistlemisest loobusid ja kes ise tunnistasid, et pole puhtad. Kui ma ei eksi, siis kõik kuulusid/kuuluvad samasse treeningrakukesse, on juuniorid, tunnevad üksteist jms. Seos oleks nagu täitsa olemas. Paari aasta jooksul 3-4 dopinguvenda ühest ja samast klubist - natuke palju.

Teab, mis keerulised seosed seal olla võisid: treenid dopingupoistega koos, endal tuleb vorm jõle raskelt, aga teised kasvavad võimsalt - psühholoogiliselt võib kupli mõnel paigast küll keerata. Ja nii see läheb.

Probleem ei ole sterodide kasutamises, probleem on võistlemises. Kui tarbid, ära võistle nendega, kes ei tarbi!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem ei ole sterodide kasutamises, probleem on võistlemises. Kui tarbid, ära võistle nendega, kes ei tarbi!

Üle tüki aja Ralfiga 100% nõus.

Ma ei saagi aru, miks igakord peale kellegi patustamist hakkab jälle see demagoogia pihta. Kui teed ja paned, siis ära tao rusikaga vastu rinda, et oled õige mees. Küsimus ei ole vaid tervises, küsimus on ausas konkurentsis.

Ses suhtes ma respekteerin Kalmust, pani ja tunnistas. Ka antud noormees tunnistas, mitte ei hakanud rääkima USA toidulisadest või "mingitest valikutest" ja võimalusest, et keegi pani trenni ajal joogi sisse midagi.

Ja hr. Sügiskülv, mine arenda Bonsunas oma valdkonda, oletegi sinna jäänud kolmekesi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem ei ole sterodide kasutamises, probleem on võistlemises. Kui tarbid, ära võistle nendega, kes ei tarbi!

Probleem on selles mõttes, et igasugune steroidide kasutamine kulturismis võib omada seost võistlussportlastega - võib-olla mitte otseselt, aga siis ringiga. Natuke valgustab seda seost Kirbu kommentaar: "Mõnigi häälekas "arvamusliider", kes kuulutab, et puhtalt pole võimalik, on ise ka suur keelatud ainete diiler. Okei, taaskord igaühe oma valik, mida ta omal eluga teeb. Mis mind aga enim vihastas on see, et needsamad suured ja jämedad "iidolid" kinnitavad oma uskumusi noortele sportlastele ja seejärel muudavad nad oma klientideks. Kas saab olla veel süüdimatumat käitumist? Olen kindel, et ka Lauri on osaliselt sellise propaganda ohver."

On ikka vahe olemas, kas tegemist on noorsportlasega, kes tõenäoliselt asja ei tunne, või juba vana, kogenud sportlasega, kes täie teadlikkusega oma otsused langetab. Noored on mõjutatavad. Ilmselt sõltub palju seltskonnast, mis ümber on jne. Eeskujud, värgid-särgid. Idee peaks siis olema selles, et kui ühiskonnas tavalised jõusaalijõmmid hakkavad väga laialdaselt steroide kasutama, siis ilmselt see avaldub mingil määral ka võistlussportlaste dopingukontrolli tulemuses (negatiivses mõttes).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem on selles mõttes, et igasugune steroidide kasutamine kulturismis võib omada seost võistlussportlastega - võib-olla mitte otseselt, aga siis ringiga. Natuke valgustab seda seost Kirbu kommentaar: "Mõnigi häälekas "arvamusliider", kes kuulutab, et puhtalt pole võimalik, on ise ka suur keelatud ainete diiler. Okei, taaskord igaühe oma valik, mida ta omal eluga teeb. Mis mind aga enim vihastas on see, et needsamad suured ja jämedad "iidolid" kinnitavad oma uskumusi noortele sportlastele ja seejärel muudavad nad oma klientideks. Kas saab olla veel süüdimatumat käitumist? Olen kindel, et ka Lauri on osaliselt sellise propaganda ohver."

On ikka vahe olemas, kas tegemist on noorsportlasega, kes tõenäoliselt asja ei tunne, või juba vana, kogenud sportlasega, kes täie teadlikkusega oma otsused langetab. Noored on mõjutatavad. Ilmselt sõltub palju seltskonnast, mis ümber on jne. Eeskujud, värgid-särgid. Idee peaks siis olema selles, et kui ühiskonnas tavalised jõusaalijõmmid hakkavad väga laialdaselt steroide kasutama, siis ilmselt see avaldub mingil määral ka võistlussportlaste dopingukontrolli tulemuses (negatiivses mõttes).

Tahaksid sa Aleksei Lesukovist rääkida selles kontekstis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaksid sa Aleksei Lesukovist rääkida selles kontekstis.

Lesukovist ei oska midagi rääkida.

Ma ei tea, kuidas teistel, kuid minul on kergem mõista steroidist sportlast kui steroidist jõmmi, kes mitte kunagi ei kavatse võistelda. Aga jään siiski oma arvamuse juurde, et steroidid on igal juhul ja igal tasandil probleem, millega tuleb pidevalt tegeleda.

Kirp mainis, et teema pandi FB-sse üles. Huvi pärast vaatasin, mis seal kirjutatakse. Üks kommentaar: "No kurat, oleks siis vähemasti viimasepeal muskelgi... Oli siis vaja?"

Minu meelest lööb säärane mentaliteet siin ka välja, mis näitab, et tegelikult on suhtumine dopingusse asjaomases ringkonnas palju ambivalentsem ja diferentseeritum, kui võiks eeldada. Näib, et neid mehi, kes kasutavad dopingut ja on saavutanud selle tagajärjel võimsa vormi, vaadatakse isegi kerge imetlusega - kõvad vennad justkui või nii. Ei tea, mida see kommenteerija siis oleks mõelnud, kui Lauri oleks ka 20 kg raskem ja 2 cm laiem... Väga imelik suhtumine igal juhul.

Võrrelge näiteks seda teemat kasvõi Viperi-Argo dopingu-teemaga. Tonaalsus on totaalselt teine, ehkki pigem tuleks just viimasele mehele täie rauaga anda (küps isik, meeletu häma jne).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii.

Võtsin vahepeal natukene aega maha, et lõigata kokku juba üpris mitu nädalat tagasi Sander Saarega tehtud jalatrenni video.

Kui esimesel päeval kantisime rehve ja tegime ülakeha, siis laupäeval andsime jalgadele valu.

Siin ta on, kauaoodatud video traditsioonilisest iga-aastasest väljaastete maratonist: 400 meetrit ehk üks staadioni ring väljaasteid 50kgse kangiga alla 30 minuti.

Sel laupäeval käisin ka maal ja päris tore vaheldus oli taaskord. Eile maale jõudes võtsin ratta, et "lähen sõidan veits ringi". Tiirutasin metsade vahel ning nautisin rahu ja linnulaulu. Vahepeal läks kõht tühjaks ja hakkasin kohalikku poodi otsima, sattudes aina kaugemale. Tuldud teed pidi ei hakanud tagasi minema, seega lõpuks jõudsin Jägala kohalikku rotiburksi putkasse, kus sain keha kinnitada.

post-3216-0-71575000-1402246655_thumb.jp

Minu enda väike "Grillfest"

post-3216-0-46931600-1402246659_thumb.jp

Kokku sõitsin eile 30 km ja põletasin 1000kcal. Kujutan ette kui sale Eesti rahvas oleks, kui kõik peaksid lähimasse söögikohta jõudmiseks nii palju vaeva nägema. :D

Täna filmisime mu dokumentaali viimaseid (vähemalt plaani järgi) kaadreid - võistlusjärgne trenn ja intervjuud. Jõud veel max ei ole, aga arvestades seda, et ma alles reedel tegin jalga ja eile sõitsin 30 km maha, siis tänane kükk 3x140kg ja 3x140kg+20kg kette polnud paha. Valmis peaks dokk plaani järgi saama juulis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin viimast sissekannet ja siis märkasin all koledat verbaalmoodustist, kontrollisin, kõigis veebilehitsejates on pilt sama:

Toitumis- ja treeningkavad: https://www.facebook...onaaltreenerkjk

Tõsi, veidi pentsik lühend tõesti, aga mis seal's ikka...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused, sõbrad.

Pole ammu kirjutanud, sest olen kolmandat nädalat puhkusel ja üritanud teha muud, kui ainult internetis istuda.

Täna teeks väikse uuenduse, sest sain kätte uue koguse FitShopi müüki tulnud testosteroonitõstjat King of Spades ja eks varustajat peab ikka kiitma. :P

post-3216-0-99980800-1404747970_thumb.jp

Tegu siis meie foorumist tuntud Alan B'Stardi ehk Jörgen Sleti kaasabil loodud tootega, mille koostises võib kindel olla, kuna tegu on molekulaarset biokeemiat õppinud mehega, mitte lihtsalt soolapuhujaga.

Koostise kohta ütleksin, et see on nii tugev, kui Eestis müüa tohib. Kes kangema kraami peal on(steroidide), selle jaoks jääb testosterooni tõstev efekt ilmselt lahjaks, aga koostises on ka muidu üldkasulikud antioksüdandid ja muud üldist tervist parandavad ained.

Kuu aega seda enne kasutasin(natukene suuremas koguses kui kirjas :P) ja no eks enesetunne läks paremaks kindlasti. Samas võrreldes dieediaegse praktiliselt impotentse testosteroonitasmega saabki asi ainult paremaks minna. :P

Kas testo nüüd selle kuuga kõigi aegade parimale tasemele läks(võib-olla pole enam ka nii noor) aga võistlusdieedi olukorrast taastuda aitas küll.

Alguses läks kuidagi silmist mööda, et ka füsioterapeut Georg Laasik kasutas antud toodet ning tema dokumenteeris selle teaduslikult testosteroonitaseme mõõtmisega ning tulemuseks konkreetne 12% tõus!

Info leiate tema teemast siit: http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/34850-vigastuste-ennetamine-taastusravi-jm/page-7

King of Spades koostisosasid olen Jörgen Sleti soovitusel ka enne üksikult tarbinud.

Aga nüüd selle juurde, miks mu blogil nii huvitav pealkiri on :D

Nimelt lõikasin lõpuks kokku video minu ja sugulase Sander Saare "ekskursioonist" meie maakodu kohalikku lehmalauta.

Loodetavasti sai piisavalt humoorikas ja huvitav teos:

Minu vahepealseid tegemisi saate jälgida minu ja nüüd ka eraldi Team Konzapi Youtube lehekülgedelt.

Kõik küsimused ja ettepanekud on videote kommentaariumitesse oodatud. :)

Subrscribege ka loomulikult... :rolleyes:

https://www.youtube.com/user/kirp2

https://www.youtube.com/channel/UCKCU_PL5LT3uJAs50dPuI4A

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurat, see oli nii nunnu video, et mul isegi kassil meeldis (Y)

Selle peaks Kanal 2-le maha parseldama, täiega professionaalne :)

Tänud. No kui ma oleks bioloogiaõpetaja, siis ma näitaks seda küll klassis. :D

Eks ma üritan minimaalsete vahenditega nii palju ära teha kui annab.

Aga kui tahad tõeliselt professionaalseid videosid näha, siis neid näeb minu dokumentaali valmistaja Youtube kanalil:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tulemuseks konkreetne 12% tõus!

Noh, DAA uksinda on naidanud kuni 40% tousu aga kas tast muud kasu, kui end natuke paremini tund, ka on on spekulatiivne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×