Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Guest Sügiskülv

Tegu on nitraadipitsaga/nitraadiomletiga, ja retsept, kuidas nitraadid välja saada kehast, on kõrge kiudaine sisaldusega küpsiseid pudistada liha sisse, näiteks teete lihakotleti, kus tavalise saiapaneeringu ja jahu asemel panete väga kõrge kiudaine sisaldusega küpsise puru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda Erik Orgu pizzat tahaks nüüd küll proovida, noh, nii 3 nädala pärast siis :D
Aga pole ime, et inimesed kaalu kaotavad kui gluteeni välja jätavad...gluteen on nr1 kõhukinnisuse tekitaja. Kui sa ikka korra vetsus käid normaalselt siis tõesti võid kuni 2kg kergem olla, kui enne ..pardon my language aga sõna otseses mõttes full of sh*t oled. <_<

Muudetud kasutaja RiinaSolo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise kasutan dieedi ajal lisanditest ainult BCAA'd - enne trenni ja trenni ajal. Valku ei taha juua, sest kõht jääb tühjaks ja parem on teha mingi kohupiimapasta kohupiimast ja keefirist. :)

Tere, kirp

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel teemal rääkis kunagi keemia aluste loengus Tartu Ülikooli professor Peeter Burk. Et inimesed kardavad "keemiat" igapäevaelus. Et ei tea, mis aineid need inimesed siis tarbivad, mis ei käi keemiliste ühendite alla...

Kusjuures, mäletan isegi aastaid tagasi, kui esimesel semstril ülikoolis, Keemia aluste loengus Hr.Burk laul istudes sel teemal rääkis.

Toetan su argumenti, et inimesed enamasti ei teadvusta endale, et nn "keemia" on kõikjal meie ümber, mitte ainult inimese poolt fabritseeritud ühendid.

NB! Burk' loengut tol aastal alustas 300~ üliõpilast , aine läbis minu mäletamist mööda veidi üle 100 :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kunagi keemia alustest üle 1/3 kolmandiku esimese korraga läbi saab, hakkab Burk ilmselt vanaks jääma, väga legendaarne aine selles osas :D

Minu arust Burk ei anna seda ainet enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp2,

natuke ka trenni küsimusi siia keemikute ja kokkade seltsi...

Jõusaalis käid sa nagu me teame, nagu jumal juhatab. Teed sa seal seda, mida heaks arvad ja milleks tuju on. Et väga sassi ei läheks siis arvatavasti sa esmaspäevast reedeni rinda ei pump, vaid treeningud pigem sõltuvad kehalisest taastuvusest. Kas siiamaani on enam vähem selline??

Nüüd mu küsimus - Kas oled ka teadlikult on jõunumbreid suurendanud. On kuskil mingi harjutus nagu suuremate raskustega hakanud nö lihtsamalt välja tulema, et pead raskust lisama, hantleid vahetama. Ehk ma tahangi sinna jõuda, et treenimine ei pea olema ilmtingimata plaanipärane, et kasvada/areneda/paremaks minna. Selleks, et näha arengut, ei pea iga nädal ühte ja sama harjutust tegema, vaid võib seda harjutust teha ka kord kuus ja iga kord tuleb uus rekord. Lõpp läks vist suht segaseks, aga ma usun ^_^ et said enam vähem mu küsimusest/küsimustest aru ja oskad kuidagi vastata. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda Erik Orgu pizzat tahaks nüüd küll proovida, noh, nii 3 nädala pärast siis :D

Aga pole ime, et inimesed kaalu kaotavad kui gluteeni välja jätavad...gluteen on nr1 kõhukinnisuse tekitaja. Kui sa ikka korra vetsus käid normaalselt siis tõesti võid kuni 2kg kergem olla, kui enne ..pardon my language aga sõna otseses mõttes full of sh*t oled. <_<

Gluteen nr 1 kõhukinnisuse tekitaja? Osa jätkuvast anti-gluteen hüsteeriast. Parim on see, et "gluteenitalumatuse" sümptomite alla kirjutatakse nii kõhukinnisus KUI kõhulahtisus - kui mugav! Misiganes asja saab kirjutada gluteeni arvele ja kui peaks kokku langema seisundi paranemine gluteenitarbimise lõpetamise, siis saab "paranemise" kirjutada ka selle arvele!

Head lugemist "gluteenitalumatutele".

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Gluteen nr 1 kõhukinnisuse tekitaja? Osa jätkuvast anti-gluteen hüsteeriast. Parim on see, et "gluteenitalumatuse" sümptomite alla kirjutatakse nii kõhukinnisus KUI kõhulahtisus - kui mugav! Misiganes asja saab kirjutada gluteeni arvele ja kui peaks kokku langema seisundi paranemine gluteenitarbimise lõpetamise, siis saab "paranemise" kirjutada ka selle arvele!

Head lugemist "gluteenitalumatutele".

Üüü... hea jutt. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Hea hariv artikkel, kindlasti ka pitsa-meistritele endale hea lugemispala.

Mulle meeldis artiklist kõige rohkem see osa:

At this point, scientists simply don't have a good explanation for the mechanism and prevalence of gluten intolerance — hence the need for studies about whether it exists at all.

Spiderman'is öeldi juba ammu selle kohta nii:

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kunagi keemia alustest üle 1/3 kolmandiku esimese korraga läbi saab, hakkab Burk ilmselt vanaks jääma, väga legendaarne aine selles osas :D

Kusjuures, mäletan isegi aastaid tagasi, kui esimesel semstril ülikoolis, Keemia aluste loengus Hr.Burk laul istudes sel teemal rääkis.

Toetan su argumenti, et inimesed enamasti ei teadvusta endale, et nn "keemia" on kõikjal meie ümber, mitte ainult inimese poolt fabritseeritud ühendid.

NB! Burk' loengut tol aastal alustas 300~ üliõpilast , aine läbis minu mäletamist mööda veidi üle 100 :)

What they said. :D

Vaevalt ta Sulle päris sama palju meeldiks, kui Sa selle 60% läbikukkujate hulgas oleksid. :D

Mulle see professor arvatavasti meeldiks. Kirjutasin isegi veidi sellel teemal. :)

http://www.kaalustalla.ee/blogi/naturaalne-vs-keemiline/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju sul muidu rahaliselt kulub söögi peale kui peaks võistlema ja kas saab ka ilma toidulisanditega hakkama.Mitte ,et ma raamatupidamis teenust pakun ,kuid sportlik huvi !

1)Kui valmistuksin võistluseks, siis kindlasti rohkem kui praegu. Praegu olengi avastanud, et kulub ikka palju vähem, kui viimseni timmitud kava ja nt 2x päevas liha söömise asemel moodustavad päevamenüü paar kohupiimatoru ja koduaiast korjatud õunad.

Palju üldse keskmisel inimesel kulub toidule raha? 50€ nädalas? 100€ nädalas?

2)Kui vastan enda seisukohalt, siis põhimõtteliselt saab hakkama ka minimaalse koguse toidulisanditega(taastusjook pärast trenni). Ega pulber ei määra, kas keegi saab maailmameistriks või ei. Lisand jääb ikka LISANDIKS.

Muidugi on veidi parem enesetunne ja kergem nälgida, kui dieedi ajal tõmban enne trenni sisse mõne erguti. Või kui trenni ajal võtan BCAAd, mis vähendab vaimse väsimuse teket.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega pulber ei määra, kas keegi saab maailmameistriks või ei. Lisand jääb ikka LISANDIKS.

Mulle meeldib see suundumus, kus toidulisandit mõistetakse kui lisandit, mitte toidukorra asendust.

Kuidagi läägeks on läinud postitused ala enne magamaminemist sõin pudingut, pärast ärkamist ergutit, enne kinnominekut 'bari jne.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib see suundumus, kus toidulisandit mõistetakse kui lisandit, mitte toidukorra asendust.

Kuidagi läägeks on läinud postitused ala enne magamaminemist sõin pudingut, pärast ärkamist ergutit, enne kinnominekut 'bari jne.

Vanadel tegijatel/võistlejatel on enamasti lepingud ning harjutud juba rääkima lisandite tarbimisest iga eine juures. Algajatel on veel roosad prillid peas ning kõik on uus ja põnev. :D

Pealegi, ega tänapäeval ei saagi ju eriti foorumites blogida, kui lisandeid reaalse pilguga vaatad ja õiges kohas maha teed. Bonsunas lubati mind jõkke ära uputada ning viimati läks siin Fitnessis ka toidulisandi hindade teema maagiliselt hingusele. :D

Muidugi eks palju sõltub lisandist ja sõltub kontekstist. Paljud lisandid ongi mõeldud toidukordade asendajateks ning täitavad seda rolli päris edukalt. Kuid mõned on seevastu väga spetsiifiliste eesmärkide jaoks ning kasutegurid niivõrd väiksed, et sobivad pigem võistlejaile viimase lihvi andmiseks aga mitte tavatreenijale, kes niisama harrastuseks saalis trenni vehib teha. :)

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp2,

natuke ka trenni küsimusi siia keemikute ja kokkade seltsi...

Jõusaalis käid sa nagu me teame, nagu jumal juhatab. Teed sa seal seda, mida heaks arvad ja milleks tuju on. Et väga sassi ei läheks siis arvatavasti sa esmaspäevast reedeni rinda ei pump, vaid treeningud pigem sõltuvad kehalisest taastuvusest. Kas siiamaani on enam vähem selline??

Nüüd mu küsimus - Kas oled ka teadlikult on jõunumbreid suurendanud. On kuskil mingi harjutus nagu suuremate raskustega hakanud nö lihtsamalt välja tulema, et pead raskust lisama, hantleid vahetama. Ehk ma tahangi sinna jõuda, et treenimine ei pea olema ilmtingimata plaanipärane, et kasvada/areneda/paremaks minna. Selleks, et näha arengut, ei pea iga nädal ühte ja sama harjutust tegema, vaid võib seda harjutust teha ka kord kuus ja iga kord tuleb uus rekord. Lõpp läks vist suht segaseks, aga ma usun ^_^ et said enam vähem mu küsimusest/küsimustest aru ja oskad kuidagi vastata. ^_^

Treeningud ei sõltu hetkel kehalisest taastuvusest vaid viitsimisest. :D Ärge nüüd nähke minu kaootilises treeningplaanis mingit innovatiivset lähenemist. :D

Kuid tõsi, areneda võib ka instinktiivse ja harvema trenniga. Spordis on sageli probleem pigem selles, et treenitakse liiga palju, kui et liiga vähe.

Mul küll mingeid rekordeid tulnud ei ole, selleks on treeningud ikka liiga kaootilised.

Ka see harjutuse harvem tegemine võib töötada. Jõutõstja Margus Silbaum rääkis mulle kunagi samasugusest lähenemisest, kus harjutus kordub üpris suure intervalli tagant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Gluteen nr 1 kõhukinnisuse tekitaja? Osa jätkuvast anti-gluteen hüsteeriast. Parim on see, et "gluteenitalumatuse" sümptomite alla kirjutatakse nii kõhukinnisus KUI kõhulahtisus - kui mugav! Misiganes asja saab kirjutada gluteeni arvele ja kui peaks kokku langema seisundi paranemine gluteenitarbimise lõpetamise, siis saab "paranemise" kirjutada ka selle arvele!

Head lugemist "gluteenitalumatutele".

Teooriad- teoreetikud, ma ei soovi kellegi kannale astuda, aga paljud TE TARGAD ei mõista mida tegelikult mõeldakse talumatuse all, koguaeg mingid uuringud, testid jne.

Asi on väga lihtne, talumatus tähendab sobimatust, gluteen pole ainuke asi mis mulle ei sobi, mis siis veel ei sobi...sealiha, vein, ploom, kiivi, GLUTEEN, oad ja hapendatud toiduained...MIKS? sest mu kehal ja kehas tekkivad MINU jaoks ebameeldivad reaktsioonid. Need oleksid, seedesüsteemi ärritumine, energiataseme kõikumine, vinnid-punnid...nt söön jahutoodet keskpäeval ja ca 45min hiljem on selline tunne nagu oleks unetabletti söönud(seedimine ka rikkis), söön hommikul peekonit(või mis tahes sealiha) ja seedesüsteem on ärritatud, joon pokaali punast veini ja peavalu on garanteeritud. Ma ei hakka rohkem näiteid tooma, sest usun et point jõudis kohale. Neid inimesi on palju kellel samad või siis osade toiduainete talumatused ja neid kellel pole-neid on ka palju. Kui sul pole talumatuseid, siis palju õnne, mul on heameel su üle, aga ma kuni 27 eluaastani arvasin et mulle sobib kõik, kuid eksisin. Pöörates rohkem tähelepanu oma söödavale toidule, tunnen ennast paremini, kui kunagi varem, siin pole mingit platseebot vms, lihtsalt teatud asjade sobimatus aka talumatus, sest mu keha lihtsalt ei talu seda.

Sina kes sa nimetad Gluteenitalumatust naljaks, proovi ise mõnda aega ilma olla, söö puhtalt ja vaata kuidas enesetunne ja mis muutused toimuvad, ehk märkad midagi head ja siis mõistad, et ka su keha ei talu seda, usun et sul tuleks nii mõnestki asjast loobuda...alko jne

Kui sa ei soovi sellest loobuda, siis vähemalt lase teistel seda teha ja lõpeta gluteenitalumatust naljaks nimetamast ning ole õnnelik kui sul seda pole...kui ma teaksin et miski toit/jook sulle mingil põhjusel ei sobi, siis ma kindlasti ei loobiks linke ja viskaks nalja et sul see peas kinni vms. Inimesed kellele gluteen ja muu jama ei sobi, mis tavalistes pitsades/toitudes, saavad nautida mu tervisepitsat ja teisigi toite mis tulevikus tulevad, sest ma mõistan teid :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.quattromed.ee/huvitavat/personaaltreeneri-pakett/

http://www.tallinncity.ee/2081290/laboriarst-meeli-glukmann-hobisportlaste-suurim-probleem-on-rauapuudus/2393608

Kõik kes te midagi soovitate ja propageerite, tehke testid ära ja vaadake, kas teiega on kõik ok, enne kui teistele midagi soovitate.

NB! Ise tegin testi ära ja loomulikult on kõik näitajad heas korras ja osad tähtsamad isegi väga head.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teooriad- teoreetikud, ma ei soovi kellegi kannale astuda, aga paljud TE TARGAD ei mõista mida tegelikult mõeldakse talumatuse all, koguaeg mingid uuringud, testid jne.

Asi on väga lihtne, talumatus tähendab sobimatust, gluteen pole ainuke asi mis mulle ei sobi, mis siis veel ei sobi...sealiha, vein, ploom, kiivi, GLUTEEN, oad ja hapendatud toiduained...MIKS? sest mu kehal ja kehas tekkivad MINU jaoks ebameeldivad reaktsioonid. Need oleksid, seedesüsteemi ärritumine, energiataseme kõikumine, vinnid-punnid...nt söön jahutoodet keskpäeval ja ca 45min hiljem on selline tunne nagu oleks unetabletti söönud(seedimine ka rikkis), söön hommikul peekonit(või mis tahes sealiha) ja seedesüsteem on ärritatud, joon pokaali punast veini ja peavalu on garanteeritud. Ma ei hakka rohkem näiteid tooma, sest usun et point jõudis kohale.

Kuidas sel juhul seedesüsteem käitub, kui sa sööd sealiha lõunaajal ja jahutooteid õhtul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas sel juhul seedesüsteem käitub, kui sa sööd sealiha lõunaajal ja jahutooteid õhtul?

Kui sa meie mõne kuu tagust vestlust meenutad, siis peaks sulle meenuma, et mul pole aega su ning ei saa kunagi olemagi seda aega, et vastata Sinu või kellegi teise "tarkadele" küsimustele.

Kui su küsimus oli siiras, siis on mul lihtsalt kahju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa meie mõne kuu tagust vestlust meenutad, siis peaks sulle meenuma, et mul pole aega su ning ei saa kunagi olemagi seda aega, et vastata Sinu või kellegi teise "tarkadele" küsimustele.

Kui su küsimus oli siiras, siis on mul lihtsalt kahju.

Järgmine kord ma lindistan meie vestluse, et oleks aega analüüsida. Päriselt ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda kogemuste kasutamine enda elukvaliteedi paremaks muutmisel on ju igati arukas otsus. Kui märkad talumatust siis muidugi, väldi, otsi põhjus ja elimineeri. Kuid, kas sinu jaoks sobilikke toitumislahendusi on vaja ilmtingimata laiematele massidele propageerida, kui teaduslikku alust veel kinnitatud ei ole?

Ühest küljest muidugi, teatud mahus tõendusmaterjale on, et asjalikke hüpoteese püstitada ning revolutsioonilised ideed ja lähenemised võivad osutuda täiesti õigustatuks. Samas ei oota ma sugugi järgmist Ancel Keys juhtumit, kus ühe mehe ettevõtmise tulemusena kannatab siiani suur osa maailmast valearvamuste all. Kõik selle tõttu, et liiga kiiresti hüpati järeldusteni ja asuti oma soovitusi massidele propageerima.

ancel-keys.jpg?w=640

Kui tegemist on personaalse toitumis-nõustamisega siis on teema vähe teine. Sul on rohkem informatsiooni, tagasi-sidet jne. Aga kui väita kuskil uudistes või ajakirjades, et gluteen on paha-paha ning väita, et selle eemaldamine menüüst suure tõenäosusega parandab elukvaliteeti, siis ma ei alahindaks selliste väidete mõju kuulajate psüühikale. Võib tekkida massi-hüsteeria, või täpsemalt juba on tekkinud, platseebo juhtumite hulk aina suureneb.

Sama on täheldatud näiteks Aspartaami juures. Ühes uuringus avastati, et peale seda, kui kohalikus uudiste-saates väideti, et aspartaam põhjustab peavalusid, tõusis kohalikul tasandil peavalude hulk oma 30%. Ehk inimesed mõtlesid endale peavalud külge, sest uudised väitsid, et neil peaksid olema peavalud, kui aspartaami tarbivad. Isegi kui enne ei olnud, siis nüüd järsku tekkis.

Hiljem ühes teises uuringus avastati, et kliiniliste katsete puhul ei suudetud mingist seost leida peavalude ja aspartaami tarbimise vahel, kuigi katsealusteks olid enda sõnul äärmiselt "tundlikud" inimesed.

Jrx kindlasti mõistab antud teemat eriti hästi. Psühholoogia roll on muutumas vaat-et kohustuslikuks osaks toitumis-soovituste jagamisel. Ei imestaks, kui tulevikus on iga pädev personaal-treener/toitumisnõustaja ka psühholoogia haridusega. :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda kogemuste kasutamine enda elukvaliteedi paremaks muutmisel on ju igati arukas otsus. Kui märkad talumatust siis muidugi, väldi, otsi põhjus ja elimineeri. Kuid, kas sinu jaoks sobilikke toitumislahendusi on vaja ilmtingimata laiematele massidele propageerida, kui teaduslikku alust veel kinnitatud ei ole?

Mis ja kellelt kinnitust ootama pean(kinnimakstud teadlased), kui klient on gluteenist loobunud ja märkab positiivseid muutusi ja osadel juhtudel isegi väga suuri muutuseid? Siiani kuulen lugusid kus inimene on loobunud ja siis on juhtum, kus ta sööb gluteeni sisaldavat toitu(muidugi on seal teist jama ka) ning hiljem kannatab tagajärgede käes, mida kirjeldasin...usu mind kellegil pole aju kõhus!

Ühest küljest muidugi, teatud mahus tõendusmaterjale on, et asjalikke hüpoteese püstitada ning revolutsioonilised ideed ja lähenemised võivad osutuda täiesti õigustatuks. Samas ei oota ma sugugi järgmist Ancel Keys juhtumit, kus ühe mehe ettevõtmise tulemusena kannatab siiani suur osa maailmast valearvamuste all. Kõik selle tõttu, et liiga kiiresti hüpati järeldusteni ja asuti oma soovitusi massidele propageerima.

Kust otsast gluteeni vältimine kannatusi põhjustab, ainukesed kes kannatavad on tootjad, kelle tooted gluteeni sisaldavad!

ancel-keys.jpg?w=640

Kui tegemist on personaalse toitumis-nõustamisega siis on teema vähe teine. Sul on rohkem informatsiooni, tagasi-sidet jne. Aga kui väita kuskil uudistes või ajakirjades, et gluteen on paha-paha ning väita, et selle eemaldamine menüüst suure tõenäosusega parandab elukvaliteeti, siis ma ei alahindaks selliste väidete mõju kuulajate psüühikale. Võib tekkida massi-hüsteeria, või täpsemalt juba on tekkinud, platseebo juhtumite hulk aina suureneb.

Sama on täheldatud näiteks Aspartaami juures. Ühes uuringus avastati, et peale seda, kui kohalikus uudiste-saates väideti, et aspartaam põhjustab peavalusid, tõusis kohalikul tasandil peavalude hulk oma 30%. Ehk inimesed mõtlesid endale peavalud külge, sest uudised väitsid, et neil peaksid olema peavalud, kui aspartaami tarbivad. Isegi kui enne ei olnud, siis nüüd järsku tekkis.

Hiljem ühes teises uuringus avastati, et kliiniliste katsete puhul ei suudetud mingist seost leida peavalude ja aspartaami tarbimise vahel, kuigi katsealusteks olid enda sõnul äärmiselt "tundlikud" inimesed.

Jrx kindlasti mõistab antud teemat eriti hästi. Psühholoogia roll on muutumas vaat-et kohustuslikuks osaks toitumis-soovituste jagamisel. Ei imestaks, kui tulevikus on iga pädev personaal-treener/toitumisnõustaja ka psühholoogia haridusega. :)

Miks ta eriti hästi mõistab, kas sellepärast et õppis Ülikoolis seda mitu mitu aastat?

Alkohooli kahjustav mõju on teaduslikult tõestatud ja ometi Sa tarbid seda, usun et saad aru mida öelda tahan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×