Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Oh stop it, you! :wub:

Mul on üks (minu arust) üpris lootustandev linateos pooleli, aga mine tea jälle, kuidas inimesed sellele reageerivad. :rolleyes:

Kas pole humoorikas... Mida on siis riigi juhtimise kunstis põhimõtteliselt nii halba? Isegi usu suhtes on Eesti inimene tolerantsem, tundub.

Vesteldes poliitikutega, siis leidsime tõesti palju paralleele äriga: parteid on nagu erinevad ärid, kes lubavad enda (toote) kohta ilusaid asju nagu ikka reklaamides. Inimesed siis vaatavad neid reklaame ja otsustavad, kelle teenust kasutada. Poliitkud jagavad nänni ja moosivad kliente nagu kasvõi Fitshopist saab Reco2 ostuga isotoonilise joogi kaasa(osavalt pikkisin praegu reklaami sisse ;)).

Kui telekas reklaamitakse "pesupulbrit intelligentsete pesuosakestega, mis otsivad üles plekid ja kaotavad need hetkega" siis ei tõsta nagu keegi pead, et see on ju puhas vale nagu kasutataks kodukeemia tööstuses nanotehnoloogilisi tehisintellekte.

Samamoodi peab iga partei järgima ikka teatud riigijuhtimise reegleid ja tegutsema mingis raamistikus.

Neid ei saa ju süüdistada selles, et ükski neist ei suuda tuua pudrumägesid ja piimajõgesid. Kui ma valin Nike dresside asemel Adidase omad, siis oleks naiivne oodata, et nüüd NEED mind maailmameistriks teevad.

Ah et probleem on selles, et poliitika on räpane? Poliitikud valetavad ja varastavad?

No vaadake, mis äris toimub. Olen viimasel ajal rääkinud edukate haritud ettevõtjatega ja kõik on tunnistanud, et põhimõtteliselt ei tea nad ühtegi üdini ausat ärimeest. Esimene miljon pidavat alati mustalt tulema. See muidugi purustab mu plaani saada eetiliselt rikkaks. :rolleyes:

Aga no mis sa teed. Kui on toode X ja toode Y mis on tegelikult samaväärsed, siis võidabki ju see, kes enda toodet rohkem pushib, v-o liialdades reklaamib, mingeid hankeid endale kahmab, edasimüüjaid moosib...

Siinkohal on jällegi tavaline, et konkurents tekitab pingeid ja vaenlaseid.

Isegi tööpakkumise võitnud isik võib välja vihastada teiseks jäänud inimese, kuigi esimene pole ju kuidagi süüdi, et ta kvalifitseeritum on. Aga ega see teiseks jäänule ei loe, tema kannab ikka vimma ja üritab esimesele tulevikus kaikaid kodaratesse visata. Ehk siis ükskõik mida inimene teeb, kui ta sellega liiga välja paistab, leidub ikka keegi, kellele see ei meeldi.

Ma ei tea, kas see oli üldse teemasse, aga vähemalt sain oma ära öelda.

Mis tõestab ikka koledalt palju seda, et inimene on ikka nii kade kui vähegi olla saab. Kui mina ei saa siis keegi teine ka ei tohi saada B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire vahepala:

eile sai taaskord Reformierakonnaga reisul käidud ja sedapuhku oli sihtpunktiks Pärnu.

Autovaba päeva raames kutsus ka Kahe Silla Klubi inimesi end proovile panema.

Jõukatsumuseks oli 169m (wtf?) aja peale tõmbamine Concept sõudetrenazööril.

Proovisin minagi ja sain ajaks 38.3 sek kui ma sajandikega ei eksi.

Ma ei tea sõudmise aegadest midagi, aga tabelit juhtis tol hetkel Jüri Jaanson 37.1 sekundiga, seega ma ise olen rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kristjan. Sinu blogi esimeses postis on kirjas eesmärk, mida soovid saavutada kevadeks 2014. On see sul endal veel meeles, ilma et järgi vaatama peaksid?

See on vist mingi konksuga küsimus, kui Sind just tõesti ei huvita minu mälu võimekus. :P

2014. a kevadel oleks olnud eesmärk minna Euroopa meistrivõistlustele ja realistlik ning rahuldav eesmärk oleks olnud tulla poolfinaali meeste klassikalises kulturismis(finaal oleks super aga esimesel korral oleks see palju tahetud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on vist mingi konksuga küsimus, kui Sind just tõesti ei huvita minu mälu võimekus. :P

2014. a kevadel oleks olnud eesmärk minna Euroopa meistrivõistlustele ja realistlik ning rahuldav eesmärk oleks olnud tulla poolfinaali meeste klassikalises kulturismis(finaal oleks super aga esimesel korral oleks see palju tahetud).

No umbes täpselt. Küsisin lihtsalt sellepärast, et vist ei tule välja järgmisel kevadel sealt osavõtmine? või siiski on eesmärk paigas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No umbes täpselt. Küsisin lihtsalt sellepärast, et vist ei tule välja järgmisel kevadel sealt osavõtmine? või siiski on eesmärk paigas?

Võimalus oleks, aga pole hetkel vajalikku arengut ega motivatsiooni. Eesmärk praegu on saavutada normaalse inimese elu põhiväärtused, enne kui panustada nii palju aega, vaeva ja raha sellesse hobisse.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalus oleks, aga pole hetkel vajalikku arengut ega motivatsiooni. Eesmärk praegu on saavutada normaalse inimese elu põhiväärtused, enne kui panustada nii palju aega, vaeva ja raha sellesse hobisse.

Motivatsiooniks proovi seda pilti! Klassikalise kulturismi medalid võiks ju kirkamad olla, aga alguseks asi seegi! ;)

post-50-0-36891400-1380213331_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

*Viide mahepäritolule on mu enda initsiatiivil lisatud kunstilistel eesmärkidel ja ei väljenda pitsa koostisainete tegelikke omadusi

Hei.

Katkestan sündmuste kronoloogilise järjestuse, et tuua Teieni tänase päeva POMMUUDIS!

Ei, mitte see, et Taavi Merisalu kandideerib KOV valimistel. See ei huvita kedagi. :D j/k

Pean silmas hoopis seda, et sain täna proovida Pizzapoiste Terviseks! pizzat, mille retsepti üheks autoriks on kuulus personaaltreener Erik Orgu.

Nimelt teen mina rahulikult Fitshop Spartas tööd kui tuleb üks Sparta klient minu juurde, vaatab sügavalt silma ja lausub ootamatult: "Ma toon Sulle pizzat!"

Eestlase temperamendi(temperamendituse) tõttu olin sellise random act of kindnessi suhtes muidugi umbusklik (kuigi võiksime vähem olla ja üldse rohkem random asju teha). Ma saaks veel aru, kui härral oleks sünnipäev olnud ja ta on juhtumisi selline mees, kellele meeldib sünnipäevatordi küünalde asemel pizza puru ära puhuda...

Aga mõne hetke pärast oli härra Sparta bosside kabinetist tagasi, näpus päris ehtne tervisepitsa.

Nüüd langesid juba puzzletükid (krdi palju z-tähega sõnu täna blogis) oma kohtadele ja mälusopist kerkis esile mingi info tervisepitsa degustatsioonist...

Esmamulje: välja ei näinud see pitsa just kõige isuäratavam. Ja seda isegi mitte seente tõttu, sest seeni ma söön (igasuguseid, nagu mu kirjutistest/videotest näha).

post-3216-0-05588000-1380209032_thumb.jp

Esimese asjana tundsin, et põhi on teistsugune kui tavalisel pitsal. Kuid kuna ma päris pitsat mitte väga kaua tagasi sõin, siis olen võrdluseks igati pädev inimene ja ütlen, et see tervisepitsa maitse oli... VÄGA HEA!

post-3216-0-04420700-1380209033_thumb.jp

Ja seda ütlen ma täiesti objektiivselt, tegu on tasuta reklaamiga. Ilmselt teavad ka Pizzapoiste juhatus ja Erik ja kõik kes selle tootega seotud, et armastus käib ikka kõhu kaudu. Sööda mehel kõht täis ja ta on õnnelik. Ja mees turundab.

Pitsa kõrvale sobis nagu rusikas silmaauku üks Coca-Cola light, mis paljudele võib-olla ei meeldi, sest see on ju "keemia", aga mul jumala YOLO.

Siinkohal annan eriauhinna inimesele, kes nimetab seaduspärasuse, mis ühendab kahte aatomit või molekumi ilma, et see oleks keemiline side ja seega ei moodusta keemilist ühendit.

Pitsa olevat siis gluteeni ja suhkru jne jne vaba.

Muidugi ma ei tea, kas on tõestatud, et inimene, kel pole gluteenitalumatust, peaks sellest siiski hoiduma? Laktoositalumatus ei tähenda ju ka, et laktoos on paha? Või harvaesinev päikesevalguse allergia, et päikesevalgus on paha?

Kui keegi targem teab, võib viite visata. Palun mitte telegram.ee või alkeemia.ee lehelt...

Aga maitse oli igatahes hea ja mind pettis küll ära.

post-3216-0-85750500-1380209034_thumb.jp

Lõppu ka kaloraaž

post-3216-0-79539600-1380209033_thumb.jp

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav on see, et gluteeni tundlikkuse kohta on andmed äärmiselt puudulikud. Tsöliaakia numbrite koha pealt on asi veidi selgeks ja see on umbes 1% rahvastikust. Aga "non-Celiacs gluten sensitivity", ehk lihtsalt gluteeni tundlikkuse kohta on viimasel ajal selline vaatlus-uuring tehtud:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23834276

CONCLUSIONS:

The estimated national prevalence of non-celiac gluten sensitivity is 0.548%, approximately half that of celiac disease. Future studies are merited in order to better understand the population burden of non-celiac gluten sensitivity.

Antud uuring ei ole muidugi kuskilt otsast lõplik ega üldse kuigivõrd tõsiseltvõetav. See selleks.

Mulle tundub, et gluteeniprobleemid on tunduvalt üle paisutatud ning pigem on probleemiks üleüldine kehv toitumine, mis sisaldab "by default" üleliigselt suhkruid igasugu saiakeste jms vormis.

Aga eks igaüks vaatab asja oma mätta otsast. Kui teaduslik tõendusmaterjal puudub siis igaüks lähtub oma kogemustest. Minu kogu tutvusringkonnas pole ühelgi inimesel gluteeniga probleeme, seega mina ei oska järelikult ohtu nähagi. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Pitsa kõrvale sobis nagu rusikas silmaauku üks Coca-Cola light, mis paljudele võib-olla ei meeldi, sest see on ju "keemia", aga mul jumala YOLO.

Siinkohal annan eriauhinna inimesele, kes nimetab seaduspärasuse, mis ühendab kahte aatomit või molekumi ilma, et see oleks keemiline side ja seega ei moodusta keemilist ühendit.

Sünergia. Van der Waals'i jõud.

Coca ja pitsa sünergiliselt sobivad kokku? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui juba pitsade lisamiseks läks, siis siin minu poolt, mida sai mõni aeg tagasi tehtud! :)

BU7tmpJCQAMyOWg.jpg


Kaloreid: 578.4 Kcal

Rasva: 37.9 g.
Valku: 51.4 g.
Süsivesikuid: ~ 3g!

Muudetud kasutaja MariusL poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Motivatsiooniks proovi seda pilti! Klassikalise kulturismi medalid võiks ju kirkamad olla, aga alguseks asi seegi! ;)

attachicon.gifmedalid.jpg

Oleks need siis päris väärismetallist. :D

Üllas eesmärk muidugi saavutada midagi, mida raha eest osta ei saa, aga usun, et Sinagi suure pere isana möönad, et tiitlitega arveid ei maksa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kanahakkliha (gluteenivaba ja praktilisels süsivesikuvaba) pitsa:

Toiteväärtus:

407 kcal

Valke 56g

Süsivesikuid 1g

Rasvu 19g

Põhi tundub nagu midagi, mida ma endast väljutan, kui liiga palju segamini joonud olen. :D

Kui juba pitsade lisamiseks läks, siis siin minu poolt, mida sai mõni aeg tagasi tehtud! :)

Kaloreid: 578.4 Kcal

Rasva: 37.9 g.

Valku: 51.4 g.

Süsivesikuid: ~ 3g!

Millest te neid teete, et nii vähe kaloreid(süsivesikuid) on? Mingi kookosjahu põhjaks või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav on see, et gluteeni tundlikkuse kohta on andmed äärmiselt puudulikud. Tsöliaakia numbrite koha pealt on asi veidi selgeks ja see on umbes 1% rahvastikust. Aga "non-Celiacs gluten sensitivity", ehk lihtsalt gluteeni tundlikkuse kohta on viimasel ajal selline vaatlus-uuring tehtud:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23834276

CONCLUSIONS:

The estimated national prevalence of non-celiac gluten sensitivity is 0.548%, approximately half that of celiac disease. Future studies are merited in order to better understand the population burden of non-celiac gluten sensitivity.

Antud uuring ei ole muidugi kuskilt otsast lõplik ega üldse kuigivõrd tõsiseltvõetav. See selleks.

Mulle tundub, et gluteeniprobleemid on tunduvalt üle paisutatud ning pigem on probleemiks üleüldine kehv toitumine, mis sisaldab "by default" üleliigselt suhkruid igasugu saiakeste jms vormis.

Aga eks igaüks vaatab asja oma mätta otsast. Kui teaduslik tõendusmaterjal puudub siis igaüks lähtub oma kogemustest. Minu kogu tutvusringkonnas pole ühelgi inimesel gluteeniga probleeme, seega mina ei oska järelikult ohtu nähagi. :D

Tänud. Lootsingi, et sa vastad.

Arvan ka, et see on sageli ülepaisutatud. Kui keegi just ei tõesta vastupidist usaldusväärsete allikate abil. Ma ei taha küll kedagi kritiseerida, aga tavaliselt on inimesed, kes on läbi lugenud ühe alternatiivmeedia artikli need, kes arvavad, et valdavad nüüd absoluutset tõde ja lendavad oma tõekspidamistega esimesena peale.

Näide psühholoogiamaailmast:

post-3216-0-26431400-1380229684_thumb.jp

Näiteks üks treener väitis mulle, et tema kliendid võtavad kohe kaalust alla, kui eemaldavad menüüst gluteeni, nagu see oleks mingi superkalorsusega toitaine(kui keegi just ei tõenda selle muud ainevahetust inhibeerivat omadust). Kui gluteen on teraviljavalk, siis ei saa see ju sisaldada rohkem kaloreid grammi kohta kui 4,2 kcal nagu valk üldiselt?

Kaldun arvama, et seal oli iva taaskord selles, et gluteeni ära jätmisel jäeti ära ka kaloririkkad magusad saiakesed ja muu kiirtoit, mis ei tekita täiskõhutunnet väga kauaks ja hakati üleüldiselt jälgima rohkem, mida suhu pisteti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sünergia. Van der Waals'i jõud.

Coca ja pitsa sünergiliselt sobivad kokku? :)

Uskumatu, et spordifoorumis nii tarku inimesi leiab. :P

Kui oled Tallinna inimene, siis teen Sulle teinekord Fitshop Spartas ühe sheigi välja. :P

Sel teemal rääkis kunagi keemia aluste loengus Tartu Ülikooli professor Peeter Burk. Et inimesed kardavad "keemiat" igapäevaelus. Et ei tea, mis aineid need inimesed siis tarbivad, mis ei käi keemiliste ühendite alla... Muidugi kaldub see juba demagoogia valdkonda ehk ta sai väga hästi aru, et keemia all mõtlevad inimesed midagi kunstlikku ja mõnikord potentsiaalselt kahjulikku meie toidus. Aga point on ilmselt selles, et inimesed ei tea ise ka, mida nad selle kardetud "keemia" all mõtlevad ja miks seda kardavad...

Aga pitsa ja Coca sobivad ideaalselt! Kes Cocat kardab, võib proovida ka õllega, aga see jälle tõstab östrogeeni ja langetab testosterooni. Kraanivesi jällegi sisaldavat flouri, mis mõne väitel hävitab käbikeha ja on meie joogivette pandud meie mõtete kontrollimiseks. Ja pudelivesi sisaldab JÄLLE östrogeeni... Seega tervise huvides on kõige kasulikum üldse mitte midagi juua. Mitte kunagi. :rolleyes: Söögist tasuks ka igaks juhuks eemale hoida. Ja hapnikust, sest see hävitab rakke.

Selle positiivse noodiga ma lõpetaks: head ööd!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalus oleks, aga pole hetkel vajalikku arengut ega motivatsiooni. Eesmärk praegu on saavutada normaalse inimese elu põhiväärtused, enne kui panustada nii palju aega, vaeva ja raha sellesse hobisse.

Palju sul muidu rahaliselt kulub söögi peale kui peaks võistlema ja kas saab ka ilma toidulisanditega hakkama.Mitte ,et ma raamatupidamis teenust pakun ,kuid sportlik huvi !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sel teemal rääkis kunagi keemia aluste loengus Tartu Ülikooli professor Peeter Burk. Et inimesed kardavad "keemiat" igapäevaelus. Et ei tea, mis aineid need inimesed siis tarbivad, mis ei käi keemiliste ühendite alla... Muidugi kaldub see juba demagoogia valdkonda ehk ta sai väga hästi aru, et keemia all mõtlevad inimesed midagi kunstlikku ja mõnikord potentsiaalselt kahjulikku meie toidus. Aga point on ilmselt selles, et inimesed ei tea ise ka, mida nad selle kardetud "keemia" all mõtlevad ja miks seda kardavad...

Aga pitsa ja Coca sobivad ideaalselt! Kes Cocat kardab, võib proovida ka õllega, aga see jälle tõstab östrogeeni ja langetab testosterooni. Kraanivesi jällegi sisaldavat flouri, mis mõne väitel hävitab käbikeha ja on meie joogivette pandud meie mõtete kontrollimiseks. Ja pudelivesi sisaldab JÄLLE östrogeeni... Seega tervise huvides on kõige kasulikum üldse mitte midagi juua. Mitte kunagi. :rolleyes: Söögist tasuks ka igaks juhuks eemale hoida. Ja hapnikust, sest see hävitab rakke.

Mulle see professor arvatavasti meeldiks. Kirjutasin isegi veidi sellel teemal. :)

http://www.kaalustalla.ee/blogi/naturaalne-vs-keemiline/

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju sul muidu rahaliselt kulub söögi peale kui peaks võistlema ja kas saab ka ilma toidulisanditega hakkama.Mitte ,et ma raamatupidamis teenust pakun ,kuid sportlik huvi !

Ma ise kasutan dieedi ajal lisanditest ainult BCAA'd - enne trenni ja trenni ajal. Valku ei taha juua, sest kõht jääb tühjaks ja parem on teha mingi kohupiimapasta kohupiimast ja keefirist. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×