Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

No kui pole AF, siis pole. Vanasti ju selle puudumisel pildid tegemata ei jäänud ja pimedas sul see AF niikuinii ei mõika. Mina ise olen Canoni kasutaja, aga kaamera soovitan osta sama mark, mis on sõpradel/sugulastel. Saate objektiive mitmepeale osta, tuleb palju odavam. Nii et see tõesti ei pea olema Nikon või Canon, ka Pentax kuulub kindlasti peegelkaamerate tootjate TOP5te. Poolkaadersensoriga kaamerate ette lähevad ka third-party tootjate objektiivid, mis on väga mõistliku hinnaga...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui pole AF, siis pole. Vanasti ju selle puudumisel pildid tegemata ei jäänud ja pimedas sul see AF niikuinii ei mõika. Mina ise olen Canoni kasutaja, aga kaamera soovitan osta sama mark, mis on sõpradel/sugulastel. Saate objektiive mitmepeale osta, tuleb palju odavam. Nii et see tõesti ei pea olema Nikon või Canon, ka Pentax kuulub kindlasti peegelkaamerate tootjate TOP5te. Poolkaadersensoriga kaamerate ette lähevad ka third-party tootjate objektiivid, mis on väga mõistliku hinnaga...

Tuline õigus sul !

See objektiiv mitme peale tundub samuti hea idee, keegi ostab makro, keegi zoomi ja siis saab vahetada, oleneb sellest kuhu keegi läheb :D :D

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt 1000€ eest saaks ma juba Taimaalt väikse perenaise, kes mulle ise maastikust pilte joonistab. :D

Arvestame ikka sellega ka, et minu puhul on tegu algajaga ja tervet ülejäänud elu ka metsas seeni pildistades ei veeda.

Peegelkaamerat on sul ebamugav iga päev kaasas kanda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida minu esimene konsultant Canon Powershot sx5000i kasuks arvas:

Peegelkaamera on:

a) kallis

b ) raske

c) väga palju kiusatust osta jubinaid

c) väga palju kiusatust osta jubinaid

c) väga palju kiusatust osta jubinaid

kui Sa sellest saad aru aasta pärast et tahad fotograafiaga tegeleda

siis ostad peegli ja Sul on väga hea bckp

see seep teeb peeglist paremaid pilte

sest tal on üks väga suure vahemikuga toru

ja hea prose?

ja vähem variante asju pe*se keerata

ok, teoorias Sa saad statiivi, välgu, filtrite peale panna magama 1000 veel

aga mitte rohekm

peegliga on iga obje min 1000

tegelt rohkem

sest ostad esiti si*a

sellest ei saa lahti

ja siis ostad parema

ja parema

ja nii lainurga, siis macro, siis tele, siis portree, siis reisiobje jne

ja peegli kere on 2 aasta pärast amortiseerunud moraalselt

seebikas on seebikas ja täidab oma funktsiooni kohe head pilti teha ka 10 a pärast

sellel minu viidatud seebil pole pildistajaks arenejal ühtegi takistust

kõik funktsioonid on näpitavad

obje on väga mitmeotstarbeline

seda on just linnas kolades ja reisil vaja

tsahh ja pilt

mina valin obje, sätin sättinguid ja siis alles saan pildstada

no minu esmaabi komplekt on keskpärane

ja maksab umbes 100 000 eek

ja on kogu aeg kaasas

kaks-kolm obje, välk, statiiv ja kere

paar akut ja laadija

kapis seisvat kola on veel umbes nii palju ees

ka arvuti ja tarkvara ja pudinate peale peab miinimum 5k arvestama

ka need kestavad 3-4-5 aastat

aga andmemahud suurenevad ja seega...pigem arvesta nii, et võtad liisingusse ja kogu aeg maksad

sest kui liising lõppeb

siis müüd lola maha -kuna see ei kõlba ja alustad uue liisimist

ja nii kuni enam ei jaksa

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad kaamerat, siis vali ikka Canon! Sõber töötab Tartu Ülikoolis (UTTV) ja kasutab Canonit. On kasutanud varem Nikonit ja Pentaxi, aga Canon ikkagi parim, eriti filmimiseks.

Nüüd hüppavad niikuinii Nikoni ja Pentaxi mehed kaela :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe saad kambaka :D :D

Ei ei, aga igal inimesel omad huvid ja maitsed. Ei saagi kõigile üks ja see sama asi meeldida. Eks tuleb mõlemaid proovida ja alles siis oma valik teha..

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad kaamerat, siis vali ikka Canon! Sõber töötab Tartu Ülikoolis (UTTV) ja kasutab Canonit. On kasutanud varem Nikonit ja Pentaxi, aga Canon ikkagi parim, eriti filmimiseks.

Nüüd hüppavad niikuinii Nikoni ja Pentaxi mehed kaela :D

Kui jälle haiglasse lähed oma murtud luude-kontidega, siis tilgutid on sul Canon :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin Revalis suht asjaliku jalatrenni.

Ütleme nii, et jalg oli ilmselt taastunud ja soov lammutada ka olemas, aga viimased 3 ööd olen saanud magada keskmiselt 6 tundi, mida on vähe.

Viimane andis tunda üleüldises väsimuses ja võimetuses korralikult keskenduda.

Kui kõik klapib, on suht lihtne end viia in the zone, kus kõrvalised asjad üldse sinu teadvusesse segama ei jõua.

Kuna aga Ott mind nii innukalt trenni kutsus, otsustasin trenni siiski mitte edasi lükata.

Kokkuvõttes tegin "oma" ära ehk +5 kg kangile juurde. Tulemuseks jäi 5x140 raw, mille kohta Ott ka video lisab. Hommikune kaal oli 82,2 kg.

Oleks energiat olnud, võinuks ehk rohkemgi proovida, aga eks see jääb järgmisesse trenni. Ega see lisamata jää.

Hetkel olen põhimõtteliselt jõudnud raw kükis sinna maale, mida muidu tegin sidemetega kükkides ja raskema kaaluga.

Selles suhtes on tulemus hea: veel kuu-paar tagasi kükkisin 6x120 kg raw.

See oli ka siis, kui põhirõhk oli teistel lihastel ja jalatrenn nädala viimane ja üpris väikse mahuga.

Ütleme nii, et tuleb siinkohal vist mõne tipptreeneriga nõustuda, et kui tahad jalga arendada, tuleb seda sageli 2x nädalas treenida. Kui nt biitseps saab koormust nii käetrennis kui seljatrennis, siis jalg kipub ikka vaeslapse ossa jääma.

Homme õnneks vaba päev, saan unevõla tagasi magada ja siis Revalisse rind-õlg-triitseps trenni.

Boonusküsimus.

Kui palju kaalus täna minu GASPi trennikott koos sisuga, kui seal olid täna tossud, tõstesaapad, FASTi lai vöö, läpakas, igapäevane toit, purk Amino Rushi, riided jms?

Kes ära arvab, on lihtsalt kõva mees/naine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teada-tuntud tõde, nikon pildistamiseks ja canon filmimiseks!

Minu tuttavad fotograafid vannuvad ainult Canonile tõtt. Esimese hetkega meenus 5 inimest, 3 pro-d.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu tuttavad fotograafid vannuvad ainult Canonile tõtt. Esimese hetkega meenus 5 inimest, 3 pro-d.

Eks vastupidi võiks samuti näiteid tuua. Nn. pro meestega on juba hoopis teised lood. Nemad ei osta oma tehnikat ka poest täishinnaga. Samuti on väga sagedane nähtus, kus nikoni mees müüb oma tehnika maha, et võtta kasutusele canoni kaamera ja canoni mees soovib nikonit. Tõde on siin raske leida, kuna nagu kirbule meeldib öelda: "Iga li*s kiidab oma...".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja kükiasend tundub sul ebamugav

Asend on jah natuke ebastabiilne, kui video vaatad, siis jälgige, kuidas üleval asendis veab pea kuklasse ja alla minnes võtab nö selle pinge sealt välja ja vaatab ette, mis minuarust ei ole õige, sest siis ongi ülesminek ebastabiilne, usun ,et seda parandades annab juurde panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

13kg

Reval Powerlifting teami hämmastavad hiromandi võimed avalduvad taas. 13,15 kg oli jah Revali kaalu järgi. Õnneks iga päev nii palju varustust kaasas tassima ei pea.

Asend on jah natuke ebastabiilne, kui video vaatad, siis jälgige, kuidas üleval asendis veab pea kuklasse ja alla minnes võtab nö selle pinge sealt välja ja vaatab ette, mis minuarust ei ole õige, sest siis ongi ülesminek ebastabiilne, usun ,et seda parandades annab juurde panna.

Vat milleks on hea vahetevahel trennivideosid teha: saab kasvõi tehnikat jälgida. Ega tegemise ajal seda alati tähele pane.

Videost tundub algus isegi kergem kui reaalis tundus.

Kuna sellise raskusega pole varem raw kükke teinud, siis eks oli väike ebakindlus sees ja tahtsin alateadlikult tehnikat peeglist jälgida. Pea asendit tean siis järgmine kord jälgida, fikseeritud seljaga on kindlasti parem teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
amazon/ebay on ka variant saabaste soetamiseks ;)/>

Soovitan ka soojalt seda mõtet, milleks maksta rohkem. Olen ostnud kõik jooksuriided niimoodi, kaks esimese kihi särki ja püksid maksid kokku vähem kui siit ainult püksid. Jalanõudega on nii, et valid siit suuruse ja mudeli välja ja ostad täpselt samade näitajatega, siis ei teki jalgasobitamisel probleeme. Muidugi ma ei ole kursis, kuidas tõstevarustusega netiavarustes on, ilmselt keerulisem aga võibolla ka mitte.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks vastupidi võiks samuti näiteid tuua. Nn. pro meestega on juba hoopis teised lood. Nemad ei osta oma tehnikat ka poest täishinnaga. Samuti on väga sagedane nähtus, kus nikoni mees müüb oma tehnika maha, et võtta kasutusele canoni kaamera ja canoni mees soovib nikonit. Tõde on siin raske leida, kuna nagu kirbule meeldib öelda: "Iga li*s kiidab oma...".

Kusjuures ma pole veel ühtegi pro'd näinud Nikoniga :D. Nikonit kasutavad ainult Soome turistid.

PS. Kirp, jõuad varsti RAW tulemustega Mariusele järgi, kuigi tema kükib kang trapetsil. Tal sinu õnneks vastupidavusperiood käsil. :D

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×