Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Tänane kiire trenn tehtud. Taaskord terve keha läbi. Enamikes harjutustes võtsin kergemalt, kuna üleeile sai sõbraga tuntavalt pingutatud.

Esimene harjutus oli kaldpinnal kangi surumine ja seal tegin viimasel seerial siiski 8x90 kg, mis ei jää palju maha max tulemusest. Loodetavasti hakkavad õige pea ka uued rekordid tulema.

Trennis kulus ca 1 tund ja 15 min koos 10 min sõudmisega.

Egas muud midagi: homme taaskord aeroobne. Kui energiat on, võiks tunniajastele madalapulsilistele tiksumistele vahelduseks intervalli teha.

Ja päeva nael pühendusega Vend Vähile. Tänane kaal pärast trenni oli...

84,2 kg. Ehk siis jälle täpselt -500g. :D

Peab vist rohkem sööma hakkama. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike mõte õhtueineks.

post-3216-0-46696100-1338491708.jpg

Täna läks:

1 väike kurk

3 väikest tomatit

3 keedetud muna

ca 3 spl Gefiluse maitsestamata jogurtit

garneeringuks koduaia murulauku

Tükeldada kõik komponendid, jogurtiga üle, läbi segada, murulauku peale. Korras. Üks vähestest asjadest, mida valmistada viitsin. :D

Oleks olnud värsket linaseemne- või kala(maksa)õli, oleks punnsuutäie sedagi lisanud. Võib lisada ka ca 100g kodujuustu. Miks mitte proovida ka mingit maitseainet(salatimaitseaine, pizzamaitseaine vms). Täna piirdusin lihtsa variandiga.

Hardgainerid sellega massi ei kasvata, aga dieedile sobib küll. Massi ajal võib midagi kõrvale helpida. Ise sõin veel 2 viilu Jassi seemneleiba juustuga ja rohelise tee meega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb välja, et sa ikkagi oled dieedil? Mitte kaal ei lange kogemata :)

Kuule lihtsalt ei viitsi rohkem süüa. Elu liiga ilus vist praegu. :P

Tegelt eks ma üritan kaloririkkamad eined ikka päeva jooksul ära süüa, mis siin enne magamaminekut ikka keret täis tankida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli ainult kardiotreening. Tegin intervalli suunitlusega. Tavaliselt teen 1 min spurti, 2 puhkust, aga täna alustasin stepperi pakutava programmiga. See oli selline vaikselt üles, vaikselt alla. Kui see otsa sai, tegin manuaalselt intervalli. Minut "spurti" või kuni pulss läks 150ni, siis 2 min taastumist jne. Rasva peal on, sest nahk läks suht kohe märjaks nagu prostituudil pihitoolis. Nii ma seal tilkusin vahelduva eduga(sh masinaga tutvumine) 50 min. Kuna kaalu enam kukutada ei taha, panin ka pärast kardiotrenni 1 kulp Herat+2 kulpi Malto6. Kaal oli pärast trenni 84,1, ehk -100g eilsega.

Homme teen viimast korda terve keha läbi, kui just kardio kasuks ei otsusta. Hakkan nüüd uueks nädalaks treeningkava mõtlema. Kutsehaigus: lihtsalt meeldib kavasid kokku panna. Samamoodi hakkab peas kohe vabakava valmima, kui mõnd head lugu kuulen.

Õhtut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea meel on teatada:

Kristjan-Johannes Konsap, mees kui elav legend, on nõus aitama Teid abi ja nõuga toitumis- ning treeningkavade koostamisel!

Telli fitshopist treening- või toitumiskava

Telli fitshopist treening- ja toitumiskava

kristjan.jpg

Oeh, issand!

Kas see tähendab, et selliseid pontsiku nägusid saab rohkem olema kui üks? :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega muud üle ei jää, kui kumbki teist peab sügisel kulturismilavalt nüüd esimesena treenerimedali ära tooma!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega muud üle ei jää, kui kumbki teist peab sügisel kulturismilavalt nüüd esimesena treenerimedali ära tooma!

2013 sügis v-o tõesti. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nüüd asjalikku juttu ka rääkida, siis tänahommikune kaal oli 82,8 kg! See mind aga ei morjenda, sest selja taha jäi üle 12 tunnine uni. Uni on aga tuntud kaalulangetaja.

Lubasin endale veidi suurema hommikusöögi; 4 kookosrasvaga praetud muna, suur kauss putru, kruus piima.

Seejärel trenn Revalis. Trenn oli päris OK. Tegin lisaks õlaliigesele suunatud harjutusi, sest vigastus andis jälle tunda.

Trennis oli ka Alo Nurmsalu, kes lubas sügiseks vormi teha hakata. Huviga ootan, mis pilt selle massi alt kooruma hakkab.

Päeva nael oli aga Revali treenijatele tuntud Big Äli küki julgestamine. 200 vormistamisest jäi veidi puudu, aga ega see enam kaugel pole.

Pärast trenni tegin paar sauna-külma duši ringi taastumiseks.

Homme täielik puhkus, esmaspäeval alustan uue kavaga. Panin kokku püramiidi stiilis, veidi jõusuunitlusega kava. Eks näeb, kuidas mõjuma hakkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. Tänahommikune kaal täpselt 83 kg.

Trennis alustasin uue kavaga, millele peab veel kosmeetilisi kohendusi tegema, aga täna oli see selline:

1)Kaldpinnal kangi surumine (täna oli raskem kui paar päeva tagasi 6x90 surudes. Teadsin, et see võib juhtuda, sest olen ju ülepäeviti samu lihaseid teinud.)

1.12x50

2.10x60

3.8x70

4.6x80

5.4x90 (väike varu)

2)Lamades hantlitega lendamine

1.12x10

2.10x12

3.8x14

4.6x16 (suht kerge, aga tegin ettevaatlikult, et õlga hoida)

3)Lendamine hantlitega ettekallutatult (päris hea tunnetus)

1.12x7

2.10x9

3.8x12

4)Surumine istudes kangiga (päris hea tunnetus, aga õlg annab veits tunda)

1.10x40

2.8x50

3.6x60

5)Kangi tõmbed lõua alla (kergeks jäi, aga vähemalt selgitasin järgmiseks nädalaks lähtepositsiooni välja)

1.10x25

2.8x35

3.6x40

6)Prantsuse surumine(scullcrusher e otsa ette langetades. Muidu ok, aga ka siin annab õlg veits tunda)

1.10x30

2.8x37,5

3.6x42,5

+20 min aeroobset.

Esimene nädal on kindlasti veel varuga. Niikuinii peab alles algraskuseid välja selgitama. Küll aga oli hea trenni minna, sest vorm on paranenud: nädalaga ju 3 kg kadunud ilma pingutuseta. Vat kus tõmbab ainevahetuse käima, kui normaalselt süüa. Samuti on enesetunne energiline ja trennis viitsin isegi aeroobset teha. Kas pitsa ja jäätise dieedil ka end nii hästi tunneks, ei tea. Ei hakka proovima ka. ;)

Lisandid, mida tarbin:

enne hommikusööki 2 kps Olimp Gold Omega, 2 kps Olimp Kre-Alkalyn kreatiin(kreatiin, mis ei seo palju vett ja sobib ka dieedi ajale. Esimesel kasutamisel andis märkimisväärse arengu)

Enne trenni 1 kulp Olimpi Soul Ripper, 2 kps Olimp Kre-Alkalyn

Pärast trenni 1 kulp FAST Hera80 karamell, 2 kulpi FAST Malto6

Vastavalt päevale enne või pärast trenni 1 kulp Olimp BCAA Xplode.

Viimase einega 2 kps Olimp Gold Omega.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänahommikune kaal 83,1 kg.

Kui eilne trenn oli paljulubav, siis tänane oli RASKE!

Kiire selg, trapets, biitseps.

Alustasin jõutõmbega.

12x90

10x110

8x130

6x150

Iseenesest võtsin teadlikult väiksemad raskused, sest JT olen viimase aasta jooksul teinud loetud korrad. Raskused polnudki rasked, aga vaevalt sain esimese seeria lõpetada, kui süda peksis nagu sõjaväetrumm! Mida seeria edasi, seda allegro' malt vankumatu tinasõdur mu sees seda nahkset trummi tagus. Pulss ei tahtnud seeriate vahel taastuda ja mis veel halvem, ajanappuse tõttu pidin pausid lühikesed hoidma.

Teine harjutus kitsa althaardega rippes kätekõverdused.

10x

8x

6x

7x

Läksin ka julgelt peale ja plaanisin lisaraskustki kasutada, aga ei ole veel seda rammu ihuliikmetes. Peab ikka tasa ja targu võtma. Ma ju tegelt tean seda, aga krt kus tahaks lammutada...

Kangi tõmbed ettekallutatult althaardega

12x50

10x70

8x90

6x90

Eelmisel nädalal seda harj trenni alguses tehes läksin välja 8x100ni, täna oli aga paar harj juba all. Kas ses harjutuses panin viimasel seerial peale tõsterihmad ja taaskord oli just siis tunnetus maksimaalne.

Õlakehitused kangiga

10x80

8x100

6x120

Trapetsit, kibe tõde, pole ammu korralikult treeninud- kui kaootiliselt trenni jõuan, teen ikka terve keha trenni ja seal igale väiksemale lihasele rõhku ei panda. Samuti olen loobunud ülimegasuurte raskustega "võngutamisest" , nagu me saalides tihtipeale näeme. Kuid ma ei välista, et tulevikus proovin seda vahepeal ka jõu peale teha.

Biitsepstõste kangiga

12x20

10x30

8x35

6x40

Trenni esimese poole raskusest järeldusi tehes võtsin siin kohe heaga rahulikult. Varu jäi suht palju sisse, aga nädal-nädalalt juurde ja nii ta läheb...

Ühesõnaga peaks aeroobse kindlasti sees hoidma, et võhma oleks. Teiseks peab lihtsalt "vormi saama", raskustega harjuma.

Homme jalg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas see harjutus veel välja näeb? :huh:

Peopesad on sooritaja poole.

Kirp, kui sa tõmmet teed, milleks eraldi ka trapetsit?

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peopesad on sooritaja poole.

Kirp, kui sa tõmmet teed, milleks eraldi ka trapetsit?

:D

Ega ma mingi Imre Vähi pole, et trapetsit ja õla tagaosa eraldi ei tee ja pärast on nende kohal tühi auk. :D

Jõutõmme mõjutab rohkem trapetsi seljapealset osa, õlakehitused trapetsi ülaosa, kas pole?

Leian, et trapetsit on kindlasti vaja eraldi treenida. Näiteks peaks käsivars ka teiste harjutustega piisava koormuse saama, aga mul on ta nagu hernekepp. :D

Mõnel võib-olla kasvab jah trapets eraldi tegemata sama edukalt, nagu sul jalad treenimata, aga need on erandid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jep, kitsa althaardega lõuatõmme maakeeli. Kui ametlikke termineid kasutada, siis sellist asja nagu "lõuatõmme" pole olemas. ;)

Pretensioonid esitada Universitas Tartuensise võimlemiskaadrile :P

Üks tore kehalise kasvatuse õpetaja ütles selle peale, su klassivennad võivad sulle kohe õige mitu korda vastu lõugu tõmmata, siin teemem me rippes kätekõverdusi!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:D

Ega ma mingi Imre Vähi pole, et trapetsit ja õla tagaosa eraldi ei tee ja pärast on nende kohal tühi auk. :D

Jõutõmme mõjutab rohkem trapetsi seljapealset osa, õlakehitused trapetsi ülaosa, kas pole?

Leian, et trapetsit on kindlasti vaja eraldi treenida. Näiteks peaks käsivars ka teiste harjutustega piisava koormuse saama, aga mul on ta nagu hernekepp. :D

Mõnel võib-olla kasvab jah trapets eraldi tegemata sama edukalt, nagu sul jalad treenimata, aga need on erandid.

Trapetsi, käsivarte ja kõhuga ongi selline teema, et need saavad igal juhul vatti. Seda on ka praktika näidanud. Ma ei saa öelda, et mul need mahajäänud lihased oleksid, eriti trapetsi ja käsivarte puhul.

Minu jalgadega on see teema, et ma mängisin alternatiiviks kord nädalas korvpalli - hüpped, kiired stardid ja sprindid. Aga kokkuvõttes on tegelikult see põlvedele kahjulikum.

PS. Õla tagaosa võiks enamus inimesi mingi 2 kuud kaks korda nädalas teha, sest paljudel see alaarenenud osa. Ise tegin ka lendamist tagaosale, aga ilmselgelt see suht kehva harjutus. Avastasin kangiga ja hantlitega võimeldes päris head harjutused õla tagaosale ja hakkasin kaks korda nädalas tegema ning umbes 3-4 kuuga sain proportsiooni ülejäänud õlaga.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trapetsi, käsivarte ja kõhuga ongi selline teema, et need saavad igal juhul vatti. Seda on ka praktika näidanud. Ma ei saa öelda, et mul need mahajäänud lihased oleksid, eriti trapetsi ja käsivarte puhul.

PS. Õla tagaosa võiks enamus inimesi mingi 2 kuud kaks korda nädalas teha, sest paljudel see alaarenenud osa. Ise tegin ka lendamist tagaosale, aga ilmselgelt see suht kehva harjutus. Avastasin kangiga ja hantlitega võimeldes päris head harjutused õla tagaosale ja hakkasin kaks korda nädalas tegema ning umbes 3-4 kuuga sain proportsiooni ülejäänud õlaga.

Eino vatti saavad jah, aga see ei tähenda, et sellest piisab ja neid eraldi treenida poleks vaja.

Vahepeal oli teemas õla tagaosa vihtuda. Ott pani rõhku, Oti õpilased panid rõhku. Ega õla tagaosa ei pea alati treenima õlatrenni lõpus, säärt jalatrenni lõpus jne: nii jäävadki lihased lõpuks teistest maha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin jalatrenni.

Tegin taas koos sõbraga. Temal oli seljataga nädalane paus, mina pole veel tugevaks saanud: tase oli üpris sarnane.

Esimeseks kükk, kang turjal. 4x12, 10, 8, 6.

post-3216-0-93570300-1339014263.jpg

Tšekin, palju(vähe) siis ikkagi peal on.

post-3216-0-67421800-1339014309.jpg

Kõige raskemaks seeriaks peab valima õige loo. Võitjaks osutus DMX I'ma bang.

post-3216-0-60776900-1339014409.jpg

Jalapress. 4x12, 10, 8, 6(max 350 kg)

Pilt pealkirjaga "Liisi sõbranna pea"

post-3216-0-36310100-1339014483.jpg

Kui vaim on valmis, aga liha on nõder, siis peab keskenduma

post-3216-0-02477700-1339014518.jpg

MONSTER!

post-3216-0-30698100-1339014550.jpg

Sõber, kes üritas "tuules püsida", pidi seeriate vahel sellises asendis taastuma :D

post-3216-0-20225800-1339014840.jpg

Kõhuli jalgade kõverdamine 4x 15, 12, 10, 8

post-3216-0-29221100-1339014646.jpg

Säär istudes, "pedaal" 4x 15, 12, 10, 8

post-3216-0-05910600-1339014696.jpg

...ja kogu tegevus loomulikult treeningpäevikusse kirja

post-3216-0-32421700-1339014736.jpg

Njah. Ega endalgi kerge polnud. Pulss ja vererõhk läksid samamoodi üles nagu sõbral. Kuna aega jäi üle, tegin trenni lõppu veel 30 min kallakuga jooksulindil käimist. Tunne oli kahtlane: vaatan homme hommikul kohvipaksu pealt, kas tasub trenni minna või peaks laskma taastuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×