Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Tänasest trennist ka.

Lamades surumises tegin 12,10,8,6,4,2 ja läksin välja 130kgni, tegin sellega 2x väikse varuga. Seekord mitte 2 sek pausiga, aga kindlasti mitte põrkega.

Teistes harjtustes tegin 12,10,8 püramiidi üldjuhul. Lihas polnud nii pikkade seeriatega harjunud. Väsis päris kiiresti ära. :D

Lõppu biitsa, seekord abivahendiga 12x20+kang, 10x30+kang, 8x40+kang. Seejärel seistes hantlitega vaheldumisi 12, 10, 10 ja kuna trenn läks kähku(kokku ca 1h 20 min) siis tegin lõppu ka trossidega topeltbiitsepsit, mis võttis käe päris täis.

Üks pilt ka tänasest. Rückenbergile jääb küll alla soonte poolest, aga midagi ikka. :D

post-3216-1304866962_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp, sa nagu teaks peaaegu, mida teha, et oktoobris vormis olla surumise eestikatel. Soovitaks praegu tegelt natule rohkem põhja ladumisele keskenuda ehk siis pole vaja praeguses faasis kordusi alla 6 lasta, tee korralikult põhja ja siis juulis-augustis hakkame vaikselt kordusi vähendama :D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan, et renku on minu eest asja ära otsustanud ja korraldab juba mu elu. :D Seda "mida laiem põhi, seda kõrgem on püramiidi tipp" olen kuulnud küll. Tahtsin lihtsslt proovida, et palju ma jõuan kui surumise vorm hetkel nii hea on. Aga nagu me teame siis selle aasta sügisel ei võistle ma kusagil ja üle ei kavatse ka tulla, aga kunagi võiks varustusega võistlemist proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatan, et renku on minu eest asja ära otsustanud ja korraldab juba mu elu. :D Seda "mida laiem põhi, seda kõrgem on püramiidi tipp" olen kuulnud küll. Tahtsin lihtsslt proovida, et palju ma jõuan kui surumise vorm hetkel nii hea on. Aga nagu me teame siis selle aasta sügisel ei võistle ma kusagil ja üle ei kavatse ka tulla, aga kunagi võiks varustusega võistlemist proovida.

Teinekord annad kõrtsis kellelegi vastu tatti ja kohe poksimehed panevad sind Eesti poksi meistrivõistlustele kirja ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teinekord annad kõrtsis kellelegi vastu tatti ja kohe poksimehed panevad sind Eesti poksi meistrivõistlustele kirja ;)

Sa paned ikka i-le täppe peale :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi tsau.

Esmaspäeval tegin siis esimese kulturistliku seljatrenni.

Seljale:

Pulloveri trenazöör 12,10,8 ja 15x

Kangi tõmbed ettekallutatult korduseid ei mäleta täpselt, aga samamoodi 4 seeriat, kolmas raskuse poolest suurim ja siis veel üks kergema raskusega pikem seeria otsa

Kangi otsa tõmbed(sama metoodika järgi)

Neutraalse kitsa haardega ploki tõmme ülalt 12, 10, 8, 15x

Seejärel trapets, kuna kükipuur oli hõivatud siis:

Õlakehitused smithil 4 seeriat

Üldiselt teengi püramiidi, aga mitte nii, et viimasel seerial raskustega uuesti alla tulen. Kuna seljale pole ammu eriti tähelepanu pööranud, siis jõudu oli vähe ja seetõttu ka kuueseid seeriaid lõppu ei teinud.

Tavaliselt teen trapetsile lihtsalt kangiga õlgade kehitusi, muud väga ei tee.

Täna tegin siis esimese kulturistliku jalatrenni ehk siis kasutasin ka üle pika aja pikemaid seeriaid. Ilmselgelt polnud ka jalal hetkel seda vastupidavust, mis muidu.

Tegin:

Kükk kang turjal 4 seeriat 8-10 kordust

Jalapress 5x10-12 kordust erineva jalgade asetusega

Säärte sirutused ette 4x12-15

Kõhuli jalgade kõverdused 4x10-12

Säär hacki trenažööril 4x 12-15

Säär istudes trenažööril 4x8-12

Jalatrennile eelnes hommikul kergejõustikus 3000m jooks, mistõttu trennis just uusi rekordeid ei teinud. ;) Aga kohe esimese trenniga polegi vaja ribadeks tõmmata: kui ammu pole nii pikki seeriaid teinud, tõmbab lihase niikuinii väga valusaks. Pühapäevasest rinnatrennist on rinnad veel nii valusad, et mõtlesin jooksmise ajal kätega kinni hoida, et need ei vappuks :D

Aga 3000m aeg polnud paha: 12,58.1 min. Ehk siis lausa hinde C vääriline. Kui sprinter ma just ei ole, siis pikamaajooksus teen selle tasa.

Pärast jooksu oli aga tõelise MEESTE ALA hindamine ehk siis käimine. ;)

Kas nüüd nutta või naerda, aga selle tehnika eest sain lausa kõrgeima hinde ehk A. :D Vist olen leidnud veel ühe ala, kus medaleid noppida. ;)

Sest mingi aega tagasi sai lisaks hemoglobiinile ja lihaskiudude tüübile ka kopsumahtu mõõdetud ja see oli ka 120% minu parameetrite juures olevast normaaltasemest. :)

Käimisega tuli koguaeg meelde see video:

Ilusat päeva jätku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kirp, tunnista üles et see video sai siia lisatud ainult selleks, et inimestele snickersiisu peale ajada!?

muide, kui see saladus pole, siis mis su hemoglobiiniks mõõdeti? sellepärast küsin, et viimane kord kui tahtsin verd anda, tuli välja, et mu hemoglobiin liiga madal - esimest korda siuke pull. nüüd söön usinalt maksa ja ootan esmaspäeva - katse nr 2.

ning jess - vähemalt üks ala on, kus ma herr kulturist kirpu edestada suudaksin - 3000m jooks. lähen nüüd olen oma nurgas enda üle uhke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kirp, tunnista üles et see video sai siia lisatud ainult selleks, et inimestele snickersiisu peale ajada!?

muide, kui see saladus pole, siis mis su hemoglobiiniks mõõdeti? sellepärast küsin, et viimane kord kui tahtsin verd anda, tuli välja, et mu hemoglobiin liiga madal - esimest korda siuke pull. nüüd söön usinalt maksa ja ootan esmaspäeva - katse nr 2.

ning jess - vähemalt üks ala on, kus ma herr kulturist kirpu edestada suudaksin - 3000m jooks. lähen nüüd olen oma nurgas enda üle uhke.

Ei, sellepärast, et see võtab kokku käimise kui spordiala mega-alfa-mehisuse! ;) Kusjuures mingi geiliikumine oli selle video tõttu Snickersi vastu hagi esitanud vms.

Peast ei mäleta hemoglobiini, aga võin kodus järele vaadata täna.

Jah, kindlasti edestaksid mind ka batuudihüpetes, iluvõimlemises, motokrossis ja nii mõnelgi teisel alal. :D

Ahjaa: pidin ka mainima, mis uusi lisandeid ma proovin.

No kuna kursakaaslased, kes ka seda blogi loevad, tahavad teada, kuidas ma igal hommikul nii hüperaktiivne olen, siis avalikustan, et olen mõnda aega tarbinud Olimpi uusimat rasvapõletajat Thermo Stimi. 3 kapslit ca 30 min enne hommikusööki ja energialaks saabub pea.

Eelmisel nädalal alustasin ka Ultralife uue tervisetoote DETOX kasutamist. Sest ma tahan ju 100 aastaseks elada. Lõhn on sellel küll veider, sest sisaldab erinevaid kiudaineid ja taimede ekstrakte, aga maitse(apelsini) on enam-vähem. Kuna tegu pole mingi rasvapõletajaga, mis kohe laksab, siis toimet on raske nädalase kuuri järel iseloomustada. Pigem on efekt nagu vitamiinidel: vitamiine võttes ei hakka ka lihas üleöö paisuma, aga see ei tähenda, et nad ebavajalikud on. Otsest laksu pole, aga tagavad elementaarsete protsesside toimimise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei-hei.

Lõpututele fännihordidele vastu tulles kirjutan siis veidi toitumisest. Mitte ainult mida, vaid miks. Tuginedes minu uskumustele.

Hommik algab mul alati, võiks öelda et juba 6 aastat munadega. Enamasti teen praemuna, kui väga üle viskab, siis ka keedan, aga seda tuleb ette pigem dieedi ajal, kui toidust iga väiksematki naudingukübet ootan.

Ehk siis hommikusöök ca 7.00

4-5 muna praetud kindlasti ühelt poolt, võimalusel kollast vedelaks jättes. Miks? Vat nende miksidega on nii, et ma tean, et üht või teist asja peab nii tegema, sest olen selle kunagi endale selgeks teinud. Kuna pea pole aga prügikast, siis ei püsi mul tõesti meeles, kust või kelle sulest ma seda lugesin. Oluline on, et see oli usaldusväärne allikas. Ja hakata neid allikaid lõpututest internetiavarustest otsima... No ma tõesti ei tunne vajadust mõnele anonüümsele internetikangelasele millegi tõestamiseks nii palju aega raisata. (No hate)

Aga et Teiegi, mu kallid blogilugejad, targemaks saaksite, siis võttes lahti Wikoquotside asemel FredQuotsid:

Munakollane on muna kõige väärtuslikum osa, mis sisaldab lisaks aminohapetele kasulikke rasvhappeid, mineraalaineid, mikroelemente ja vitamiine, munavalge on seevastu vesi ja valk ning antivitamiin avidiin, mis hävib kuumutamisel! Munakollase kõvaks kuumutamisel väheneb aga tema toitainete omastatavus, sellepärast on soovitatav praadida mune pannil ainult ühelt poolt ("härjasilmad!") või keeta (see on tervislikum variant) neid umbes 4 minutit, et kollane jääks veel pehmeks. Munakollaste äraviskamine ei ole mõistlik tegevus.

Kahju ei tee ka see postitus:

Arahhidoonhape on 2. seeria prostaglandiinide lähteühend, milliste ülesanne on põletikuliste protsesside, vee- ja soolapeetuse "tekitamine" ja reguleerimine organismis. Seda ar.hapet müüakse viimased paar aastat kui lihaste imelist kasvu soodustavat toidulisandit. Nagu teada, on lihaskasvu eelduseks tema lammutamine ja ajutise lokaalse põletiku tekitamine; kui nüüd lisada ka soolade- ja veepeetus, siis peaks nagu super olema. Lähenemine on hea, kuid mitte sugugi uuenduslik, teostus aga jama. Nimelt igasuguse oomega-6 rasvhappe suurel ja eraldi manustamisel muutub ta organismile toksiliseks, sest kuhjub koos oma oksüdeerumise jääkproduktidega kudedesse! Ohutu on tarbida letsitiini sisaldavat toitu, sest ar.hapet on kõige rohkem just seal - ja kõige paremini omastatavaks letsitiini allikaks on munarebu! Meenub Vince Gironda, kes üle poole sajandi tagasi soovitas süüa peale treeningut ohtralt mune...

Ja postitus, mille pärast minu menüüs kunagi omletti ei ole:

Väga hea, ainult munad peaksid olema valmistatud "härjasilmadena", sest muna vahustamisega kaasneb oht, et kollases sisalduv kolesterool oksüdeerub, samuti omastab keha kõike kasulikku paremini kalgendumata pehmest munakollasest.

Kui ma tohin "ajuvitamiinist" letsitiinist rääkimiseks tsiteerida sellist suurepärast ajakirjandusväljaannet SL Õhtulehte, mille esikaas mul igal hommikul pea valutama ajab siis:

Letsitiin sarnaneb oma ehituselt rasvadega ning kujutab endast olulist rakumembraanide koostisosa. Letsitiin on tähtis närvirakkude toitaine, mistõttu ta soodustab mälu- ja kontsentreerumisprotsesse. Lisaks aitab letsitiin hoida vere normaalset kolesteroolitaset, parandab naha üldseisundit ja pidurdab isegi juuste väljalangemist.

Kõrvale söön tavaliselt veidi toorsalatit ehk loomulikult lõikan ise kokku meeldivatest produktidest, mitte ei osta mingit poesalatit(olin üks päev sunnitud seda sööma: milline normaalse mõistusega inimene paneb salatile äädikat hulka?) Miks taimset toitu süüa? No siililegi selge, et see on kasulik. Kui aga üritada meenutada hiljuti biokeemias kuuldud huvitavat fakti, siis me teame, et valgud on happelised ja taimne toit on aluseline. Ja kui tuua näide inimsuhetest, siis me ju teame, et vastandid tõmbuvad, right? Sellel teemal ma aga rohkem ei peatuks(pean silmas happelisust/aluselisut, mitte inimsuhteid), sest loll räägib, mis ta teab, aga tark teab, mis ta räägib!

Meenub üks fitness.ee teema, kus üks kasutaja ka teatas suure suuga, et juustu ei tasu palju süüa, sest see on happeline. Seepeale vastas keegi spetsialist, et loomne valk üleüldse on happeline! Kas pole huvitav, mis mulle meelde jääb? Üks ehe näide viimati mainitud vanasõnast. Kui palju on siin neid, kes iga kaalulangetusteema peale räägivad/rääkisid, et rasva tuleb süüa. Kahtlemata tuleb, olen selle poolt, aga see ei tähenda, et see on imerohi, mis lubab lõputult kaloreid laksata. See on kui räägid asju, mida ise pole läbi proovinud... Seega toimin ma sellistes olukordades nii nagu mu isa, kes mu ema sõnul just kõige teravam pliiats pinalis ei olnud, aga oskas suu kinni hoida, kui ta teemat ei valdanud. :)

või ka:

Kroom kortisooli ohjajana? Igatahes...

Olulist (umbes 30%) kortisooli langetavat efekti omab fosfatidüülseriin koguses kuni 800 mg. Kui tarbida pidevalt, siis on kogused 100-300 mg. Üle 2400 mg nädalas pärsib kortisooli tootmist liialt!

Aitavad ka magneesiumi ja oomega-3 rasvhapete pidev tarvitamine ning värske kraami söömine: puu- ja juurviljad aitavad hoida happe/leelise taskaalu. Mida rohkem leelise poole on veri, seda vähem saab organism kortisooli toota.

Kõige võimsamad kortisooli pärssijad on muidugi anaboolsed steroidid. Kulturistide dieedid, mis põhinevad paljuski riisil (miks kardetakse kartulit, mis annab organismis kerget aluselist jääki, samal ajal, kui riis on üks happelisema jäägiga toiduaine üldse, minu mõistus ei võta!) ja kanafileel ( tugev happeline jääk!) lausa nõuvad rohket värske kraami kasutamist, selle ärajätmist või marginaalset kasutamist saavad endale lubada ainult "keemikud".

Loomulikult on ka stressivastaseid kortisooli alandavaid taimseid preparaate.

Don´t worry,be happy!

Lõppu söön 1-2 viilu seemneleiba. Jah, need sisaldavad kahjuks ka nisujahu ja kahjuks ka mõttetuid omega6 andvaid madalakvaliteedilisi päevalille jms ebavajalikke seemneid, aga noh: ma olengi ekstreemsportlane. B)

Lõppu joon musta kohvi, mis ju tõstab kortisoolitaset, aga taaskord: mulle meeldib elada ohu piiril.

Nagu ma kartsin, siis nii detailselt kõike kirjeldades ma eriti kaugele ei jõua. :D Loodame, et aasta lõpuks jõuan kõik ära seletada, miks ma mida söön ;)

Täna aga on plaanis pealinna väisata. Kui keegi soovib personaaltreeningut või on muud asja minuga, siis selleks on PM. Peaksin saama kätte ka oma Olimpi NOPreloadi annuse, et see omal nahal järele proovida. Kas ma sel nv-l trenni jõuan ei tea. V-o lähen Revalisse, kui treeningpartneri leian, v-o piirdub mu trenn stroomi ranna jõupargi vallutamisega. Aga pole ak hullu: pühapäevast tänaseni on juba 5 trenni tehtud.

Eestlastega tegu küll, aga Teie julge tagasiside ja kommentaarid minu blogisse on alati oodatud.

Ilusat nädalavahetust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga sa löö ainult valged vahtu ja sega kollased niisama sisse , siis võib omeletti ka süüa :) Või oleks see isegi Sinu jaoks liiga ekstreemne :D . Aga munakollane peab jah vedel olema , kiiruga ei tulegi hetkel meelde mis võiks veel rohkem närvi ajada , kui kõvaks keenud munakollased B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga sa löö ainult valged vahtu ja sega kollased niisama sisse , siis võib omeletti ka süüa :D Või oleks see isegi Sinu jaoks liiga ekstreemne :P . Aga munakollane peab jah vedel olema , kiiruga ei tulegi hetkel meelde mis võiks veel rohkem närvi ajada , kui kõvaks keenud munakollased B)

Siin tuleb mängu see, et ma olen suht laisk. ;) Kindlasti annaks ka tervislikest toiduainetest maitsva roa valmistada, aga ma ei viitsi nii palju mässata, et mingeid ahjuroogasid kokku keerata vms. Arvatavasti saaksin sellega hakkama küll, kui retsept ette võtta. Olen vendadele sünnipäevaks kooke küpsetanud küll ja isegi täitsa söödavaid kooke. Pluss kui ma söön asju eraldi, tean ma täpselt, palju ma mida saan. Kui teen mingi segu ja kõike ära ei söö, siis kes jõuab seda kahju taga nutta. Pluss mul on komme toitaineid kindlas järjekorras süüa, alustades valkudest, siis salat vm ja süsivesikud kõige lõppu, enne tarbitavaid vedelikke.

PS! Rohkem närvi ajab see, kui praen hommikul mune ja mõni munakollane kipub katki minema. :) #¤%&(!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hüvä postitus, sain päris hulga huvitavat teada. B) Ainuke asi mis kergelt kripeldama jäi on see happe aluse värk.(et ikka saaks teemat edasi arendada) :D

On teada, et kui veres saavad ülekaalu leeliselised ained siis tekib alkaloos ja kui saavad ülekaalu siis atsidoos. Ja on ka fakt, et pidev väga kõrge veresuhkur (areneva 1. tüübi diabeedi puhul), põhjustab vere liighappesust. Ja ka neerude funktsioonihäired põhjustavad probleeme vere aluse/happe tasakaalus. Naised saunas räägivad, et see pidavat olema kehas väga täpselt reguleeritud mehansim mille imepisikesed muutused ei mängi erilist rolli. Märkimisväärsed kõikumised peaksid esinema suurte füsiloogiliste probleemide puhul: arenev 1. diabeet, või pikalt ravimata 2. diabeet või neerude probleemid.

Allikad: Inimese Füsioloogia Peet-Henn Kingisepp ja muidugi ka internet. :)

Muudetud kasutaja jõuents poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hüvä postitus, sain päris hulga huvitavat teada. :) Ainuke asi mis kergelt kripeldama jäi on see happe aluse värk.(et ikka saaks teemat edasi arendada) ;)

On teada, et kui veres saavad ülekaalu leeliselised ained siis tekib alkaloos ja kui saavad ülekaalu siis atsidoos. Ja on ka fakt, et pidev väga kõrge veresuhkur (areneva 1. tüübi diabeedi puhul), põhjustab vere liighappesust. Ja ka neerude funktsioonihäired põhjustavad probleeme vere aluse/happe tasakaalus. Naised saunas räägivad, et see pidavat olema kehas väga täpselt reguleeritud mehansim mille imepisikesed muutused ei mängi erilist rolli. Märkimisväärsed kõikumised peaksid esinema suurte füsiloogiliste probleemide puhul: arenev 1. diabeet, või pikalt ravimata 2. diabeet või neerude probleemid.

Allikad: Inimese Füsioloogia Peet-Henn Kingisepp ja muidugi ka internet. :D

Vere pH on 7,35-7,45. Nagu näha, on see vahemik iseenesest "imepisike". Kui pidevalt ainult happelist või aluselist süüa, peavad neerud pingutama, et muude meetoditega seda seal vahemikus hoida. (jällegi koormus). Lisaks, kas mitte näiteks massiperioodil polegi peaaegu pidevalt kõrge veresuhkur? Eriti abivahendeid tarbivatel.

Aga nagu varem siin konstateeritud on, siis kulturism ja kõrgvalgu dieet polegi nõrkadele B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×