Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Kristjan-Johannes Konsapi blogi

Recommended Posts

Marslane Kristjan on võistluseks valmis ja ikka veel särasilmne !

Nagu väike kutsikas, kes kurvalt ootab, et teda koju viidaks <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Videost tundub kuidagi ,et natuke liiga vähe on kirbust alles jäänud aga loodan ,et see oli vaid silmapete ja kirp saavutab selle ,mille nimel ta palju ja järjepidavat tööd teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5 kuud (6 aastat) tööd ja kasu ei kirbus****** ehk sööda Kirpu palju söödad, karu t*** on ikka suurem

Täna ei jutusta ma Teile lugu Oravapoisist ja jänesest, vaid noormehest, kelle kireks oli kulturism. Tegu on humoorika looga, mida saan edasi rääkida oma lastele ja lastelastele kui kell on hiline, aga uni veel tulla ei taha. Nagu parimad palad ikka, on seegi lugu pärit elust enesest.

Kust alustada? No alustame sellest, et juba 2009 aasta EMV-l, pärast hävitavat esikoha kaotust, pani too noormees paika plaani järgmiseks aastaks: kuivus-kuivus-kuivus.

Kiirelt edasi liikudes: 2010 maikuus alustas ta oma võistlusdieeti oktoobriks. Lähtekaaluks oli ~84,5 kg. Trenni sai tehtud 6x nädalas ja nii jäi see dieedi lõpuni. Saabus suvi, grillitud ja alkoholi tarbitud sai esimest ja viimast korda jaanipäeval. Suvel, kui rohkem aega, sai tehtud 2 jõusaalitrenni päevas või siis hommikul ujumine ja õhtul peale uinakut jõusaal. Juulis oli EKFLi suvelaager. 10 nädalaga oli tunne juba suht raske. Laagris sai magatud, söödud, taas magataud, söödud, trenni tehtud, söödud, magatud, söödud, teine trenn tehtud ja taas söödud ning lõpuks magama mindud. Peale laagrit, kus koormus väga suur oli, sai otsustatud teha nädalane puhkus trennist. Kahtluseid oli, sest „ainult 10 nädalat veel võistluseni“, aga kasu oli täiesti olemas: taevas muutus siniseks, päike paistis- kõik see muutus nähtavaks. Üsna varakult juulis sai alustatud ka vabakava väljatöötamisega. Selleks juhatas saatus nooremehe kokku ühe Tartu tantsuõpetajaga ja alustati koostööd paaril päeval nädalas. Augustis oli noormehe ema sünnipäev, kuid õnneks dieedi rikkumist ei juhtunud. Endale sai ka lubatud, et viimased 10 nädalat mingit rämpsuga laadimist ei toimu. Septembrist algas ka kool, mis suurendas füüsilist koormust ja muutis päevakava väga tihedaks. Oktoobri alguseks oli kaal langenud esialgu plaanitud 75 kgni, kuid soovitud kuivust veel ei olnud. Teada oli, et põhirivaal mängib kuivuse peale, seega langetame-langetame-langetame. Miinimumkaaluks sai ~72,5 kg. S.o. - 12 kg kogulangust.

6 aastat trenni, 5 kuud dieeti, 12 kg kaalulangust, ca 6000.- suurune söögiraha, lisandite, massaazi jne võlg, sotsiaalelust irdumine, energiapuuduse tõttu tekkinud võlad koolis, koostöö koreograafiga, füüsiline ja vaimne kurnatus ja veel kümned asjad, mis mul meelde ei tule- seda kõike selle nimel, et tulla kahe mehe seast teisele kohale. Ja esiosa võttis pea puhta skooriga mees, kes üldse alaga ei tegele! :D Mees, kes 2 kuud tagasi mõtles, et prooviks ka.

Eelmisel suvel jäi mu kaal ca terveks kuuks pidama 79 kg peale, sest ma ei tahtnud sööki alla kriitilise piiri võtta, ainevahetust kinni jooksutada. Sel korral ei löönud millegi ees risti ette ja pigem olin graafikust ees kui taga. Eelmisel suvel sai käidud ühel sünnipäeval, kus paariks päevaks läks toitumine käest ära. Kui insuliini juba käima sain, ei saanud pidama. Sel suvel ei käinud ka kusagil. Üldse. Eelmisel dieedil laadisin ma veel viimase kuuni korra nädalas millega aga soovisin, sest nii on teinud ka suurimad tipud. Seekord seisnes mu laadimine viimased 10 nädalat vaid suuremas koguses tarta/pruuni riisi vms söömises. Eelmisel aastal oli mul mingi piir, millest alla võtta ma ei tahtnud. Ega ükski kulturist ei tegele alaga kokkukuivamiseks vaid ikka kasvamiseks. Kui kaduma hakkab vaevaga kogutud lihasmass, kaob igasugune mõte. Sellel aastal ma ei jonninud, langetasin kaalu nagu Ott ja Ivo ikka pidevalt käskisid.

Seda kõike silmas pidades ei ole ma isegi vihane, vaid tunnistan selles absurdsuses, et elul on veel parem huumorimeel kui mul endal. :o

Eelmisel aastal olin ma paar kilo vormist kaugel ja kaotasin mõne punktiga, sel aastal olin elu parimas vormis ja kaotasin pea puhta skooriga. Järeldus: rohkem söömist, joomist, pidusid ja vahe väheneb. Vahet pole, palju vaeva näed, tulemus on ikka sama ;)

Aga ma ei protesteeri. Skoorilehte vaadates polegi midagi vaielda, puhas töö. Võit läks ilmselgelt Aimarile teenitult, samamoodi teenis selle ära ka Maiko eelmisel aastal.

Otsus kirjutas, et on mind paremas vormis näinud. Ma küll ei kujuta ette, kuidas on see võimalik, kui ma temaga just enne võistlust samal ajal Revali sauna ei sattunud.

Millest mul kahju on, (olles EMV suurim pettumus nagu keegi kirjutas:D) et ma ei suutnud laval näidata nii head vormi, kui tahtsin. Lavavalguses, grimmitult, raseeritult, pumbatult, laetult peaks ju pilt olema PAREM kui enne võistlust saalis, mitte kehvem. Kas seda on siis paljuloodetud? Veel võistlusele eeleneval esmaspäeval ütles „maailma kuivim mees“ Taavi Taros mulle Fittesti garderoobis, et mul on parem vorm kui Koovitil. :P Ja sellise nimega mees peaks ju asja jagama. :P

Kas nüüd parem, aga kindlasti parem kui see, mis laval väljendus. Kunagi pole mul triitseps triibutanud, rind triibutanud nii palju ega isegi va paljukirutud kükkidest paisunud tuhar ilmutas detaile.

Mitte et mu teravam vorm oleks asjade käiku muutnud ja Aimari proportsioonide ja suurte lihasgruppide massi vastu saanud, aga saate ju aru küll, et kui nii pikk r/(n)ühkimine tulemust ei anna, nimetatakse seda ju impotentsuseks. Kliimaks jäi saabumata. Nurisünnitus.

Aga ok, olen nüüd õginud ja puhanud ja meeleolu on hea.

Kiirelt asja kokku võttes mõtlesin ikkagi Lõuna-Eestikatel võistleda. Kui need ikka toimuma peaksid. Igatahes hakkasin taas normaalselt sööma, vaatan, kuskohas kaal normaliseerub ja teen sellest johtuvalt dieediplaani.

Hetkel kõik, kiireks läheb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pole midagi üle, pead ikka peksutrenni tulema nagu vähi soovitab;) seal loeb muu, mitte kuivus või vesisus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alati leidub kuskil keegi, kes on ilusam, tugevam, suurem, targem jne... ehk siis parem ükskõik millises mõistes. Põhiline on aga see, et tegid või vähemalt üritasid teha kõik endast oleneva. Kui mitte midagi teha on ju ka tulemus teada. Oleks see 2. koht parem olnud, kui allapoole oleks veel 10 meest jäänud ?

Sotsiaalne irdumine on keerulisem teema. Olen seda juba maininud, et vähemal või suuremal määral "fanaatiliselt" millegagi tegelemise tulemuseks on paratamatult vähem "teise elu" sõpru. Küll on aga suurem samade huvidega tutvusringkond kes on ehk pigem rohkem sõbrad kui ... need teised, kes sulle enam nädalavahetusel ei helista :o Võimalik, et tegu on minu isikliku "traumaga", aga sellisena näen mina tekkinud olukorda. Elad endale ja vaid korra.

Praegust vaba aega soovitan aga kasutada koolis võlgnevuste likvideerimiseks! Muuseas .. õppejõud on ka inimene - kõike on võimalik parandada .. tuleb ainult ise piisavalt huvi üles näidata!

Jõudu ja tervist seniseks! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sexual climax, another term for orgasm.... või kliimaks nagu menopaus?

Ei ole hullu... Kunagi ei tea, milleks see kogemus hea oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muuseas .. õppejõud on ka inimene - kõike on võimalik parandada .. tuleb ainult ise piisavalt huvi üles näidata!

Mõni õppejõud on masin. Mean lean smashing machine! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

fing nuuks...tegelt ka,mulle kai meeldib ja xtra small kai on ka O&K.

viska nyyd roosad prillid nurka ja beetakas ka ning tee KÕIK et järgmine kord!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5 kuud (6 aastat) tööd ja kasu ei kirbus****** ehk sööda Kirpu palju söödad, karu t*** on ikka suurem

6 aastat trenni, 5 kuud dieeti, 12 kg kaalulangust, ca 6000.- suurune söögiraha, lisandite, massaazi jne võlg, sotsiaalelust irdumine, energiapuuduse tõttu tekkinud võlad koolis, koostöö koreograafiga, füüsiline ja vaimne kurnatus ja veel kümned asjad, mis mul meelde ei tule- seda kõike selle nimel, et tulla kahe mehe seast teisele kohale. Ja esiosa võttis pea puhta skooriga mees, kes üldse alaga ei tegele! :D Mees, kes 2 kuud tagasi mõtles, et prooviks ka.

Mis nüüd saama hakakb siis? Püssi põõsasse ikka ei viska? Ma ei kujuta ett kui mõru su meel võis olla peale võistlust.

Aga mõned asjad...Minu arust on seda palju, kui sa pead 84 kilo pealt 12 kilo alla võtma, et vormi saavutada. Huvitav, mida Aimar oma ettevalmistuses kasutas:lisandid, masaazid jne jne. Kui ikka ühele on rohkem antud siis pole midagi teha. On see nüüd karmist jõutõstmise trennist või heast geneetikast...kindasti mõlemast tegelt.

Aga mida sellest järeldada, kui tuleb mees kes 2 kuud enne üldse mõtles, et osaleks ja hakkas valmistuma, ning võitis nö paadunud kulturismi fanatti kes polnud ka sugugi kehva? Su võistluskaal peaks edaspidi olema ikka kindlasti suurem kui 75.

Vähemalt ei pea sinuga Lõuna-Eestikatel ühes katis maadlema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kahtlemata ole Aimar andekas sportlane. Aga ega võistlustel huvita kedagi, mitu korda nädalas Sa treenid, kui kaua oled treeninud vms. Ilmselgelt pean mina selles suhtes rohkem pingutama. Ma ei taha vähendada teiste pingutust, tahan öelda, et ma ei saa vaadata kuidas treenib mõni proff või keegi teine. Kui ainevahetus ei ole nii kiire, siis ei saa nii palju rämpstoitu lubada. Kui hormooniproduktsioon ja valgusüntees ei ole nii kõrged, siis on vaja taastumiseks rohkem ära teha. Levib igasuguseid arusaamu a la peale võistlust võid endale kõike lubada jne. Mida peaks see tähendama? Et peale võistlusi loodusseadused ei kehti ja keha ei hakka rasva talletama, kui ikkagi tuhandete kaloritega plussis olla? V-o sellel, kes võib lubada, on kiire ainevahetus ja üleüldse tagasihoidlik isu...

Suure tõenäosusega oli ettevalmistus OVERKILL, aga vähemalt ei saa öelda, et ma poleks teinud kõik, mis võimalik.

Eestikate lavale ei astu ma ilmselt niipea. Ei, püssi ma põõsasse ei viska. Ja mind solvab, kui keegi annab mõista, et ehk peaksid millegi muuga tegelema. See on sama hea, et hakka hapniku asemel lämmastikku hingama või muuda seksuaalset orientatsiooni. Ma ei ütleks, et ma omale meeldiva alaga tegelemise nimel väga hullumeelselt ohverdanud oleks. Või olen? Tavaliselt soovitan ma noortel ikkagi spordi kõrvalt ka õppimisele tähelepanu pöörata jne. Minuarust on äärmuslikud näited tõesti need, kui noor jätab kooli pooleli, teeb 3 trenni päevas ja lubab Otti kukutama tulla. Ma olen realistlikum, aga mine nüüd võta kinni...ehk olen ma ise seesama noor, keda ma tavaliselt "demotiveerin" :o

See oli mu viimane võistlus juuniorites. Järgmisel aastal peaksin võistlema meesteklassis. 2x aastas võistlemine pole mulle kunagi suuremat arengut toonud. Esimesed 4 võistlust järjest olid mu võistluskaaludeks 66kg, 67 kg, 67, kg, 67 kg. Seejärel, tehes 2 astase pausi, tulin eelmisel aastal lavale 74kg lähedase kaaluga. Viimase aasta näitel tundub, et isegi aastast jääb väheks. V-o sõin ennast elmisel aastal masendusest liiga paksuks ja seetõttu ei saanudki mingit korralikku massiperioodi teha.

Igathes meesteklassis näete mind kindlasti mitte varem kui aasta pärast, kõige reaalsem on 2012 aasta EMV. Seda põhjusel, et järgmisel aastal nõuab mu teeneid Eesti kaitsevägi(jippii!), mille tulemusena kuivan ilmselt taas 55 kgseks nagu 6 a tagasi alaga alustades. Aga vähemalt pole Venemaa poolt enam meile ohtu karta kui selline mees nagu K-J K oma skilli omandab. :D

Lõuna-Eestikad olekski mingis mõttes lihtsalt mu kaalu kontrolli all hoidev tegur, et sellele saaks järgneda normaalne massiperiood, mille käigus võtan vaikselt kaalu juurde. Kuigi motivatsiooni vähendab lähenev kaitsevägi. Kui palju ja kas ma seal trenni teha saan, kas kuivan kokku või lähen paksuks, kas õnnestub üldse midagi kasvatada? Mis mõttega ma üldse mingit massikava kokku panen, kui ma ei jõua seda üle paari kuu teha? Minu kehatüüp sööks hetkel hea meelega head ja paremat, sest varsti on niikuinii vormilangus väe tõttu soolas. Üritan aga end siiski motiveerida.

Aga ok, magama. Homme siis taas trenni, vaatan üle kaalu ja teen rehkendused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tead sõber ma tundsin sama asja kui ma valmistusin 2008a Euroopa meistrivõistlusteks, tegin 90 päeva järjest trenni! kerged päevad olid 1 trenn, kuid nädalas 5 päeval oli kaks trenni 1 enne tööd ja teine peale tööd 3,5 ja 4,5 tundi päevas. Tulemus Euroopa meistrivõistlustel 13 mehe seas 11 koht!!!! Kusjuures ma olin heas vormis, siis mõtlesin ok. ma panin nii palju aega, energiat ja pühendumist alla ja tulemus oli kaugel oodatust ja siis ma tegin korrektiivi treenisin ajaliselt täpselt poole vähem ca 2 tundi päevas ja mitte iga päev, tulemus 2008 a. sügiseks muutus sain siis juba MM -l 24 mehe konkurentsis 10 koha, mis on selgelt parem tulemus. Tee siit oma järeldus ehk on sellest näitest ka sulle kasu..... :D Peaasi ära alla anna!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirp ära alla anna.Sina oled kõigi motivaatoriks ,kel endale pole palju antud , kuid suure tööga lõpuks võtad siiski oma.Kindlasti üks kõige huvipakkuvamaid kulturiste Eestis :D ..Pole näind ma kedagi teist ,kes niimodi saalis rassib ja möllab, seega töötahte poolest kindlasti parim juunior, julgen väita.Mina olen su fänn ükskõik ,mis resulutaat tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirp ära alla anna.Sina oled kõigi motivaatoriks ,kel endale pole palju antud , kuid suure tööga lõpuks võtad siiski oma.Kindlasti üks kõige huvipakkuvamaid kulturiste Eestis :D ..Pole näind ma kedagi teist ,kes niimodi saalis rassib ja möllab, seega töötahte poolest kindlasti parim juunior, julgen väita.Mina olen su fänn ükskõik ,mis resulutaat tuleb.

Ma olen ka kirbule alati pöialt hoidnud :o Minumeelest ta vahepealne vorm oli väga hea, kui dieediga poole peal oli, aga enne võistlust piltide järgi kadus lihas kuskile ära. Kahjuks päris asja ei näinud, ei saanud seekord kohal käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"MODERNISAATOR imeotsingul." :D

Nõuanne!

Kas kuulad ja teed vaid ühe nn õpetaja nõuannete kohaselt terve ettevalmistuse või ei kuula kedagi. SEGU: ise, see, teine ja kolmas annab tulemuseks NULL. ENAMASTI. Sinust on jäänud mulje kui sirge seljaga kõiketeadjast - siis kui kõht täis ja tunne tugev. Kunagi kuulasin sind ja mõtlesin endamisi, et mida sa sööd, et nii tark oled. Kui aga dieet käsil siis hakkad jalgratast leiutama.

Aga visa sa sinder oled ja ei usu mina, et sa alla annad. JAKSU!

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirpmees, ära muretse! Vaevalt et vorm puhtalt looduse poolt kaasa antu taha jääb. Asi on ikka kuskil treeningkava ja puhkuse taga kinni. Minu teada ei aja jõutõstjad mitte puhast lihasmassi kasvu taga, vaid ikka rohkem närvisüsteemi arengut. Ometigi on neil oma treeningkavadega saavutatud suurepärane mass ning nagu näha ka kulturismi vaatenurgast proportsionaalselt paigas keha. Ma pole su treeningkavasid enam jälginud, aga mu soovitus oleks võtta kätte mõni jõukava ning sinna vahele visata ka massikavasid. Intuitiivsetesse treeningkavadesse ma ei usu, sest raskuste ja korduste lisandumine ei ole nende kavadega nii järjepidev kui 1 KM protsentide ja kordustega määratud kavadega. Sellised on enamasti jõutõstjate kavad. Lisaks piira treeningpäevi nii, et sul ikka paar puhkepäeva ka nädalas jääks ja kindlasti ära tee aeroobset treeningut jõutreeningu lõppu. Treening ise ei tohiks kesta üle tunni (ma ei arvesta soojendust ja venitusi aja sisse). Sellised on minu soovitused. Kas mu teooriad sinu peal toimiks, ei tea. Kui sa enda vormiga praegu rahul pole, siis on aeg midagi muuta :D

Ära alaga tegelemist lõpeta. Pigem tee kergem treeningperiood ja siis lase raskemate treeningutega edasi :o

"Where there's a will there's a way"

Onu Bella motiveerib :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirpmees, ära muretse! Vaevalt et vorm puhtalt looduse poolt kaasa antu taha jääb. Asi on ikka kuskil treeningkava ja puhkuse taga kinni. Minu teada ei aja jõutõstjad mitte puhast lihasmassi kasvu taga, vaid ikka rohkem närvisüsteemi arengut. Ometigi on neil oma treeningkavadega saavutatud suurepärane mass ning nagu näha ka kulturismi vaatenurgast proportsionaalselt paigas keha. Ma pole su treeningkavasid enam jälginud, aga mu soovitus oleks võtta kätte mõni jõukava ning sinna vahele visata ka massikavasid. Intuitiivsetesse treeningkavadesse ma ei usu, sest raskuste ja korduste lisandumine ei ole nende kavadega nii järjepidev kui 1 KM protsentide ja kordustega määratud kavadega. Sellised on enamasti jõutõstjate kavad. Lisaks piira treeningpäevi nii, et sul ikka paar puhkepäeva ka nädalas jääks ja kindlasti ära tee aeroobset treeningut jõutreeningu lõppu. Treening ise ei tohiks kesta üle tunni (ma ei arvesta soojendust ja venitusi aja sisse). Sellised on minu soovitused. Kas mu teooriad sinu peal toimiks, ei tea. Kui sa enda vormiga praegu rahul pole, siis on aeg midagi muuta :D

Ära alaga tegelemist lõpeta. Pigem tee kergem treeningperiood ja siis lase raskemate treeningutega edasi :o

"Where there's a will there's a way"

Onu Bella motiveerib :P

Oot, Rinaldo, kuhu Sa aga ise nö areenilt kadusid?

Kirbule - per aspera ad astra, mäletad ju seda tarka ütlust?! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tulemus oli kaugel oodatust ja siis ma tegin korrektiivi treenisin ajaliselt täpselt poole vähem

Kardan minagi et ületreening oli mängus.

Ehkki jah, mu enda eluvorm oli ajal kui tegin 2 trenni päevas, 1 jõusaal ja 1 võitlus. Aga ma ei pidanud sööki piirama sest võistlemisega ei tegele :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×