Jump to content
evelint

Jooksen, aga kaal ei lange.

Recommended Posts

Tere!

Alustan siis algusest. Olen 22 aastane, 158 cm ja kaalun 62 kg. Olen 4, 5 aastase lapse ema.

Ennem rasedust olin enam- vähem kaaluga rahul, aga pärast sünnitust ilmnes tõde, et rasedusega juurde võetud kg jäävad. Aasta aega need ka püsisid ja siis ostsin trenashööri, mille abil kaotasin 1 aasta jooksul 14 kg- kõik mis rasedusega juurde tuli. Toitumist ma ei pidanud muutma õnneks ja siiski kilod kadusid.Tegin 5 korda nädalas tund aega trenni ja ilma eranditeta.

Siis eluolude sunnil pidin trenni jätma aastaks. Mingi aja jooksul tuli tagasi 5 kg ja siis sundisin ennast uuesti treeninguga jätkama. Alustasin trenashööriga ja hakkasin ka vähem sööma, kuid pea aastaga ei kadunud eriti midagi.

Nüüd jooksen juba 7 kuud maastikul nädalas 4- 5 korda, järjest 50 minutit. Hommikul söön kindlasti. Söön vähem, kui vanasti, 2 h ennem trenni söön ja pärast trenni söön ka alles 2 tunni pärast. Püüan suht tihti süüa ja vahel küll kaotan enda tähelepanu ja kukun maiustama.Koju maiustusi sellepärast pea enam ei ostagi, isegi lapsele mitte ja söön rohkem rohelist kui varem. Venitan ja soojendan ka nii nagu peab. Aga kaalu kõige rohkem 2 kg kaotanud <_<

Tean, et lihased ka on tekkinud juurde, aga kas ei peaks selle ajaga mitte rohkem kaotama? Kuidas teha nii, et vähemalt 1 kg kaoks kuuski?

Rohkem aega kahjuks trenniks ei leia ja mingi dieeditaja ka pole, samas ei aja ka koguaeg jama suust sisse. Mida teen valesti? :(:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Alustan siis algusest. Olen 22 aastane, 158 cm ja kaalun 62 kg. Olen 4, 5 aastase lapse ema.

Ennem rasedust olin enam- vähem kaaluga rahul, aga pärast sünnitust ilmnes tõde, et rasedusega juurde võetud kg jäävad. Aasta aega need ka püsisid ja siis ostsin trenashööri, mille abil kaotasin 1 aasta jooksul 14 kg- kõik mis rasedusega juurde tuli. Toitumist ma ei pidanud muutma õnneks ja siiski kilod kadusid.Tegin 5 korda nädalas tund aega trenni ja ilma eranditeta.

Siis eluolude sunnil pidin trenni jätma aastaks. Mingi aja jooksul tuli tagasi 5 kg ja siis sundisin ennast uuesti treeninguga jätkama. Alustasin trenashööriga ja hakkasin ka vähem sööma, kuid pea aastaga ei kadunud eriti midagi.

Nüüd jooksen juba 7 kuud maastikul nädalas 4- 5 korda, järjest 50 minutit. Hommikul söön kindlasti. Söön vähem, kui vanasti, 2 h ennem trenni söön ja pärast trenni söön ka alles 2 tunni pärast. Püüan suht tihti süüa ja vahel küll kaotan enda tähelepanu ja kukun maiustama.Koju maiustusi sellepärast pea enam ei ostagi, isegi lapsele mitte ja söön rohkem rohelist kui varem. Venitan ja soojendan ka nii nagu peab. Aga kaalu kõige rohkem 2 kg kaotanud <_<

Tean, et lihased ka on tekkinud juurde, aga kas ei peaks selle ajaga mitte rohkem kaotama? Kuidas teha nii, et vähemalt 1 kg kaoks kuuski?

Rohkem aega kahjuks trenniks ei leia ja mingi dieeditaja ka pole, samas ei aja ka koguaeg jama suust sisse. Mida teen valesti? :(:P

Kui kaal ei kao,siis sööd valesti.Nii lihtne see ongi.

Kuna sa midagi oma menüüst ei räägi,siis rohkem midagi öelda ei oska.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kaal ei kao,siis sööd valesti.Nii lihtne see ongi.

Kuna sa midagi oma menüüst ei räägi,siis rohkem midagi öelda ei oska.

Kindlat menüüd polegi, kuna suur pere, siis eraldi endale süüa ei tee, aga kellaaegadest pean enamvähem kinni ja söön rohkem ikka koduseid toite. Juurde teen salateid ja joon vett ja kohvi, limonaadi ei osta ja muud jama. Kogused pole suured- nii mulle on öeldud :( ehk on asi trennile eelnevas ja järgnevas toiumises? Täna hommikul näiteks sõin väikese kausi veega tehtud kaerahelbeputru, maitsestasin suhkruga, aga vaid natuke <_< ja 2, 5 h pärast jooksin. Pärast trenni 2 h sõin 2 muna omletti tomatiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii lihtne ka ei ole, igasugu tasakaalu- ja signaliseerimismehhanismid elavad oma elu

Perpetuum mobile on võimatu. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuskilt nagu kuuldud, et 2 h pärast ei tohiks süüa vähemalt <_<

Eepiline valeinformatsioon:) See on küll üks suurimaid karuteeneid, mis kaalualandaja endale teha võib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No nii lihtne ka ei ole, igasugu tasakaalu- ja signaliseerimismehhanismid elavad oma elu

Võimalik.

Ainult et alustada tuleb siiski sellest kõige lihtsamast elik toitumisest, :(

Mul on kahtlane tunne,et austatud teema-algataja menüü pärineb tibindusest ja põhineb paanilisel hirmul rasvade ees ja et peale menüü korrastamist tema probleem laheneb.

Väidan seda muidugi täesti lambist,lakke vaadates ...

miski signaal jõuab lihtsalt kuskilt ajju ...

signaliseerimismehhanism elab oma elu noh ..., <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuskilt nagu kuuldud, et 2 h pärast ei tohiks süüa vähemalt <_<

ca 1h peale treeningut peaks ikka korralikult sööma.

Ott Kiivikase postitusest kunagi lugesin, et treeningujärgne toitumine ei tõsta ega langeta kaalu, vaid taastab energiavarud. Ei viitsi viidet otsida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmmm, tänan vastuste eest:)

Aga mis oleks parim, mida süüa pärast trenni? Mingi kindlam toit ehk? Mul pole ausalt aimugi, kuna kirjanduses kirjutatakse NII palju erinevaid asju, mis üldse üksteisega ei klapi ja ei tea keda uskuda <_<

Kohutaval tahaks kaalu langetada jälle, aga ei tea mis seekord juhtus, et ei mõju pingutused:) Arvan ka, et asi söömises, aga ei oska ka seda parandada väga enam, nälgida taha ka koguaeg. Ehk vähendada lihtsalt koguseid veel siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Evelin

Naise keha on müstiline, kui annad palju, kogud kaalu, kui annad vähe, satub stressi, hoiab kinni. Naise keha peab saama ainult niipalju, kui elutegevuseks kulub ja siis järk-järgult vaikselt kaloraaži vähendama. Nälgimine aitab kuni 2ks nädalaks, siis algab seisak, hullemal juhul tuleb kaalust juurde, seedimine aeglustub. Püüa tunnetada, ega Sul pole ohtu, et sööd liialt vähe sest nt näljatunne ei tohi olla tuttav, keha ei tohi jääda nälga.

Mis võib olla veel probleemiks... me nimelt ei kujuta ettegi, kui vähe toitu me vajame, me, keskmised naised. Ja iga väiksemgi näkitsemine annab kohe päevakaloraaži oma kalorid. Huvi pärast arvuta enda päevane kalorite vajadus ning arvuta ka päevas söödud toidu kaloraaž, võrdle neid, kirjuta ka meile enda tulemustest.

Kindlasti aitaks ka personaaltreeneri võtmine, siis saaksid juba kõik söömised ning treeningud üksipulki läbi võetud.

Mida kindlasti ka veel, et miski ei juhtu üleöö, tuleb järjepidevalt toituda korrektselt ning ka treenida. Kui tarbid rohkem, kui sööd, siis ühel hetkel lihtsalt keha anna järele, laseb nö kilodest lahti. Kuid selleks peavad kindlasti kõik rasvad, vitamiinid ning mineraalid tasakaalus vajadustega olema.

Baasainevahetuse arvuti, see siis kusagil 70% päevavajadusest.

Kaloriarvuti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, hakkasin peale trenni sööma nüüd, küll väheke, aga ma proovin mis saab..Ehk aitabki? :unsure:

Nüüd uitasin siin foorumis ringi ja avastasin, miks mul parema jala luu eest valutab ja teine ka veidi...Sääre luuümbrise põletik vms vist..Sümptomid samad igatahes..Paar nädalat tagasi oli asi nii hull, et jätsin 4 trenni vahele ja siis sain joosta alles ja siis ka valutas veidi..arvasin, et mõra väike sees..Peaks ortopeedi juurde minema?

Mingi päev teen toitumise ka ära, et panen kirja ja postitan siia..Kui täna nässu ei lähe ja ma minema kuskile ei pea, siis ehk tänagi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

0.57- 2.30 venitus sääre esiosa + harjutus selle lihase tugevdamiseks

üldiselt mis see on , võid ka veel googeldada ja harjutusi otsida,

kindlasti jääd peale jooksu ja ka niisama

soovitan ka arsti juures ära käia

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

0.57- 2.30 venitus sääre esiosa + harjutus selle lihase tugevdamiseks

üldiselt mis see on , võid ka veel googeldada ja harjutusi otsida,

kindlasti jääd peale jooksu ja ka niisama

soovitan ka arsti juures ära käia

Jap, helistasin Viljandi haiglasse ja ilmnes, et seal polegi täiskasvanutele ortopeedi, pean perearsti juures käima ära ja siis saatekirjaga tervisekeskusesse minema :unsure: tükk tegemist sellega..Õnneks oli suurem valu juba tükk aega tagasi ja täna joostes polnud meeletult valu, vaid pigem tuim häiriv ja veidi valus vaid, paremal jalal. Aga krooniliseks seda kindlasti ei taha :D leidsin paari salvi kohta googeldades ja hakkan pikemalt ka soojendama ja venitama:) Loodan, et ei pea treeningut vaid katki jätma nädalateks, kuna siis ma küll ei suuda olla:) nii harjunud juba jooksmisega, et meeldib seda teha:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jap, helistasin Viljandi haiglasse ja ilmnes, et seal polegi täiskasvanutele ortopeedi, pean perearsti juures käima ära ja siis saatekirjaga tervisekeskusesse minema :unsure: tükk tegemist sellega..Õnneks oli suurem valu juba tükk aega tagasi ja täna joostes polnud meeletult valu, vaid pigem tuim häiriv ja veidi valus vaid, paremal jalal. Aga krooniliseks seda kindlasti ei taha :D leidsin paari salvi kohta googeldades ja hakkan pikemalt ka soojendama ja venitama:) Loodan, et ei pea treeningut vaid katki jätma nädalateks, kuna siis ma küll ei suuda olla:) nii harjunud juba jooksmisega, et meeldib seda teha:)

Sääre luuümbrisepõletik on küll paha, nii palju kui ma tean see tuleneb valedest jalanõudest ja ülekoormusest. Samuti võid sa ka ülekoormusest saada mikromõrasid oma sääruluuse. Info pärineb LLOYD BRADDLEY raamatust THE ROUGH GUIDE TO RUNNING. Peale jooksu peaksid sööma süsikaid ja valku, samas ei tohi unustada ka rauda muidu võib juhtuda et langeb su hemoglobiini tase,st. jääd punaste vereliblede moodutamise nälga. Punased verelibled on teadupärast vajalikud hapniku transpordiks ja see on vägagi vajalik sellisel kestvus alal nagu jooksmine. Raua näljas oled kui sul on pidev väsimus, uni on häiritud ,nahk on kahvatu, silmaalused on sinised

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, täna siis sain lõpuks toitumise paberile :D

Loodan, et väga hull ei ole :unsure:

6.00 kartulipuder 35 gr, 1 viil leiba.

8.00- 9.00 jooksin. (umbes 10 km/h)

10.00 2 kartulit, 3 spl koore- kuumsuitsu- heigi salat, pool klaasi piima.

11.30 tass kohvi piima ja 1 tl suhkruga.

13.00 60 gr heeringat, 1 viil leiba, 1 väike õun.

16.00 2 kartulit, 1 viil leiba, 4 spl kuumsuitsu heigi- koore salatit.

19.00 100 gr kartulit(keedetud ja praetud), 120 gr kanapihvi, kurgisalatit paar lusikat ja sibulaga.

21.00 1 pihv, 60 gr kartulit.

ja siis siia lõppu ka (häbi- häbi) 2,5 klaasi siidrit :D õhtuse filmi kõrvale.

Minu arvutuste järgi 1800 kalori ringi, kui just midagi sassi ei läinud kiiruga :P Loodan, et liiga segane ei jäänud see siis ja saate öelda, mida valesti tegin. Mainin ka, et mõnel päeval on kalorsus väiksem ja siis jälle on mingi vägi mis sunnib midagi hea niisama närima, mis ei oleks tegelikult vajalik :D

TÄNAN ABI EEST! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, täna siis sain lõpuks toitumise paberile :D

Loodan, et väga hull ei ole :unsure:

6.00 kartulipuder 35 gr, 1 viil leiba.

8.00- 9.00 jooksin. (umbes 10 km/h)

10.00 2 kartulit, 3 spl koore- kuumsuitsu- heigi salat, pool klaasi piima.

11.30 tass kohvi piima ja 1 tl suhkruga.

13.00 60 gr heeringat, 1 viil leiba, 1 väike õun.

16.00 2 kartulit, 1 viil leiba, 4 spl kuumsuitsu heigi- koore salatit.

19.00 100 gr kartulit(keedetud ja praetud), 120 gr kanapihvi, kurgisalatit paar lusikat ja sibulaga.

21.00 1 pihv, 60 gr kartulit.

ja siis siia lõppu ka (häbi- häbi) 2,5 klaasi siidrit :D õhtuse filmi kõrvale.

Minu arvutuste järgi 1800 kalori ringi, kui just midagi sassi ei läinud kiiruga :P Loodan, et liiga segane ei jäänud see siis ja saate öelda, mida valesti tegin. Mainin ka, et mõnel päeval on kalorsus väiksem ja siis jälle on mingi vägi mis sunnib midagi hea niisama närima, mis ei oleks tegelikult vajalik :D

TÄNAN ABI EEST! :P

Liiga palju süsivesikuid.Valku ja häid rasvu nagu polegi peale heeringa?Lisa kodujuust, liha, kana, kala, muna.Pihv on umbmäärane ollus.Häid rasvu on vaja nagu pähklid,mandlid,hapukoor jne.Osa kartulit võid asendada näiteks juurikatega.

Argo

Muudetud kasutaja argoll poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, täna siis sain lõpuks toitumise paberile :D

Loodan, et väga hull ei ole :unsure:

6.00 kartulipuder 35 gr, 1 viil leiba.

8.00- 9.00 jooksin. (umbes 10 km/h)

10.00 2 kartulit, 3 spl koore- kuumsuitsu- heigi salat, pool klaasi piima.

11.30 tass kohvi piima ja 1 tl suhkruga.

13.00 60 gr heeringat, 1 viil leiba, 1 väike õun.

16.00 2 kartulit, 1 viil leiba, 4 spl kuumsuitsu heigi- koore salatit.

19.00 100 gr kartulit(keedetud ja praetud), 120 gr kanapihvi, kurgisalatit paar lusikat ja sibulaga.

21.00 1 pihv, 60 gr kartulit.

ja siis siia lõppu ka (häbi- häbi) 2,5 klaasi siidrit :D õhtuse filmi kõrvale.

Minu arvutuste järgi 1800 kalori ringi, kui just midagi sassi ei läinud kiiruga :P Loodan, et liiga segane ei jäänud see siis ja saate öelda, mida valesti tegin. Mainin ka, et mõnel päeval on kalorsus väiksem ja siis jälle on mingi vägi mis sunnib midagi hea niisama närima, mis ei oleks tegelikult vajalik :D

TÄNAN ABI EEST! :P

On küll hull.Isegi väga hull.

Kaal ehk eriti ei tõusegi ,aga pekki minek peaks olema garanteeritud:hakkad kaotama lihast ja asemele tuleb pekk.

Kuna valgud ja rasvad on hoolikalt välja roogitud,siis võib ka tervisele matsu panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oioi, tänan vastuste eest :) !

Püüan siis muuta veidi seda toitumist.

Kas keegi annaks täpsemaid näiteid ennem ja pärast trenni toitumise pärast? Nüüd ma aegu tean, aga ei tea eriti, mis toitu oleks parim peale trenni süüa, et keha taastuks..Ehk annate mõne näite toitude kohta :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×