Jump to content
Janika Aavamägi

Fitness.ee peatoimetaja veerg

Recommended Posts

Mida sa jagad?

Ma saan väga hästi aru, et vaktsineerimiste efektiivsuses ja ohutuses kahtlemine on dissidentlus. Kuid dissidentlus on patriotismi ülim ilming.

Sellist kama nagu sa siia riputasid on kõik ametlikud hääletorud täis.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa jagad?

Ma saan väga hästi aru, et vaktsineerimiste efektiivsuses ja ohutuses kahtlemine on dissidentlus. Kuid dissidentlus on patriotismi ülim ilming.

Sellist kama nagu sa siia riputasid on kõik ametlikud hääletorud täis.

Oh sind küll - rõhk oli sõnas "massidele". :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh sind küll - rõhk oli sõnas "massidele". :)

OK... Kuid ma ennustan kuhu see meid kõiki viib.

Hetkel on Eestis mingi läbiv arusaam, et imikud tuleb vaktsineerida (ma ei tea, mis vanuseni see teie arusaam ulatub).

Läheb vaid mõni aasta, kui teieni jõuavad igatsugu igaaastase vaktsineerimise kohustused + igasugused boostervaktsiinid, mida topitakse iga kolme aasta järel. Miks USA s on läkaköha levinud? Selle pärast, et isegi täiskasvanutele on tehtud kordusvaktsiin... ütleme vägivaldsusele kalduvalt soovituslikuks. Gripivaktsiini propaganda on jõudnud tasemeni, mida on raske isegi unes näha.. rohkem kui 10 aastat praktikat omavatele õdedele on tehtud töölt lahtilaskmise ähvardusi, kui gripi vastu ei vaktsineeri.

Kui minu meheraasu sunniti vaktsineerima (läkaköha, difteeria, teetanus) ja kui mina siis ütlesin nende vastuvõturuumis, et ennekõike oleks vaja teha antikehade test. Võibolla on vajalik annus antikehi olemas? Vaadati mind, kui natuke ebanormaalset.

Nemad nimelt arvavad, et nad on tervise patenteerinud.

Ameerika tervisest ei maksa kogu selle kompoti juures üleüldse mitte rääkida. Meditsiin on saavutanud siin oma eesmärgi...nad enamuses on pidevalt mingite ravimite peal. Kroonilisi haigusi on palju.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega emad veel praegugi on piisavalt asjalikud... Saadavad oma lapsed mängima koos mingit lastehaigust põdevate lastega jne. Minu ema kurtis, et ma olin enne neli korda kontaktne kui tuulerõugetesse lõpuks jäin :)

Mina sain läkaköha oma värskelt vaktsineeritud meheraasult. Ma vean kihla, et ma ei olnud ainuke, kes ei teadnud, et värskelt vaktsineeritud inimesed võivad olla ka nakkusohtlikud.

Kui nüüd keegi küsiks, mida ma eelistan...kas läkaköha või seda jubedat kolmikvaktsiini (läkaköha, difteeria, teetanus)... siis kindlasti ma eelistan läkaköha läbi põdeda (ka oma juba suhteliselt kõrges vanuses :D )

Mina küsin, Kas sa teetanust ja lastehalvatust oleksid nõus põdema?

Üks seik tuli enda elust meelde - räägiti, et kui ma sündisin, siis juut oli poetanud pisara. :huh: Ja see ei olnud rõõmupisar. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina küsin, Kas sa teetanust ja lastehalvatust oleksid nõus põdema?

Üks seik tuli enda elust meelde - räägiti, et kui ma sündisin, siis juut oli poetanud pisara. :huh: Ja see ei olnud rõõmupisar. :o

Kõigepealt uuri, kui suur võimalus teetanust saada on... ja millised on hoidumise võimalused a la haava peab laskma veritseda mingi aeg, haava puhastamisel kasuta vesinikperoksiidi ja siis ka...kui on otsene oht nagu näiteks naela jalga astumine ... on võimalik teha veel nädal aega teetanuse immunoglobuliinide süst.

Lastehalvatus võib kulgeda ka gripilaadsete sümptomitega, kui see ei ole vaktsiini poolt indutseeritud... siis on nii meningiidi oht jne jne. Probleeme kui palju...

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina küsin, Kas sa teetanust ja lastehalvatust oleksid nõus põdema?

Üks seik tuli enda elust meelde - räägiti, et kui ma sündisin, siis juut oli poetanud pisara. :huh: Ja see ei olnud rõõmupisar. :o

Vaktsiinivastased teevad ise uurimustööd ja elavad selle järgi ja kui mina tahan last jälle raskete haiguste eest kaitsta tahaks teada kui palju nt on lasteaiarühmas vaktisneerimata lapsi. Aga kust sellist infot vabalt saab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaktsiinivastased teevad ise uurimustööd ja elavad selle järgi ja kui mina tahan last jälle raskete haiguste eest kaitsta tahaks teada kui palju nt on lasteaiarühmas vaktisneerimata lapsi. Aga kust sellist infot vabalt saab?

Igasugune tervist puudutav info ei saa olla avalik.

Kui mina ei hakka ennast isoleerima vaktsineeritud inimestest, kui potentsiaalsetest nakkusallikatest???? Mis teil siis peaks viga olema?

Ohtlik ei ole mitte vaktsineerimata...vaid pigem vaktsineeritud...ja eriti, kes tarvitab ka antibiootikume.

...ja kui te vaktsineerimistesse nii kiivalt usute, siis te peaksite ju uskuma ka seda, et te olete siis kaitstud... nii, et mis siia puutuvad vaktsineerimata lapsed??

Või ei usu te äkki sisimas vaktsineerimiste efektiivsusesse?

Pane teile ka lastehalvatuse kohta ühe hea seletava video. 99% lastehalvatustest kulgevad subkliiniliselt... ja ainult 1% nendest kogeb halvatust.

on olemas ka väga häid ülevaatlikke videosid lastehalvatuse vaktsiini ohvritest.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt uuri, kui suur võimalus teetanust saada on... ja millised on hoidumise võimalused a la haava peab laskma veritseda mingi aeg, haava puhastamisel kasuta vesinikperoksiidi ja siis ka...kui on otsene oht nagu näiteks naela jalga astumine ... on võimalik teha veel nädal aega teetanuse immunoglobuliinide süst.

Lastehalvatus võib kulgeda ka gripilaadsete sümptomitega, kui see ei ole vaktsiini poolt indutseeritud... siis on nii meningiidi oht jne jne. Probleeme kui palju...

Loe minu eelpoolviidatud link lõpuni, ... teetanusest ja lastehalvatusest on tõesti hullemaid haigusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loe minu eelpoolviidatud link lõpuni, ... teetanusest ja lastehalvatusest on tõesti hullemaid haigusi.

Ise tõstsid need kaks esile???

...ja kas sa oled kõik mu postitused otsast lõpuni ära vaadanud?

Hullud haigused vajavad kindlasti ennast hulluks vaktsineerimist. Statistika on nii positiivne kui ka negatiivne tööriist, oleneb, kes seda kasutab... (enda kasuks kasutab).

Siin on hea seletus, kuidas meie vaktsineerimised on seotud kasvajate tekkimisega hilisemas elus. Väga hull haigus :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise tõstsid need kaks esile???

...ja kas sa oled kõik mu postitused otsast lõpuni ära vaadanud?

Hullud haigused vajavad kindlasti ennast hulluks vaktsineerimist. Statistika on nii positiivne kui ka negatiivne tööriist, oleneb, kes seda kasutab... (enda kasuks kasutab).

Siin on hea seletus, kuidas meie vaktsineerimised on seotud kasvajate tekkimisega hilisemas elus. Väga hull haigus :D

Võimatu on täpselt ette ennustada, kui raskelt keegi mõnda nakkushaigust põeks. Sina räägid haiguse kergemast põdemisest, mina raskemast.

http://et.wikipedia.org/wiki/Teetanus

Kui lihased ikka nii krampi tõmbuvad, et tekivad lihasrebendid ja mõnedel isegi luumurrud, siis mina valin igatahes vaktsineerimise.

Statistikaga on nii - väike vale, suur vale, statistika. Statistika järgi on Eestis 1 - 2 teetanuse haigusjuhtu aastas. Mina ütlen, et tänu vaktsineerimisele, kuna kõige rohkem ohustatud grupid (lapsed) on vaktsineeritud. Kui ma väike laps olin, siis olid pidevalt põlved ja küünarnukid katki ja ka naela otsa olen korduvalt astunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimatu on täpselt ette ennustada, kui raskelt keegi mõnda nakkushaigust põeks. Sina räägid haiguse kergemast põdemisest, mina raskemast.

http://et.wikipedia.org/wiki/Teetanus

Kui lihased ikka nii krampi tõmbuvad, et tekivad lihasrebendid ja mõnedel isegi luumurrud, siis mina valin igatahes vaktsineerimise.

Statistikaga on nii - väike vale, suur vale, statistika. Statistika järgi on Eestis 1 - 2 teetanuse haigusjuhtu aastas. Mina ütlen, et tänu vaktsineerimisele, kuna kõige rohkem ohustatud grupid (lapsed) on vaktsineeritud. Kui ma väike laps olin, siis olid pidevalt põlved ja küünarnukid katki ja ka naela otsa olen korduvalt astunud.

Põlved katki... on teetanud pea välistaud, sest teetanus on anaeroobne bakter.

Sina propageerid Õpitud Abituse Sündroomi.

Mina julgustan inimesi tegelema oma immuunsüsteemi tugevdamisega ja sisendan neisse usku, et hea immuunsüsteem saab haigustega hakkama.

Siia võib tuua analoogina näite, et mina kardan lennukiga lennata, hoolimata sellest lendasin ma ainuüksi eelmisel aastal 20 korda.

Milline on minu võimalus lennukiga alla sadada?

Mis oleks minu elu, kui ma ringi ei liiguks?

Sa kardad teetanust. Vaktsiinidel on kõigil kõrvalnähud ja peamised, mis satuvad turmtule alla on immuunsüsteem ja ajutegevus (kui me kasvajate arengu jätame kõrvale). Kas ma tahan endale alzheimarit (puhtalt tänapäeva meditsiini poolt tekitatud)? Kas ma tahan olla haige? Minu sünteesivõime pakub mulle väga suurt naudingut... kui ma selle kaotan, siis mul ei olekski nagu midagi enam jäänud. ... ja milline on minu võimalus saada teetanust? Kaduvväike.

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mina ei hakka ennast isoleerima vaktsineeritud inimestest, kui potentsiaalsetest nakkusallikatest???? Mis teil siis peaks viga olema?

Ohtlik ei ole mitte vaktsineerimata...vaid pigem vaktsineeritud...ja eriti, kes tarvitab ka antibiootikume.

...ja kui te vaktsineerimistesse nii kiivalt usute, siis te peaksite ju uskuma ka seda, et te olete siis kaitstud... nii, et mis siia puutuvad vaktsineerimata lapsed??

Või ei usu te äkki sisimas vaktsineerimiste efektiivsusesse?

Lihtsalt repliigi korras.

Näide:http://thechart.blogs.cnn.com/2010/10/22/a-baby-lost-to-whooping-cough/

Laps, kes on mõne vaktsiini jaoks veel liiga noor, peaks olema kaitstud läbi rahva üldvaktsineerituse. Ometi ei tea ma millised vanemad lapsed on tema läheduses liikvel.

Seega vanem, kes jätab lapse vaktsineerimata ei tee seda valikut ainult oma lapse eest vaid mõjutab sellega ka süütuid kõrvalseisjaid.

Mina isiklikult usun, et meditsiini areng on olnud tervisele, elueale ja kasvõi kultuurile kasulik ja edasiviiv. Kindlasti ei pea kõike ravima esimese variandina antibiootikumidega ning iga väikse murega jalamaid arsti juurde jooksma aga sellest arengust üldse loobuda? Aga see on minu isiklik arvamus ja usu teemal ei ole niikuinii mõtet vaielda.

Kreatsionismi pooldajatele võib ette sööta meeletult teaduslikke tõendeid evolutsioonist või maakera vanusest ning nad leiavad, et tegemist on ikka nende teelt eksitamiseks pandud peibutistega. Samuti võib vaktsiinivastane kummutada kõik teaduslikud tõendeid pidades neid vandenõuks ning autismiuuringuid teinud endiste arstide diskrediteeritud teadustööd on selle staatuse saanud samuti läbi suurkorporatsioonide vandenõude.

Lõpetan sel teemal sõnavõtu, sest see vaidlus on end minu jaoks ammendanud ning ei näe mõtet enam tuuleveskitega jännata.

Lõpetuseks küsimus, kas nõustute, et kuna peale kuke kiremist tõusis päike, siis põhjustas kukk kiremisega päiksetõusu?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlved katki... on teetanud pea välistaud, sest teetanus on anaeroobne bakter.

Mismoodi satub teetanus organismi?

Sina propageerid Õpitud Abituse Sündroomi.

Mina julgustan inimesi tegelema oma immuunsüsteemi tugevdamisega ja sisendan neisse usku, et hea immuunsüsteem saab haigustega hakkama.

Mismoodi sina kujutad ette immuunsüsteemi tugevdamist?

Siia võib tuua analoogina näite, et mina kardan lennukiga lennata, hoolimata sellest lendasin ma ainuüksi eelmisel aastal 20 korda.

Milline on minu võimalus lennukiga alla sadada?

Mis oleks minu elu, kui ma ringi ei liiguks?

Sa kardad teetanust.

Millest sellised järeldused?

Vaktsiinidel on kõigil kõrvalnähud ja peamised, mis satuvad turmtule alla on immuunsüsteem ja ajutegevus (kui me kasvajate arengu jätame kõrvale). Kas ma tahan endale alzheimarit (puhtalt tänapäeva meditsiini poolt tekitatud)? Kas ma tahan olla haige? Minu sünteesivõime pakub mulle väga suurt naudingut... kui ma selle kaotan, siis mul ei olekski nagu midagi enam jäänud. ... ja milline on minu võimalus saada teetanust? Kaduvväike.Teistele inimestele soovituste jagamisel peakski sellest lähtuma, et iga ini mene valib ise sellise vaktsiini, mida arvab vaja minevat. Mina ka malaaria vastu ei vaktsineeri ennast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on väga hea meel, et toimub aktiivne arutelu teemal vaktsineerimine. Eks iga inimene valib enda jaoks sel hetkel õige otsuse.

Vahelduseks soovitan vaadata tuttava tehtud meeldivat videot, kuidas ploomi galetted valmistada

Ploomide toiteväärtus ja biokeemiline koostis:

Toitained 100 g kohta (2-3 ploomi)

Vesi 87,23 g

Kalorsus 46 kcal

Valgud 0,70 g

Lipiidid 0,28 g

Tuhk 0,37 g

Süsivesikud 11,42 g

Sahharoos 1,57 g

Glükoos 5,07 g

Fruktoos 3,07 g

Galaktoos 0,14 g

Maltoos 0,08 g

Kiudained 1,4 g

Toiteelemendid 100 g kohta (2-3 ploomi)

Kaltsium (Ca) 6,0 mg

Raud (Fe) 0,17 mg

Magneesium (Mg) 7,0 mg

Fosfor (P) 16,0 mg

Kaalium (K) 157,0 mg

Naatrium (Na) - mg

Tsink (Zn) 0,10 mg

Vask (Cu) 0,057 mg

Mangaan (Mn) 0,052 mg

Fluoriid (F) 2,0 μg

(1 g = 1000 mg; 1 mg = 1000 μg)

Vitamiinid 100 g kohta (2-3 ploomi)

C 9,5 mg

B1 0,028 mg

B2 0,026 mg

B3 0,417 mg

B4 1,90 mg

B5 0,135 mg

B6 0,029 mg

E 0,26 mg

A 17,0 μg

β-karoteen 190 μg

Folaadid 5,0 μg

Luteiin+

zeaksantiin 73,0 μg

K 6,4 μg

Ploomide söömine tõstab tuju ja aitab kaalu langetada

Kui soovite oma organismi puhastada ja vabaneda mõnest kilogrammist, sööge paar päeva ainult ploome.

Seda soovitavad Hispaania toitlustusspetsialistid. Juurde jooge taimeteed või mineraalvett. Päevas sööge siis vähemalt 1 kg ploome.

Suurepäraselt puhastab organismi ploomimahl. Jooge seda kaks korda päevas 1 klaas enne sööki. Kasulik on ka järgmine jook: segage 0,5 kg ploome 1 sl naturaalse apelsinimahla ja 1 tl meega.

100 g ploome sisaldab 85% vett, 0,6 g valku, 0,1 g rasvu, 12 g süsivesikuid, 1,7 g kiudaineid.

Rikkalik pektiin ploomis aitab alandada kolesteroolitaset, kaalium hoiab normis vererõhu, raud parandab verd.

Ploom on väga suhkrurikas.

Alustage hommikut 5–6 ploomiga. Siis töötab seedetrakt laitmatult, nahk saab terve jume ja tuju muutub paremaks.

Ploom viib organismist välja ainevahetuse jäägid, toksilised ained, parandab seedetrakti ja maksa tööd, avaldab head mõju närvisüsteemile ning aitab võidelda väsimusega.

Ploom teravdab mälu, säilitab organismis harmooniat ning tõstab meestel potentsi.

Briti teadlased tegid kindlaks, et ploomis on rikkalikult A-, C- ja E-vitamiine. Ta aitab aeglustada vananemist, südameveresoonkonna haiguste ja vähi teket. Veel on ploomis palju kaaliumi, rauda, kaltsiumi, fosforit, magneesiumi.

Kuidas ploome valida ja töödelda

Ostke ainult küpseid vilju. Vajutage sõrmega kergelt puuviljale. Kui viljaliha kergelt “võpatab”, vili ise on raske, läikiva ja pehme koorega, on ta küps.

Ärge kunagi ostke vilju, millel on lõhed või plekid.

Ploominahk tuleb kergesti ära, kui lasta vili 20 sekundiks keeva, siis külma vette. Noa abil tuleb seejärel koor kergesti ära.

Viljaliha saab hõlpsalt eraldada kivist, kui lõigata ploom n-ö õmbluse järgi pooleks. Noa otsaga eemaldage kivi.

Allikas: Targu Talita

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihast loobumine

Pean tunnistama, et olen tänase päeva seisuga loobunud punasest lihast ja lillkapsast ning hernestest-ubadest. Kes teab, millele see viitab, see teab. Küll aga on minu suguvõsa naisliinipidi liikunud kaasasündinud haigus, millest arvasin end esialgu välja, kuid poolteist nädlat tagasi tabas see mindki ning see vähendas elukvaliteeti. Nüüdseks on toitumine ümber korrigeeritud ning valud on tagasi andnud ning tunnen end taas hästi.

Kuidas lihast loobumine läks? Väga kergelt, oli reaalne põhjus, miks sellest loobuda - et elukvaliteet tagasi saada. Mida ma nüüd söön? Kana, enamus kalu, seeni, piimatooteid ja proteiini kättesaamisel on abiks valgukokteilid, kuna eelnevalt sain enamuse siiski punasest lihast. Jah, ma hoian enda rauanäitudel silma peal, vastuseks neile, kes mõtlevad sellele, et rauda on vaja saada. Ning seda saab ka kanalihast samaväärselt kui punasest lihast.

Olge terved ning jälgige enda toitumist! Ja tehke trenni ning minge suusatama aga pange õige määre alla :D:P!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik algab mõtlemisest

Tere armas Fitness.ee lugeja. Just ilmus artikkel teemal, mis võib olla põhjuseks, kui eesmärgid jäävadki vaid eesmärkideks. Tänan artikli autorit, meie foorumi aktiivne kasutaja, AnneP. Väga huvitav lugemine. Tundsin ka end sealt ära ja olen päris kindel, et paljud tunnevad end ühe või mitme punkti juures ära. Näiteks punkt kuus: ah, mis see üks kord mulle ikka teeb :D

Eks tagasilöögid ole inimlik, kuid ei tohi tagasilöökidel endast lihtsalt võitu saada. Parem oleks, kui eesmärgini jõudmine oleks puhas ja aus teekond. Soovitan kõigile lugeda artiklit Ebaõnnestunud vormi saavutamine? 10 ohumärki valest mõtteviisist. Ehk selle artikli lugemine aitab meie praegustel Eesti karikavõistlusteks valmistujatel jõuda oma eesmärkideni!

Kaloriarvuti

Veel tahan jagada Teiega järjest uuenevat Fitness.ee kaloriarvutit, mille leiab tööriistade alt, otselink. On tulnud palju ettepanekuid kaloriarvuti suhtes, tänan Teid, kes te olete andnud enda panuse! Kuid kui kellelgil on veel mõtteid, kuidas muuta arvutit kasutajasõbralikumaks, andke sellest julgelt teada. Kindlasti andke märku, kui Teie tarbitav toiduaine hetkel kaloriarvutist leitav pole, parandan selle vea kiiremas korras ;)

Seniks, meeldivat Fitness.ee kasutamist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piimatooteid võiks uuendada - ricotta magusad kreemid ja toorjuustumaius on vast kõige uuem lisa poelettidel, aga ma ei leia ka millegipärast lihtsalt "lahja vanillikohupiima". Putrudest pole leidnud tatrahelbeid. Muidu on aga väga viis kaloriarvuti, meeldi kõige rohkem (ja ma olen igasuguseid kasutanud), kiitused!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piimatooteid võiks uuendada - ricotta magusad kreemid ja toorjuustumaius on vast kõige uuem lisa poelettidel, aga ma ei leia ka millegipärast lihtsalt "lahja vanillikohupiima". Putrudest pole leidnud tatrahelbeid. Muidu on aga väga viis kaloriarvuti, meeldi kõige rohkem (ja ma olen igasuguseid kasutanud), kiitused!

Aitäh, nimetatud toodet saavad lisatud, annan teada. Piimatooted ja magusad tooted, need grupid läbivad veel põhjaliku uuenduskuuri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×