Jump to content
trewe

Lihtne vahepala

Recommended Posts

Hakkamas on kool, hommikul söön 07:00, kuna kooli söögivahetund on kell 12:30, ehk tekiks 5-tunnine lünk nende söögikordade vahele, tahan midagi kell 10 ka koolis süüa: mida oleks lihtne kaasa võtta? Eelmine aasta läksid vahepalana käiku banaanid, jogurtijoogid, mandariinid, kohukesed.

5 toidukorda päevas tuleb kindlalt ära, enamjaolt siiski 6. Toidukorras on minu puhul vaja 391-469 kalorit (19-23g valke, 58-70g süsivesikuid, 8-10g rasvu), mida ei ole mul nüüd täpselt vaja järgida, aga ligikaudu. Keegi aitab välja ja soovitab midagi, mida lihtne kaasa võtta/lihtne süüa?

Süsikateks saaks nt. kuivatatud puuvilju võtta, suurim probl. valkude saamisega, rasvad saaks kergelt, nt. pähklitest. (samas saaks pähklitest ka väheke valku)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui asendada üks toidukord kooli ajal sheigiga e. siis umb kella 10ne toidukord, kui suur peaks olema valgu & süsikate kogus? Sest kogu kooli aasta jooksul süüa batoone läheks ilmselgelt liialt kalliks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma siin ka ükspäev mõtlesin selle peale. Endal siis ka varsti sama probleem. Varem olin tihti pika päeva lihtsalt söömata või sõin mingit "kräppi", enam seda viga ei tahaks teha :(

Ma muidu mõtlesin ka batoonide peale... Kuigi kui iga päev koolis käia, siis ilmselt ei tasuks <_< (pole kõige odavam variant ja usun, et üleküllastus ka kiire tulema), aga ma õnneks üsna harva seal... (Ei propageeri popitamist, pean silmas kaugõpet :P ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige lihtsam on blenderis tehtud sheik: valgupulber või kohupiim+banaan+maapähklivõi või kõrvale lihtsalt pähkleid süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui selline kombo nagu sul 0tt pista sheikerisse seisma paariks tunniks ei tohiks sellega vist ka midagi väga juhtuda? eeldusega, et see u. 7 hommikul tehakse ja 10 sööb ära?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib kohupiima ka virsiku ja mustikaga kombineerida. Kui šeiki teha, siis lisan piima ja/või vett. Aga muidu maitseb väga hea ka kohupiimakreemina <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on kõige lihtsam vahepalaks võtta tõesti kas kohupiima või kodujuustu. Neid saab alati ka kohe poest osta, kui sööki kaasas pole. Liha, munad jms vajavad ju eelnevat küpsetamist ja keedetud liha üldiselt poest ei leia, ikka on seal mingi ebatervislik pihv.

Kui hommikusöök ja koolilõuna on tugevad, siis võibki vahepalana piirduda topsi kodujuustu ja mõne puuvilja/viilu leiva või pähklitega. Samamoodi sobib kerge kohupiima+mingi süsievesikuallikas tarbimiseks ka peale kooli ja enne trenni. Kodus saad siis taas süüa liha/kala vms, mis vajab pikemat valmistamist.

Valgujook on ka muidugi variant, kuidas kellelegi meeldib ja mugavam on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pähkliteks võtan vist kreeka pähklid, india pähklid, mandlid.

Segan kodujuustuga, võib-olla tomatit-kurki-tilli-sidrunipipart juurde ja maitsev söök valmis.

Aitäh kõigile abistajatele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×