Jump to content
Supercharger

Kodujõusaal

Recommended Posts

Tere!

Hiljuti tuli mõte tekitada koju väike jõusaal. Veloergomeeter on vanemast ajast olemas, mõte oli soetada sõudeergomeeter ja poksikott üldfüüsilise jaoks. Lisaks mõtlesin osta vahetavate raskustega hantleid, lõuatõmbamiskangi ja nn. "mitu ühes" trenažööri ülakeha ja jalge jaoks. Kui hüppenöör juurde arvestada peaks minu arvates tekkima koduste tingimuste kohta üpriski mitmekülgsed võimalused. Siit ka küsimus: mida võiks Teie arvates lisada, muuta, vähemaks võtta. Teretulnud on kõik soovitused!

Lugupidamisega,

S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui velo olemas, pole sõude-oma vaja. Nendega teed soojendust. Mitu-ühes trenad on kas kallid või mõttetud (odavatel lõpeb ruttu jaks: kas lagunevad või pole enam võimalik lisaraskust panna). Soeta parem seatava seljatoe kaldega pink ja rohkem vabu raskusi. Muus osas mõte OK, trenni tegemise käigus ja arengu toimudes näed ise, mida veel vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kükipuur,kang ja hunnik kettaid

harjutused mida saad sooritada: kükk,jõutõmme(sirgete jalgadega,tavaline),rinnalt surumine,õlale svung,triitsepsile kitsalt surumine,biitsepsile kangiga tõsted,trapetsile õlakehitus,sääre tõsted(kang käes või turjal).Lailihase jaoks lõuatõmbe kang .Ketastega saab teha lennutamisi õlgadele,rinnale .

Peakski olema nüüd kogu keha jaoks harjutused olemas vist.

Muudetud kasutaja martin1333 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ära tee omale kodus jõusaali, motivatsioon trenni teha kaob üsna kiirelt.

ainuke võimalus oleks kellegiga koos treenida

'kas see siiski nagu inimesest ei olene. Paljudele meeldibki üksi teha.

Mina olen nüüdseks 2 aastat ja 7 kuud kodus treeninud. Kas siis kodus, kusagil jooksupargis(suvel), kus igasugused kangid rööbaspuud jne. Ja alati olen üksi treeninud.

Teemaalgatajale edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ära tee omale kodus jõusaali, motivatsioon trenni teha kaob üsna kiirelt.

ainuke võimalus oleks kellegiga koos treenida

Ära jama, ;)

Tglt on asi täpselt vastupidi - kui ikka mõtled,KUI palju oled kodusesse jõusaali investeerinud ...

krt,juba selle pärast ei raatsi asja pooleli jätta, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ära tee omale kodus jõusaali, motivatsioon trenni teha kaob üsna kiirelt.

ainuke võimalus oleks kellegiga koos treenida

Oleneb ikka inimesest... Kui ma kodus trenni teha ei saaks, siis oleksin juba mustas masenduses :D Alati ei ole võimalik kellegagi koos teha. Pealegi võiks motivatsioon tulla ikka inimesest endast! Muidu võib trenn samuti pooleli jääda, sest kes teab, kui kauaks kaaslasel tahtmist/motti on??!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ära tee omale kodus jõusaali, motivatsioon trenni teha kaob üsna kiirelt.

ainuke võimalus oleks kellegiga koos treenida

mul kodus jõusaali ei ole, aga maakodus küll on. Ja minumeelest on palju parem kui jõusaal on ikka kodus olemas (linnakorterisse lihtsalt ei mahu ära , aga maal on ruumi palju ) . Aega kulub ka vähem , kuna enamasti jõusaali minekuks ma sõidan juba üle tunni aja maha , siisseetõttu kuna aega vähe pean jõusaaliminekut alati hoolega planeerima. Maakodus hea kõik käe - jala ulatuses ja pole vaja niipalju planeerida ka , kas nüüd jõuan või ei jõua trenni ära tehtud! <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ära tee omale kodus jõusaali, motivatsioon trenni teha kaob üsna kiirelt.

ainuke võimalus oleks kellegiga koos treenida

mul kodus jõusaali ei ole, aga maakodus küll on. Ja minumeelest on palju parem kui jõusaal on ikka kodus olemas (linnakorterisse lihtsalt ei mahu ära , aga maal on ruumi palju ) . Aega kulub ka vähem , kuna enamasti jõusaali minekuks ma sõidan juba üle tunni aja maha , siisseetõttu kuna aega vähe pean jõusaaliminekut alati hoolega planeerima. Maakodus hea kõik käe - jala ulatuses ja pole vaja niipalju planeerida ka , kas nüüd jõuan või ei jõua trenni ära tehtud! <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kao ta ta kuhugi.m 5a üksi teinud trenni .

seltskonnas on alati üleliigne möla ja vähe trenni.

Täiesti nõus.

Pealegi saab kodus kuulata sobivat muusikat.

Või teab keegi jõusaali,kus mängiksid Marduk,Dimmu Borgir,Rotting Christ,Vreid,Windir,Cor Scorpii ..., <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täiesti nõus.

Pealegi saab kodus kuulata sobivat muusikat.

Või teab keegi jõusaali,kus mängiksid Marduk,Dimmu Borgir,Rotting Christ,Vreid,Windir,Cor Scorpii ..., :(

Heh... Nightwishi ka ei mängita :P Seega igati nõustun ;)

Aga eks oleneb inimesest! Mul küll üksinda motivatsioonipuudust ei ole, küll aga veniksid trennide vahed nädala(te)pikkuseks, kui sõbrannade peale lootma jääks <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mina arvasin, et jõusaali minnakse selleks, et kodus ei ole võimalik treenida. Tuleb välja, et seltskonna pärast. Aga siis me ei räägi treeningust. Kõige paremad treeningtingimused saavad olla kodus, kui on piisavalt ruumi ja sobiv varustus tekitatud. Keskendumine alati parim ja kava planeerimiseks vabad käed. Ei ole vaja kuhugi minna ja kusagilt tulla. Aga kõigil ei ole seda luksust ja siis tuleb minna jõusaali. Aga kui on korralik jõusaal, saab hakkama küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodus treeningu eeliseks masu ajal on raha kokku hoidmine.Motivatsiooniks oled endale ise.Soovitav on muidugi algajatele mõni aeg kogemuste saamiseks jõusaalis käia treeneri juhendamise all.Siis võib vaikselt omale inventari soetada ja hakata tegutsema iseseisvalt.Olen aastaid kodus isesesvalt teinud ning tasapisi täiendanud inventari.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treenin kodus ja olen endale ise ka treeningvarustust meisterdanud, ükski harjutus pole tegematta jäänud.

Kodus lasen sellist muusikat nagu endale meeldib ja kui valjusti tahan (naabrid ei ela ligidal ja nendel on savi)

Ruumi on palju, treenin enda hoovis maja taga. On olemas lõuatõmbamistorud, tõsteplatvorm, kükipuur, pink, raskused, ketid...

Pealegi kodus saan ma paremini keskenduda ja pole segavaid faktoreid, oote-järjekordasid jne. Pealegi kui millegagi ebaõnnestuma hakkan, siis lihtsalt viskan

täie pauguga raskused maha, jõusaalis vist nii´ei teeks, või mis? <_<

//aa jah, muidugi raha hoiab ka kokku kui muidu läheks jõusaali peale 10k aastas, siis nüüd 0EEK.

Muudetud kasutaja H2TheO-Z poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuste eest. Minu arvates kaob motivatsioon jõusaalis kergemini kui kodus (nt suvel käisin jooksmas pea iga päev, jõusaali üle 2x nädalas minna küll ei viitsi).

Lisaks selline küsimus, mis oleks üldfüüsilise parandamise ja rasva kaotamise jaoks parim/kiireim rattaga sõitmisest, jooksmisest, sõudmisest. Mulle tundub sõudmine parim, sest see peaks mõjuma kogu kehale, võtab kiiresti läbi ning ei pane põlvi pinge alla?

Kui palju annab poksikoti tagumine üldse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma poleks nii öelnud, kui poleks endal kogemusi üksi treenimises.

Võibolla on asi minu inventaris, mis on üsna vähene ja et baasharjutusi teha ei saa (kui siis ainult väikeste raskustega)

Ise arvan, et jõusaalis on juba selline atmosfäär, laseks kasvõi mitu tundi jutti.

Kodus selline lugu, et trenni alustamisega on tihtipeale probleeme ja kuidagi "igav" on üksi teha paar tundi. (ma ei ütle, et jõusaalis käisin lihtsalt juttu ajamas)

Kodus olen nüüd juba aasta treeninud, esialgu oli motivatsioon väga kõrge ja juba paari kuu pärast muutus asi tüütuks rutiiniks, aga jõusaalis pole mul mitte kunagi motivatsioonist puudust olnud.

Aga sellegipoolest soovin teemaalgatajale edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa ikka aru, kuidas saab mott üksi treenides ära kaduda? Kas see on mingi edevuse värk? No kui läheb igavaks, siis tegeled ju vale asjaga. Küll see asi on kõrvade vahel kinni.

Vaidleks vastu! <_<

Oma 18 treeningaasta jooksul on mul olnud korduvalt perioode, kui ei taha, ei jõua, ei viitsi enam... Eriti enne suurvõistluseid ja siis peab endale kogu aeg jalaga p.rsse tampima ja tagant sundima, aga teinekord ei aita ka see. Sellel ajal on koormus maksimaalne ja siis eelistan kindlasti treenida sellises saalis kus on rohkem rahvast ja kui midagi peaks juhtuma, siis on vähemalt keegi, kes abi kutsub.

Kui on rohkem rahvast, siis teinekord tuleb ka selline võistlusmoment peale, mis arengu seisukohalt on muidugi hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa ikka aru, kuidas saab mott üksi treenides ära kaduda? Kas see on mingi edevuse värk? No kui läheb igavaks, siis tegeled ju vale asjaga. Küll see asi on kõrvade vahel kinni.

Sa ju ise vastasid oma küsimusele, <_<

No kui inimene tegeleb asjaga mitte huvist või vajadusest vaid et olla nagu teised või et sõpradega koos olla või on trenn inimese jaoks lihtsalt kosmeetikavahend.

Teatud hetkest alates ei ole nii motivatsioonist enam juttugi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endalgi oli mingi aeg kava selline, et käte päev oli kodus hantlitega teha. Kuid samuti ei viitsinud kodus teha ja peab kõik päevad ikka jõusaalis tegema, edevuses asi ei ole, sest ma käin jõusaalis kus hommikuti inimesi tavaliselt ei ole. Kodus on selline teine õhkkond, keskkond kus oled harjunud lõõgastuma jne <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte et mul endal motivatsiooniga suuri probleeme oleks, aga selles mõttes äkki jõusaal on parem, et mõnikord kui trenni minnes tunend, et ei viitsi täna eriti teha midagi, siis ikkagi teed korralikult ära, sest oled juba oma aega kulutanud ja kohale tulnud ning raha maksnud. Veidi imelik oleks ka teiste silme all lihtsalt paar korda hantlitega vehkida ja siis pesema minna, teed ikka korraliku trenni ära. Samas situatsioonis kodus olles äkki teeks paar liigutust, siis tunned et ei jõua/viitsi täna ja prantsataks tugitooli/diivanile ja vaataks telekast filmi vms, enne tooks köögist midagi söödavat/joodavat ka. <_<

Jõusaalis ikkagi mingil määral see motiveerib, et sa pole üksi, teised näevad ja vaatavad, ei taha ju äpu välja näha, teed ikka korralikult. Mõnikord võibolla kui keegi viimaste korduste ajal pilgu su poole pöörab, jõuad 1 korduse rohkemgi kui muidu oleks jõudnud. :(

Muudetud kasutaja Hirmus Ants poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×