Jump to content

Recommended Posts

Tegin siis kalkulaatoriga toiduplaani, kuna hakkan uuesti kooliajal jõusaalis käima ning oleks vaja spetsidelt arvamust mida muuta ehk siis ära võtta või asendada mõne teise toiduga.

Olen 77 kg ja 185 cm vanus 18. Lõunasöök on muutlik kuna käin koolis annab valida kartulite, makaronide, kala kartulitega ja teiste menüüde vahel. Arvutasin et pean 2800-3000 kalorit tarbima päeva jooksul, ei tea kas see on normaalne, plaan iseenesest selline, et tahaks jõuda 85 kiloni 3-5 kuu sees ja lihasmassi arvelt.

Esmaspäev: Rind, biitseps/käsivars

Teisipäev : Selg ja triitseps

Kolmapäev: Vaba

Neljapäev : Jalad ja kõht

Reede : Õlad

Laupäev : 1 tund jooksmist

Pühapäev : 1 tund jooksmist

HOMMIKUSÖÖK

sardell (70 g.)

sai (100 g.)

juust 20 % (100 g.)

LõUNASÖÖK

piim 3,5 % (200 g.)

lasanje (200 g.)

Salat (100g.)

VAHEPALA (Enne trenni minekut)

kohupiim vanilli 0 % (200 g.) Mass Whey sheik 20g

ÕHTUSÖÖK (Peale trenni)

keedetud kartul (200 g.)

kanafilee (150 g.)

piim 3,5 % (200 g.)

muna (200 g.)

sai (100 g.)

leib (50 g.)

HILISÕHTUNE VAHEPALA

joogijogurt 1,5 % (200 g.)

Päeva kogus:

Kaloreid: 3007.6 kcal

Rasva: 72.9 g

Valku: 189.4 g

Süsivesikuid: 382.6 g

Kiudaineid: 17.5 g

Muudetud kasutaja Daredevil200 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava saaksid vabalt kolme päevaliseks teha või lisada juurde näiteks kergem rinnapäev? Jaotus näeks välja enam-vähem

Rind, õlg triits

selg biits

vaba

kergem rind, õlg, triits

jalad.

Hetkel näiteks eraldi päev õla jaoks tundub üpriski raiskamisena..

Samuti on su toidumenüüs näha tihti sõna sai, kergem oleks asendada see äkki leivaga jäädavalt? vajab küll harjumist, aga ära ei tapa. Ei oska küll numbri järgi kogust öelda, aga tundub, et sööd ka hommikul üpris vähe, vb. asi lihtsalt minus.

Muudetud kasutaja Tim. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hommikuse sardelli võiks millegi asjalikuma vastu vahetada, nt muna/kohupiim/kodujuust/kaerapuder...

õhtuse jogurti asemel eelistaks ma ka pigem kodujuustu/kohupiima.

tervislikke rasvu ei ole Sinu menüüs (nt pähklid)!

saiast saad kiirestiimenduvaid sv-d ja peale trenni isegi võib lubada, aga üldiselt ikka (täistera)leib parem valik (aeglaselt imenduv sv - kõht püsib kauem täis)

minu lühike ja tagasihoidlik arvamus ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui lisada päeva menüüsse pähkleid siis normaalne kogus oleks nii 30-40 grammi, kui ma õieti olen teistest teemadest aru saanud. Aga ma mõtlen just seda, et kas päeva koguses on järsku liiga palju rasvu või on see normaalne. Kas süsivesikuid peab olema 60% valke 30% ja rasvu 10%?

Muudetud kasutaja Daredevil200 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julgelt SV 45, valke 30 ja rasvu 25. Võimalikke kombinatsioone on tglt palju.

100 g pähkleid jaota päeva peale - ning need peaks olema, kas mandlid, kreeka pähklid või sarapuupähklid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok tänud, loodan et selle menüü+ spetside täiendustega jõuan 3-5 kuu jooksul 85kiloni lihasmassi arvelt.

5 kuuga 8 kilo lihast kasvatada pole väga reaalne, niisama 8kg kasvada küll.

3 kuu puhul pekisemana, 5 kuu puhul vähem.

Suhkrust joogijogurtit ma isiklikult viimase asjana ei tarbiks, kui vormi taga ajad?

Kas sul on vaja enne trenni nii palju valku sisse ajada? võibolla piisaks 30g valgupulbrist või ainult kohupiimast, kust saad niikuinii 30g valku?

Selle asemel saaksid äkki süüa hoopis viimase toidukorra ajal mingit kohupiima-asja näiteks, veidi moosi või meega? Kõrvale veidi pähkleid vms ja ongi nö "aeglaselt imenduvad valgud"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5 kuuga 8 kilo lihast kasvatada pole väga reaalne, niisama 8kg kasvada küll.

3 kuu puhul pekisemana, 5 kuu puhul vähem.

Suhkrust joogijogurtit ma isiklikult viimase asjana ei tarbiks, kui vormi taga ajad?

Kas sul on vaja enne trenni nii palju valku sisse ajada? võibolla piisaks 30g valgupulbrist või ainult kohupiimast, kust saad niikuinii 30g valku?

Selle asemel saaksid äkki süüa hoopis viimase toidukorra ajal mingit kohupiima-asja näiteks, veidi moosi või meega? Kõrvale veidi pähkleid vms ja ongi nö "aeglaselt imenduvad valgud"?

Et siis vahepala võiks sisaldada ainult 30g valgupulbrit ja hilisõhtul süüa kohupiima, et siis oleks täiesti normaalne menüü poolest?

Tahaks rohkem lihast, treeningu annab venitada 8 kuuni samuti, kui saaks 1 kg lihasmassi iga kuu sellise menüüga, ning õige treeningu kavaga(ei tea kas on võimalik üldse lihast kasvatada 1kg kuus). Põhieesmärk oleks 85kg vähemalt kaaluda enne uut suve ja olla vormis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere,

siit üks näpunäide veel. selleks, et hoida vormi ja kasvatada sealjuures ka lihast, võib hoida sisuliselt ka suhteliselt madalat sv dieeti. ok, mul pole tulnud juurde kaalu, kuid lihasmassi osakaal on kasvanud ja pekikiht vähenenud sellise toitumisega, kus mitte trennipäeval 80-.100g süsikaid ning trennipäeval 150g süsikaid. samas - 3-3,5g valku kehakaalu kg kohta ning ülejäänud energiavajadus rasvadest.

pildid lisas, mis on võimalik sisuliselt kolme kuuga teha.

kaal piltidel põhimõtteliselt sama.

peamine, mis menüüst kohe kidlasti välja tuleb jätta, on igasugused kiired süsivesikud. parem juurviljad ning trennipeäva hommikul täistera kaerahelbed munade kõrvale. samuti proovi leida mitte pooltooteid söögiks. trennijärgses koksis hoia samuti süskarid kontrolli all - ehk siis max 30g. pole rohkem vaja.

post-20041-1282313678_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere,

siit üks näpunäide veel. selleks, et hoida vormi ja kasvatada sealjuures ka lihast, võib hoida sisuliselt ka suhteliselt madalat sv dieeti. ok, mul pole tulnud juurde kaalu, kuid lihasmassi osakaal on kasvanud ja pekikiht vähenenud sellise toitumisega, kus mitte trennipäeval 80-.100g süsikaid ning trennipäeval 150g süsikaid. samas - 3-3,5g valku kehakaalu kg kohta ning ülejäänud energiavajadus rasvadest.

pildid lisas, mis on võimalik sisuliselt kolme kuuga teha.

kaal piltidel põhimõtteliselt sama.

peamine, mis menüüst kohe kidlasti välja tuleb jätta, on igasugused kiired süsivesikud. parem juurviljad ning trennipeäva hommikul täistera kaerahelbed munade kõrvale. samuti proovi leida mitte pooltooteid söögiks. trennijärgses koksis hoia samuti süskarid kontrolli all - ehk siis max 30g. pole rohkem vaja.

V2ga viis muutus.. nii kiiresti. Tundub, nagu ei olegi seesama inimene.

Inimesed armastavad numbreid... Siin on hea n2ide, et number ei t2henda suurt midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere,

siit üks näpunäide veel. selleks, et hoida vormi ja kasvatada sealjuures ka lihast, võib hoida sisuliselt ka suhteliselt madalat sv dieeti. ok, mul pole tulnud juurde kaalu, kuid lihasmassi osakaal on kasvanud ja pekikiht vähenenud sellise toitumisega, kus mitte trennipäeval 80-.100g süsikaid ning trennipäeval 150g süsikaid. samas - 3-3,5g valku kehakaalu kg kohta ning ülejäänud energiavajadus rasvadest.

pildid lisas, mis on võimalik sisuliselt kolme kuuga teha.

kaal piltidel põhimõtteliselt sama.

peamine, mis menüüst kohe kidlasti välja tuleb jätta, on igasugused kiired süsivesikud. parem juurviljad ning trennipeäva hommikul täistera kaerahelbed munade kõrvale. samuti proovi leida mitte pooltooteid söögiks. trennijärgses koksis hoia samuti süskarid kontrolli all - ehk siis max 30g. pole rohkem vaja.

Ma ei saa aru kuidas ma saan koostada menüüd kus on trennipäeval 150g süsikaid, ja süüa ära päevas 2800-3000 kalorit, sest enamus asjad sisaldavad süsivesikuid. Või kuskohast ma saaksin infot, et missugused toidud sisaldavad vähe süsivesikuid, või üldse ei sisalda.

Ja mida sa mõtled pooltoote all, sellest ei saanud aru.

Kui otsima hakkasin leidsin sellised jutukesed: http://www.postimees.ee/?id=58062 et kas 150g pole mitte liiga vähe?

http://www.fitness.ee/?act=article&art...ID=2〈=1

Muudetud kasutaja Daredevil200 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siis vahepala võiks sisaldada ainult 30g valgupulbrit ja hilisõhtul süüa kohupiima, et siis oleks täiesti normaalne menüü poolest?

Tahaks rohkem lihast, treeningu annab venitada 8 kuuni samuti, kui saaks 1 kg lihasmassi iga kuu sellise menüüga, ning õige treeningu kavaga(ei tea kas on võimalik üldse lihast kasvatada 1kg kuus). Põhieesmärk oleks 85kg vähemalt kaaluda enne uut suve ja olla vormis.

Jah, olenevalt sellest, millal sul trenn on? Ses suhtes et kui lõunasöögil ja trennil on pikk vahe, siis oleks hea midagi enne seda süüa, kui ei, siis võid ka valgupulbri kohe peale trenni võtta.

Muidu hilisõhtune kohupiim on väga ok minumeelest, ta võib isegi mingi rasvaprotsendiga olla, siis see "aeglustab" valgu imendumist. võid ka lihtsalt lisada sutsu koort näiteks, või süüa pähkleid kõrvale, teeb sama välja.

Treeningu annab venitada 8 kuuni?? Kuidas seda mõista? et teed 8 kuud trenni ära ja siis ülejäänud elu lased vormi peal liugu ja rebid naisi ;) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru kuidas ma saan koostada menüüd kus on trennipäeval 150g süsikaid, ja süüa ära päevas 2800-3000 kalorit, sest enamus asjad sisaldavad süsivesikuid. Või kuskohast ma saaksin infot, et missugused toidud sisaldavad vähe süsivesikuid, või üldse ei sisalda.

Ja mida sa mõtled pooltoote all, sellest ei saanud aru.

Kui otsima hakkasin leidsin sellise jutukese: http://www.postimees.ee/?id=58062 et kas 150g pole mitte liiga vähe?

see menüü on selleks, mida KEHA vajab, aga AJU vajab tõesti rohkem süskareid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, olenevalt sellest, millal sul trenn on? Ses suhtes et kui lõunasöögil ja trennil on pikk vahe, siis oleks hea midagi enne seda süüa, kui ei, siis võid ka valgupulbri kohe peale trenni võtta.

Muidu hilisõhtune kohupiim on väga ok minumeelest, ta võib isegi mingi rasvaprotsendiga olla, siis see "aeglustab" valgu imendumist. võid ka lihtsalt lisada sutsu koort näiteks, või süüa pähkleid kõrvale, teeb sama välja.

Treeningu annab venitada 8 kuuni?? Kuidas seda mõista? et teed 8 kuud trenni ära ja siis ülejäänud elu lased vormi peal liugu ja rebid naisi ;) ?

Jõusaali trenni 8 kuu peale siis tuleb suvi peale 3 kuud ja siis tööl tavaliselt, kuid suvel kodus teen ka ikka kätekõverdusi, seinal seistes õlgadele trenni, ning kõhulihaseid. Enamus toitained sisaldavad süsivesikuid, ning ma ei tea palju mis ei sisaldaks, mida tean on see et muna ja kohupiim sisaldavad 0 grammi süsivesikuid. Kuid mis toitained sisaldavad palju kaloreid ja vähe süsivesikuid peale kodujuustu.

Muudetud kasutaja Daredevil200 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru kuidas ma saan koostada menüüd kus on trennipäeval 150g süsikaid, ja süüa ära päevas 2800-3000 kalorit, sest enamus asjad sisaldavad süsivesikuid. Või kuskohast ma saaksin infot, et missugused toidud sisaldavad vähe süsivesikuid, või üldse ei sisalda.

Ja mida sa mõtled pooltoote all, sellest ei saanud aru.

Kui otsima hakkasin leidsin sellised jutukesed: http://www.postimees.ee/?id=58062 et kas 150g pole mitte liiga vähe?

http://www.fitness.ee/?act=article&art...ID=2〈=1

tere uuesti. olen elus sellise toitumise peale. jah, alguses esimesed 2-3 nädalat on jube, aju nõuab süsikaid, aga siis harjub ära. 4-5 kuu peale ajab muidugi ka lõpuks natuke segi - unes näen kondenspiima söömist ;)

minu võimalus on anda sulle õng, et sa saaksid püüda kala, kui sa kala soovid ilma püüdmata, siis pead minema poodi ja selle ostma! keegi ei hakka sulle tegema siin toitumiskava, vaid antakse soovitusi, kui tahad asju kandikul, siis peab selle eest tasuma spetsialistile.

pooltooted - need on kiirelt valmistatavad toidud nagu näiteks sardell jmt, kus lihast mõnikord pole haisugi. toiduained, kus pole või pole peaaegu üldse süsikaid. tuunikala, kana, liha, muna, kodujuust (väheke on 4-7g 100g kohta). kes otsib see leiab :) vaata ka tööriistade all asuvat kaloriarvestit :D siin lehel on asju olemas, kuskohast saad sisaldust uurida. on ampster jmt portaale samuti.

edu ja loodan, et saavutad oma eesmärgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõusaali trenni 8 kuu peale siis tuleb suvi peale 3 kuud ja siis tööl tavaliselt, kuid suvel kodus teen ka ikka kätekõverdusi, seinal seistes õlgadele trenni, ning kõhulihaseid. Enamus toitained sisaldavad süsivesikuid, ning ma ei tea palju mis ei sisaldaks, mida tean on see et muna ja kohupiim sisaldavad 0 grammi süsivesikuid. Kuid mis toitained sisaldavad palju kaloreid ja vähe süsivesikuid peale kodujuustu.

Pakenditelt vaatad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga päev on uute muutuste ja edasiminekute algus. Kõik, mis teete hommikul, annab tõuke terveks päevaks. Seega juhiksin Sinu tähelepanu hommikusöögi tähtsusele. Hommikul söö nagu kuningas, lõunal nagu keiser, õhtul kui kerjus. Kui soovid nõnda võimsat lihaskasvu, ei ole üldsegi arvestatav, et vastaksid "selleks pole aega", kuid hommikune puder, soovitatavalt kaerahelbepuder, olgu kindlasti sees, lisa häid rasvasid/seemneid. Kõrvale omlett- seega kahekäiguline hommikusöök. Kui tõesti vajad kiiremat varianti, tee puder munaga. Kindlasti lisa ka vähemalt üks munakollane. Hea c-vitamiinilaks oleks teretulnud - klaas apelsinimahla. Ning kohv- erguti, rasvapõletaja(nimelt deaktiveerib keharasva tootvad hormoonid) ning päev on saanud suurepärase alguse.

Jõudu! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see menüü on selleks, mida KEHA vajab, aga AJU vajab tõesti rohkem süskareid

Õpitu järgi oli see 100g ja enam kandis, kui mälu mind ei peta!

Olen täheldanud kahte nö viisi kasvamiseks, mida inimesed harrastavad. Ühed tahavad kuivana areneda, teised ajavad suureks ja siis tõmbavad end kuivaks.

Mina olen seda meelt, et kuni lavale ei roni, siis pole mõtet oma söögilauda liigselt painata - lähed suureks ja kui vähe, siis kardiotad, tõmbad teega alla või millega iganes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õpitu järgi oli see 100g ja enam kandis, kui mälu mind ei peta!

Olen täheldanud kahte nö viisi kasvamiseks, mida inimesed harrastavad. Ühed tahavad kuivana areneda, teised ajavad suureks ja siis tõmbavad end kuivaks.

Mina olen seda meelt, et kuni lavale ei roni, siis pole mõtet oma söögilauda liigselt painata - lähed suureks ja kui vähe, siis kardiotad, tõmbad teega alla või millega iganes.

Teega??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õpitu järgi oli see 100g ja enam kandis, kui mälu mind ei peta!

Süsivesikuid?

Õpitu järgi??? Viletsalt õpite... ;)

Minge ja küsige uuesti, kui palju oleks kehal vaja süsivesikuid ööpäevas, et taastada oma glükogeenivarud ja hoida aju tegevuses.

Vabandust, kui terav tundub... Mul on villand neist mehepoegadest kehakultuuris, kes õppida ei viitsi. Vähegi mingi rühmatöö tulekul on, siis ujuvad külje alla lootuses, et äkki ma teen asja nende eest ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemat vaadates, siis soovitan teemaalgatajal pöörduda otse treeneri poole, las paneb sulle toitumise ja treenimise kava kokku sinu päevakava järgi. Sinu toitumise kava pole minu arust parem, kui keskmise eestlase toidulaud. Toitumiskavast on asi kaugel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teemat vaadates, siis soovitan teemaalgatajal pöörduda otse treeneri poole, las paneb sulle toitumise ja treenimise kava kokku sinu päevakava järgi. Sinu toitumise kava pole minu arust parem, kui keskmise eestlase toidulaud. Toitumiskavast on asi kaugel.

Toitumiskava on see kindlasti, kuid kas see on kõlbulik lihaste kasvatamiseks, see on teine teema.

Kuid jh eks siit ja teiste algatatud teemadest saab näpunäiteid võtta mida lisada ja ära võtta, et toitumiskavat igati parandada ja et tulemused oleks sellearvelt paremad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikuid?

Õpitu järgi??? Viletsalt õpite... ;)

Minge ja küsige uuesti, kui palju oleks kehal vaja süsivesikuid ööpäevas, et taastada oma glükogeenivarud ja hoida aju tegevuses.

Vabandust, kui terav tundub... Mul on villand neist mehepoegadest kehakultuuris, kes õppida ei viitsi. Vähegi mingi rühmatöö tulekul on, siis ujuvad külje alla lootuses, et äkki ma teen asja nende eest ära.

Eiole terav ja kahjuks palju ongi lohesid seal ehk kehalk. & sport, paraku oleme ka meie seal, füsioteraapiaga.

Mina mõtlesin just aju poolelt ja seal oli meelde jäänud 105g, lappasin paari lehte ka ja enam tõesti ei leia.

Samas saigi selgemaks, et vaja osa materjale jälle kätte võtta, et sügis nii karm poleks mälu suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×