Jump to content
Ott Kiivikas

Revali kollidele hea uudis

Recommended Posts

Eile oli minu suureks üllatuseks saali tekkinud suured hantlid. Tegelikult andsin Aldurile ammu tellimuse sisse ja ma lihtsalt ei oodanud, et need nii kähku valmis saavad. Kui enne oli raskeim hantlipaar saalis 62kg siis nüüd on uued hantlid järgmise sammuga 65,70,75,80,85kg (ja kusjuures väga mugavad, ei ole suure diameetriga ketastega - nagu tavaliselt kipub minema, siis suht ebamugav nendega midagi teha). Küll varre diameeter on natuke paksem kui vanadel hantlitel, kuid mitte niipalju, et kätte ei saaks võtta).

Eile tegin kohe seljatõmmet ka nendega kuna avastsin hantlid suht seljapäeva lõpus, siis tegin 5 harjutusena 80kg hantliga 3x7.

Jõutümmet tegin esimese harjutusena ja hakkavad tasapisi vanad numbrid tagasi tulema (190x5,200x5,215x5,230x3)

Mis muud kui head trenni kõigile soovides.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eile oli minu suureks üllatuseks saali tekkinud suured hantlid. Tegelikult andsin Aldurile ammu tellimuse sisse ja ma lihtsalt ei oodanud, et need nii kähku valmis saavad. Kui enne oli raskeim hantlipaar saalis 62kg siis nüüd on uued hantlid järgmise sammuga 65,70,75,80,85kg (ja kusjuures väga mugavad, ei ole suure diameetriga ketastega - nagu tavaliselt kipub minema, siis suht ebamugav nendega midagi teha). Küll varre diameeter on natuke paksem kui vanadel hantlitel, kuid mitte niipalju, et kätte ei saaks võtta).

Eile tegin kohe seljatõmmet ka nendega kuna avastsin hantlid suht seljapäeva lõpus, siis tegin 5 harjutusena 80kg hantliga 3x7.

Jõutümmet tegin esimese harjutusena ja hakkavad tasapisi vanad numbrid tagasi tulema (190x5,200x5,215x5,230x3)

Mis muud kui head trenni kõigile soovides.... :)

Reval on alati olnud minu esimene valik, hoolimata igatsugu uutest ja nooblitest spordiklubidest.

Ainuke, mida ma seal kangekaelselt muuta...sisse juurutada üritan, on tervitamine riietusruumi sisenemisel. Kui käitutakse nagu trammis...siis hakkadki ennast tundma nagu trammis...ja vaat ühistransport on ümberriietumiseks üks vägagi ebasobiv koht. :D

Olgem siis mõnusad ja ütelgem üksteisele sisenedes tere! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eesti ühiskond on niimoodi kujunenud ja seda on üsnagi raske ümber muuta. Mõnes riigis tõesti tervitatakse ka kaubanduskeskuses, aga mina ennast ei kujuta küll ette nt ujula riietusruumi sisenedes kõiki tervitamas. Ei tundu meie ühiskonnas eriti loomulik. Kuigi tegelikult viisakas ju oleks, kui see oleks loomulik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eesti ühiskond on niimoodi kujunenud ja seda on üsnagi raske ümber muuta. Mõnes riigis tõesti tervitatakse ka kaubanduskeskuses, aga mina ennast ei kujuta küll ette nt ujula riietusruumi sisenedes kõiki tervitamas. Ei tundu meie ühiskonnas eriti loomulik. Kuigi tegelikult viisakas ju oleks, kui see oleks loomulik.

Butiiki sisenedes on ka Eestis tavaks tervitada...kaubanduskeskuses tervitan ainult kassiiri v6i myyjat. Ma usun, et kultuur v6i kultuuritus algab inimesest enesest.

Kui ma ei taha, et teine inimene tunneks ennast riideid vahetatdes nagu yhistranspordis...siis ma tervitan ruumi sisenedes, yldiselt, mitte k6igi poole yksikult p88rdudes. Ei ole veel t2heldanud, et see mul tyki kyljest v6taks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reval on väga hea jõusaaliga!

''Kollid'' pange palun ka hantlid harjutuse lõppedes omale kohale tagasi! Marru ajab neid igal hommikul tagasi ''koristades'' nii kurb kui see ka ei ole. Olgu need siis 10kg, 15kg või veel raskemad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja eriti mõnus on see kui tehakse nt ületõmmet mingi väga raske hantliga ja siis täie pauguga see maha lendab.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja eriti mõnus on see kui tehakse nt ületõmmet mingi väga raske hantliga ja siis täie pauguga see maha lendab.

Sind häirib, et (raske) raud pannakse maha pauguga??Miks?

Kui sa tõmbad näiteks jõutõmbel maxi, siis sa algul tõmbad mingi 300kg maast lahti ja siis teed veel negatiivse korduse sellele otsa, et see maha läheks nagu sulg langeks? ;)

Ei tulnud norima tüli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sind häirib, et (raske) raud pannakse maha pauguga??Miks?

Kui sa tõmbad näiteks jõutõmbel maxi, siis sa algul tõmbad mingi 300kg maast lahti ja siis teed veel negatiivse korduse sellele otsa, et see maha läheks nagu sulg langeks? ;)

Ei tulnud norima tüli :)

Miks häirib? mind häirib ka väga, selle peale ei mõelda üldse ju, et kui täie pauguga vastu maad loopida need, siis lähevad ju kõveraks.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reval on väga hea jõusaaliga!

''Kollid'' pange palun ka hantlid harjutuse lõppedes omale kohale tagasi! Marru ajab neid igal hommikul tagasi ''koristades'' nii kurb kui see ka ei ole. Olgu need siis 10kg, 15kg või veel raskemad.

Nii ta on, osad inimesed võtavad riiulilt esimesed hantlid, teevad sooja viskavad maha, teised tööseeria hantlid, laks maha, kolmandad punnimisetööseeria hantlid laks maha. Kaks sellist inimest üle käib siis ongi juba maas ilutsev metalli hunnik, kust järgmine harjutaja peab endale sobiva raskuse otsima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reval on alati olnud minu esimene valik, hoolimata igatsugu uutest ja nooblitest spordiklubidest.

Ainuke, mida ma seal kangekaelselt muuta...sisse juurutada üritan, on tervitamine riietusruumi sisenemisel. Kui käitutakse nagu trammis...siis hakkadki ennast tundma nagu trammis...ja vaat ühistransport on ümberriietumiseks üks vägagi ebasobiv koht. :)

Olgem siis mõnusad ja ütelgem üksteisele sisenedes tere! ;)

Kui suur ruum ja rahvast palju liigub, siis suht mõttetu tundub kui iga (võõras) sisse tulija teretab.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suured hantlid on väga hea stiimul harjutamiseks.

Kui keegi saalis hantleid loobib, siis ma juhin igal juhul tähelepanu mis see hantlile teeb. Ja tark saab aru.

Omas saalis tuleb ise ka korda hoida, mitte ainult omavahel nendest asjadest rääkida vaid asjaosalistega otse.

Vajadusel tuleb ka noomida!

Ma olen täiesti kindel, et see "pillaja" ei tea palju raua kilo maksab ja teda ilmselt see ei huvitagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suured kettad las need läevad pauguga maha see pole midagi aga kui hantleid põrandale loobitakse siis tulemus o nsee, et hantel läheb lihtsalt puruks. Olen päris mitmes saalis pidanud selliste 30-40 kg hantlitega trenni tegema mis vaevu koos püsivad aga olnud ka õnnetus, kus 15 kg hantel lendamise aeg puruks läinud, kuna nii palju seda maha pillatud varem, et enam kettad küljes püsinud.

Share this post


Link to post
Share on other sites
olnud ka õnnetus, kus 15 kg hantel lendamise aeg puruks läinud, kuna nii palju seda maha pillatud varem, et enam kettad küljes püsinud.

Tahaks seda pilti näha kuidas mõnele 15 kg nii raske tundub, et kohe kuidagi ei saa normaalselt käest ära panna. ;) Olen kasutanud kuni 35 kg hantleid kaldpinnal surumiseks ja senini pole olnud probleeme normaalselt käest ära panemisega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ütlen teile, kust sellised hantliloopijad inspiratsiooni saavad..... Vaadatkse proffide videosid, kus eesotsas kodanik Colemaniga treeningu käigus saadab 70 ja enam kilo raskusi hantleid vabalangemisena põrandale. Noormees vaatab ja tahab samastuda - olen ka kõva mees, saadan hantlid teele, küll siis lihas ka samasuguseks saab. Unustatakse ära kaks asja, hantlite loopimisega ta ei saa samasuguseks ja saal kus kodanik treenib ongi selline, kus on loodud selleks vastav inventar (nö hardcore saal), Reval on ka kindlasti Eesti mõistes Hardcore saal, aga need hantlid ja põrand ei kannata kindlasti sellist loopimist.

Kui jaksad 70 üles tõsta, siis jaksad need ka rahulikult ilma loopimata maha panna..... ;)

Kui ka ise saalis sellist asja märkan, siis olen alati teinud sellekohase märkuse sellele, kes vastavalt käitub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ainult nõrgad loobivad hantleid.

Meil oli selline tekst tõstesaali seinal. Ja vabatahtlikult ei loopinud keegi midagi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tunnistan, et olen ise hantlit loopinud. Tegin õlga, siis lõi nii ränga valu sisse, et refleksist hantel kukkus. Seda vist ei saa pahaks panna ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui tahad teha asja, kus loopimine tõenäoline, siis tuleb seda teha tõstepõranda/mattide peal. Minu arust on mõlemad Revalis olemas. Tavapõrandale raskuste loopimine on loomulikult lubamatu v.a. kui see on ootamatu vigastuseriski vältimiseks.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kui tahad teha asja, kus loopimine tõenäoline, siis tuleb seda teha tõstepõranda/mattide peal. Minu arust on mõlemad Revalis olemas. Tavapõrandale raskuste loopimine on loomulikult lubamatu v.a. kui see on ootamatu vigastuseriski vältimiseks.

Loopimisel ja loopimisel on ka vahe kui ühel juhul saadetakse kang või hantlid käte saatel põrandale ja teisel juhul võetakse üleval asendis lihtsalt käed lahti ja raskus lajatab põrandale. Esimesel juhul ikkagi pidurdatakse kukkumise hoogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nii ta on, osad inimesed võtavad riiulilt esimesed hantlid, teevad sooja viskavad maha, teised tööseeria hantlid, laks maha, kolmandad punnimisetööseeria hantlid laks maha. Kaks sellist inimest üle käib siis ongi juba maas ilutsev metalli hunnik, kust järgmine harjutaja peab endale sobiva raskuse otsima.

No just. Vahel leian hantlile paarilise hoopis mujalt treeningualast. Mõnikord on peaaegu poksisaali juures ja päris tihti on ka seal, kus sisenedes on vasakut kätt biitsa, triitsa trenazöörid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rääkisin shefiga läbi ja esimese hooga tehakse hantlitele ka uued numbrid peale - muidu jäädki otsima, vaatamata sellele, et kaua aega seal treeninud, uued inimesed ei leia muidu üldse hantlite paare üles. Ise oskan juba silma järgi hinnata, mis raskus, mis on.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rääkisin shefiga läbi ja esimese hooga tehakse hantlitele ka uued numbrid peale - muidu jäädki otsima, vaatamata sellele, et kaua aega seal treeninud, uued inimesed ei leia muidu üldse hantlite paare üles. Ise oskan juba silma järgi hinnata, mis raskus, mis on.... :)

See on igati hea uudis. Muidu vahel kulub lausa paar minutit, et kaks võrdset hantlit leida ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×