Jump to content
13

New in bodyweight training

Recommended Posts

Tere foorumlased, ei ole foorumit enam tükka aega külastanud kuid olen nüüd jälle tagasi eesmärgiga saada taas kasulikku infot. Nimelt ei ole ma kunagi keskendunud ühele spordialale. Olen alati tegelenud aasta- kaks ühe spordialaga ja siis liikunud mõne teise juurde. Mitte et mul poleks kannatust vaid mulle meeldib lihtsalt proovida erinevaid alasi, mis panevad mind erinevalt proovile. Nüüd tahaksin proovida midagi taolist nagu "bodyweight training" ning arendada rohkem kiirust ja vastupidavust kui puhast jõudu. Ennem kui hoolega treenimisele pühendun tahaksin veidike baastõdesid õppida ja niiöelda vältida lollusi. Google annab tohutult palju vasteid aga enamus neist on mingisugused saidid kus keegi proovib oma treeningkavasid või raamatuid müüa. Olen huvitatud kasulikest ja informeerivatest foorumitest, blogidest ja tutorialitest. Samuti huvitaks mind teiste kasutajate üldised kogemused "bodyweight traininguga".

Hetkel kummitab mind ja üks konkreetne küsimus ning see ei ole lihasmassi kasvatamisega seotud ;) Nimelt olen ma youtubes vaadanud mõningaid videosid, ja mida inimesed mänguväljakutel teevad on väga vinge, aga kas kõik see on ikka ohutu? Tundub et nii paljudegi harjutuste korral on liigesed väga suure pinge ja ebaharilike nurkade all? Loomulikult on igasugune treenimine kahjulik kui seda valesti teha, aga mis on teie arvamus kui seda võrrelda näiteks jõusaaliga.

Suured tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miski pole täesti ohutu kuid võid kindel olla,et enamus keda videos näed on aastaid treeninud ning nende kehad on selliste koormustega harjunud.

rääkides jõust,pea ükski kulturist ei suuda full planche teha kas see tähendab,et nad on nõrgad? :Dtjah omaenda keha tõstmise kohapealt enamasti küll kuid samuti ei suuda calisthenicsiga tegelevad vennad jälle suuri raskusi suruda/tõsta.jällegi on ka siin üksikud erandid.

jõud on väga laialdane mõiste.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, et tugev mees ei suuda full planche teha ei tähenda tingimata, et tal pole selleks piisavalt jõudu. Pigem selliste harjutuste tegemisel on vaja tasakaalu ja tunnetust.

Mulle isiklikult meeldib bodyweight treening väga, sest tulemusi näeb väljaspool saali rohkem, kui jõutreeningu tulemusi. Ja siin ma ei mõtle visuaalset külge. Ka võitluskunstidega tegelejatele on tähtis just taoline treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treening raskustega on treening raskustega. Keharaskus on ka raskus. See ei ole mingi absoluutselt eraldi kategooria.

Keharaskusega treenimise probleem on piisav vastupanu juhul kui soovida piisavat stimulatsiooni, et tagada maksimaalset lihaskasvu. Kui seda siiski soovime, tuleb tihti kasutada selliseid "kange" (ingl. k. lever mõtlen siin), et jõu õlg oleks eesmärgile vastav ning keharaskusega treeningu puhul tähendab see tihti suurt koormust liigestele.

Lisaks sellele jalgade treeninguga läheb ikka suht ruttu raskeks.

Ja pkwild -

"Mulle isiklikult meeldib bodyweight treening väga, sest tulemusi näeb väljaspool saali rohkem, kui jõutreeningu tulemusi. Ja siin ma ei mõtle visuaalset külge. Ka võitluskunstidega tegelejatele on tähtis just taoline treening."

Paraku näitab selline lause, et su arusaam üldfüüsiliselt treeningust on veel piiratud. Soovitan rohkem teaduspõhist vastavat kirjandust lugeda:)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult pkwild ei eksi.

vastupidiselt saalile on omaenda keharaskusea trennis visuaalsed saavutused suuremad.

koheselt tundub muljetavaldav näiteks see kui keegi sooritab esimest korda jõutõusu.kontrast treenitud ja treenimata inimese vahel on sel juhul suurem.

isegi juhul kui antud harjutuse sooritamiseks ei nähtud eelenvalt palju vaeva.

seevastu saalis suurenevad eelkõige raskused kuid visuaalne pilt on sama.kükitakse ikka kangiga olenemata kui palju seal kettaid peal on.

võtame kasvõi tavalise tagurpidi salto.inimene kes selle sooritab pälvib pea kohesel rahva austuse ja lugupidamise kuigi selleks võibolla ei nähtudki vaeval.

visuaalne pilt loeb ja vägagi palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei arvanud, et ta mõtles harjutuse sooritamise visuaalset pilti. Sellisel juhul on ju mustkunsti näpuosavus veel kõige muljetavaldavam:) Aga jõuga pole siin midagi pistmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no jah seda küll kuid jõudu on ka erinevat ning vastavalt eesmärkidele seda ka treenitakse.

see on juba vaieldav mis see õigem või tähtsam on.

juhul tõesti kui üritatakse omaenda keharaskusega saavutada konkreetselt samu tulemusi mida saalis siis selline treening ei ole eriti effektiivne.

inimene kes aga calisthenicsiga tegeleb vaevalt näiteks rinnalt surumise tulemust üritab parandada kuigi tegelasi on jah igasuguseid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja pkwild -

"Mulle isiklikult meeldib bodyweight treening väga, sest tulemusi näeb väljaspool saali rohkem, kui jõutreeningu tulemusi. Ja siin ma ei mõtle visuaalset külge. Ka võitluskunstidega tegelejatele on tähtis just taoline treening."

Paraku näitab selline lause, et su arusaam üldfüüsiliselt treeningust on veel piiratud. Soovitan rohkem teaduspõhist vastavat kirjandust lugeda:)

Ja mis jama sina siin ajad?

Pigem ma mõtlesin selle lause all midagi muud. Sa võid ju olla ilge Hulk, aga mida sa sellega päriselus peale hakkad? Teed oma naisele lõbustusparki? Liikumise teeb ekstra lihasmass raskemaks, kuna selle liigutamine vajab energiat. Suure jõu ja lihasmassi kasvatamine on siiski inimestele, kes a) võistlevad sellel alal ;) kellel on reaalselt vaja suurte raskustega füüsilist tööd teha c) läks meelest.

Minul, kui inimesel, kellel pole tööd, kus vaja suuri raskusi koguaeg tõsta ning kes tõenäoliselt ei lähe kunagi lavale, pole sellest suurest lihasmassist eriti kasu. Liikumise teevad kergemaks siiski kiirus ja vatupidavus.

Ja teine teema: kui sa tahad tüdrukutele või rahvale peale minna, siis nagu matroxx ütles: tee tagurpidi salto, läheb rohkem peale, kui suur mass. Spordialana on kulturismi ja rammumeeste fännklubi vägagi piiratud, võrreldes nt kergejõustiku või teiste mitte suurt lihasmassi eeldavate spordialadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm arvan,et mujal maailmas on kulturistidell,rammumeestel,jõutõstjatel tohutu fännklubi kui nii võib öelda.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siiski kahtlen, et see on ligilähedale nt jalgpalli, korvpalli või Olümpiamängude fännklubile (Olümpiamängudel küll tõstetakse, aga enamjaolt on tegu siiski kergejõustikuga). Paljudes riikides on veel väga levinud poks ja loomulikult masinatega kihutamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiski kahtlen, et see on ligilähedale nt jalgpalli, korvpalli või Olümpiamängude fännklubile (Olümpiamängudel küll tõstetakse, aga enamjaolt on tegu siiski kergejõustikuga). Paljudes riikides on veel väga levinud poks ja loomulikult masinatega kihutamine.

Vaiki , kui võid .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hetkel kummitab mind ja üks konkreetne küsimus ning see ei ole lihasmassi kasvatamisega seotud ;) Nimelt olen ma youtubes vaadanud mõningaid videosid, ja mida inimesed mänguväljakutel teevad on väga vinge, aga kas kõik see on ikka ohutu? Tundub et nii paljudegi harjutuste korral on liigesed väga suure pinge ja ebaharilike nurkade all? Loomulikult on igasugune treenimine kahjulik kui seda valesti teha, aga mis on teie arvamus kui seda võrrelda näiteks jõusaaliga.

Suured tänud!

Vahelduseks vastan teema-algatajale ka, ma ei jaga enam üldse matsu, kuhu siin jutuga juba jõutud on.

Paljud teevad jõusaalis ka asju ebaharilike ja kahjulike nurkade all.. Üldiselt arvan et kui teed ikkagi neid oma keharaskuse asju kontrollitud tehnikaga (st koormus langeb lihasele, mitte liigesele), siis on enam-vähem ohutu kõigile liigestele, aga randmed saavad päris suure koormuse osade asjade puhul küll. Sellegipoolest selleks et sa üldse saaks mingeid asju proovima hakata, pead sa siiski väga hea baasi alla treenima elementaarsemate asjadega - rööbaspuudel surumisega, lõuatõmmetega jne. Sealt saad juba edasi liikuda ja hakata aina raskemaid (füüsiliselt ja tehniliselt) asju tegema- tõenäoliselt ei jaksa sa ju tireltõusu teha kui ei jaksa niisama ühtki lõuga tõmmata või jalgu toru juurde tõsta..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To musmusmus: Ja kuulitõukajad samuti mitte. Aga kuidas see kulturismi või jõutõstmisega seotud on? Jõusaal pole nendel prioriteet number 1. Nende tulemused ei ole otseselt seotud sellega, mida nad jõusaalis teevad. Need on seotud sellega kaudselt.

To Okk: Sinu heaks, kallis, ma ei ole nõus praegu midagi tegema.

EDIT: Võtame loogiliselt. Kui kulturism või jõutõstmine oleks sama populaarne kui korvpall või jalgpall, miks seal siis nii väikesed rahad liiguvad? Pappi teenitakse huviliste pealt, mida vähem neid on, seda vähem tuleb pappi. Mida rohkem on pappi, seda rohkem on huvilisi.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
To musmusmus: Ja kuulitõukajad samuti mitte. Aga kuidas see kulturismi või jõutõstmisega seotud on? Jõusaal pole nendel prioriteet number 1. Nende tulemused ei ole otseselt seotud sellega, mida nad jõusaalis teevad. Need on seotud sellega kaudselt.

To Okk: Sinu heaks, kallis, ma ei ole nõus praegu midagi tegema.

EDIT: Võtame loogiliselt. Kui kulturism või jõutõstmine oleks sama populaarne kui korvpall või jalgpall, miks seal siis nii väikesed rahad liiguvad? Pappi teenitakse huviliste pealt, mida vähem neid on, seda vähem tuleb pappi. Mida rohkem on pappi, seda rohkem on huvilisi.

Kas tüdrukutele lähevad rohkem peale korvpallurid või mõõdukalt treenitud amatöörkulturistid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
To musmusmus: Ja kuulitõukajad samuti mitte. Aga kuidas see kulturismi või jõutõstmisega seotud on? Jõusaal pole nendel prioriteet number 1. Nende tulemused ei ole otseselt seotud sellega, mida nad jõusaalis teevad. Need on seotud sellega kaudselt.

To Okk: Sinu heaks, kallis, ma ei ole nõus praegu midagi tegema.

EDIT: Võtame loogiliselt. Kui kulturism või jõutõstmine oleks sama populaarne kui korvpall või jalgpall, miks seal siis nii väikesed rahad liiguvad? Pappi teenitakse huviliste pealt, mida vähem neid on, seda vähem tuleb pappi. Mida rohkem on pappi, seda rohkem on huvilisi.

Kuulitõukajad, kettaheitjad, vasaraheitjad, odaviskajad ei pea ju kükki, tõmmet, surumist , rinnalevõttu, rebimist ja muud toredat tegema mõtle ka enne, mida Sa kirjutad

Muudetud kasutaja musmusmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To alessandro: Korvpallurid. Ja siinkohal ei tähendab korvpallur seda, kes on paar aastat kuskil lihtsalt lahminud. Ega amataöörkulturist, kes paar aastat kuskil on suvalt lahminud, pole ka päris kulturisti vormi omandanud. Tegelikult veel paremini püüavad naisi head jalgpallurid. Ja peale selle - paljud kulturistid on mõõdukalt treenitud? Sorry vaan, aga enamikele naistest ei lähe peale 15 aastat trenni teinud reljeefse ja üsna priske muskulatuuriga mehed. Paraku on nii, et kui sa tahad juba korralikult kulturismiga tegeleda, siis see tundub üsna vältimatu. Va ehk pikkus-100cm kategoorias. Väiksemasse kaalukategooriasse jäämine on kesktee, aga mitte puhas kulturisti tee, sest iga spordialaga on nii, et suurim saavutus on saavutada võit suurimas kategoorias.

To musmusmus: Silmad veidi korrast ära? Loe ka enne, kui sa kirjutad. Või siis sa loed ilma mõtlemata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
To alessandro: Korvpallurid. Ja siinkohal ei tähendab korvpallur seda, kes on paar aastat kuskil lihtsalt lahminud. Ega amataöörkulturist, kes paar aastat kuskil on suvalt lahminud, pole ka päris kulturisti vormi omandanud. Tegelikult veel paremini püüavad naisi head jalgpallurid. Ja peale selle - paljud kulturistid on mõõdukalt treenitud? Sorry vaan, aga enamikele naistest ei lähe peale 15 aastat trenni teinud reljeefse ja üsna priske muskulatuuriga mehed. Paraku on nii, et kui sa tahad juba korralikult kulturismiga tegeleda, siis see tundub üsna vältimatu. Va ehk pikkus-100cm kategoorias. Väiksemasse kaalukategooriasse jäämine on kesktee, aga mitte puhas kulturisti tee, sest iga spordialaga on nii, et suurim saavutus on saavutada võit suurimas kategoorias.

To musmusmus: Silmad veidi korrast ära? Loe ka enne, kui sa kirjutad. Või siis sa loed ilma mõtlemata?

Oot-oot, millest me räägime üldse? Sinu algne väide oli, et keharaskusega trenn "annab rohkem" kui jõusaalitrenn raskustega. Oma väite kinnitamiseks ütlesid sa, et tüdrukutele lähevad sellised mehed rohkem peale; ja need, kes jõusaalitreeningutega tegelevad, meeldivad naistele järelikult vähem. Nüüd sa räägid mingitest 15a järjest tegelenud kulturistidest, kellest pole üldse juttu olnud. Mõõdukalt treenitud "kulturisti" all ma pidasin silmas tüüpi, kes käib mõned aastad jõusaalis ja omab normaalset treenitud keha. Kas samal tasemel korvpallur läheb naistele rohkem peale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oot-oot, millest me räägime üldse? Sinu algne väide oli, et keharaskusega trenn "annab rohkem" kui jõusaalitrenn raskustega. Oma väite kinnitamiseks ütlesid sa, et tüdrukutele lähevad sellised mehed rohkem peale; ja need, kes jõusaalitreeningutega tegelevad, meeldivad naistele järelikult vähem. Nüüd sa räägid mingitest 15a järjest tegelenud kulturistidest, kellest pole üldse juttu olnud. Mõõdukalt treenitud "kulturisti" all ma pidasin silmas tüüpi, kes käib mõned aastad jõusaalis ja omab normaalset treenitud keha. Kas samal tasemel korvpallur läheb naistele rohkem peale?

Jah, sest kulturistidel on vähemalt pool aastast "offseason", mis pole alati kõige kenam vaatepilt, rääkimata sellest et mõnel on kogu aeg offseason. :)

Aga tegelikult ma ei tahtnud üldse selle kommentaariga vaielda, võite jätkata ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To alessandro: Okei, siis on nii, et üks rääkis aiast, teine aiaaugust.

Ja ma juba ütlesin, mida ma mõtlesin. Mitu korda. Oma esialgse lausega ma ei mõelnud visuaalset pilti üldsegi! Ma mõtlesin seda, et suured lihased teevad mind tegelikult aeglasemaks ning kulutavad energiat kiiremini. Suure jõuga mul pole midagi teha, sest ma ei tee rasket füüsilist tööd, kus mul oleks seda vaja. Samas kehatreening ei kasvata mulle eriti lihast, kuid samas kasvatab vastupidavust ning kiirust. Jaksan kergemini ning kiiremini liikuda (tänapäeval liigutakse vist juba ükskõik milliste lihaste, mitte ainult jalgade abil ;)).

See tähendab, et reaalselt mul päriselus neid suuri lihaseid ja suurt jõudu vaja ei lähe. Selletõttu mulle see jõusaal nii palju ei anna, kuna ma ei kavatse saada maailmameistriks kulturismis või jõutõstmises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
To musmusmus: ... Nende tulemused ei ole otseselt seotud sellega, mida nad jõusaalis teevad. Need on seotud sellega kaudselt.

;):D:D:D Edasiminek toimub ju tehinka ja jõuarvelt, sportlased muutuvad aina tugevamaks ja tehniliselt paremaks (Erandina Värnik lol)

Anna andeks, aga ma ei saa kuidagi aru kuidas jõusaal pole prioriteet number 1? Jõu- ja tehinkatrenn käivad käsikäes ning on mõlemad primaarsed.

To musmusmus: Silmad veidi korrast ära? Loe ka enne, kui sa kirjutad. Või siis sa loed ilma mõtlemata?

OT Minu eesmärk ei olnud Sind solvata, paraku sama vastu oodata on vist natuke naiivne, kurb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult keharaskusega trenn on rohkem sissejuhatus millegisse muusse.

Mina teen saalis heameelega rööbaspuudel surumist ja lõuatõmmet ja ei ütleks, et kumbki kehva oleks, aga ainult need ei toida.

Calisthenics on tore, veel toredam on sportvõimlemine, aga need nõuavad samuti järjepidevust ja aastaid treeningut.

Inimene, kes kuskil ranna teeb tagurpidi salto on maur ja narr minujaoks, mitte mingi "vau kus on osav". Samas võta rannas korra särk ära ja omad neiude pilke nii, et pimestab, kui oled mõõdukalt end füüsiliselt treeninud. Olgu selleks kõhna ja kõhulihastega pallur või massiivsem ja naisele turvatunnet pakkuv saalitaja, calis. Ma ei ela sellest, aga tore on näha, et sisimas vastassugu ei jäta treenitud kehad külmaks.

Ilmselt pole palju kergejõustiklasi, kes EI teeks jõusaalitrenni, rääkigu siinsed misiganes sülg ja testosteroon suhu toob. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×