Jump to content
martin1333

Kõikvõimas KÜKK

Recommended Posts

Tekkis veel küsimus, et kui suur vahe on nö klassikalisel kükil ja kükil smith masinal.

Küsimus tekkis sellest, et kükkisin täna jõusaalis pmst esimest korda :D

Suure ähmiga tavaline kükipuur ajas segadusse mind ja pikemalt mõtlemata läksin kõrvale smith masina juurde ja siis jäin juba seal peatuma ja otsustasin seal oma kükke teha.

Kas smith masinal on kükk nö isoleeritud? Ja ei mõju ''baasharjutusena''`?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis veel küsimus, et kui suur vahe on nö klassikalisel kükil ja kükil smith masinal.

Küsimus tekkis sellest, et kükkisin täna jõusaalis pmst esimest korda :D

Suure ähmiga tavaline kükipuur ajas segadusse mind ja pikemalt mõtlemata läksin kõrvale smith masina juurde ja siis jäin juba seal peatuma ja otsustasin seal oma kükke teha.

Kas smith masinal on kükk nö isoleeritud? Ja ei mõju ''baasharjutusena''`?

Smithil ei pea nii palju tasakaalu hoidma ja minu jaoks on Smithi kükk näiteks ebamugav, sest tuleb leida see õige asend, et korralikult kükkida. Minu jaoks on lihtsam ikka tavalise kangiga kükipuuris kükki teha :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smithi kükk on vähem baasharjutus kui tavaline kükk.

Ise võin tuua näite, kus klient kükkis smithiga 100kg seeriaid, aga kui minuga personaaltreeningut tegi, siis tuli välja, et tavalise kangiga suutis vaid tühja kangiga kükkida.

Ehk siis õpi lahtise kangiga kükk ära, ja pigem alusta liiga kerge raskusega ja tee pikki seeriaid, et liigutuse selgeks saaksid ja sellega ära harjuksid.

Hope this helps

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiksin üle, et kui esimest korda nüüd kükkima hakata... millisele tehnikale oleks kõige mõstilkum end suunata, mõeldes sellele, et põlvedele vähe koormust lisada ja et oleks niiöelda kõige lihastesõbralikum?

Osad asjad on juba selged... näiteks kuidas kangi korralikult hoida ja et võtta ta turjale mitte kaela peale....

aga seda teemat siin lugedes just tekibki küsimus et kui laiali peaksid näiteks jalad olema... ja kas tuleks teha ikka täiskükke`?

Arvestades seda et pean ise korraliku tehnika ära õppima ja juhendamist kuskilt pole, siis ulmeliselt suurte raskustega ma ilmselt tegema ei hakka. Kordused jääksid 6-8 piirdesse.

Ühe korra jõusaalis testisin.. tegin tühja kangiga (rinnalt surumise kangiga, see suur). Aga tundsin et saaksin vabalt ilmselt 10 kilosed raskused veel peale kütta näiteks.... aga siis tekib see probleem, et ma kardan et ei jaksa seda kangi endale turjale tõsta.. kas siis on mõni muu võimalus kuidas raskus endale peale saada?

// Ning muidu, ei tea kas tegin õigesti või mitte... aga mingeid valusid nagu polnud ja tundus mõnus...

Rühimõttes nagu hoian ikka keha ja selja sirgena ja allalastes kõverdan kõigepalt tagumiku taha ja saan aru et keha tuleb hoida vertikaalselt? ja siis jalgadega lasen alla ennast.. kas ülessetulles on ka mingeid tähtsamaid punkte mida tuleks jälgida ?

Kust kandist pärit oled?

Kui sa esimest korda üldse kükid, siis ma ei soovitaks üldse nii lühikesi seeriaidki teha. Alguses tuleb esimesed kuud rahulikult pikkade seeriatega keha harjutada.

Kükil on tähtis hoida liigeste liini - jalalabad, põlved ja puus on ühel liinil. Kulturismi mõttes kükkida kitsamalt, aga ei pea jalad koos olema. Jalad kindlalt maas, raskus kandadel. See väga õige, et liigud alla puusast, mitte põlvedest.

Smithi kohta öeldi juba ära, kuidas lood on. Kindlasti eelista alati 110% lahtist kangi. Smithil saab väga hästi petta. Mäletan kui ma olin 5-6 trenni teinud ja tegin kükke smithil kuna lahtine kang ei olnud vaba ning lisaks valmistusin EMV kulturismis. Siis mul olid smithi peal 110-120kg ja tegin 4x20. Seal sai mugavalt selja vastu kangi lükata ja siis mööda renne üles lohistatud see kang :D Lisaks smith-kangi peal ei tööta stabiliseerivad lihased. Näide lihtsalt, et kui sa ei taha kulturistiks saada ja teed ilusasti kükki ja jõutõmmet, siis ei ole vajadust kõhtu eraldi treenida (kursavend tegi selle kohta bakatöö).

Endapoolne stiilinäide korrektsest kükist:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tallinnast... kui nüüd ise tagantjärele loen siis saan ka aru kui lollide küsimustega ma pommitanud olen , ma tõesti vabandan. Eks olin liiga rutakas ja tahtsin kiirelt vastuseid ise liiga laisk olles.

Aga kui sinu videot nüüd vaatan siis tundub nagu teeksin õigesti, eks lahtise kangiga on nüüd võibolla teised lood aga eks see selgub mul järgmisel pühapäeval :D.

Janar Rückenbergi artiklist lähtudes võtsin praegu seesuguse kava kasutusele:

KOLMAPÄEV

1)Surumine lamades 4x 5-10

2)Lõuatõmbed 4x 5-10

3)Eeskükk 4x 5-10

4)Sumo jõutõmme 4x 5-10

5)Surumine rööbaspuudel 4x 5-10

6)Kõht 3x 15-30

PÜHAPÄEV

1)Surumine seistes kangiga 4x 5-10

2)Kükk 4x 5-10

3)Sõudmine istudes peopesad vastamisi 4x 5-10

4)Rumeenia jõutõmme hantlitega 4x 5-10

5)Biitsepstõste seistes kangiga 4x 5-10

6)Kõht

Aga arvestan siiski 10ste kordustega nüüd kui esimest korda teen, just küki ja jõutõmmete puhul.

Aga jällegi kahe otsaga asi, pean vaatama et trenn liiga pikaks ka ei veni, et kui on 4sed seeriad ja 10sed kordused kardan et võib üle 90 minuti ka kenasti minna kui seal sees veel soojendus (jooks,sõudekas) ka on... Aga eks siis tuleb võibolla seeriatest näpistada...

Aga kuna sa seda kõhuasja nüüd mainisid... siis see pani ka mõtlema... kui kõhtu näiteks ei peaks treenima teeks see mul asja kõvasti lihtsamaks ja saaksin rahulikult 4sed seeriad ja 10sed kordused teha.

Muudetud kasutaja fender poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusmaalt võiks siis kükkimisel põlvesidemeid kasutama hakata? Isiklikult mulle sügavkükk ei meeldi. Seega pole siiani sidemeid tarvis olnud, kuigi kui 4'jaseid veerandkükke teha, siis põlvedele annab juba tunda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muide... jällegi igas videos on info erinev.

Kas jalgadel on nö naturaalne hoiak või peavad olema jalad otse?

Nii, kuidas endale mugavam tundub. Oluline on see, et põlved liiguks varvastega samas suunas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

veerandkükk koormab rohkem kui tavaline kükk :)

Tuleb välja et ei ole nii: http://jorgprobst.wordpress.com/2012/01/21/settling-the-squatting-debate/

Lühidalt: veerandküki mõju jõule ja sportlikule võimele on marginaalne, täiskükil on aga see märkimisväärne.

Loogiline ju tegelikult: veerandkükis sa liigud nii vähe et lihased teevad nii vähe tööd et neil ei olegi eriti midagi mille arvelt end tugevamaks teha.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb välja et ei ole nii: http://jorgprobst.wo...uatting-debate/

Lühidalt: veerandküki mõju jõule ja sportlikule võimele on marginaalne, täiskükil on aga see märkimisväärne.

Loogiline ju tegelikult: veerandkükis sa liigud nii vähe et lihased teevad nii vähe tööd et neil ei olegi eriti midagi mille arvelt end tugevamaks teha.

Ta ütles, et veerandkükk koormab põlvesid rohkem kui tavaline kükk, mitte et lihaskoormus parem oleks.
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesel neljal leheküljel oli veidike juttu kõrgenduse kanna alla panemisest. Olen näinud, et mõned seda jõusaalis teevad, aga ei tea miks nad seda teevad.

Otsest vastust siin kirjas pole veel olnud, aga kas ma lugesin õigesti ridade vahelt välja, et see on ainult selleks, kui inimesel tehnika välja ei tule ? Aka. varbad või kannad tõusevad õhku, tasakaal kaob ära vms ?

Ehk siis otseselt harjutuse ja treeningu enda koha pealt sellest kasu ei ole, et treening effektiivsem oleks vms ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesel neljal leheküljel oli veidike juttu kõrgenduse kanna alla panemisest. Olen näinud, et mõned seda jõusaalis teevad, aga ei tea miks nad seda teevad.

Otsest vastust siin kirjas pole veel olnud, aga kas ma lugesin õigesti ridade vahelt välja, et see on ainult selleks, kui inimesel tehnika välja ei tule ? Aka. varbad või kannad tõusevad õhku, tasakaal kaob ära vms ?

Ehk siis otseselt harjutuse ja treeningu enda koha pealt sellest kasu ei ole, et treening effektiivsem oleks vms ?

Õige asendi ja tasakaalu hoidmiseks kasutatakse tavaliselt jah. Kõrgendusel on omad probleemid. Kindlasti ei tohiks see liiga kõrge olla. Ise olen kasutanud selliseid kannaga kõvast materjalist susse. Kui vähegi võimalik, katsu ilma hakkama saada. Muud kasu sellest pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesel neljal leheküljel oli veidike juttu kõrgenduse kanna alla panemisest. Olen näinud, et mõned seda jõusaalis teevad, aga ei tea miks nad seda teevad.

Otsest vastust siin kirjas pole veel olnud, aga kas ma lugesin õigesti ridade vahelt välja, et see on ainult selleks, kui inimesel tehnika välja ei tule ? Aka. varbad või kannad tõusevad õhku, tasakaal kaob ära vms ?

Ehk siis otseselt harjutuse ja treeningu enda koha pealt sellest kasu ei ole, et treening effektiivsem oleks vms ?

Põhjus on hüppeliigese painduvuses ja keha tasakaalu säilitamises.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

On kellegil kogemust põlvede kõhrevigastustega kükkimisega?

Mida tasub teha? Mida vältida?

Egoga kükkimist ja liigsuuri raskusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis vähe pikemad seeriad ja korralik alla paraleeli sügavus? :D

Vot selle sügavuse osas ma sulle küll mingit reeglit ei ütle, see on väga individuaalne. See võib oleneda isegi sellest, kus kohas kõhres sul see vigastus on. Keskel, üleval, all, äärtes, jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×