Jump to content
martin1333

Kõikvõimas KÜKK

Recommended Posts

Artiklis on kirjas et kükk tekitab kehas kasvuhormoone kuna harjutuse ajal on palju lihaseid töös. Ja soovitatakse peale kükki käsi treenida, see käib nii biitsa kui ka triitsa kohta eks? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Artiklis on kirjas et kükk tekitab kehas kasvuhormoone kuna harjutuse ajal on palju lihaseid töös. Ja soovitatakse peale kükki käsi treenida, see käib nii biitsa kui ka triitsa kohta eks? :)

5x5 kavas on kükk alati esimene harjutus.. edasi teised baasharjutused,mis kaasavad triitsepsi ja biitsepsi. ( edit: vastus küsimusele on jah :ph34r:

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina lõikasin endale kastmisvoolikust "pehmenduse". Kasutan eelkõige eestküki ajal ja olen väga rahul.

kas see kastmisvoolik seal kangiümber ringlema ei hakka, mina muidu sellist varianti ei soovita kuna mida suurem on hõõrdumine turja ja kangi vahel seda stabiilsemalt seal püsib igasugused pehmendused on jura.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Polnud kuulnudki seda, et peale kükki tasub käsi treenida, et need suureks saada.

Eks ma proovin siis ise järgi selle asja, mingi 2 nädala kuni kuu ajaga peaks küll juba muutusi silmaga näha olema. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas see kastmisvoolik seal kangiümber ringlema ei hakka, mina muidu sellist varianti ei soovita kuna mida suurem on hõõrdumine turja ja kangi vahel seda stabiilsemalt seal püsib igasugused pehmendused on jura.

Ei pöörle. Ta on nii tihedalt ümber kangi , et peale tuleb jõuga venitada. Mõne kangiga ei saa kohe kuidagi ilma pehmenduseta kükkida. Eriti uuemad kangid on väga robustselt karestatud(kahjuks firmat ei oska öelda).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis paar küsimust.

Et kui kiiresti keha selle kasvuhormooni valmis sünteesib pärast küki tegemist? Ja kas see kasvuhormoon paneb lisaks lihastele ka üldiselt inimest pikemaks kasvama(kiirendab kasvamist - kui on kasvav organism)? Ja kas mõeldud on nii et nt teed ära ühe seeria kükki, siis lähed teed kangiga biitsepsile(kohe peale kükki - nö puhkepausi ajal kükist) ja siis kohe jälle kükki tegema või et teed ikka algul nt 4 seeriat ära ja peale seda käsi(oletame et biitsa) tegema? Kui ma nt algul teen küki, siis õlg ja triits. Eesmärk oleks siis tänu sellele kasvuhormoonile käsi suuremaks saada, kas siis triitsa peaks enne tegema ja siis õla, muidu läheb õla arvelt see, mitte triitsepsisse? :D

Muudetud kasutaja RaulK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis paar küsimust.

Et kui kiiresti keha selle kasvuhormooni valmis sünteesib pärast küki tegemist? Ja kas see kasvuhormoon paneb lisaks lihastele ka üldiselt inimest pikemaks kasvama(kiirendab kasvamist - kui on kasvav organism)? Ja kas mõeldud on nii et nt teed ära ühe seeria kükki, siis lähed teed kangiga biitsepsile(kohe peale kükki - nö puhkepausi ajal kükist) ja siis kohe jälle kükki tegema või et teed ikka algul nt 4 seeriat ära ja peale seda käsi(oletame et biitsa) tegema? Kui ma nt algul teen küki, siis õlg ja triits. Eesmärk oleks siis tänu sellele kasvuhormoonile käsi suuremaks saada, kas siis triitsa peaks enne tegema ja siis õla, muidu läheb õla arvelt see, mitte triitsepsisse? :D

Võib teha nii ja naa. Lihas ei hakka kasvama nagunii vahetult treeningu ajal vaid alles peale trenni lõppu kui varud organismis on taastunud. Kui trennipäeval on kavas kükk, siis seda tuleks teha enne teisi harjutusi selle pärast, et suuremaid lihaseid treenitakse varem kui väikeseid (siin ei arvestata seda, kui arenenud on üks või teine lihas sinul konkreetselt vaid üldist lihaste proportsiooni nii, nagu loodus selle üldjoontes ette on näidud). Aga kui trenni iseloom on olla ringtreening siis võib kükki teha ka osana ringtreeningust.

Üldiselt tuleb vist õlga treenida enne triitsa, sest triitsa treenimisel on kaasatud mingil määral ka õlg, aga mitte vastupidi. Seega kui triitsa treenimisel õlg juba mingil määral ära väsitada, ei saagi hiljem enam õlga normaalselt treenida.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt tuleb vist õlga treenida enne triitsa, sest triitsa treenimisel on kaasatud mingil määral ka õlg, aga mitte vastupidi.

1t0m.jpg

Sa tahad öelda, et military pressis, arnie pressis, istudes hantlite surumisel ei tööta triitseps? n*gga please....

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... Sa tahad öelda, et military pressis, arnie pressis, istudes hantlite surumisel ei tööta triitseps? n*gga please....

Mul oli siin mingi väike idee taga küll, aga pean tunnistama et eks ta on vägagi vaieldav ja kõikvõimalikel juhtudel ei pea paika. Küki teemas ei ole mõtet selle üle arutleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli siin mingi väike idee taga küll, aga pean tunnistama et eks ta on vägagi vaieldav ja kõikvõimalikel juhtudel ei pea paika. Küki teemas ei ole mõtet selle üle arutleda.

Tegelt ära sa märgi midagi, ma olen näiteks kükke teinud nii, et pärast on käsivars valus, nii kõvasti pigistasin kangi seda õlgadel hoides. Kaugel see triitsepski sealt enam on. Imeasju võib teha kui tahad ainult...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelt ära sa märgi midagi, ma olen näiteks kükke teinud nii, et pärast on käsivars valus, nii kõvasti pigistasin kangi seda õlgadel hoides. Kaugel see triitsepski sealt enam on. Imeasju võib teha kui tahad ainult...

http://www.boards.ie...hp?t=2056470943

Ma ise kükin ka pöial kangi peal,ei teki seda nurka randmesse millega võivad vigastused kaasneda.Sammuti väldin ma sellega raskuse toetamist oma kätel.

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli siin mingi väike idee taga küll, aga pean tunnistama et eks ta on vägagi vaieldav ja kõikvõimalikel juhtudel ei pea paika. Küki teemas ei ole mõtet selle üle arutleda.

Sa oled pooleldi õigel teel- enne õlgade treenimist ei tasu tõesti triitsepsit treenida, aga seda sellepärast, kuna õlad on suuremad lihased ja seega triitsepsi eelnev väsitamine takistab sul maksimaalseid raskusi kasutada õlgade treenimisel. Aga triitseps töötab küll õlgade treenimisel: kui sa hakkad mõtlema, mis hoiab üles surumisel küünarvart vertikaalselt või mis üldse stabiliseerib küünarliigest...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pöörle. Ta on nii tihedalt ümber kangi , et peale tuleb jõuga venitada. Mõne kangiga ei saa kohe kuidagi ilma pehmenduseta kükkida. Eriti uuemad kangid on väga robustselt karestatud(kahjuks firmat ei oska öelda).

See "karedus" on probleemiks minu meelest vaid jõutõstmiskangide puhul kus see näiteks rinnal küki puhul on tõesti häiriv kui ta vastu kaela läheb (turjal kükkidel on ta vähem probleemsem sest särk on ju vahel).

Igal juhul selle "tampooniga" kükkimise puhul avastasin ma et pärast paari korda ilma selleta harjutuse tegemist, sa enam ei mõtlegi tagasi minemisele. Ma ise alustasin ka niimodi et kükkisin vaid pehmendusega kuid siis kui vahetasin jõsuaali ja uues polnud seda pehmendust, siis hakkasin ilma tegema ja kuigi alguses oli ebamugav, harjus väga kiirelt ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline oleks optimaalne soojendus enne kükkimist? Kui nt. kodustes tingimustes teed ja veloergomeetrit ka pole, siis on soojenduse tegemise võimalused limiteeritud.

Ei näe küll siin midagi limiteerivat. Samamoodi teed soojaks nagu aeroobikas tehakse ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Linkidest oli kasu, tänud. Mõtlesingi eeskätt seda aeroobset tegevust. Olen enne jõutreeningut harjunud kerge jooksu või veloergomeetriga. Hüppenöör paistab olevat sobiv alternatiiv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud siin eeskükki teevad?

Tahaks huvi pärast teada mis on inimeste eesküki suhe turjal kükki (nii et mõlemad on tehtud sama sügavale)? Mul endal näiteks on parim eeskükk 87% parimast turjal kükist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud siin eeskükki teevad?

Tahaks huvi pärast teada mis on inimeste eesküki suhe turjal kükki (nii et mõlemad on tehtud sama sügavale)? Mul endal näiteks on parim eeskükk 87% parimast turjal kükist.

See 87% on päris hea ma arvan, enamusel on see suhe teine pakun välja. Ma ei ole saanud neid 1:1 võrrelda, sest olen teinud kõigepealt küki, siis pressi ja alles siis rinnaltküki, seega kolmanda harjutusena kükkides ei saa võrrelda tulemust 1:1 kuid kolmandas harjutuses olen teinud 175kg 4 kükki ja alla põhja välja ehk siis sügav kükk, teen seda laia jalgade asendiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiksin üle, et kui esimest korda nüüd kükkima hakata... millisele tehnikale oleks kõige mõstilkum end suunata, mõeldes sellele, et põlvedele vähe koormust lisada ja et oleks niiöelda kõige lihastesõbralikum?

Osad asjad on juba selged... näiteks kuidas kangi korralikult hoida ja et võtta ta turjale mitte kaela peale....

aga seda teemat siin lugedes just tekibki küsimus et kui laiali peaksid näiteks jalad olema... ja kas tuleks teha ikka täiskükke`?

Arvestades seda et pean ise korraliku tehnika ära õppima ja juhendamist kuskilt pole, siis ulmeliselt suurte raskustega ma ilmselt tegema ei hakka. Kordused jääksid 6-8 piirdesse.

Ühe korra jõusaalis testisin.. tegin tühja kangiga (rinnalt surumise kangiga, see suur). Aga tundsin et saaksin vabalt ilmselt 10 kilosed raskused veel peale kütta näiteks.... aga siis tekib see probleem, et ma kardan et ei jaksa seda kangi endale turjale tõsta.. kas siis on mõni muu võimalus kuidas raskus endale peale saada?

// Ning muidu, ei tea kas tegin õigesti või mitte... aga mingeid valusid nagu polnud ja tundus mõnus...

Rühimõttes nagu hoian ikka keha ja selja sirgena ja allalastes kõverdan kõigepalt tagumiku taha ja saan aru et keha tuleb hoida vertikaalselt? ja siis jalgadega lasen alla ennast.. kas ülessetulles on ka mingeid tähtsamaid punkte mida tuleks jälgida ?

Muudetud kasutaja fender poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiksin üle, et kui esimest korda nüüd kükkima hakata... millisele tehnikale oleks kõige mõstilkum end suunata, mõeldes sellele, et põlvedele vähe koormust lisada ja et oleks niiöelda kõige lihastesõbralikum?

Osad asjad on juba selged... näiteks kuidas kangi korralikult hoida ja et võtta ta turjale mitte kaela peale....

aga seda teemat siin lugedes just tekibki küsimus et kui laiali peaksid näiteks jalad olema... ja kas tuleks teha ikka täiskükke`?

Arvestades seda et pean ise korraliku tehnika ära õppima ja juhendamist kuskilt pole, siis ulmeliselt suurte raskustega ma ilmselt tegema ei hakka. Kordused jääksid 6-8 piirdesse.

Ühe korra jõusaalis testisin.. tegin tühja kangiga (rinnalt surumise kangiga, see suur). Aga tundsin et saaksin vabalt ilmselt 10 kilosed raskused veel peale kütta näiteks.... aga siis tekib see probleem, et ma kardan et ei jaksa seda kangi endale turjale tõsta.. kas siis on mõni muu võimalus kuidas raskus endale peale saada?

// Ning muidu, ei tea kas tegin õigesti või mitte... aga mingeid valusid nagu polnud ja tundus mõnus...

Rühimõttes nagu hoian ikka keha ja selja sirgena ja allalastes kõverdan kõigepalt tagumiku taha ja saan aru et keha tuleb hoida vertikaalselt? ja siis jalgadega lasen alla ennast.. kas ülessetulles on ka mingeid tähtsamaid punkte mida tuleks jälgida ?

Hea muidugi oleks, kui keegi vana kala näitaks sulle tehnika ette, aga kui ei ole sellist varianti, siis youtube-st leiad kindlasti palju videosid, otsi nt: how to squat properly. Sealt saad kindlasti paljud vastused ja kangi ei tõsteta omale turjale :D. Sa paned kangi kükipuuris sellisele kõrgusele, et jalad sirgeks lükates tõuseks kang pukkidelt, asetsedes sul siis trapetsi peal, liigud tahapoole, ja hakkad kükkima :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahaaaa selge, olen jõusaalis seda puuri märganud küll :D aga päris hästi aru ei saanud. Ühesõnaga seal on sellised toepinnad mis toetavad raskust ja lihtsalt kui olen raskuse peale tõstnud liigun tahapoole ja seal peaks siis olema ka piisavalt ruumi et kükkida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×