Jump to content
martin1333

Kõikvõimas KÜKK

Recommended Posts

Ups ;)

Aga võiks millalgi niimoodi järele proovida küll, kas üldse tühja kangiga õnnestuks :)

Ei pea olema kang, hantleid võid sama moodi üleval hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere tahaks teada kas ilma pausideta kükk arendab hüppevõimekust paremini kui pausidega kükk,sest näiteks kui laskud põlvedest ja puusadest alla ja oled nii paar sekundit ja siis hüppad tuleb tulemus kehvem kui hüppel millal sa ei oota peale maksimaalse sügavuse saavutamist.

Kui kohe tuled üles, siis kasutad lihaste elastsust ära. Ühesõnaga kui sa tahad rõhutada lihastele, siis pausi, kui ei, siis ära pausi.

Kui kogu aeg tuled kohe üle, siis vahest võid rõhutada ka pausile.

Artikkel küki soojenduseks:

http://www.wannabebig.com/training/injury-...r-performance/#

Pakun, et enamus siin ei tea kuidas üldse effektiive soojendus käibki.

1. Foam rolleriga rullid lihased läbi

2. Dünaamiline venitus

3. Lihaste aktiveerimine

4. Kesknärvisüsteemi aktiveerimine

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tagasi artikli juurde: KÜKK II osa

Tahad kiirust, plahvatust ja hüppevõimet...tee kükki.

Väga lühidalt ja resoluutselt...kükkimisel kui liigutustegevusel kasutab keha täpselt neid samu lihaseid, mida kasutab sprinter sprintides ja mida rakendab hüppaja kõikvõimalikke erinevaid hüppeid tehes. Need lihased on puusa sirutajad (tuharalihas ja sääre kakspealihased reie tagaküljel), sääre sirutajad (reie ? nelipealihas), puusa painutajalihas (niude ? nimmelihas ehk ?sprinterilihas?) ja selgroo sirgestajad. Lisaks loomulikult ka paljud teised lihased, kuid eelnevalt nimetatud on põhilised.

Kui...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind huvitab, et kas tuleb ka "Kõikvõimas tõmme"?

Minu arust kükk on rohkem sprindi algkiirendusele ja tõmme rohkem tippkiiruse saavutamiseks. Et reiekakspealihast rohkem aktiveerida, oleks vaja kükki põhjani lasta ja enamusel selleks venivust ei piisa.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind huvitab, et kas tuleb ka "Kõikvõimas tõmme"?

Minu arust kükk on rohkem sprindi algkiirendusele ja tõmme rohkem tippkiiruse saavutamiseks. Et reiekakspealihast rohkem aktiveerida, oleks vaja kükki põhjani lasta ja enamusel selleks venivust ei piisa.

jõutõmme on tõesti väga võimas harjutus, arvan et see on samaväärne kükiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jõutõmme on tõesti väga võimas harjutus, arvan et see on samaväärne kükiga.

Vajalik, kuid mitte samav22rne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole 100% kindel et selle tüübi teemaarendusi väga tõsiselt saab võtta ;)

Peaks põhjalikumalt uurima, ta valdab teemat aga mul on tunne et ta üritab natuke odavat tähelepanu võita ja ajab selle nimel ka pooltõdesid ja poolvalesid paberile. õigemini veebi.

Nalja vähemalt oskab natuke teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind huvitab, et kas tuleb ka "Kõikvõimas tõmme"?

Minu arust kükk on rohkem sprindi algkiirendusele ja tõmme rohkem tippkiiruse saavutamiseks. Et reiekakspealihast rohkem aktiveerida, oleks vaja kükki põhjani lasta ja enamusel selleks venivust ei piisa.

Oled sprinti teinud ka?

Mul on sõber, kes mõned aastad tagas jooksis 100m 10,6 s. Temaga trennist rääkides ei ole ta kunagi jõutõmmet maininud ja kükki tegi ta vaevalt poole peale (reis ei olnud maaga päris paralleelne, sügavamale polnud lihtsalt tarvis jooksu jaoks), lisaks sellele ka rinnalevõtt klassikalistest jõuharjutustest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõbrad...enne kui asi päris tüliks või suuremaks vaidluseks pöörab ;) , lisan eelarvamuslikult ja kiiresti, et kui artiklis kükki sprindi kiiruse (ka plahvatuse) parandajana välja tõin, siis peangi silmas seda, et kükk on kui üks mitmetest võimsatest vahenditest (harjutustest), mille abil võimalik kiirust ja kiirendust parandada. Tõepoolest, võib - olla on tõmme parem, võib - olla rinnalevõtmine parem, aga võib - olla on kõik võrdse efektiga, kuid kükk kulub vaieldamatult nende harjutuste tuumikusse, mis kiirust, plahvatust ja hüpet annavad. Seda olen artiklis silmas pidanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sprindi koha pealt ei oska öelda. Aeg pärast küki tegemist parem ei olnud, kuid tundus, et kiirust on rohkem. Samas pärast küki tegemist olen ainult ühe korra võistelnud ja siis tõmbasin 80m peal laktaati täis jalad ja ajaks jäi 11.98. Isiklik rekord 11.7 - see oli siis tehtud kui 4 aastat polnud mingit trenni teinud. Hüppevõime koha pealt võin öelda, et see on tunduvalt paranenud. Korvpallis "dunkimine" on 181 cm pikkuse juures lapsemäng. Muidu "dunkisin" suht vaevaliselt ja ühe jala pealt hüpates ainult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida arvate aga näiteks välja astetest või käärkükist.näiteks 30-40m lõigud ja sügavalt välja astudes.

peaks oluliselt tugevdama reie kolmpealihast mis sprindis on pea kõige tähtsamad lihasgrupid?

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled sprinti teinud ka?

Mul on sõber, kes mõned aastad tagas jooksis 100m 10,6 s. Temaga trennist rääkides ei ole ta kunagi jõutõmmet maininud ja kükki tegi ta vaevalt poole peale (reis ei olnud maaga päris paralleelne, sügavamale polnud lihtsalt tarvis jooksu jaoks), lisaks sellele ka rinnalevõtt klassikalistest jõuharjutustest.

Algul kiirenduses töötab reie neliapealihas, edasi püstises asendis teevad töö alaselg, tuhar ja reie kakspealihas. Jõutõmme just hõlmab neid lihaseid. Olümpiatõstmised on suht reie kakspealihase, tuhara ja alaselja ning õlgade ja trapetsi harjutus. Ehk siis tõesti tõmbest parem, aga et seda osata, pead ka oskama jõutõmmet teha. Ja kõigi spordialade eelduseks on baasjõud. Baasjõudu sa ei saa olümpia tõstetest, sealt saad jõu-kiirust ja kiirus-jõudu arendada. Kui sul on jõutõmme käpas ja jõudu kah arendatud, siis minnakse edasi olümpia harjutustele. Kükk aga jääb.

Mis eristab kükki tõmbest, on see, et kükil suunatud jõuvektor vertikaalselt, aga tõmbel horisontaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis eristab kükki tõmbest, on see, et kükil suunatud jõuvektor vertikaalselt, aga tõmbel horisontaalselt.

See tegelikult oleneb ka sellest, millise tehnikaga jõutõmmet tehakse. Sumo tehnika ja sirge seljaga tehes on jõutõmme praktiliselt nagu kükk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kükki võib asendada ka keharaskuse kükiga? nt ühe jala peal kükid või hüpped. Selles jõusaalis, kus ma käin treenerit pole ja ma ei riski vale tehnikaga kükki teha, kannad tõusevad õhku kui teen..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kükki võib asendada ka keharaskuse kükiga? nt ühe jala peal kükid või hüpped. Selles jõusaalis, kus ma käin treenerit pole ja ma ei riski vale tehnikaga kükki teha, kannad tõusevad õhku kui teen..

Kui õhku tõusevad, siis hoia kannad maas lihtsalt. Ära kalluta keha nii ette. Harjuta alguses kerge raskusega kuni asi käpas on.

PS. Üks võimalus oleks kettad kandade alla panna.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul see häda, et kuidagi nagu ebameeldiv on (eriti) vasakul käel painduda niimoodi tahapoole, et kangi turja peal hoida. Liiga palju keskendumist läheb selle peale kaduma. Aga ma alles algaja kah selle harjutuse juures.

Kellelegi veel sellist jama? Teha hantlitega sama või lihtsalt treenida edasi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul see häda, et kuidagi nagu ebameeldiv on (eriti) vasakul käel painduda niimoodi tahapoole, et kangi turja peal hoida. Liiga palju keskendumist läheb selle peale kaduma. Aga ma alles algaja kah selle harjutuse juures.

Kellelegi veel sellist jama? Teha hantlitega sama või lihtsalt treenida edasi?

Proovi eeskükki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul see häda, et kuidagi nagu ebameeldiv on (eriti) vasakul käel painduda niimoodi tahapoole, et kangi turja peal hoida. Liiga palju keskendumist läheb selle peale kaduma. Aga ma alles algaja kah selle harjutuse juures.

Kellelegi veel sellist jama? Teha hantlitega sama või lihtsalt treenida edasi?

Ma ei saanud vahepeal paar kuud kükkida. Samal põhjusel ja huvitavalt ka vasak õlg.

Proovi kitsamat hoiet, laialt venitab rohkem. Tee õlgadele venitusi.

Trenni minnes, on algul valus tühja kangi kukla taha saada, kuid mida seerja edasi seda parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas teil ei hakka kuklal valus kui kang seal peal on küki ajal? Ma ei saa isegi tühja Smith kangi turjale võtta. Harjumise asi vist?

Täpselt õige, harjumuse asi.

Algul võid ju rätiku vahele panna, hiljem harjub ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas teil ei hakka kuklal valus kui kang seal peal on küki ajal? Ma ei saa isegi tühja Smith kangi turjale võtta. Harjumise asi vist?

Ära võta kangi kukla peale, vaid võta kang turja peale ehk lase siis natuke kuklast allapoole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×