Jump to content
martin1333

Kõikvõimas KÜKK

Recommended Posts

http://www.fitness.ee/?act=article&art...ID=1〈=1

1. Kükk on harjutus, mis kaasab töösse korraga väga palju lihaseid. Ma arvan, et ei paku väga palju üle, kui väidan, et kükitades on töös sisuliselt terve keha.

2. Küki võime arendada erinevaid kehalisi võimeid tuleneb suuresti ka sellest kuidas kükkida (millise raskusega, mitu korda, kui pikad on puhkepausid jne).

3. Kükist tuleva lõpptulemi suureks mõjustajaks on ka adekvaatne toitumine vastavalt soovitud eesmärgile.

Muudetud kasutaja martin1333 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõuaks see info kõikidele inimestele ja eriti sportlastele, oleks ülihea ! Olen püüdnud paljudele seletada küki ja jõutõmbe tähtsust, kuid kõik hakkavad rääkima, et surun enda loogikat peale ja need kaks harjutust on ainult lihase kasvatamiseks - ainult kulturistidel on vaja neid harjutusi teha.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas kükki mõju on selline ainult siis, kui kükitakse kangiga või on hantlitega kükkimine sama tõhus?

kahju et pole võimalust kükkida kangiga, hea harjutus :huh:

Kui muud varianti ei ole, siis aitab ka hantlitega kükkimine - see on igal juhul parem kui jätta see harjutus tegemata. Hantlitega sirge seljaga kükki tehes - ei ole vaja üldse suurt raskust kasutada - sest nii tehes on see päris raske harjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere tahaks teada kas ilma pausideta kükk arendab hüppevõimekust paremini kui pausidega kükk,sest näiteks kui laskud põlvedest ja puusadest alla ja oled nii paar sekundit ja siis hüppad tuleb tulemus kehvem kui hüppel millal sa ei oota peale maksimaalse sügavuse saavutamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eriti nähtavat vahet seal ma arvan, et ei ole. Lase ikka sujuvalt täiskükki ja sealt plahvatuslikult üles. Sa võid seda muidugi proovida ja vaadata kas on mingit progresseerumist aga miks teha asju liiga keeruiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tagasi artikli juurde

Tahad kasvatada lihaste arvelt üleüldist kehamassi...tee kükki.

Tahad põletada rasva, saada trimmis ning toonuses keha ja tagumikku...tee kükki.

Tahad kasvatada oma jõunäitajaid, kasvatada maksimaaljõudu...tee kükki.

Tahad olla üleüldiselt tugev ja lüüa läbi rammumehe võistlustel...tee kükki.

Tahad jalgu kasvama saada...tee kükki.

Tahad kiirust, plahvatust ja hüppevõimet...tee kükki.

Tahad jämedaid käsi...tee kükki.

Tahad vastupidavust...tee kükki.

Kas mõni eelnev väide ei pea paika või on vale? Olles läbi töötanud sadu kirjutisi, võin julgelt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi niikuinii ei viitsi neid tegema hakata. Ma usun, et järjekord jääb püsima rinnaltsurumise pingi juurde. :)

Kahtlemata nii ongi. Rinnalt surumine oli, on ja jääb nö. tavainimese ja keskmise jõusaalikülastaja jaoks kõige populaarsemaks harjutuseks ja seda jäädaksegi pidama peamiseks harjutuseks, mis näitab inimese jõudu. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahelduseks võid küki ajal hantleid pea kohal üleval hoida :huh:

Pole paha harjutus tasakaalustavale süsteemile, aga miskipärast on siis kanna alla üsna kõrget tuge vaja mul, on see normaalne ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui muud varianti ei ole, siis aitab ka hantlitega kükkimine - see on igal juhul parem kui jätta see harjutus tegemata. Hantlitega sirge seljaga kükki tehes - ei ole vaja üldse suurt raskust kasutada - sest nii tehes on see päris raske harjutus.

Näiteks:

post-17-1281902333_thumb.jpg

post-17-1281902453_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole paha harjutus tasakaalustavale süsteemile, aga miskipärast on siis kanna alla üsna kõrget tuge vaja mul, on see normaalne ?

Oleneb kyki sygavusest. Harjutamise m6ttes v6iksid ikkagi kykkida ilma blokita...suutlikkuse piirini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole paha harjutus tasakaalustavale süsteemile, aga miskipärast on siis kanna alla üsna kõrget tuge vaja mul, on see normaalne ?

Ilma toeta ikka ja nii sügavale, kui läheb. Tavatreenijale see harjutus rohkem painduvuse ja taskaalu arendamiseks, raskused ka väikesed (ise suudan tühja kangiga korraliku tehnikaga täisküki teha).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegin 50-60 kg kangiga täiskükke... aga ilma kannatoeta oli väga imelik tunne ja ei õnnestunud teha.

tugi kanna all? hmm..ma kogu aeg ilma teinud. kolmapäeval jalapäev, proovin ära ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul küll pole probleeme olnud täiskükis tasakaalu leidmisega. Senine parim tulemus on 60kg 6x10. Kükke tehes just üritan keskenduda sellele, et raskuskese oleks õige ehk kangi trajektoor üles-alla liikudes oleks täpselt sirgjooneline, siis ka ei hakka ka varbad ega kannad maast lahti tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jutt oli raskus pea kohal sirgetel kätel kükkidest... ma natuke kahtlen et see 60kg 6x10 oli sedasi tehtud :D

Ups ;)

Aga võiks millalgi niimoodi järele proovida küll, kas üldse tühja kangiga õnnestuks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ups ;)

Aga võiks millalgi niimoodi järele proovida küll, kas üldse tühja kangiga õnnestuks :)

Võta igaks juhuks lihtsalt harjavars...või midagi sellist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×