Jump to content
margush

puuviljade tarbimisest

Recommended Posts

Fred, oled kirjutanud, et kui tahta nn. sangadest lahti saada siis mitte ühe puuvilja päevas.

Minul tarvis vaid kaalu säilitada ja tarbin keskeltläbi 6 õuna päevas. See pidi olema päevas probleemideta kasutatav fruktoosi piirkogus. Milline on sinu arvamus? õunast loobuda ei tahaks, sest tavaliselt minu jaoks kõige magusam asi (v.a. võistlusaegsed ja -järgsed SV-d, teen vastupidavusala).

parimat,

margus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Fred, oled kirjutanud, et kui tahta nn. sangadest lahti saada siis mitte ühe puuvilja päevas.

Minul tarvis vaid kaalu säilitada ja tarbin keskeltläbi 6 õuna päevas. See pidi olema päevas probleemideta kasutatav fruktoosi piirkogus. Milline on sinu arvamus? õunast loobuda ei tahaks, sest tavaliselt minu jaoks kõige magusam asi (v.a. võistlusaegsed ja -järgsed SV-d, teen vastupidavusala).

parimat,

margus

Kui on madal rasvaprotsent ja mahukas treening, talutakse süsivesikuid, sh fruktoosi paremini, kuid see ei tähenda ilmtingimata, et toit peab olema soovitatava süsivesikukogusega (kuni 70%!!) ja fruktoosirikas. Kasuta selle asemel rohkem gluteenivabasid pudrumaterjale ja osa süsivesikutest tulevast energiast asenda julgesti rasvadega, eriti või, koore ja kookosega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on madal rasvaprotsent ja mahukas treening, talutakse süsivesikuid, sh fruktoosi paremini, kuid see ei tähenda ilmtingimata, et toit peab olema soovitatava süsivesikukogusega (kuni 70%!!) ja fruktoosirikas. Kasuta selle asemel rohkem gluteenivabasid pudrumaterjale ja osa süsivesikutest tulevast energiast asenda julgesti rasvadega, eriti või, koore ja kookosega.

tänu vastuse eest; toon esialgu tavatarbimisse vaid kookoshelbed sisse, tunduvad sobivat; on meelde jäänud päeva rasvanormiks 1 gr. kehakaalu kohta sh 1/3 küllastatud, 1/3 monoküllastamata ja 1/3 polüküllastamata ning arvestades oma 64-5 kg siis ei saa päeva summaarne rasvakogus (sh. küllastatud rasva) olla suur, vahel söön ka tumedat šokolaadi ning piimarasvadest eelistan pigem juustu ja kohupiima süüa;

kui vajan rohkem SV-d siis kasutan lisaks puu- ja juurviljale lisaks tatart; v.a võistlus või intensiivne treeningu päev, siis kasutan ka kiireid SV-d

vähendan õuna kogust ja lisaks osa õuna asendan ploomiga, sest ploomis on glükoosi üle kahe korra rohkem kui fruktoosi (fruktoosi 1,3 gr 100 gr kohta), arvestusega glükoos on lihaste töös kasutatav

kas mu mõttekäik on reaalne?

parimat,

margus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et Fred soovitab see "päeva rasvanorm 1g/kg" ära unustada.

Tõesti vähe...Mul kipub pigem 2 g poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×