Jump to content
Arnold

"Platoni lummus" - Einar Laigna loeng FitnessTVs

Recommended Posts

E Laigna loengud on alati fantastiliselt head. Olen ta loengutes käinud, suht ammu viimati, aga siiani meeles kui köitvad ja huvitavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üsna radikaalsed vaated :D Aga siiski on nauditav kuulata inimest, kes omab kindlaid veendumusi. Kui kõike päris puhta kullana enda jaoks võtta ei saa, siis huvitavad vaaterakursid rikastavad kahtlemata maailmapilti.

Huvitav loeng ja kindlasti ka huvitav karakter.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhteliselt kohutav loeng. Traditsionalismi pritsis ikka vahuga. Sellist kitsast ja kallutatud ajaloo käsitlust pole ammu kuulnud.

Ja see rasside erinevuse rõhutamine? Kohati juba otsisin pilguga laualt Mein Kampfi. Tõesõna tahte truimf jäi mainimata veel.

Ma loodan et fitness.ee ei soovi tegeleda sellist laadi ideoloogiatega.

Lääne euroopa rüütlid varjasid ennast kümnete kilode terase taha kusjuures väga palju tehti jõupingutusi just näo varjamiseks, ja parim lahendus võitluses oli hoo pealt, pika piigiga vastane kahjutuks

teha, seal vist väga pikalt silma ei vaadatud. Tõeliselt mõõgakunsti ja ennast salgavat sõjamehe kultuuri leiame me hoopis sama aegsest jaapanist.

Ja stepirahvad lasid nooltega eemalt ja siis lahkusid? Jabur. Varakeskaja kõige õitsvamad kultuurid oli mauride kultuur Ibeeria poolsaarel ja Sitsiilias, kellelt muide saime ka araabia numbrid.

Vaadake palun kristliku vara keskaja maale, lihasuretamine käis täistuuridel (pikad peened noruspäi inimkujud)! Hinge eest tuli hoolitseda, mitte maise keha eest. See oleks tegelikult kulturisti jaoks kõige halvem aeg ja koht elamiseks.

Evolutsiooni teooriaga on ka äärmiselt nõrgad lood. Tädipojaga on meil erinevad nimed, kas see tähendab et me ei ole sugulased? Meil on ühised vanavanemad, me oleme ühtede esivanemate erinevad harud.

Märksõna puu.

Ja millest selline vihapurse "musta pori näkku tatised intelligendi närud vms." teemal? Kas selle peatüki pärast raamatus "Musta pori näkku", mis kirjeldab ühe teatud "apostli" seiklustest Viljandi linnas ja kus

küsitakse mis jumal laseb igasugustel jälkustel sündida? Või sellepärast, et M.Raud avalikult ja kirglikult rassismi taunib?

Siis veel mingi eeskuju/iidoli ihalus käib läbi. Jääb häirima, et tema teab mis on õige eeskuju, teised ei tea ju.

Samas 66-73 min on täiesti mõistlikud (alates Lurichist) ja õpetlikud. Aga siis keerab jälle kosmiliseks ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meeldiv on teda igal juhul kuulata, aga kõike ei saa loomulikult tõe pähe võtta.

Nt väide, et primaadi ja tänapäeva inimese vahel ei ole leitud mitte midagi, järelikult ei olegi midagi ja inimesed tekkisid kuidagi kosmiliselt.

Viidatud lõigu lõpus joonisel on välja toodud mitmeid hominiidide liike koos ajajoonega.

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evoluti...istory_of_ideas

Mida arvab Laigna nendest hominiididest? On need võltsingud, osa mõnest vandenõust või midagi muud? Miks ta ei aktsepteeri neid lülidena tänapäeva inimeste ja primaatide vahel (eeldan, et primaadi all peab ta silmas mõnda looma, kes nö näeb välja nagu ahv, sest tegelikult loetakse inimesi ka primaatideks)?

Muudetud kasutaja naissfeiss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meeldiv on teda igal juhul kuulata, aga kõike ei saa loomulikult tõe pähe võtta.

Nt väide, et primaadi ja tänapäeva inimese vahel ei ole leitud mitte midagi, järelikult ei olegi midagi ja inimesed tekkisid kuidagi kosmiliselt.

Viidatud lõigu lõpus joonisel on välja toodud mitmeid hominiidide liike koos ajajoonega.

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evoluti...istory_of_ideas

Mida arvab Laigna nendest hominiididest? On need võltsingud, osa mõnest vandenõust või midagi muud? Miks ta ei aktsepteeri neid lülidena tänapäeva inimeste ja primaatide vahel (eeldan, et primaadi all peab ta silmas mõnda looma, kes nö näeb välja nagu ahv, sest tegelikult loetakse inimesi ka primaatideks)?

Jah...

Ma luban, et kui tekib vaba moment...siis kuulan loengu l6puni.

Hetkel j6udsin sinnamaani, kui r22gitakse eri rasside suurtest erinevustest... pakun, et ta j6uab aaria rassi ylistamiseni. Loomulikult on inimesi, kes toetavad seda n8 teadust... et ameerika manner oli k6ige pealt asustatud aarialaste poolt jne toimus genotsiid... finnougri eellased tapsid 2ra meie vaesed aarialased... Juudid vallutavad maailma jne jne...

Igatsugu kirjandust ei ole sobilik t6esti levitada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuskohas oli selles loengus juttu rassismist? Aile tunnistas, et ei olnud loengut lõpuni kuulanud ja juba avaldab arvamust. Hr. Laigna rääkis rasside erinevustest ja teie juba kisama rassist-rassist.

Triibu triitsu vähene haritus ja kirjaoskus ei tohiks lubada teda tegelikult selliste teemadega püünele ronida, aga kui häbitunne puudub, mis teha.

Kurb on vaadata, kuidas märksõnade peale reageeritakse ja ei kuulata lõpuni ega jälgita konteksti. Kui mingi seisukoht on seniarvatust erinev, siis kõigepealt tahetakse sõnavõtja mättasse lüüa - rikub siin rahu. See näitab, et ajutöö on keskmisele inimesele ikka kõige raskem ja valusam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskohas oli selles loengus juttu rassismist? Aile tunnistas, et ei olnud loengut lõpuni kuulanud ja juba avaldab arvamust. Hr. Laigna rääkis rasside erinevustest ja teie juba kisama rassist-rassist.

Triibu triitsu vähene haritus ja kirjaoskus ei tohiks lubada teda tegelikult selliste teemadega püünele ronida, aga kui häbitunne puudub, mis teha.

Kurb on vaadata, kuidas märksõnade peale reageeritakse ja ei kuulata lõpuni ega jälgita konteksti. Kui mingi seisukoht on seniarvatust erinev, siis kõigepealt tahetakse sõnavõtja mättasse lüüa - rikub siin rahu. See näitab, et ajutöö on keskmisele inimesele ikka kõige raskem ja valusam.

Oeh...loe uuesti. Ma pakkusin, et ta nii j2tkab? Ei j2tkanud?

Just eile sai vaadatud discovery history ist...rassiteooriatest dokumentaali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskohas oli selles loengus juttu rassismist? Aile tunnistas, et ei olnud loengut lõpuni kuulanud ja juba avaldab arvamust. Hr. Laigna rääkis rasside erinevustest ja teie juba kisama rassist-rassist.

Triibu triitsu vähene haritus ja kirjaoskus ei tohiks lubada teda tegelikult selliste teemadega püünele ronida, aga kui häbitunne puudub, mis teha.

Kurb on vaadata, kuidas märksõnade peale reageeritakse ja ei kuulata lõpuni ega jälgita konteksti. Kui mingi seisukoht on seniarvatust erinev, siis kõigepealt tahetakse sõnavõtja mättasse lüüa - rikub siin rahu. See näitab, et ajutöö on keskmisele inimesele ikka kõige raskem ja valusam.

Erinevalt Sinust ei sildistanud ma oma postituses kedagi ja ei solvanud kellegi isikut. Kas üritad mind - isiklikuks minnes - mättasse lüüa selle eest, et oma teistsuguse arvamusega siin rahu rikun, sest siiamaani olid ju kõik lummatud sellest loengust? Palun ründa minu seisukohti. "Kui mingi seisukoht on seniarvatust erinev" mõtlesid vist "Kui mingi seisukoht on üldlevinud arusaamast erinev". See on suhteliselt avalik "püüne" ja kui ma tunnen, et mul on teine arvamus või ma tahan midagi lisada, siis on mul see õigus. Arvan, et ükski isik ei tohiks häbeneda oma arvamust.

Tegelikult tahaks hoopis küsida millise ajastu kultuur sobib kehaehitaja ja tegelikult üldse sportlase maailma pildiga kõige paremini? Ja kõige vähem tõenäoline on selleks kristliku euroopa varakeskaja kultuur. Minu arvamus. Loen huviga teiste arvamusi sellel teemal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, Triibu Triits!

Vahetagem siis mõtteid. Sinu seisukohast oli loeng suhteliselt kohutav. Kas kohutav=ehmatav või kohutav=kole? Mõlemad eesti keeles levinud. Kui hakata väitlema keskaja ja kristluse teemadel keskaja kontekstis, siis näiteks hr.Laigna kõneles, et tänapäeval levinud ettekujutus on tõest kaugel - tema väidab tõde teadvat, aga see ei olnud loengu teema. Kus ta teab ja mida ta teab, peaks temalt küsima. Küllap ka saab vastuse. Kui väita, et keskaeg ei olnud selleks ja tolleks sobiv aeg, siis tuleb selle aja tingimused defineerida. Et oleks selge, mida mõeldakse. Mingi koolist ja raamatutest kogunenud romantilise emotsioonipildiga ei ole vahel miskit peale hakata. Kui me ikka täpselt ei tea, siis me arvame ja arvata võib igaüks mida tahab, aga see ei ole argument millegi ümberlükkamiseks. Niipalju teadusliku lähenemise alustest.

Kui tahad hr. Laigna loengust leida vigu, siis tugine faktidele. Kui Sul neid ei ole, on see lihtsalt Sinu arvamus ja Sa võid öelda, et Sulle selline lähenemine ei meeldi. Aga selliselt ajalooga ringi käia ja seda malakana kasutada ei ole tõsiseltvõetav. Kui üks inimene on Sulle ebasümpaatne, siis on see loomulik ja sinna ei ole midagi teha. Aga ütle siis seda.

Võtaks veel sõna "Musta pori näkku" teemal. Sellise nähtusega tuleks avalikumalt võidelda. On küll tore, kui joodik Mihkel Raud suudab uuesti jalad alla saada, aga kurb on see kui joodiku elulugu kujuneb bestselleriks. Ma ei mõista hukka Mihkel Rauda - kohati imetlen teda, kui erandlik on tema "ülestõusmine". Aga et suurele hulgale rahvast on sellises pasas sonkimine põnev, paneb hirmujudinad mööda selga jooksma. See on sama, kui imetletaks hirmsa kurjategija memuaare. Tegelikult ei vääri selline lektüür sellist austust. Aga on hea lakmuspaber.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhteliselt kohutav loeng. Traditsionalismi pritsis ikka vahuga. Sellist kitsast ja kallutatud ajaloo käsitlust pole ammu kuulnud.

Ja see rasside erinevuse rõhutamine? Kohati juba otsisin pilguga laualt Mein Kampfi. Tõesõna tahte truimf jäi mainimata veel.

Ma loodan et fitness.ee ei soovi tegeleda sellist laadi ideoloogiatega.

Lääne euroopa rüütlid varjasid ennast kümnete kilode terase taha kusjuures väga palju tehti jõupingutusi just näo varjamiseks, ja parim lahendus võitluses oli hoo pealt, pika piigiga vastane kahjutuks

teha, seal vist väga pikalt silma ei vaadatud. Tõeliselt mõõgakunsti ja ennast salgavat sõjamehe kultuuri leiame me hoopis sama aegsest jaapanist.

Ja stepirahvad lasid nooltega eemalt ja siis lahkusid? Jabur. Varakeskaja kõige õitsvamad kultuurid oli mauride kultuur Ibeeria poolsaarel ja Sitsiilias, kellelt muide saime ka araabia numbrid.

Vaadake palun kristliku vara keskaja maale, lihasuretamine käis täistuuridel (pikad peened noruspäi inimkujud)! Hinge eest tuli hoolitseda, mitte maise keha eest. See oleks tegelikult kulturisti jaoks kõige halvem aeg ja koht elamiseks.

Evolutsiooni teooriaga on ka äärmiselt nõrgad lood. Tädipojaga on meil erinevad nimed, kas see tähendab et me ei ole sugulased? Meil on ühised vanavanemad, me oleme ühtede esivanemate erinevad harud.

Märksõna puu.

Ja millest selline vihapurse "musta pori näkku tatised intelligendi närud vms." teemal? Kas selle peatüki pärast raamatus "Musta pori näkku", mis kirjeldab ühe teatud "apostli" seiklustest Viljandi linnas ja kus

küsitakse mis jumal laseb igasugustel jälkustel sündida? Või sellepärast, et M.Raud avalikult ja kirglikult rassismi taunib?

Siis veel mingi eeskuju/iidoli ihalus käib läbi. Jääb häirima, et tema teab mis on õige eeskuju, teised ei tea ju.

Samas 66-73 min on täiesti mõistlikud (alates Lurichist) ja õpetlikud. Aga siis keerab jälle kosmiliseks ära.

Noh, oligi oodata, et kuskilt mõni näpugavibutab poliitkorrektsuse "vanem-pioneerijuht" välja kargab. Vahutav traditsionalism! Mein Kampf! Fashism! Kodanikud igandid! Selline jõle rahvavaenlane tuleks jalamaid Siberisse saata, eksole? Ole tolerantne või ma tapan su! Kui illuminaatliku esimese prantsuse revolutsiooni aegset lööklauset parafraseerida.Tuleb siin meie multikulti-internatsionaalset lõimumispidu rikkuma... Kasutan siin meelega sovjeetlikku terminoloogiat, sest sisuliselt pole praegusel vasakäärmuslik-feministlikul euroideoloogial ja nõukogude dogmaatikal erilist vahet.

Nimest võiks eeldada, et tegu on naissoost iskikuga. Mis ei pane ka imestama, sest igal ajal on just naised ametlikule riiklikule ajupesule kergemini alluvamad olnud. Vihjena võiksite järgi uurida, kes neid feministlik-sotsialistlikke ideoloogiatööstusi tegelikult rahastavad. Need on väga rikkad mehed nimelt. Paar märkust veel. Võiks siiski eeldada, et härra Laigna on keskaja pikaajalise uurijana pisut rohkem kursis, milliseid väärtusi siis tähtsaks peeti. Teiseks. Kui inimene on ajalooga vähegi kursis, siis peaks teadma, et just traditsioon on see, mis tagab rahvuse ellujäämise ja püsimise. Konservatiivsus on rahva kollektiivne ellujäämismehhanism. Sest miks peaks seda muutma, mis ajaloo tuleproovi läbi teinud on? Hakkame jälle mingi müstilise võrdsuse-utoopia nimel laibamägesid kasvatama? Härra Laigna on muide eriliselt rõhutanud õilsaid mehelikke väärtusi, nagu rüütellikust, galantsust, vähenõudlikust, sihikindlust, tervislikke eluviise, vaprust ja ka vaimsust.

Seda eriti praegusel naisestuval ajal, kui mehed on muutunud mingiteks lõtvadeks metro-seksuaalseteks limukateks, keda huvitab ainult kas õllepurk käes telekast spordi vahtimine, ringihooramine või on kaldunud kõiksugu perversustesse. Miks on meil lahutuste protsent niivõrd suur, pole enam isasid, hoolimata sellest, et naistel on käes kõikvõimalikud õigused ja enamgi veel. Naised muide sisimas põlgavad nõrku mehi. Ja nii elamegi maailmas, kus õhutatakse materiaalsuse kummardamist, ego nuumamist, madalaid kirgi ja rahvas sureb märkamatult välja. Mis oleks vähegi normaalses ühiskonnas riiklikuks kriisiks kuulutatud, aga ilmselt on see teatud mõjukale kildkonnale meelepärane. Einar Laigna teesidega ei pruugi sajaprotsendiliselt nõustuda, aga ta on üks vähestest, kes meile ebameeldivat ja julma tõde näkku julgeb öelda. Soovin vitaalsele vanahärrale pikki ja sisurikkaid eluaastaid! Kui ta poleks oma vanust maininud, võib teda vabaks kakskümmend aastat nooremaks pidada.

Muudetud kasutaja Quex poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niih...vaatasin ka selle loengu algusest lõpuni ära.

Mind see loeng puudutas vägagi positiivselt. Ka kosmilised kogemused ... :rolleyes:

Siiras ja avatud tekst... Väga viis! ...et meil oleks kõigil siis 70-selt ka tervist ja sisu! :D

Eelpoolkommenteerijad olid vist ajaloohuvilised, mina mitte. Minu arusaama hellenismist on mõjutanud tugevalt Lion Feuchtwanger oma raamatutega (Juudi sõda, Pojad, Saabub päev). Tundub, nagu ma oleksin selles osas küll teisel pool rindejoont. Kui keegi suudab mingit tervikpilti luua, lasku käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niih...vaatasin ka selle loengu algusest lõpuni ära.

Mind see loeng puudutas vägagi positiivselt. Ka kosmilised kogemused ... :rolleyes:

Siiras ja avatud tekst... Väga viis! ...et meil oleks kõigil siis 70-selt ka tervist ja sisu! :)

Eelpoolkommenteerijad olid vist ajaloohuvilised, mina mitte. Minu arusaama hellenismist on mõjutanud tugevalt Lion Feuchtwanger oma raamatutega (Juudi sõda, Pojad, Saabub päev). Tundub, nagu ma oleksin selles osas küll teisel pool rindejoont. Kui keegi suudab mingit tervikpilti luua, lasku käia.

Ära heida meelt! Ole see, kes sa oled ja kõik saab korda! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×