Jump to content
protein_pets

Fitnessklubidest

Recommended Posts

Tervist! Tundsin tungi koostada ja avalikkusele vaatamiseks postitada minu äärmiselt subjektiivne võrdlus spordiklubide Arctic Sport ja Meriton vahel. Ajendiks oli üsna vähene informatsioon Arctic Sport kohta, Meritoni kirjeldus on niiöelda ekstraks.

Loodetavasti on abiks teistelegi? Järeldustest nii palju, et Arctic on ikka korralik trennitegemise koht, Meritonis käiakse ka niisama vedelemas. Tasuks ka mainimist, et viimati oli Meritonis kogu jõusaali peale 2 pinki, üks neist Smithi all. Kõik tulemuste tegemiseks vajalikud muljed on kogutud selle aasta jooksul. Hindamata jätsin rühmatreeningute osa, sest mina seal keksimas ei käinud.

untitled.PNG

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile õhtul jalutasin läbi suvise Kassisaba Meritoni jõusaali treenigusse.

Arctic on proffim koht küll, aga sellise ilmaga autoga sõita, patt on.

Meritonis sain kõik vajalikd harjutused toredasti ära teha (pole mingi proff muidugi).

Masina park on laienenud, samuti on vabade raskuste riiul piisavalt pikk,

tõsi, tuleb tunnistada, et üks korralik kükkipuur peaks seal ikka olema küll.

Kui ainult jõusaali külastada siis on kuu hind aastaringselt 500 eeki

(enamuses kohtadest kuu kaupa maksmise võimalus puudub).

Ühe korra tasu on 125 eek i . Kallis see koht kohe kindlasti ei ole.

Rõivistu, saunad ja muu olme annab samas enamusele klubidele silmad ette.

StatusClubi tase, ehk ainult selle miinus, et Meritonis ei jätkas treeningu ajaks spordikotti kapi otsa.

Meritoni SPA on mõnus koht neile, kes naudivad peale treeningu ka kvaliteetset kekskondna.

Soovitan võimalusel treenida erinevates klubides, see annab toredat vaheldust,

mida treenijatel teinekord surnud punkti ületamiseks hädasti vaja on.

Tallinnas (ja mitte ainult) peaks saale kindlasti rohkem olema, eriti karjub olukord Lasnamäe - Pirita suunal!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere

Minu mõtted.

Olen käinud Meritonis nüüdseks kuu aega. Enne seda 10 kuud Spartas. Treeningkoha vahetuse tingis võimalus käia kodule lähemal trennis ning soodne suvepakett(1500 eek eest kolm kuud piiramatult jõusaali ja rühmatreeninguid + vee- ja saunakeskuse külastus).

Nii nagu ka oma blogis olen kirjutanud, asub jõusaal Meriton Grand Conference & Spa hotellis. Kodust jalutada 11 min, nii et mõnus jalutuskäik värskes õhus enne trenni ja peale trenni. Võimalik on trennis käia ka jalgrattaga, sest ratta hoidmise võimalus on seal täitsa olemas. Kuna Spartas on hind kõrgem, siis jäid valikusse kodulähedased klubid (Reval Sport, Tulbi spordiklubi, Meriton spordiklubi). Revalis sai taas üle 9 aasta uuesti proovitrenn tehtud, aga ei tekkinud sellist mõnusat hubast ja kodust tunnet. Tulbi miinuseks on asukoht (jala kodust 20 min jääb kaugeks) ning see, et nädalas on see avatud 5,5 päeva(kinni on terve laupäeva ja pühapäeval avatud kell 16-22). Võitjaks osutus Meriton, mille hind on Revaliga võrdne( suvepakett 3 kuud 1500 eek), kuid milles sisaldub ka veekeskuse kasutus. Miinuseks kaugemalt tulijatele on tasuline parkimine, aga kuna kodust jalutada Meritoni on 11 min, siis minul vähemalt suvel parkimismuret pole.

Trennist.

Hea. Ilus. Puhas. Korralik. Inimesi nii, et mahub ja järjekordasid pole. Masinaid nii, et kõik tehtud saaks. Muidugi peab ka kombineerima, sest ega hotelli jõusaal ei saa võistelda “päris” jõusaalidega, aga siiski kõik saab tehtud. Parkimine on võimalik eraldi kuukaardi alusel (250 eek/kuu) parkimismajas, mis tuleb kindlasti kasuks talvel. Võimalus parkida ka kohe hotelli juures eraparkimisplatsil, mille hind oli 195 eek/kuu või makstes tunni alusel. Inimesed, kes käivad aga "normaalselt" tööl, saavad arvestada, et kella 19-st on ju kesklinnas tasuta parkimine, nii et ei ole muret ka sellel.

Saalist veel - eraldi sääre masinat pole, aga seda saab kombineerida mujalt. Jalapress on plokiga ning max raskuseks on 219 kg, mis on küll juba trenni teinud meestele kerge, aga sellisel juhul saab taas teha kükki Smithil ning jalapressil lihtsalt pikemad seeriad.

Kuna tegemist on siiski hotelliga, ei saagi sealt oodata "kõiki masinaid", aga rumal on see, kes ei oska kombineerida. Iga asja saab tehtud. Vabad raskused on hantlitega kuni 40kg(k.a.)

Oluline on ka hind. Kui eelpool mainitud suvepakkumine läbi saab, siis tavahinnad on jõusaali kuukaart E-P kell 07:00 -22:00 590 kr(päevane aeg, kella 7:00-14:00 hinnaks 450 eek). Odavam nii Spartast kui Revalist.

Enne trenni hommikupuder koha pealt 20 eek. :D

Koht mõnus. Kiidan ja soovitan!

Tõnu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen trenni teinud mõlemis saalis. Selge on see, et tõsisel tegijal on Arcticus trenni mõttes kordades rohkem võimalusi harjutusi varieerida ja kasutada kasvõi 80 kg hantleid (selge on see, et ei ole palju inimesi kes neid liigutada jõuavad). Seega kui eesmärk ei ole selline kõva trenn - mis eeldaks järjepidevat raskuste lisamist ja pidevalt harjutuste vahetamist, siis ei ole saalil vahet. Kindlasti räägib Meritoni kasuks hind, iseasi on see, et kui hooaeg algab, siis kardan ,et õhtusel ajal on saal üle rahvastatud - kuid mul puudub selle osas statistika.

Igal juhul eelkõige soovitan teha ka valiku ikkagi kodukoha või töökoha olemasolust lähtuvalt. Kui aga ei suuda otsustada kuhu minna siis tulge Revalisse :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nojah. nn hardcore trenni jaoks jääb hotelli fitnessklubi väheseks. Pole Tallinnas muudes kohtades käinud kui Sparta ja Kalev Spa ning pean ütlema, et olen justnimelt Spartaga väga rahul. ainus, mis seal puudujäägiks hakkab saama, on hantlid, mis lõpevad 60kg juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nojah. nn hardcore trenni jaoks jääb hotelli fitnessklubi väheseks. Pole Tallinnas muudes kohtades käinud kui Sparta ja Kalev Spa ning pean ütlema, et olen justnimelt Spartaga väga rahul. ainus, mis seal puudujäägiks hakkab saama, on hantlid, mis lõpevad 60kg juures.

60 kg jäävad juba kergeks???? Raskused lähevad juba nimevääriliseks.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tallinnas (ja mitte ainult) peaks saale kindlasti rohkem olema, eriti karjub olukord Lasnamäe - Pirita suunal!

Olukord on nutune ka Nõmme suunal. Ainus arvestatav saal on Nõmme Spordikeskuses. Kuid see on ka sisuliselt Mustamäel juba. Õnneks on Sparta üsna talutavas kauguses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
60 kg jäävad juba kergeks???? Raskused lähevad juba nimevääriliseks.... :D

hantli tõmme küljele. selle juures tahaks natuke suuremat raskust jah. muidu rassi seal 10-12 korduse juures, et kurnatus tuleks, aga tahaks näiteks 8 korudse juures hakkama saada :rolleyes:

saadan võrdluspildi sulle seljast meili peale

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hantli tõmme küljele. selle juures tahaks natuke suuremat raskust jah. muidu rassi seal 10-12 korduse juures, et kurnatus tuleks, aga tahaks näiteks 8 korudse juures hakkama saada :D

saadan võrdluspildi sulle seljast meili peale

Hantli tõmmet teen selle pärast just viimase seljaharjutusena, siis on juba väsinum ja piisab ka 60 -62 hantlist. Kuid varem tehes, oleks kindlasti vajalikum suurem raskus. Pildi võrdluse sain kätte - kõva areng, ei ole midagi lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõndaks.. Kuna vähehaaval kesklinnast ära kolin tuli eile mõte uurida mida kujutab endast Viimsi spa jõusaal (ja üldse spordiklubi). Kõik ilus-tore, leidsin pikema otsimise peale üles ka spordiklubi adminni - pilet ostetud ja järelikult saali minek. Esimene efekt oli vau-stiilis - rahvast vähem, masinaid rohkem kui Meritonis.. Hakkasin siis vaikselt toimetama - jõudsin biitsepsini.

Nagu harjunud, võtsin siis 18kg kangi - nuta või naera ei jaksa. Proovisin 15kg kangi - no liiga kerge... lõpuks ajasin asja ära küll 9kg hantlitega, kus pingutus oli piisav... aga suhteliselt piinlik oli minna jõusaali justkui esimest korda elus ja avastada, et senised raskused on liiga rasked ;)

Aga millest võib tuleneda raskuste vahe? Raskused peaksid olema ju kõikjal samad? Mul jäi seekord küll trennipäevadele 2 päeva asemel 3 vahele.. aga... see ei saa ju olla põhjus? või siiski...? Olgu siis mainitud, et jõusaalis möllan 2. või 3. aasta... ei suudagi meenutada mis aastal täpselt sinna asja oli ;)

Muudetud kasutaja somps poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nõndaks.. Kuna vähehaaval kesklinnast ära kolin tuli eile mõte uurida mida kujutab endast Viimsi spa jõusaal (ja üldse spordiklubi). Kõik ilus-tore, leidsin pikema otsimise peale üles ka spordiklubi adminni - pilet ostetud ja järelikult saali minek. Esimene efekt oli vau-stiilis - rahvast vähem, masinaid rohkem kui Meritonis.. Hakkasin siis vaikselt toimetama - jõudsin biitsepsini.

Nagu harjunud, võtsin siis 18kg kangi - nuta või naera ei jaksa. Proovisin 15kg kangi - no liiga kerge... lõpuks ajasin asja ära küll 9kg hantlitega, kus pingutus oli piisav... aga suhteliselt piinlik oli minna jõusaali justkui esimest korda elus ja avastada, et senised raskused on liiga rasked ;)

Aga millest võib tuleneda raskuste vahe? Raskused peaksid olema ju kõikjal samad? Mul jäi seekord küll trennipäevadele 2 päeva asemel 3 vahele.. aga... see ei saa ju olla põhjus? või siiski...? Olgu siis mainitud, et jõusaalis möllan 2. või 3. aasta... ei suudagi meenutada mis aastal täpselt sinna asja oli ;)

2-3 päeva puhkust annab mulle tavaliselt küll vastupidise efekti... Tunnene ennast tugevamana.

Kuid üks reegel on mul küll. Kui ma satun uude saali, siis liigun raskustega üles tunduvalt tagasihoidlikumalt. Mitte mingit "maveelnäitan, kuitugevjatublimaolen" käitumist. ...ja mulle positiivne püramiid sobib nii hästi, et sellised probleemid on pea olematud. Teen, millega hetkel hea teha on ja asi ants.

Ma arvan pigem, et vaimne+füüsiline ettevalmistus 18 kg jaoks ei olnud piisav, vau efekt võttis tähelepanu ära ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan pigem, et vaimne+füüsiline ettevalmistus 18 kg jaoks ei olnud piisav, vau efekt võttis tähelepanu ära ;)

No tont teab jah.. aga kummaline siiski see, et tavaliselt selle numbriga kang ei ole olnud ülmäära raske... võib olla ei olnud ma vaimselt valmis. aga no tont teab jah, äkki tõesti vau-efekt mängis rolli.. Samas kahe hantliga, mis sama kaalu välja andsid ei tekkinud probleeme... no märgin selle kohanemisprobleemide alla esiti siis:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nojah. nn hardcore trenni jaoks jääb hotelli fitnessklubi väheseks. Pole Tallinnas muudes kohtades käinud kui Sparta ja Kalev Spa ning pean ütlema, et olen justnimelt Spartaga väga rahul. ainus, mis seal puudujäägiks hakkab saama, on hantlid, mis lõpevad 60kg juures.

No sealt need kuulujutud tulevad kui sa pole ise Spartas kuude viisi käinud. Hetkel on suurim hantel 80 kg.

Lisaks laieneb jõusaal suve lõpuks oluliselt ning lisandub juurde palju uusi trenazööre. Äsja paigaldati ka uued konditsioneerid mis võimaldab normaalselt treenida. Seega sügiseks ei tohiks kellegil midagi olulist meile ette heita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nõndaks.. Kuna vähehaaval kesklinnast ära kolin tuli eile mõte uurida mida kujutab endast Viimsi spa jõusaal (ja üldse spordiklubi). Kõik ilus-tore, leidsin pikema otsimise peale üles ka spordiklubi adminni - pilet ostetud ja järelikult saali minek. Esimene efekt oli vau-stiilis - rahvast vähem, masinaid rohkem kui Meritonis.. Hakkasin siis vaikselt toimetama - jõudsin biitsepsini.

Nagu harjunud, võtsin siis 18kg kangi - nuta või naera ei jaksa. Proovisin 15kg kangi - no liiga kerge... lõpuks ajasin asja ära küll 9kg hantlitega, kus pingutus oli piisav... aga suhteliselt piinlik oli minna jõusaali justkui esimest korda elus ja avastada, et senised raskused on liiga rasked :D

Aga millest võib tuleneda raskuste vahe? Raskused peaksid olema ju kõikjal samad? Mul jäi seekord küll trennipäevadele 2 päeva asemel 3 vahele.. aga... see ei saa ju olla põhjus? või siiski...? Olgu siis mainitud, et jõusaalis möllan 2. või 3. aasta... ei suudagi meenutada mis aastal täpselt sinna asja oli :)

No ma ise treenin seal pea iga päev. Ma küll ei tea, et kangid vale kaaluga oleksid. Olümpia kangid on kõik 20 kg. Teised riiuli kangid on vastava sammuga. Võid ju katsetada, saalis on kaal olemas. Astud koos kangiga kaalule ja siis ilma kangita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×