Jump to content
porikonn

Jooks

Recommended Posts

Sooviks kaalust alla võtta ning jooksma minna.

Kas kõige parem on seda teha hommikul või õhtul? Ning kas enne seda süüa/juua tohiks?

enne trenni mina küll ei soovita süüa, halb hakkab kui kõht täis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei mõtlegi kõvasti pingutada, rahulikult sörkida :D

aga kas vett võib juua vms enne?

Kui on hommikul plaanis teha kerge sörkjooks, siis ei ole kohustuslik tõesti midagi süüa. Jooma peab loomulikult ning vesi on selleks kindlasti parim. Samas kerge kofeiin (kohvi) aitab ka alati rasvapõletusele kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustagem siis algusest ja suuremalt pildilt detailsemaks.

Esiteks, kaalust alla võtmiseks peab sisse söödava energia hulk olema väiksem kulutatava energia hulgast. näiteks kulutad päevas 2500 kcal, sööd 2000 kcal. sellisel juhul ideaalses maailmas ja eeldades, et kogu kaalukaotus on rasva arvelt, kaotad päevas 55g rasva.

Teiseks, toidukordi võiks olla minimaalselt 5, vaid 1 toidukord päevas on vähe. tihedam söömine hoiam ainevahetust kiiremana ning ei ole ohtu muutuda näjaseks ning hakata üle sööma keha vajaduste tõttu.

kolmandaks, toitained peavad olema valitud selle järgi, mis pikemat aega seeduvad ja kiirelt ei imendu, v.a. treeningujärgne toidukord, mil on vajalik kiire taastumine, ka kaalust alla võtmisel. samuti peab tarbima piisavalalt tervislikke rasvu, kuna need seeduvad aeglasemalt, kui süsivesikud ning mõned neist, näiteks oomega3 rasvhapped (kalas sisalduv) aitavad lausa rasvapõletusele kaasa (loe viimast MF Hers`i)

Neljandaks, viimatisest Hers`ist või MF´ist sai lugeda uuringut, mis näitas, et hommikune aeroobne on natuke suurema koguenergiakulu efektiga, kui õhtune. samuti lööb see käima, vähemalt minu puhul, ainevahetuse terveks päevaks.

Viiendaks, päris tühja kõhuga pole mõtet jooksma/treenima minna. kasvõi väike kogus vadakut ajab asja ära. loomulikult ka kohvi ning vedelik enne jooksu. kofeiin kiirendab ainevahetust.

Ning kuuendaks - kannatust üleöö ei muutu kahjuks miski.

Loomulikult tahaksin ma südamele panna ka korrektset toitumist ning küsida, kas sa oled valmis loobuma mõningatest toitudest ning lubama vaid näiteks ühel korral nädalas midagi vähekasulikku (pitsa, hamburger, suhkruga karastusjoogid ning üldse magusainega joogid jmt) endale? Kas sa oled valmis distsipliiniks, mida nõuab enda toitumisharjumuste muutmine? peale poolt aastat jälgimist muutub see muidugi elustiiliks, :D see on ju positiivne!

Kui oled kõigeks selleks valmis, siis anna tuld. Pikk teekond hakkab pihta ikka sellest esimesest sammust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud põhjaliku vastuse eest, lisaks siis infoks juurde et olen juba pool aastat toitumist jälginud ning vöökohast pea 10cm vähemaks saanud :D

Aga seda saavutasin ainult toitumisega ning väikeste jalutuskäikudega, nüüd aga on langus aeglustunud ning peaks ka aktiivsema liigutamise appi võtma :D

Muudetud kasutaja porikonn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud põhjaliku vastuse eest, lisaks siis infoks juurde et olen juba pool aastat toitumist jälginud ning vöökohast pea 10cm vähemaks saanud :D

Aga seda saavutasin ainult toitumisega ning väikeste jalutuskäikudega, nüüd aga on langus aeglustunud ning peaks ka aktiivsema liigutamise appi võtma ;)

Toitumise jälgimine ei tähenda veel õiget toitumist.Omal ajal sai kah toitumist ja figuuri jälgitud.Lõpuks,peale hoolsat jälgimist,sai seda figuuri nii palju,et üksi ei suutnutki toda enam ära jälgida ...

nii et pidi ikka toitumise korda tegema, :D

Kaalust võetakse alla siiski eelkõige köögis.

Liigutamine muidugi aitab kaasa.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud põhjaliku vastuse eest, lisaks siis infoks juurde et olen juba pool aastat toitumist jälginud ning vöökohast pea 10cm vähemaks saanud :D

Aga seda saavutasin ainult toitumisega ning väikeste jalutuskäikudega, nüüd aga on langus aeglustunud ning peaks ka aktiivsema liigutamise appi võtma :D

selgita palun, mida tähendab toitumise jälgimine Sinu jaoks? kas see on kella pealt söömine kindlate kogustega tasakaalus toitained (sv, rasv ja valk) või lihtsalt, et pole crappi enam sisse ajanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selgita palun, mida tähendab toitumise jälgimine Sinu jaoks? kas see on kella pealt söömine kindlate kogustega tasakaalus toitained (sv, rasv ja valk) või lihtsalt, et pole crappi enam sisse ajanud?

Pigem viimane jah, päris kella pealt küll ei söö

igatahes täna hommikul tegin 2km sörki ja pole viga, enne võtsin paar lonksu kohvi.

Muide kas pärast jooksu on parem võtta söögi kõrvale kohvi või mahla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
enne trenni ei soovitata kohvi juua! kohvi viib kehast vee välja ju...või ei ole see nii?

Viidatud artiklist loeb välja, et rasvapõletuseks on hea enne trenni kohvi juua...ma pole kunagi nii teinud...aga täna tegin..ja tõesti ma pole iial varem niimoodi higistanud...vbl lihtsalt mingi juhus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viidatud artiklist loeb välja, et rasvapõletuseks on hea enne trenni kohvi juua...ma pole kunagi nii teinud...aga täna tegin..ja tõesti ma pole iial varem niimoodi higistanud...vbl lihtsalt mingi juhus.

Kohvil on tõesti selline toime. Diureetikum, rohkem higi, tihedamini vaja pissil käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viidatud artiklist loeb välja, et rasvapõletuseks on hea enne trenni kohvi juua...ma pole kunagi nii teinud...aga täna tegin..ja tõesti ma pole iial varem niimoodi higistanud...vbl lihtsalt mingi juhus.

Ega kõvemini higistamine ei tähenda automaatselt kiiremat rasvapõletust :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen nüüd 2 korda jooksmas käinud, umbes 30min kord. Muud viga pole, vaid peale jooksu valutavad sääred natukene, eriti just põlvede tagant.

Sääred põlvede taga? Liigesed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega kõvemini higistamine ei tähenda automaatselt kiiremat rasvapõletust :D

Eiei, seda tean ja seda ei mõelnudki. Lihtsalt trenni ajal mõtlesin, et miks nii jube higistamine on, kunagi pole olnud. Ja trenn pole eriti hommikusse jäänud ka kunagi, peale trenni lugesin foorumist, et kohv viib vee välja...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see, et kohv kehast vett välja viib, kompenseerib suurem vedelikutarbimine päeva jooksul. kohvi ei saa nimetada diureetikumiks sõna otseses mõttes. pigem omab ta vedelikku väljutavat ehk diureetilist mõju.

kohvi ja kofeiini tarbimisest üldse. kõike tuleb mõistusega võtta. kui kohv või kofeiin paneb südame puperdama, siis mitte tarbida. kui ennast hästi tunned, siis miks mitte tarbida? enamiku rasvapõletajate koostisosa on näiteks kofeiin kuna omab ergutavat ja ainevahetust kiirendavat mõju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib isiklikult kas hästi vara hommikul või juba hiljem õhtul. Jõusaalis olen ntx juba 6:00-6:15 kindlasti :D Rattaga kodust Viimsisse sõidan aga õhtutti kas 19 paiku või siis kui päike loojub. Praegu ta loojub hilja ja sestap ma nii hilja muidugi ei sõida, aga augustikuus loojub juba 21:30 paiku. Lisaks rasvapõletusele ka silmailu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×