Jump to content
martin1333

Pärast treeningut tasub piima juua

Recommended Posts

http://www.tarbija24.ee/?id=278217

Nii selgus teisest USAs läbiviidud uuringust, et portsjon kaerahelbeid koos rasvatu piimaga kiirendas lihaste treeningust taastumist paremini kui spordijook. Kuigi nii spordijoogid kui ka kaerahelbed koos piimaga taastasid katsealuste treeningus kulutatud glükogeenivarud, oli piima ja kaerahelveste koosmõju efektiivsem, kiirem, aga kindlasti ka tervislikum ja tervisesportlase rahakotile soodsam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ei tasu ka piimas olevat väikest rasva peljata:)

Küsimus on selles, et valk + SV kiirendab taastumist vs. ainult süsivesik. Ülla-ülla.

Eriti hea on veel ,kui on erinevat tüüpi valk (piim = 80% kaseiin, 20% vadak) ning erinev SV.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piim kakaoga on peale trenni praktiliselt sama hea kui šeik:)

Ja kaerahelbeid on väga mugav panna blenderis tehtava šeigi sisse..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult ei tasu ka piimas olevat väikest rasva peljata:)

Küsimus on selles, et valk + SV kiirendab taastumist vs. ainult süsivesik. Ülla-ülla.

Eriti hea on veel ,kui on erinevat tüüpi valk (piim = 80% kaseiin, 20% vadak) ning erinev SV.

Vale lähenemine... Piima tähtsus peale-trenni-joogina ongi rasvas... mitte valgus. ...ja rasvatu piima saamislugu on üsna kole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vale lähenemine... Piima tähtsus peale-trenni-joogina ongi rasvas... mitte valgus. ...ja rasvatu piima saamislugu on üsna kole.

Kas viitsiksid põhjendada? Hetketeadmise põhjal mina sellega nõus ei oleks. Selles mõttes, et ma olen igati "rasva poolt" aga ma arvan, et treeningjärgse (ja treeningaegse) kiirema taastumise juures on oluline just valk (katsetes spordijook ehk SV vs. piim vms. ehk valk + SV võrdluses).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas viitsiksid põhjendada? Hetketeadmise põhjal mina sellega nõus ei oleks. Selles mõttes, et ma olen igati "rasva poolt" aga ma arvan, et treeningjärgse (ja treeningaegse) kiirema taastumise juures on oluline just valk (katsetes spordijook ehk SV vs. piim vms. ehk valk + SV võrdluses).

Organismis on alati vabu aminohappeid..., kuid .."lipiidid on piimas põhiliselt tillukeste 1-6 mikromeetrise läbimõõduga rasvakerakestena. Inimestele on piimarasv hästi omastatav ja vägagi oluline energiaallikas"..(Piim kogu eluks -Naistekas).

Kiiremat ?? taastumist oleks vaja inimesel, kes teeb vähemalt kaks treeningut päevas. Loe Ööpiku TOIDULISANDID JA SPORTLASTE ERIVAJADUSED, see on internetis saadaval.

Üs ..vesi on ülihea pärast ja enne ja treeningu ajal jook.

Glükogeenivarudest rääkida siis aktsent läheb kaerahelvestele...piim on seal vaid nn abiaine. Huvitav, kas neil ei olnud julgust katsetada lihtsalt vees leotatud kaerahelvestega...natuke soola ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oeh. internetis on NII raske mingit diskussiooni aretada:( me räägime JÄLLE eri asjadest ja ma ei viitsi tippida et asja selgemaks teha... trenn oli raske.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Organismis on alati vabu aminohappeid..., kuid .."lipiidid on piimas põhiliselt tillukeste 1-6 mikromeetrise läbimõõduga rasvakerakestena. Inimestele on piimarasv hästi omastatav ja vägagi oluline energiaallikas"..(Piim kogu eluks -Naistekas).

Kiiremat ?? taastumist oleks vaja inimesel, kes teeb vähemalt kaks treeningut päevas. Loe Ööpiku TOIDULISANDID JA SPORTLASTE ERIVAJADUSED, see on internetis saadaval.

Üs ..vesi on ülihea pärast ja enne ja treeningu ajal jook.

Glükogeenivarudest rääkida siis aktsent läheb kaerahelvestele...piim on seal vaid nn abiaine. Huvitav, kas neil ei olnud julgust katsetada lihtsalt vees leotatud kaerahelvestega...natuke soola ka.

on sul mingi konkreetne artikkel või teadustöö tuua kus peale jõusaal itrenni soovitatakse rasvast süüa ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja rasvatu piima saamislugu on üsna kole.

Piimarasva homogeniseerimise lugu on kindlasti koledam :D

Kas viitsiksid põhjendada? Hetketeadmise põhjal mina sellega nõus ei oleks. Selles mõttes, et ma olen igati "rasva poolt" aga ma arvan, et treeningjärgse (ja treeningaegse) kiirema taastumise juures on oluline just valk (katsetes spordijook ehk SV vs. piim vms. ehk valk + SV võrdluses).

Kas sa mitte ise ei postitanud ükskord artiklit mis näitas, et rasvane piim on parem kui väherasvane piim, isegi kui rasvatut on rohkem ? :D

Rasvade rolli just treeningu järel ja mitte muul ajal (lisaks süsivesikule ja valgule) on näidanud päris mitu uuringut. Põhjendust pole minu teada siian pakutud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piimarasva homogeniseerimise lugu on kindlasti koledam :D

Maitseasi :D

Ma ei osta... ei seda, ega ka teist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina loen siit välja lihtsalt seda, et rasva koheste efektide kohta me muffigi ei tea veel...

:D Sa ei lugenud Ööpiku materjali...

Me räägime erivajadusega sportlastest, kelle kaloraazh kukub üle 6000. Piimarasv on tuleviku toidulisand sportlastele.

Piima ja piima vahel on suur vahe, kuidas söödetud, kuidas töödeldud jne. ...ka rasvhapete koostises. Ma ei ole jehoovatunnistaja, kellel oleks kinnisidee kedagi pöörama hakata.

"On kerged seedida, nad ei vaja pankrease ensüüme - hea inimestele, kel on raskusi rasvade seedimisega, seda kasutatakse imiku piimasegudes.

Neid kasutatakse kiiresti energiaks. Need ei tsirkuleeri vereringes, neid ei koguta rasvkoesse, nad ei ladestu arterite seintesse, neid kasutatakse vaid energiaks (pika ahelaga rasvhapped kantakse enne maksa jõudmist verega keha mööda liali, rasvkoesse ja arterite seintesse).

Nad ei tõsta kolesterooli taset ja ei vaja rakku sisenemiseks karnitiini, nii nagu seda vajavad teised rasvhapped."

või siis...

"Kookosõlis on keskmise ahelapikkusega rasvhapped, mida ei ladustata kehas rasvana, mis põletatakse kiiresti energiaks ja mis ei vaja rakku jõudmiseks transportmolekule. Keskmise ahelapikkusega rasvhappeid on ainult troopilistes õlides - palmi- ja kookosõlis. Lühikese ja keskmise ahelaga rasvhapped eemaldatakse kehast kiiresti. Seetõttu ei ole taimsed küllastatud rasvad nii ohtlikud kui loomsed ja hüdrogeenitud rasvad, nad aitavad normaalset kehakaalu säilitada, soodustades kalorite põletamise protsessi ja langetades samas ka kolesteroolitaset. Neid võib kasutada ka suuremas koguses.

Kookosõli sisaldab keskmise ahelapikkusega rasvhapet lauriinhapet, mis annab talle emapiimaga sarnase immuunsust tõstva toime. Emapiimaga sarnast lauriinhapet ja muidki keskmise ahelaga rasvhappeid sisaldavad vaid kookosõli ja lehma- ning kitsepiim. Kookosõli kasulikku toimet suurendab ka tema monoküllastamata oleiinhappe sisaldus, mis teeb kookosõli sama kasulikuks kui oliiviõli."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:D Sa ei lugenud Ööpiku materjali...

Me räägime erivajadusega sportlastest, kelle kaloraazh kukub üle 6000. Piimarasv on tuleviku toidulisand sportlastele.

Piima ja piima vahel on suur vahe, kuidas söödetud, kuidas töödeldud jne. ...ka rasvhapete koostises. Ma ei ole jehoovatunnistaja, kellel oleks kinnisidee kedagi pöörama hakata.

"On kerged seedida, nad ei vaja pankrease ensüüme - hea inimestele, kel on raskusi rasvade seedimisega, seda kasutatakse imiku piimasegudes.

Neid kasutatakse kiiresti energiaks. Need ei tsirkuleeri vereringes, neid ei koguta rasvkoesse, nad ei ladestu arterite seintesse, neid kasutatakse vaid energiaks (pika ahelaga rasvhapped kantakse enne maksa jõudmist verega keha mööda liali, rasvkoesse ja arterite seintesse).

Nad ei tõsta kolesterooli taset ja ei vaja rakku sisenemiseks karnitiini, nii nagu seda vajavad teised rasvhapped."

või siis...

"Kookosõlis on keskmise ahelapikkusega rasvhapped, mida ei ladustata kehas rasvana, mis põletatakse kiiresti energiaks ja mis ei vaja rakku jõudmiseks transportmolekule. Keskmise ahelapikkusega rasvhappeid on ainult troopilistes õlides - palmi- ja kookosõlis. Lühikese ja keskmise ahelaga rasvhapped eemaldatakse kehast kiiresti. Seetõttu ei ole taimsed küllastatud rasvad nii ohtlikud kui loomsed ja hüdrogeenitud rasvad, nad aitavad normaalset kehakaalu säilitada, soodustades kalorite põletamise protsessi ja langetades samas ka kolesteroolitaset. Neid võib kasutada ka suuremas koguses.

Kookosõli sisaldab keskmise ahelapikkusega rasvhapet lauriinhapet, mis annab talle emapiimaga sarnase immuunsust tõstva toime. Emapiimaga sarnast lauriinhapet ja muidki keskmise ahelaga rasvhappeid sisaldavad vaid kookosõli ja lehma- ning kitsepiim. Kookosõli kasulikku toimet suurendab ka tema monoküllastamata oleiinhappe sisaldus, mis teeb kookosõli sama kasulikuks kui oliiviõli."

no millest me räägime ? kass tiirleb ümber palava pudru - too konkreetseid näiteid, kes , kus ja miks peale trenni sul rasvast piima joob + artikkleid , enamus ikka ei! soovita mingit rasvast süüa, ma räägin normaalsest inimesest , ma lisaksin piima peale trenni , aga praegu ei näe ühtegi konkreetset põhjust mida see aitaks, ainult peataks toitainete sünteesi kiirust? tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks ma jooksin (talu)piima Peale trenni, kõrge(im) insuliini indeks, cla, vadak, kasulik rasv ja muud kasulikud ained jne, kui leian siin usaldusväärse farmeri, siis proovin selle variandi ära. Halba ma selles midagi ei näe, olen peale trenni ainult pähkleid ja juustu söönud, see oli kooskõlas teiste toidukordadega ning rasvapoletusele aitas kõvasti kaasa!

Mul yks kolleeg joob ka piima peale trenni, kuid tal see natuke pruun, uurin täpsemalt ning annan teada kui see teemaga seotud on, päris ok vormis on tyyp...

Ps! Laktoos imendub väga kiiresti

nb! Miks Aile teistest rasvadest räägib????

Muudetud kasutaja PT London poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no millest me räägime ? kass tiirleb ümber palava pudru - too konkreetseid näiteid, kes , kus ja miks peale trenni sul rasvast piima joob + artikkleid , enamus ikka ei! soovita mingit rasvast süüa, ma räägin normaalsest inimesest , ma lisaksin piima peale trenni , aga praegu ei näe ühtegi konkreetset põhjust mida see aitaks, ainult peataks toitainete sünteesi kiirust? tänud

Teadusartiklid soovitavad rasvast piima, bro-intelligence vadakut ja glükoosi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kookosõli kasulikku toimet suurendab ka tema monoküllastamata oleiinhappe sisaldus, mis teeb kookosõli sama kasulikuks kui oliiviõli."

Jaa. Mõlemad tõstavad testot ühtemoodi hästi :D

Piimarasva kohta ei tea mis testoga teeb.

Oleiinhape muudetakse kusagil soolestikus isu lõppu signaliseerivaks ja rasva põletavaks ühendiks... huvitav oleks seda ühendit eraldi toidulisandiks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nb! Miks Aile teistest rasvadest räägib????

Sest kookosõli jutus on öeldud et see on piimarasvaga sarnane. Aga kookosõlis on lauriinhapet (~50%) ja lühemaahelalisi rasvhappeid ikka palju rohkem kui lehmapiimas, teiste piimadega ei viitsi praegu võrrelda, uni on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:D Sa ei lugenud Ööpiku materjali...

Me räägime erivajadusega sportlastest, kelle kaloraazh kukub üle 6000. Piimarasv on tuleviku toidulisand sportlastele.

Piima ja piima vahel on suur vahe, kuidas söödetud, kuidas töödeldud jne. ...ka rasvhapete koostises. Ma ei ole jehoovatunnistaja, kellel oleks kinnisidee kedagi pöörama hakata.

"On kerged seedida, nad ei vaja pankrease ensüüme - hea inimestele, kel on raskusi rasvade seedimisega, seda kasutatakse imiku piimasegudes.

Neid kasutatakse kiiresti energiaks. Need ei tsirkuleeri vereringes, neid ei koguta rasvkoesse, nad ei ladestu arterite seintesse, neid kasutatakse vaid energiaks (pika ahelaga rasvhapped kantakse enne maksa jõudmist verega keha mööda liali, rasvkoesse ja arterite seintesse).

Nad ei tõsta kolesterooli taset ja ei vaja rakku sisenemiseks karnitiini, nii nagu seda vajavad teised rasvhapped."

või siis...

"Kookosõlis on keskmise ahelapikkusega rasvhapped, mida ei ladustata kehas rasvana, mis põletatakse kiiresti energiaks ja mis ei vaja rakku jõudmiseks transportmolekule. Keskmise ahelapikkusega rasvhappeid on ainult troopilistes õlides - palmi- ja kookosõlis. Lühikese ja keskmise ahelaga rasvhapped eemaldatakse kehast kiiresti. Seetõttu ei ole taimsed küllastatud rasvad nii ohtlikud kui loomsed ja hüdrogeenitud rasvad, nad aitavad normaalset kehakaalu säilitada, soodustades kalorite põletamise protsessi ja langetades samas ka kolesteroolitaset. Neid võib kasutada ka suuremas koguses.

Kookosõli sisaldab keskmise ahelapikkusega rasvhapet lauriinhapet, mis annab talle emapiimaga sarnase immuunsust tõstva toime. Emapiimaga sarnast lauriinhapet ja muidki keskmise ahelaga rasvhappeid sisaldavad vaid kookosõli ja lehma- ning kitsepiim. Kookosõli kasulikku toimet suurendab ka tema monoküllastamata oleiinhappe sisaldus, mis teeb kookosõli sama kasulikuks kui oliiviõli."

Ööpiku materjale olen ohtralt lugenud:P Ja neis materjalides on muuhulgas väga selgelt välja toodud ka see, et rasvane toit ärritab makku jõudes peensoole algusosa retseptoreid, mis omakorda põhjustavad toidu pikema maos püsimise. Sellepärast tekitabki rasvane toit kauemaks täiskõhutunde, et püsib kauem maos ja selle seedimine on aeglasem.

Samas on Ööpiku materjalides (ja te kõik teate seda isegi) kirjas, et trennijärgne taastusjook tuleks tarbida KOHE kuni tunni möödudes treeningu lõpust selleks, et sel ajal jõuavad vajalikud toitained kõige paremini lihasesse ja on võimalik saavutada kiireim lihase taastumine. Rasvase taastusjoogi puhul aga rakenduvad tööle needsamad peensoole algusosa retseptorid ja jook lihtsalt ei imendu nii ruttu kui vaja oleks, vaid jääb makku ning see kõige magusam aeg treeningujärgselt toitainetepuuduses lihast toita saab ümber.

Piimarasva kasulikkuse vastu absoluutselt ei vaidle, aga teemaks on, kas PÄRAST TREENINGUT tasub piima juua. Kindlasti tasub päeva peale piima tarbida ja muid kasulikke rasvu ka, aga trennijärgne taastusjook sisaldagu ikka eelkõige süsivesikuid ja võimalikult vähe rasva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uuringud näitavad et kasulik on rasva tarbida just kohe pärast trenni.

Ma võin veel korrata kui kohale ei jõua :D

Kui organismis on energiapuudus...siis on vahe ju suur...kas 4 kcal 1 grammis või 9 kcal 1 g... Kui on sportlane kelle kalorivajadus on üle 6000 kcal (proovige süüa nii palju... ) on paratamatus, et me oleme sunnitud leidma mugavama variandi tema kalorivajaduse katmiseks.

Siin on kirjeldatud laadimist MCT ga

1998..oli uurimus, kus tõdeti, et MCT on hea küll, kuid väikeses koguses, kuna suures hulgas tarbituna ärritab magu. Pikaaegset kõrget rasvasisaldust toidus ei soovitatud jne.

Tavainimene söögu tavatoitu ütleb Ööpik... ma loodan, et see ei jäänud tähelepanuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvase taastusjoogi puhul aga rakenduvad tööle needsamad peensoole algusosa retseptorid ja jook lihtsalt ei imendu nii ruttu kui vaja oleks, vaid jääb makku ning see kõige magusam aeg treeningujärgselt toitainetepuuduses lihast toita saab ümber.

Piimarasv *parandab*, mitte ei takista aminohapete imendumist. Ma ei usu, et see on ainus mehhanism.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piimarasv *parandab*, mitte ei takista aminohapete imendumist. Ma ei usu, et see on ainus mehhanism.

F...ma t6mbasin kogemata sinu kommentaari maha... Selle, kus sa kurtsid, et sa ei leia valgusynteesi ja piimarasva kohta materjale... :D

Vabandust!

Ma ei tea, kuidas seda tagasi saada...

Kas keegi teab...

Milline on Eestis rasvata piima tegemise tehnoloogia? US is lisatakse vesi ja piimapulber...et maitseomadusi parandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×