Jump to content
bateman

rasva % ja kõhulihas

Recommended Posts

Teen küll kõvasti trenni, aga kõhulihast millegipärast eriti ei näe. Lihas on tegleikult ka päris tugev. Mis muud kui asi on toitumises.

Soovin teada saada mis rasva % ja mis kaalu juures üldse kõhulihas nähtavale saab tulla? Kas selle kohta on mingit head valemit ise arvutamiseks (vanus/pikkus/kaal -u järgi)?

Nii arvutaksin välja kaalu eesmärgi ja siis ... dieeti pidama, ega muud varianti vist pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teen küll kõvasti trenni, aga kõhulihast millegipärast eriti ei näe. Lihas on tegleikult ka päris tugev. Mis muud kui asi on toitumises.

Soovin teada saada mis rasva % ja mis kaalu juures üldse kõhulihas nähtavale saab tulla? Kas selle kohta on mingit head valemit ise arvutamiseks (vanus/pikkus/kaal -u järgi)?

Nii arvutaksin välja kaalu eesmärgi ja siis ... dieeti pidama, ega muud varianti vist pole.

Sõltub, kuhu rasv geneetiliselt koguneb. Kui kõhu peale esimesena, siis kaob sealt ka viimasena. Kuid üldiselt meestel 9-10% juures hakkab midagi tulema. Naistel 27-28% juures. Mina pean nt. 8%-ni võtma, et asi enam-vähem oleks, naisel aga on juba kõik 27% juures näha, sest põhiline rasvadepoo puusadel ja reitel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no et korralik pack oleks siis esiteks peab korralikult treenitud kõht olema aga rasva % ikka kindlalt alla 10.

kui rohkem siis on lihas õrnalt aimatav kuid terav pilt ikkagi madalama rasva protsendiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõltub, kuhu rasv geneetiliselt koguneb. Kui kõhu peale esimesena, siis kaob sealt ka viimasena. Kuid üldiselt meestel 9-10% juures hakkab midagi tulema. Naistel 27-28% juures. Mina pean nt. 8%-ni võtma, et asi enam-vähem oleks, naisel aga on juba kõik 27% juures näha, sest põhiline rasvadepoo puusadel ja reitel.

Meestel kogunebki rasv esmajoones just kõhupiirkonda, naistel reied/tuharad/kõht. Naistel 27-28% juures kahtlen sügavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no et korralik pack oleks siis esiteks peab korralikult treenitud kõht olema aga rasva % ikka kindlalt alla 10.

kui rohkem siis on lihas õrnalt aimatav kuid terav pilt ikkagi madalama rasva protsendiga.

Asi on geneetikas ka.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oioi, naisterahval seda 27-28% ma väga ei usu... paljuvõitu ikka.

Ma räägingi piirist, kus hakkab midagi ilmuma. Mitte aga sellest, kus mees näeb välja juba nagu solaariumi reklaamkeha. 27% on ülemine piir naistel, kus kõhulihase jooned hakkavad välja tulema. Meestel 9-11 juures. Kuid sealt on võistlusvormini omakorda pikk maa minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Geneetika on siin suuresti määrav ja kehatüüp. Ei saa üldistada, et naistel koguneb pekk ennekõike tuharasse ja jalgadesse.

Neid, kel läheb see pigem ülakehasse, on ka päris palju - kõht, rinnad, käed suht kogukad, samal ajal taguots võrdlemisi väike...

Ise olen selline peenikeste käte ja tugevate jalgadega mutt. Ent ka sellise kehatüübi puhul joonistus kaks ülemist "pakirida" konktreetselt välja alles siis kui rasvapross oli ca 15.

Illustratsioon kah.

pugu.jpg

Muudetud kasutaja MõmmiLiis poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõtteliselt langeta keha rasvaprotsent vähemalt viie peale ja võid üsna kindel olla, et sixpack on olemas ja lisaks sellele on ka teised lihased hästi välja joonistunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjaa, ca pool aastat tagasi oli pekki 21%. Siis püstitasin eesmärgi: jõutrenn, palju aeroobset. Toitumise korraldasin põhjalikult ümber, põhiliselt toitun köögiviljast ja murust, vesi ja roheline tee, kodujuust, veidi lahjat liha. Igasugune alko, maiustused, saiakesed ja küpsetised, kiir/rämpstoidust rääkimata, on kadunud. Kõige sellega olen juba mitu kuud tagasi jõudnud 14% peale ja enam edasi (allapoole) ei lähe. 6pack on aimatav, korralikuks väljatulekuks oleks mul siis sama palju veel vaja kärpida.

Aga ausalt öelda ei ole enam ka ideid, kust kohast ja veel midagi kärpida. Peaks kapsa söösmist piirama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma olen 5 kuud sõbraga jõusaalis käinud...sõber aga rasvaprotsendi saanud 5 kuuga 30-lt 20.1-le...ja lisaks üle 10 kilo alla võtnud ta...kuigi ometi ma teen aeroobset ka vast rohkem....eks mul takerdub siis kõik toitumises...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi on geneetikas ka.

Eks mingi osa muidugi ole. Kuidas ma enda puhul geneetikat saaksin teada kui minul ntx piht on sale, aga kui midagi kuskile koguneb, siis just reie välisküljed. Ema aga on totaalselt õunatüüpi. Kogu rasv kogunenud kõhule ja jalad saledad.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

a899336372557c6e9e276327445dfabd.jpg

See on kuskil 8-9% minu puhul ma arvan. 10-12% juures olen umbes selline nagu MõmmiLiis:P

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma räägingi piirist, kus hakkab midagi ilmuma. Mitte aga sellest, kus mees näeb välja juba nagu solaariumi reklaamkeha. 27% on ülemine piir naistel, kus kõhulihase jooned hakkavad välja tulema. Meestel 9-11 juures. Kuid sealt on võistlusvormini omakorda pikk maa minna.

Jeerum.... See kõlab ju nigut astroloogiline abimees. :o

Kas te noormees, ise ka aru saate, et numbrid, millega te hetkel opereerite, ei ole kasutatavad mitte mingi seaduspärasuse loomiseks!? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
naisel aga on juba kõik 27% juures näha

Kui sa nii ei mõelnud, siis oli see jah täitsa vale sõnastus ;)

M6mmiLiis`i kõhulihased olid minu silmis naise kohta väga head, mina lihtsalt harrastajana tahaks ka midagi sellist.

Enda rasvaprotsenti ei tea, rääkida selle seosest kõhulihastega ei oska. Aga palju ta olla ei saa ilmselt siis.

Nüüd hakkavad siis kõik oma kõhulihastest pilte üles riputama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskab keegi seletada mis vahet sel on missuguse rasvaprotsendi juures kõhulihaseid näha on kui niikuinii ei osata adekvaatselt oma rasvaprotsenti hinnata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskab keegi seletada mis vahet sel on missuguse rasvaprotsendi juures kõhulihaseid näha on kui niikuinii ei osata adekvaatselt oma rasvaprotsenti hinnata?

Kõht üksi ei anna ju numbrit.

Pildilt vaadates naba järgi saab üsna hästi aru, kui suure rasva sees ta on.

Võtke kasvõi siist rate ist mõni hea vormiga isku pilt kõrvale ja võrrelge. Vend vähk näiteks (temal vast miski 3 % võistlustel...).

Enda muutusest saate hea ülevaate, kui pildistate ennast sama valgusega. Hiljem uuesti ja võrdlete.

Ma usun, et pildil olen ma miskit 18 %... või natuke vähem.

post-8381-1276350272_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×