Jump to content
Alfonze

kaloriarvuti küsimus

Recommended Posts

Selline avastus siis:

juust 10 % (100 g):

- Kaloreid 206 Kcal, Rasva 10 g, Valku 40 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Kusjuures sama asi ka juku juust 10% pakendil, see aga ei saa olla puht matemaatiliselt tõene, pakun, et valgukogusega on liialdatud.

Loogika põhineb siis järgneval, et 1gr valku annab 4kcal, 1gr rasva annab 9kcal, mis oleks siis matemaatilise tehtena (40x4)+(10x9)=250kcal.

Ei ole meeletult oluline vahe, aga kui dieedil olla ja tahaks täpselt arvestada, siis võib see toode täiesti menüüs olla, ning lükkab vähe segamini arvutuse...

Seega, kas poleks võimalik ehitada miskit loogikaarvutust nendele kaloriarvuti kannetele, et vahesi ei tuleks nii suures plaanis?

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei usu, et valgukogusega on liialdatud. Pigem ei oska kaloriarvuti kaloreid arvutada?

Kasutasin ka eile kaloriarvutit ja minu käsitsi arvutused ei ühtinud kaloriarvuti diagrammidega.

Nt kas kaloriarvuti arvutab süsivesikutest saadavatesse kaloritesse ka kiudainete kalorid või on tegu lihtlabase arvutusrikkega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline avastus siis:

juust 10 % (100 g):

- Kaloreid 206 Kcal, Rasva 10 g, Valku 40 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g

Kusjuures sama asi ka juku juust 10% pakendil, see aga ei saa olla puht matemaatiliselt tõene, pakun, et valgukogusega on liialdatud.

Loogika põhineb siis järgneval, et 1gr valku annab 4kcal, 1gr rasva annab 9kcal, mis oleks siis matemaatilise tehtena (40x4)+(10x9)=250kcal.

Ei ole meeletult oluline vahe, aga kui dieedil olla ja tahaks täpselt arvestada, siis võib see toode täiesti menüüs olla, ning lükkab vähe segamini arvutuse...

Seega, kas poleks võimalik ehitada miskit loogikaarvutust nendele kaloriarvuti kannetele, et vahesi ei tuleks nii suures plaanis?

Tere

Sul on täiesti õigus, kõige täpsem oleks 257kcal 1g valku 4,1kcal 1g rasva 9,3kcal

Täname info eest, tegeleme selle asjaga.

Tänud,

Indrek

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen üsnagi samalaadse probleemi ees, siiski mitte hädas mõne konkreetse kalkulaatoriga.

Vastavalt sellele, mis ma erinevate pakendite või kalkulaatorite abil olen saanud, on kaloraaž näiteks 1486,8 kcal.

Seal x kogus rasva, y kogus valku ja z kogus süsivesikuid (need pole siinkohal olulised)

Kui mul olid enne suhted 1g valku annab ca 4 kcal, 1 gramm süsivesikuid annab ca 4 kcal ja 1 gramm rasvu annab ca 9, siis selle järgi sain ise välja arvutades, et kaloraaž on 1699,45 kcal. Vahe on 212,65kcal

Nüüd leidsin siit uued suhted. Aga nendega läheb erinevus veel suuremaks. Vahe tuleb juba 231,27 kcal ja suureneb seda enam, mida suurem kaloraaž on. Ma tean, et need on ligikaudsed, aga kas ma jäängi nii umbkaudsete arvude keskele või? Mulle ei meeldi lahendamata asjad? Mis ma valesti teen? :)

EDIT: nüüd ma vaatasin, et 1 gramm kiudaineid annab ka veel vist 2,4 kcal. Seda ma ei arvutanudki enne. No appi :(

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui päris täpne olla, siis sa ju ei tea, kas sellest juustust imendub läbi soolestiku 20 või 97%.

Seega, erinevused võivad olla veel suuremad kui väidad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa vist vastasid esimesele postitusele. Ma ei tahtnud uut teemat teha.

Kui see vastus käib ka minu küsimuse kohta, siis mis mõtet on üldse kaloraaži arvutamisel, kui tulemused on nii ekslikud?!

Kui ma saan, et tootes ongi x grammi rasva, y grammi valku ning z grammi süsivesikuid, siis ei see ei näita midagi palju ma omastan või? Et kaloraaž näitab siis tegelikult, kui palju organism omastab? See ei tundu mõistlik lahendus olema, sest siis poleks mõtet pakenditele neid rasvu, valke ja süsivesikud üldse märkida.

Uskumatu, väga paljud arvutavad oma kaloraaži igapäev, aga vastata ei taha. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa vist vastasid esimesele postitusele. Ma ei tahtnud uut teemat teha.

Kui see vastus käib ka minu küsimuse kohta, siis mis mõtet on üldse kaloraaži arvutamisel, kui tulemused on nii ekslikud?!

Kui ma saan, et tootes ongi x grammi rasva, y grammi valku ning z grammi süsivesikuid, siis ei see ei näita midagi palju ma omastan või? Et kaloraaž näitab siis tegelikult, kui palju organism omastab? See ei tundu mõistlik lahendus olema, sest siis poleks mõtet pakenditele neid rasvu, valke ja süsivesikud üldse märkida.

Uskumatu, väga paljud arvutavad oma kaloraaži igapäev, aga vastata ei taha. :)

Asi on selles, et kaloraaži arvestamine ei ole ning ei olegi kunagi olnud täppisteadus. Tegemist on lihtsalt abistava vahendiga, et oma toitumist korrastada.

Sööd päevas kindla kaloraaži jagu toitu ning jälgid kuidas su keha muutub. Ja vastavalt sellele korrigeerid toitumist kas vähemaks, rohkemaks või muudad sisu jne.

Tõsi ta on, et soolestik mängib oma rolli - kuid regulaarne toitumine muudab selle kõikumise pea märkamatuks. Kõige rohkem kõiguvad need näitajad inimestel, kes söövad ebaregulaarselt ning ainevahetus ei ole stabiilne. Niimoodi võib tõesti toitainete omastamine kõikuda.

Mitte ükski võistlev sportlane ei jää mingit kaloriarvutit uskuma. Pannakse paika umbkaudne kaloraaž ning sealt minnakse kogemustega juba edasi. Nagu ka kaaluga - ei loe numbrid vaid loeb välimus ning enesetunne. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ohohh, aitäh. :)

Ma sain praegu enda jaoks väga hea vastuse. Ilmselt jätkan siitmaalt lihtsalt kaloraažiga, mis on mulle kõige sobilikum (annab soovitud tulemused) ning söön regulaarselt. Enda tähelepanekute ülesmärkimisest oleks siis ilmselt kõige rohkem kasu. Minu (lahendamata jäävaid asju vihkav) hing sai nüüd rahu :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ohohh, aitäh. :)

Ma sain praegu enda jaoks väga hea vastuse. Ilmselt jätkan siitmaalt lihtsalt kaloraažiga, mis on mulle kõige sobilikum (annab soovitud tulemused) ning söön regulaarselt. Enda tähelepanekute ülesmärkimisest oleks siis ilmselt kõige rohkem kasu. Minu (lahendamata jäävaid asju vihkav) hing sai nüüd rahu :(

No see ei ole ka nüüd päris õige. Kaloraaž on tore asi aga vahe on siiski sees, kas sööd päev otsa kooki või hoopis liha.

Vaata, et kõik oleks ikka paigas - palju valku ja rasvu menüüsse. Kui kuskilt piirata tahad siis võta süsivesikuid vähemaks.

Olenevalt palju kaalud siis vabalt 2g valku kehakilo kohta, 1,5g rasvu kilo kohta ning ülejäänud süsivesikuid. Valke saad lihast, kalast, kohupiimast ja kodujuustust. See oleks nagu põhiline. Maitsestamiseks võta vabalt hapukoort - head rasva veidi.

Süsivesikute saamiseks piisab põhiliselt juba pakist mahlast päevas. Toitude kõrvale võid vabalt viilu leiba võtta - kiudaineid ja süsikuid sealtki juurde.

Ma ei hakka väga lahkama... alles ühes teemas kirjutasin ilgemalt pika jutu. (vaata teemat jooksmine + õige toitumine)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No sellised asjad mul ammu selged juba. Aitäh sellegipoolest :D

Ma olin hädas ju sellega, et numbrid pakenditel ei kattu, mitte sellega, et ma ei tea, mis on nüüd kasulik süüa ja mis mitte. :(

EDIT: seda peaks ka lisama, et niipalju valku ja rasvu on minu jaoks liiga palju, enda jaoks sobivaid suhteid tean ma väga hästi.. lihtsalt, nagu ma ütlesin, numbrid ei kattu ja ajavad segadusse :)

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt polegi see kaloraazhi kogus (numbriliselt) nii oluline, vaid pigem selle muutumine ajas. Ehk siis kui kasutada ühte arvutamise allikat pidevalt siis asi toimib.

Kui leidub veel mingeid vigu/kõrvalekaldeid siis kirjutage siia teemasse või saatke otse näiteks mulle ja parandame ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühe arvutamise allikana mõtled sa seda, et valin kas:

1) võtan need ühikut, mida väljendatakse kcal-ites, kas sis pakendil või kalkulaatori põhjal

2) võtan need ühikud, mida väljendatakse grammides (valgud, süsivesikud, rasvad)

Mina eelistan nüüd siis teist varianti. Vaatan, et kõik valgud, süsivesikud, rasvad saaksid täis söödud. Et siis selle põhjal mind need kcal-iga väljendatavad ühikud ei tohiks kõigutada, eksole? Kuna need näitavad hoopist teist arvu, kui grammid, süsivesikud ja rasvad kcal-iteks ümberarvutatuna.

Okei, ma siis jään nende grammide, valkude ja süsivesikute lugemise juurde.

Muudetud kasutaja Kassisilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tassin ka toidupakke koju, arvuti kõvale, et teistele ka huvitavat vaatepilti pakkuda :(

Aga sellel grammimeetodil arvutades võin ma hulka vähem süüa, kui need, kes võtavad kcal-itega märgitud ühikud pakenditelt. Ja kui mina saan ehk sellise mõistliku kaloraaži täis, siis teise meetodi põhjal tuleks BAV alles vaevu täis. Mulle peaks siis teise BAV-i koostama?!

Tegelikult sellele ma sain lahenduse, et eks see üks üsna ebamäärane asi on, ja olulised on siis muutused ajas (ehk siis minu puhul kaalu langedes ka kaloraaži langetamine?). See sobis mulle. Aga paras müsteerium on see ju ikka. Mulle ei ole kunagi arvud meelinud, tore kui see kunagi lahendatud saaks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×