Jump to content
hjkl

Toitumine ja treening

Recommended Posts

Tere!

Ma olen tegelenud põhimõtteliselt kogu oma elu pidevalt spordiga ja söönud tervislikult, aga mul on väga raske saada väljanägemiselt paremasse vormi (pikkus 177 ja kaal 70). Hetkel käin 2x bodypumpis, 2x tennist mängimas ja 2x nädalas rahulikult sörkimas/rulluistamas/rattaga sõitmas. Kas ma teen ise midagi valesti või lihtsalt geenid ei lase kehal muudatusi läbi viia? Mida ma peaks muutma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Ma olen tegelenud põhimõtteliselt kogu oma elu pidevalt spordiga ja söönud tervislikult, aga mul on väga raske saada väljanägemiselt paremasse vormi (pikkus 177 ja kaal 70). Hetkel käin 2x bodypumpis, 2x tennist mängimas ja 2x nädalas rahulikult sörkimas/rulluistamas/rattaga sõitmas. Kas ma teen ise midagi valesti või lihtsalt geenid ei lase kehal muudatusi läbi viia? Mida ma peaks muutma?

No ikka toitumiskavas võib viga sees olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal hommikul söön putru (erinevad)

lõunaks soe toit

enne treeningut ka jogurt või paar leiba singi ja tomatiga

üsna suurel määral puu-ja köögivilju

õhtuks ka kas soe toit/ või jogurt

enamvähem selline oleks päevamenüü

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis on väljanägemiselt parem Su puhul, oled rasvas või...?

Kui rasvaga tegemist siis suur kogus puuvilju küll hea ei ole, ega ka jogurt. Valku ja häid rasvasi julgelt tarbida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igal hommikul söön putru (erinevad)

lõunaks soe toit

enne treeningut ka jogurt või paar leiba singi ja tomatiga

üsna suurel määral puu-ja köögivilju

õhtuks ka kas soe toit/ või jogurt

enamvähem selline oleks päevamenüü

Soetoit ...

kle,sinu käest ei küsitud toidu temperatuuri vaid MIDA sa sööd, ;)

Ülejäänud menüü järgi otsustades oled praktiliselt lihastevaba - ja ega ilma valguta lihast kasvata kah.

Sinu menüü näib aga koosnevat valdavalt süsivesikutest ..., :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kle,sinu käest ei küsitud toidu temperatuuri vaid MIDA sa sööd, :D

Jälle mingi imelik nokkimine siin teemas ka. Arusaadav ju, mida tütarlaps silmas pidas. (aa.. sry, mõtles öelduga)

Hea soovitus juba tuli: suurendada valkude ja rasvade osakaalu süsivesikute arvelt. Puder on ju süsivesikud, samuti näiteks lõunasöögis kartul, riis, pasta jmt, kindlasti leib, puuviljad. Artikleid, mida lugeda on küllaga. Toiduained, kust valgud kätte saad on näiteks: kala, kohupiim, kodujuust jmt. Tervislikud rasvad: avokaado, oliiviõli. Lühidalt - ilmselt eksid sellistes lihtsates tõdedes, milles pärast natukest foorumi sirvimist selgust saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nõu küsitakse siis tuleks ikka konkreetselt kirjutada oma menüü - soe toit võib olla kanafilee hautatud köögiviljadega ja võib ka olla seapraad jahukastme ja friikartulitega . Ja mida tähendab PAREM VORM - lihaseid või rasvapõletust ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ta toitumisest silmnähtavalt palju ei tea, siis ei tundu loogiline, et ta mõtles kanafileed hautatud köögiviljadega. Ma olen kindel, et tegemist on koolitoiduga ja sellele ei saagi anda muu nimetust, kui "soe toit". Teatavast pakutakse koolis nt makarone hakklihaga, seljankat, kartulit, pihve ja jahukastet jmt. Väga paljud inimesed ekslikult arvavad, et sellest piisab, et süüakse üks toidukord sellist kodust toitu (nagu siin õhtusöök) või koolitoitu, aga väärtust sellel toidul väga ei ole ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna ta toitumisest silmnähtavalt palju ei tea, siis ei tundu loogiline, et ta mõtles kanafileed hautatud köögiviljadega. Ma olen kindel, et tegemist on koolitoiduga ja sellele ei saagi anda muu nimetust, kui "soe toit".

Termin "soe toit" näitab vaid ühte - toidu temperatuuri.Mingit nokkimist ei olnud.Kui sina suudad termini "soe toit" tagant välja lugeda,kas tegemist mingi supi,kana või seapraega - minu õnnitlused.Minul kahjuks telepaatilised võimed puuduvad.Seepärast olen sunnitud ka edaspidi esitama antud termini kasutamisel täpsustavaid küsimusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Termin "soe toit" näitab vaid ühte - toidu temperatuuri.Mingit nokkimist ei olnud.Kui sina suudad termini "soe toit" tagant välja lugeda,kas tegemist mingi supi,kana või seapraega - minu õnnitlused.Minul kahjuks telepaatilised võimed puuduvad.Seepärast olen sunnitud ka edaspidi esitama antud termini kasutamisel täpsustavaid küsimusi.

Oo ei, teeme siis asja puust ja punaseks: suhtlemisoskusest jääb sul puudu. Inimesed vaevalt üldse hakkavadki lähemalt rääkima oma murest, kui sinusugused välja hüppavad. Siin foorumis üldse kuidagi palju ülbitsemist ja näkkukargamist. Isegi kui seal taga on soov aidata, siis väljendatakse end teinekord ikka päris inetult, mehena sa annaksid sellistele ülbitsejatele vastu hambaid.

Ma arvan, et see pole oluline, mida ta täpselt sööb, kuna ilmselt on seal asi valesti ikka. Lihtsam on soovitada süüa konkreeetseid asju ja jälgida konkreetseis suhteid, soovitada lugeda nt mõnda artiklit ja kindlasti-kindlasti seda foorumit, kuna muidu ta poleks seda postitust teinud. Sellest et ma näiliselt toitun tervislikult, magusat söön vähe, räpstoitu ei puutu, söön palju puuvilju ja juurvilju.. sageli sellest ei piisa. Ma mängin iga kuu sedamoodi kilodega, et kui aega ja tahtmist on, siis võtan kõik oma päeva söögi üksipulgi lahti või panen kokku, kuna korrapärasest söömisest ja rämspu puudumisest üksi pole kunagi piisanud. Näiteks ülekaalulisel inimesel hakkavad kilod kiiresti kaduma, kui ta hakkab vähem ja korrapäraselt sööma ning rohkem liikuma, aga mida aeg edasi, seda keerulisem on asi ka temale. Kui üldpildi parandamisesest enam ei piisa, tuleb minna detailide kallale. Ikka on parem on kui teemaalgataja veel siia teemasse satub ja selle menüü lahti kirjutab, aga ma arvan, et pole vajalik aru saamiseks, milles võib probleem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata, asi ka selles ilmselt, et kui seda foorumit külastad ja iga uus teema on praktiliselt teiste samasuguste koopia, siis lõpuks ei viitsi enam ilusti ja viisakalt vastata, kuna isik pole enda aitamisest huvitatud (loe: ei viitsi kasutada otsindut ja lugeda teemasi, mis on seda teemat käsitlenud), vaid otsib miskit imevahendit. Jah omaette küsimus on ka see, et kas siis üldse peab midagi kirjutama, võiks ju vaikivalt lugeda ja mitte välja teha... Samas olgem ausad, daemonium on paljusi ka viisakalt aidanud ning suunanud ja ma saan tema frustratsioonist ja nähvamisest täiesti aru.

Abiks oleks toitumise teema alla panna sticky teema, kus all on kõik eri arvamused, olulisemad arutelud ja näidiskavad linkidena, ning teema nimi oleks LOE ENNE POSTITAMIST! vms. Võimalik, et see aitaks pisut kaasa ühesuguste ja korduvate teemade tekkimise vähenemisele.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oo ei, teeme siis asja puust ja punaseks: suhtlemisoskusest jääb sul puudu. Inimesed vaevalt üldse hakkavadki lähemalt rääkima oma murest, kui sinusugused välja hüppavad. Siin foorumis üldse kuidagi palju ülbitsemist ja näkkukargamist. Isegi kui seal taga on soov aidata, siis väljendatakse end teinekord ikka päris inetult, mehena sa annaksid sellistele ülbitsejatele vastu hambaid.

Mis ajast peale on täpsustavate küsimuste esitamine "ülbitsemine"?

Ma arvan, et see pole oluline, mida ta täpselt sööb, kuna ilmselt on seal asi valesti ikka.

Ahahh.

Ja mis on valesti,seda teada ei ole oluline , ;)

Lihtsam on soovitada süüa konkreeetseid asju ja jälgida konkreetseis suhteid, soovitada lugeda nt mõnda artiklit ja kindlasti-kindlasti seda foorumit, kuna muidu ta poleks seda postitust teinud. Sellest et ma näiliselt toitun tervislikult, magusat söön vähe, räpstoitu ei puutu, söön palju puuvilju ja juurvilju.. sageli sellest ei piisa. Ma mängin iga kuu sedamoodi kilodega, et kui aega ja tahtmist on, siis võtan kõik oma päeva söögi üksipulgi lahti või panen kokku, kuna korrapärasest söömisest ja rämspu puudumisest üksi pole kunagi piisanud. Näiteks ülekaalulisel inimesel hakkavad kilod kiiresti kaduma, kui ta hakkab vähem ja korrapäraselt sööma ning rohkem liikuma, aga mida aeg edasi, seda keerulisem on asi ka temale. Kui üldpildi parandamisesest enam ei piisa, tuleb minna detailide kallale. Ikka on parem on kui teemaalgataja veel siia teemasse satub ja selle menüü lahti kirjutab, aga ma arvan, et pole vajalik aru saamiseks, milles võib probleem olla.

Kõigepealt suur tänu - nüüd lõpuks tean ka mina midagi ülekaaluliste inimeste kohta ,:o

Aga ei saanud ikkagi veel aru ...

kuidas siiski saada teada,mis on menüüs valesti,kui küsimuste esitamine menüü kohta on ülbitsemine ja näkku kargamine, :D

Ma juba vabandana ette - ilmselt oli ka see küsimus ülbitsemine.

Aga sa pöördu administratsiooni poole oma murega.Või ära loe minu postitusi.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen sellevõrra erinev, vb on mind õpetatud asjale teiste seiskohalt lähenema. Uus inimene tuleb oma murega foorumisse, reeglina ta arvab, et ainult temal on selline mure, teistel sellist asja ei juhtu, ta postitab oma mure ilma, et oleks lugenud reegleid ja kõike muud (selles osas on väga õige). Ilmselt kui mul oleks ka väga halb tuju, ma jätaks ikka nähvamata, äkki inimene ehmub ja kaotab üldse huvi. Või kui lajatada talle, et kui sa nii sööd oled täiesti pekkis ja täiesti lihastevaba.. kaitsemehhanismid ei luba näha öeldus seda väikest terakest tõtt, et süsivesikute rohkem toidul on selline mõju meie kehale. Keskmine inimene mõtleb, et sööb riisi, leiba, palju õuna jmt ning kõik on hästi. Aga ka õuntest võib end paksuks süüa - nagu keegi ütles.

Ma tean foorumit, kus on üks suur teema, aga teema nimi tuleb panna kavalusega. Nt "mis on valesti minu toitumises?" ja kõik sarnased küsimused kogunevad sinna alla ja kui ei kogune - tuleb tõsta. Abistavad lingid on igati kasulikud, aga inimesed, kellel huvi nii suur pole, ei süvene ikka. Nemad tulevad siia ja eiravad teisi teemasi, kuna näevad ikka, et nende oma on erinev, kuna nemad teemad teistmoodi trenni või erinevalt teistest pole nende toitumine nende meelest enam-vähem vaid täitsa ok ja tervislik. Need, kes artiklitesse ei süvene - see on aga juba nende mure, ilmselt nad ei viitsi siin foorumis kaua ka püsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata, asi ka selles ilmselt, et kui seda foorumit külastad ja iga uus teema on praktiliselt teiste samasuguste koopia, siis lõpuks ei viitsi enam ilusti ja viisakalt vastata, kuna isik pole enda aitamisest huvitatud (loe: ei viitsi kasutada otsindut ja lugeda teemasi, mis on seda teemat käsitlenud), vaid otsib miskit imevahendit. Jah omaette küsimus on ka see, et kas siis üldse peab midagi kirjutama, võiks ju vaikivalt lugeda ja mitte välja teha... Samas olgem ausad, daemonium on paljusi ka viisakalt aidanud ning suunanud ja ma saan tema frustratsioonist ja nähvamisest täiesti aru.

Kuidas seda nüüd ilusti öelda. Kui viitsimist ei ole vastata viisakalt ära kirjuta üldse. Kui tuleb tagasi viitsimine olla viisakas või mõni huvitav teema siis vasta. Kui aga tead et oled juba vastanud samal teemal viska link.

Jäägem siiski viisakateks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ettepanek eelnev arutelu tõsta kusagile mujale teemasse, sest nendel postitustel ei ole enam vähematki seost teemaalgataja küsimusega :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa teemaalgataja oled üsna sarnane minule oma toitumiselt, sõin ka enamus päevast süsivesikuid, liikusin suht palju ja ise imestasin, et mitte midagi ei juhtu (ei läinud ei halvemaks ega ka paremaks) :lol: Nüüd on mul kapis mõned uued toiduained, mis kunagi otsa ei saa (kana, muna ja mandlid jne).

Ma soovitan sulle ka siinsed toitumis ja treeningalased artiklid ja uudised läbi lugeda. Samuti spetsialistide foorumi rubriiki, kuna nemad räägivad tihti õigemat juttu kui teised. Ja kui nende jutus ka lahknevusi leidub, siis on vähemalt sul hästi argumenteeritud faktid, mille vahel valida ;)

Aru peab saama ka sellest, et täit teadmist saada, peab väga palju lugema ja turnima, sest paljudele siinsetele on toitumis- ja treeningkavade koostamine rahaline projekt :D Ja kui ei viitsi turnida, siis siin on täitsa võimalik spetsialistidelt kavasid osta ;)

Parimat ja edu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Ma olen tegelenud põhimõtteliselt kogu oma elu pidevalt spordiga ja söönud tervislikult, aga mul on väga raske saada väljanägemiselt paremasse vormi (pikkus 177 ja kaal 70). Hetkel käin 2x bodypumpis, 2x tennist mängimas ja 2x nädalas rahulikult sörkimas/rulluistamas/rattaga sõitmas. Kas ma teen ise midagi valesti või lihtsalt geenid ei lase kehal muudatusi läbi viia? Mida ma peaks muutma?

Mida tähendab "paremasse vormi"? Üldiselt naised on enamikus heas vormis, kuid arvavad vastupidist. Mehed on enamikus rasvas, kuid arvavad, et on tippvormis.

Määra oma keharasva protsent. Kui ka see näitab, et võiks ju alla võtta, siis võib ju proovida. Seda näitajat on nagunii vaja dieedi koostamiseks. Rasvavaba kehakaalu järgi saad arvutada oma kalorite tarbe ja selle järgi saab koostada kontrollmenüü.

Üks võimalus määrata oma keharasva protsent on www.tervislik.net kalkulaator, kui muud vahendid ei ole kättesaadavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida tähendab "paremasse vormi"? Üldiselt naised on enamikus heas vormis, kuid arvavad vastupidist. Mehed on enamikus rasvas, kuid arvavad, et on tippvormis.

Määra oma keharasva protsent. Kui ka see näitab, et võiks ju alla võtta, siis võib ju proovida. Seda näitajat on nagunii vaja dieedi koostamiseks. Rasvavaba kehakaalu järgi saad arvutada oma kalorite tarbe ja selle järgi saab koostada kontrollmenüü.

Üks võimalus määrata oma keharasva protsent on www.tervislik.net kalkulaator, kui muud vahendid ei ole kättesaadavad.

Oeh-oeh, kui ikka ise naine pole, siis ei saa probleemist aru.

Mina olen rasvaprotsendi järgi lausa ideaalne. Aga väljanägemiselt küll mitte. Kui see rasv ühtlaselt pole jaotunud, vaid kogunenud ühte kohta, siis on ju küll vormist väljas ja kole ja vajab liigutamist/õiget toitumist.

Muidu J-T su 3 esimest lauset on päris hästi öeldud :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid täiesti rahulikult süüa ohtralt puu- ja köögivilja. Kui sinu soe söök sisaldab mingeid makarone ehk popim sõna pasta (mille peale itaallased panevad muidugi omale köie kaela) või kartulid, siis need võid küll ära jätta ja süüa selle asemel oma köögivilju ja puuvilju. Trennieelse võileivad ja jogurtid asenda nt kohupiimaga (juhul, kui sa saad seda süüa) ja puuviljaga.

Trennijärgselt pead saama süsivesikuid ehk siin võid süüa oma "pasta". Valkude kohta ei oska miskit öelda, neid sa ju kirja pannud pole, lodoan, et su soe söök ikka sisaldab mingit liha.

Proovi süüa kindlatel kellaaegadel ja ära omale mingit kindlaid toiduaineid küll määrama hakka, nii läheb asi ikka liiga üksluiseks ja toidulaud liiga ühekülgseks. Kui tõesti tuleb suur magusaisu, siis tume shokolaad võtab selle ära ja mõjub organismile mõnusalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Ma olen tegelenud põhimõtteliselt kogu oma elu pidevalt spordiga ja söönud tervislikult, aga mul on väga raske saada väljanägemiselt paremasse vormi (pikkus 177 ja kaal 70). Hetkel käin 2x bodypumpis, 2x tennist mängimas ja 2x nädalas rahulikult sörkimas/rulluistamas/rattaga sõitmas. Kas ma teen ise midagi valesti või lihtsalt geenid ei lase kehal muudatusi läbi viia? Mida ma peaks muutma?

Söö piisavalt valku

Ära mine liiale süsivesikutega

Söö piisavalt kiudaineid

Söö natuke jogurtit

Ära jäta söögikorda vahele

JooPiisavalt vett

Ei alkoholile ja kohvi joomist piirata.

Seitse nippi, mis minul on aidanud nüüdseks kaotada 40 kg pekki :lol: Rääkimata paremast väljanägemisest

Täisversioon ingliskeelset teksti siin:

http://www.beachbody.com/product/p90x-onli...001.do#article2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söö piisavalt valku

Ära mine liiale süsivesikutega

Söö piisavalt kiudaineid

Söö natuke jogurtit

Ära jäta söögikorda vahele

JooPiisavalt vett

Ei alkoholile ja kohvi joomist piirata.

Seitse nippi, mis minul on aidanud nüüdseks kaotada 40 kg pekki :lol: Rääkimata paremast väljanägemisest

Täisversioon ingliskeelset teksti siin:

http://www.beachbody.com/product/p90x-onli...001.do#article2

miks kohvi joomist piirata? tõstab kortisooli taset, no aga suuremad kogused aitavad ka rasvu põletada?

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
miks kohvi joomist piirata? tõstab kortisooli taset, no aga suuremad kogused aitavad ka rasvu põletada?

Põhimõtteliselt sama meelt, kuid joogina selliseid koguseid sisse juua ma küll ei soovi. Isiklikult kohvi joomist piiran, mitte et üldse ei joo, hommikul joon tassi, lõuna ajal ka vahest. Kuid eemaldamiseks võimaluse unehäiretele(mis mul varem olid, unehäired=stressis organism) olen piirama hakanud kohvi ja ka teatud liiki tee tarbimist piirama.

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×