Jump to content
küsimärk

Pekk

Recommended Posts

Davai paneme selle teema lukku, mul viskas teie mölinast üle, tõsiselt kohe, lootsin siin abi saada aga ainus mida öeldakse on tee trenni ja söö ja vingutakse selle üle et ma ei pinguta, samas kui olen teinud, üritanud, püüdnud... No tõsiselt ma ei saa hakata iga päev 20km kaugusel lähimas jõusaalis käima :( Enam ma siia vast ei tule.

Keegi ei tule siin mölisema, kõik üritavad siin aidata. Aga kui Sulle niimoodi tundub, siis tee oma kõhulihaseid edasi ja söö veel rohkem jäätisekokteili.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Davai paneme selle teema lukku, mul viskas teie mölinast üle, tõsiselt kohe, lootsin siin abi saada aga ainus mida öeldakse on tee trenni ja söö ja vingutakse selle üle et ma ei pinguta, samas kui olen teinud, üritanud, püüdnud... No tõsiselt ma ei saa hakata iga päev 20km kaugusel lähimas jõusaalis käima :( Enam ma siia vast ei tule.

Millest sa aru ei saa:D

Koduse trenni probleem on see et koormus (stimulatsioon) on väike - see kui korduseid tuleb mitmesaja piirile kokku ei kasvata lihast väga vaid on hea võimalus kehas midagi lühendada ja seeläbi vigastusteohtu suurendada.

Ja mida halvem on treeningu kvaliteet (jõusaali raskuste juurde sõita ei viitsi - poleks vaja iga päev, piisaks 2x nädalas) seda OLULISEM on toitumine.

JALAD ja SELG on kõige olulisemad lihasgrupid ISEGI kui lõppeesmärgiks on ülakeha ilus reljeefne lihasmass.

Ainus mida kodus oskan soovitada (kui raskuseid pole) on mäkke sprindid, karukõnnid, sellised asjad - aga vorm peab olema hea ja kava korralik. Aga ausõna... pole mingit motti kulutada oma aega struktureeritud info avalikuks kirjutamiseks, mille eest kirjutaja ei saa midagi peale "aga ma teen ju tegelt kõik õigesti nah" kommentaaride.

Selleks, et spordiga kuskile jõuda on võime oma ego alla neelata üks väga oluline pluss. Ka olukorras, kus teised seda ei suuda/ei tee.

Sina seda võimet siin kuidagi demonstreerinud ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Davai surfasin siin nüüd natuke ringi ja lõpuks leidsin harjutustepargi, täna tegin sealt sellise kava:

* Istudes rendmepainutused pealthaardes hantliga

* Sama althaardes (Mõlemale käele mõlemat 100).

-

* Ületõmbed hantlitega pingil 50

* Ettekallutatud tõmbed küljele hantliga 50

* Ettekallutatult tõmbeid küljele hantlitega 50

* Lõuatõmbeid 50

-

* Pingil hantlitega surumine 50

* Pingil hantlitega lendamine 50

* Ületõmbed hantliga 50 (kokku 100)

-

* Kerekallutus hantliga seistes küljele 50 mõlemaas käes

* Kehapöörded istudes hantel käes (pidi küll olema ketas aga ega vist suurt vahet pole) 25

* Toengus jalgade tõsted 25

* Kõhulihaseid 50

Tegin täna nii öelda proovitrenni, proovisin neid harjutusi läbi, tahaks teada nüüd teie arvamust sellisest trennist. Kui see ka nüüd midagi ei anna ei oska ma enam midagi teha :(;) Kindlasti suurendan ka paari päeva pärast natuke koormusi kui keha juba enam-vähem harjunud on.

Muudetud kasutaja küsimärk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

algaks nüüd algusest. mis vahendid sul kodus olemas on? eeldan, et on olemas lõuatõmbamiseks mingi vahend, samuti oletan, et sul olemas pink ? samuti oletan, et kodust on võimalik leida kindlasti ka 2 tooli, mis ümber ei kuku jmt. kui suured on hantlid? kas need on reguleeritava raskusega?

kui mina kodus treenisin, siis mul olid sellised vahendid nagu: reguleeritavad hantlid kuni 20kg, ühe hantli sai teha kuni 30 kg kaaluvaks, kui teist ei olnud vaja. 5x20cm 2 meetrine pruss (pingi asemel). 2 tooli. seljakott (hea hantleid ja raskusi sisse panna, et koormust tõsta.

tegin selliseid harjutusi (jah jalgu mitte, selle eest kandis hoolt sõudetrenn).

lisaraskusega kätekõverdused rinnale. alustasin käed ülevalpool (kahe tooli vahel pruss ja sellele toetusin). 3 seeriat, seejärel horisontaalis 3 seeriat ja lõpuks jalad ülelapool sellesama prussi pealk, mis pingi peal. lisarskuseks, siis regullitavate hantlite kettad seljakotis.

triitseps. kitsa haardega kätekõverdused. pingil käte toel alla laskumine, kui jalad teise tooli peal - lisaraskusega seljakott siis rinnale panduna. samuti sai ju hantliga sirutust teha. biitsale on terve hunnik harjutusi käsikutega.

õlad - imiteerimaks kangi või hantlite surumist samas omamaks piisavat koormust - seina ääres pea peale seisma ja seejärel kätega üles suruda ennast sirgetele kätele - toimib!

võimalusi kodus jalgade tegemiseks on ka olemas - nn Sissy squat, võtab hästi läbi nelipea. üleshüpped kükist jne.

näen, et oled näinud vaeva kavaga - tubli. kasuta eeltoodut ja saad veelgi harjutusi juurde ning kasuta üht asja, mille nimi on loovus ja oma teadmisi anatoomiast (keska bioloogias õpetatakse seda minu teada siiamaani), et aru saada, mis asi mingit lihast võib stimuleerida.

toitumine: olgem ausad, sinu praeguse toitumise juures jäänuksin mina sinuvanusena (kodutrenn oli sinu vanuses) nälga. hommikul ikka munad ja puder, koolis sõin kooliprae, tulin koju sõin lõunaks uuesti. siis tegin trenni. peale trenni jälle söök ja see, et peale 18.00 ei söda, täielik pullikaka. sööma peab, muidu ei arene ja ei võta ka kaalust alla, kui see soov on.

17 aastasena olin sama pikk kui täna . 183 cm ning kaalusin siis 75 kg. 19 aastasena (kui käisin ka saalis), oli kaalunumbriks 84kg. täna olen oma praeguse vormi juures 30 aastasena 91 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On olemas 2 2kg-st hantlit ja 2 6kg-st reguleeritavat hantlit. Pingina kasutan sellist väikest lauda, vast ei lähe katki. Eks ma vaatan ja täiustan kava, söömisega on see et hommikul ei suuda ma üles tõusta ja tulen siis üles nii 7.30 kui juba aega nii vähe et tuleb kiiresti paar võileiba suhu toppida ja siis kiirustama kooli. Koolis ma tavaliselt söön, peale kooli saamuti tavaliselt söön ja siis veel kella 5-6 ajal ja kella 9a ajal.

PS! Inimese anatoomiat pean järgmine aasta õppima :(

Muudetud kasutaja küsimärk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub, et Sa ei ole siiani mõistnud, et kaalu tõsta lihaste arvelt koduse trenniga on peaaegu võimatu. Ainuke võimalus selleks ongi minna jõusaali.

Mis jutt see on et ainuke võimalus on jõusaal ? Astud jõusaali uksest sisse ja lihas kasvab mis mühinal .Teen ise ka palju kodus ja olen oma arenguga väga rahul.Kui ei oska sa kodus midagi teha raskustega siis on see enda tahtmistes kinni .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jutt see on et ainuke võimalus on jõusaal ? Astud jõusaali uksest sisse ja lihas kasvab mis mühinal .Teen ise ka palju kodus ja olen oma arenguga väga rahul.Kui ei oska sa kodus midagi teha raskustega siis on see enda tahtmistes kinni .

Keskmisel inimesel ei ole nii palju loovust, et kodus treenimiseks sobivaid vahendeid leida. Järeldus siit - igal juhul oleks sobilik leida see aeg ning käia kas või 2 korda nädalas jõusaalis, sest kodus treenimine on heaks lisakoormuseks, kuid mitte sobilik põhitrenniks lihaste kasvamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kodus saab vaid väga edukalt treenida kõhtu, kui vahendid puuduvad , ise hakkasin ka kõhtu treenima kodus esimese asnaja hommikul , ei näe põhjust miks peaks jõusaalis seda tegema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kodus saab vaid väga edukalt treenida kõhtu, kui vahendid puuduvad , ise hakkasin ka kõhtu treenima kodus esimese asnaja hommikul , ei näe põhjust miks peaks jõusaalis seda tegema

Täpselt nii ! Need reguleeritavad hantlid saab ka üheks raskemaks panna ,lisaks võid vaadata erinevad kasutatud varustuse portaalid üle(ise sain väga korraliku surumispingi kus pink eraldi ja võimalik kaldeid muuta koos 100 kg raskustega ainult 4000ga) ja vaata ikka you tubest mitte saali harjutusi ka .

Ja tean ka paari inimest kes asja katki jätnud saalis kuna areng ei tule üleöö ja häbenevad enda esialgset vormi(tähendab et seda lihtsalt ei ole). Ja kui noorel on valida kas teha kodus või üldse mitte teha siis ma leian , et see viimane valik on parem.

Rain 6 kanget -jutt väga hea - mõtle ise veel natuke juurde ja hakka pihta kuid ära ikkagi unusta toidu tähtsust ja ka seal kui on valida kas olla söömata või süüa väheväärtuslikku toitu siis ikkagi viimane valik parem - aga see ei tohiks koguaeg nii olla .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On olemas 2 2kg-st hantlit ja 2 6kg-st reguleeritavat hantlit. Pingina kasutan sellist väikest lauda, vast ei lähe katki. Eks ma vaatan ja täiustan kava, söömisega on see et hommikul ei suuda ma üles tõusta ja tulen siis üles nii 7.30 kui juba aega nii vähe et tuleb kiiresti paar võileiba suhu toppida ja siis kiirustama kooli. Koolis ma tavaliselt söön, peale kooli saamuti tavaliselt söön ja siis veel kella 5-6 ajal ja kella 9a ajal.

PS! Inimese anatoomiat pean järgmine aasta õppima :(

natuke vanainimese juttu siia juurde. õppimine pole kohustuslik kusagil olnud. koolis käies on võimalik seda kahte moodi teha. kas pingutada ja uurida rohkem ning ennast huvitavaid asju või siis läbida programm lihtsalt niisama, et klassi lõpetatud ja kooli lõpetatud saaks. kirjutasin sulle ka PM`s, et võimalusi tuleb leida. hommikul munade praadimine võtab minu enda arvestuse järgi umbes sama aja, mis võileibade valmistamine. võileibade hind on kallim kui 4-6 muna, samas munad on mõistlikumad hommikuks ja täisväärtuslikum toit, kui võilad. samuti saab ju toidu hommikuks ette valmistada eelmisel õhtul. ka saab minna magama varem, et hommikul ärgata varem. tean oma kooliajast, kui magus oli hommikune uni enne kooliminekut. teisalt, kui on olemas eesmärk, millele pühenduda, siis hakkavad asjad paika minema eesmärgist lähtuvalt. toitumine, treening jmt. samuti kool ja endasse suhtumine.

panen juurde ka enda hiljutise vormi pildi ning seda ma ei oleks saavutanud, kui mul eesmärgid paigas poleks. ehk siis elustiili muutus vormis olemiseks. samuti pildi hommikusöögist, kokku kulub selle valmistamiseks 6 minutit. 6 muna, täistera kaerapuder ja klaas piima. kokku hind umbes 15 eek.

post-20041-1275381899_thumb.jpg

post-20041-1275382120_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal 58.3kg, söön nüüd peaaegu et 2 korda rohkem, hommikut ilma pudru või munadetta ei kujuta ettegi. Olen tõstnud koormuseid ja hantlite raskusi, kõik peaks olema korras aga kõht on jube, nagu väike õllekas ripub, ma ei ole rahul. :o Kas oleks võimalik kaalu tõstmise ajal saada lahti pekist? ;)

Mul on ka selline trenasöör...

http://www.pulseleisure.co.uk/shopimages/p...rmal/bsb711.jpg

ja üks trenasöör millega saab enam-vähem sörkida.

Edit: Tahtsin küsida ka magusa söömise kohta, palju ma seda võin süüa, 1 jäätis või sokolaad päevas ei tee ju midagi?

Edit: Kas sellest oleks kasu kui ma teeksin iga päev trenni erinevatele lihastele (suuremates koormustes muidugi) nagu jõusaalis tehakse? Nt jaotan nädala:

Esmaspäev: Kõht

Teisipäev: Selg

...

Muudetud kasutaja küsimärk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvad w, lihast nagu oleks, lõuga tõmban nii umbes 15-20, tõsiselt lihast mul on rohkem kui enamusel 15-16 aastastel aga kaal on vot selline.

Kaalus ei saa alati kinni olla. Jõusaalis meil vähemalt enamus mehed teevad nii, et panevad endale vöö külge ketta ja tõstavad siis lõuga. Samamoodi teevad osad ka triitsepsit, et raskus küljes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaal 58.3kg, söön nüüd peaaegu et 2 korda rohkem, hommikut ilma pudru või munadetta ei kujuta ettegi. Olen tõstnud koormuseid ja hantlite raskusi, kõik peaks olema korras aga kõht on jube, nagu väike õllekas ripub, ma ei ole rahul. :o Kas oleks võimalik kaalu tõstmise ajal saada lahti pekist? ;)

Mul on ka selline trenasöör...

http://www.pulseleisure.co.uk/shopimages/p...rmal/bsb711.jpg

ja üks trenasöör millega saab enam-vähem sörkida.

Edit: Tahtsin küsida ka magusa söömise kohta, palju ma seda võin süüa, 1 jäätis või sokolaad päevas ei tee ju midagi?

Edit: Kas sellest oleks kasu kui ma teeksin iga päev trenni erinevatele lihastele (suuremates koormustes muidugi) nagu jõusaalis tehakse? Nt jaotan nädala:

Esmaspäev: Kõht

Teisipäev: Selg

...

Tere!

Soovitan Sul pigem toitumise paika saada, õige toitumisega väheneb ka magusaisu.

Toitumise paika saamine on tegelt palju kergem, kui Sa arvata võiksid.

Hommikul söö rohkem süsivesikuid ja valguosa jäta õhtu poole jne.

Kui soovi on, võin Sulle näidiskava saata, sealt saad ise vaadata mida eelistada, kuid kogused pead ise panema paika, abiks on kaloriarvuti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Soovitan Sul pigem toitumise paika saada, õige toitumisega väheneb ka magusaisu.

Toitumise paika saamine on tegelt palju kergem, kui Sa arvata võiksid.

Hommikul söö rohkem süsivesikuid ja valguosa jäta õhtu poole jne.

Kui soovi on, võin Sulle näidiskava saata, sealt saad ise vaadata mida eelistada, kuid kogused pead ise panema paika, abiks on kaloriarvuti.

Muidugi saada, tahtsingi just küsida kuidas ma oma päevase kalori hulga arvutama pean? Ja mis asi on free-weight training ja millest see koosneb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidugi saada, tahtsingi just küsida kuidas ma oma päevase kalori hulga arvutama pean? Ja mis asi on free-weight training ja millest see koosneb?

Free-weight training on vabade raskustega treening ( hantlid, kang jne )

Kalorihulga arvutamiseks kasuta BAV Kalkulaatorit. BAV kalkulaator annab päevase energiavajaduse, mis on vajalik eluspüsimiseks.

Kui tahad kaalu langetada või tõsta, siis lahuta või liida vastavalt soovile BAV'ist nt. 10%

Muudetud kasutaja krms poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tahad kaalu langetada või tõsta, siis lahuta või liida vastavalt soovile BAV'ist nt. 10%

Kui teemat ei valda, siis on parem mitte sõna võtta! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas saada aru ületreeningust? Ja kas see oleks mõtekas kui ma jaotaks päevad ära erinevatele lihaskruppidele, kuigi ma ei tee mingeid ime trenne masinatega?

Unetus, söögiisu puudus, kõrgenenud vererõhk jne. Mis asjad on imetrennid masinatega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas saada aru ületreeningust?

+ Mina märkasin seda ka veel, et kaal ei taha ka enam langeda pinguta palju tahad toitumise ja cardio-treeninguga. Teiseks, liigestele hakkab liiga tegema (põlved hakkasid valutama).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
+ Mina märkasin seda ka veel, et kaal ei taha ka enam langeda pinguta palju tahad toitumise ja cardio-treeninguga. Teiseks, liigestele hakkab liiga tegema (põlved hakkasid valutama).

On kaks erinevat asja - treeningväsimus, mis läheb mööda nädala-paariga või siis ületreening, millest väljatulek kestab umbes sama kaua, kui sinna minek, paar-kolm kuud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh, arusaadav. Nüüd ma mõistan kuidas ma kergelt pääsesin.

Küsimärk - mina algajana jõusaali minnes usuks seda kava, mis siin portaalis algatajate kavana on. Seal, kus ühe päeva kavas on kõik lihasgrupid läbi võetud. Vb kui minna spetsiifilisemaks ja suuremate raskuste peale, siis ei nihverda enam siit-sealt natuke ja oleks mõistlikum jagada päevad ära erinevatele lihasgruppidele? Kui mina ka nüüd tahan minna jõusaali, siis kas ma pean tõesti võtma kava, kus ühel päeval on läbi võetud kõik lihasgrupid. Minu jaoks tundub see ka imelik, aga ehk on see siis õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh, arusaadav. Nüüd ma mõistan kuidas ma kergelt pääsesin.

Küsimärk - mina algajana jõusaali minnes usuks seda kava, mis siin portaalis algatajate kavana on. Seal, kus ühe päeva kavas on kõik lihasgrupid läbi võetud. Vb kui minna spetsiifilisemaks ja suuremate raskuste peale, siis ei nihverda enam siit-sealt natuke ja oleks mõistlikum jagada päevad ära erinevatele lihasgruppidele? Kui mina ka nüüd tahan minna jõusaali, siis kas ma pean tõesti võtma kava, kus ühel päeval on läbi võetud kõik lihasgrupid. Minu jaoks tundub see ka imelik, aga ehk on see siis õige.

Ühe päeva kava eesmärk ongi saada üldse aimu, mismoodi lihased töötavad, kuidas sooritada erinevaid harjutusi, kuid peamine eesmärk on närvisüsteemi treenimine ;) Trenn on suhteliselt intensiivne, kordused pikad ja põhitähelepanu mitte raskustel, vaid harjutuse õigel tehnilisel sooritusel. Igale lihasgrupile 1 harjutus, kestvus ca tund 15 min ja kojuminek :o 2-3x nädalas läbi. Sõltub muidugi eesmärkidest, kuid algaja, kel tõsisemad plaanid, võiks siis pärast paari kuu möödumist hakata oma kava splittima - kaheks või kolmeks, sõltuvalt sellest, kuipalju on tal võimalik saalis käia. Jne, nii see areng tuleb :D

Mis puhkamisse puutub, siis ületreeningu puhul on tegemist eelkõige närvisüsteemi ülekoormusega, seega - ca iga neljas või viies trenninädal võiks olla kergem + iga 3..4 kuu tagant võiks vähemalt nädal olla jõusaalivaba. Muidugi - kui käia saalis 1-2x nädalas, on üsna raske ületreeningusse sattuda :)

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×