Jump to content
Postiljon

Rind ei arene

Recommended Posts

Nimelt hakkasin pool kuud tagasi jõusaalis käima

ennem seda tegin kodus 2kuud suht kergete hantlitega trenni...

selle poole kuuga olen 10kg hantlite pealt läind üle 16kg hantlite peale biitsepsi treenimisel ja lihast on tõsiselt palju juurde tulnud, eriti seljalihas ja biitseps ja triitseps

kuid rinnalihas ei taha eriti kasvada, nimelt keskel on rinnapiirkond nagu nõgusam, et kasvab ainult äärtest.

et kuda sisemist piirkonda rinnal teha, mis harjutusi...? :)

ja üldse tundub rind mul nõrk... 70kg ei suru ma rinnalt :/ ise kaalun 75kg ja 183cm pikk.

kuigi ülejäänud näitajad on tunduvalt suurenenud

biitsepsit teen nüüd 10kg asemel 16kg jne...

triitsepsit alla tõmmetega plokkilt teen 50ne asemel 70nega..., kuigi jah suht raskelt aga 3x10 seeriat tuleb ära...

aga rind... :lol: see ikka sama...

kuigi sellele teen nagu kah trenni...

mida soovitate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära nüüd virise siin nii :lol::D

Kõik on hästi hetkel. Rinnalihas on suur lihas. See võtab aega. Seeriate arv rinnale võiks olla 12-14.

Tee surumist siis kitsama haardega+kaldpind+hantlitega lendamine pingil.

Varieeri kangiga harjutusi haarde erinevusega jne..

Aa see staaz on sul väike, et arengut ei tohikski olla nii ruttu märgata..

Ainult rahu ainult rahu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Autor: Marek Kalmus

*********************************

Väga palju on esinenud foorumis küsimusi selle kohta, et kuidas saaks kasvama selle või teise lihase?

Kuidas või mis teha, et saada kaalus alla.

Söön küll korralikult aga ikka ei kasva või ei võta kaalus alla jne jne.

Kui teil on tekkinud mõni nendest küsimustest, siis kõigepealt pole vaja tormata foorumisse ja esitada küsimus, et mis ma nüüd edasi peaksin tegema?

Võtke lahti mõni erialane raamat, lugege, katsuge leida sealt oma probleemidele vastuseid. Analüüsige tehtut ja võrrelge sellega mida olete raamatutest leidnud.

Proovige kogu see tarkus endast nii öelda läbi lasta ja ära seedida. Kasutage oma pead . Õppige kuulama oma organismi tagasiside signaale ja neid juba õige varakult ka märkama, et siis vajadusel teha kiiresti muudatusi nii oma päevakavas, menüüs, treeningkavas või enesedistsipliinis.

Kui miski ei ole läinud nii nagu olete lootnud küsige kõigepealt endalt kas ma olen selle saavutamiseks teinud KÕIK mis vaja?

Vastake endale ausalt.

Piltlikult võib arengut võrrelda ju sellesama ketiteooriaga, et:" Iga kett on just nii tugev kui tugev on tema kõige nõrgem lüli".

Kulturismis või siis kehaarendus kunstis on neid lülisid palju ja mitte ükski lüli ei ole vähemtähtis kui teine.

Oletame, et selles ketis on 10 lüli, me oleme teinud auslt kõik selleks, et 9 lüli oleksid max tugevad. Ühe aga oleme unustanud või lihtsalt vähemtähtsaks pidanud. Sellisel juhul on see kett ju ikkagi nõrk. Ja oleme näinud võib-olla tühja vaeva, et need teised lülid tugevaks saada.

Ehk siis reaalis me ei arene ikka.

Nii, et kui soovite oma keha arendama hakata siis tuleb ikkagi alustada A-st ja B-st.

Ühtegi arenguetappi pole võimalik vahele jätta. Mõeldes, et ah ma lasen parem mõnel tegijal teha endale menüü ja treening kava ja palkan veel personaaltreeneri ka takka otsa. See kõik võib teid ju aidata - hetkeks, aga niipea kui jääte omapead puuduvad teil edasi tegutsemiseks nii enesekindlus kui ka teadmised.

Vähemtähtis pole ka usk endasse, ka seda saab arendada. Kuid usk ainuüksi pole veel kedagi aidanud.

Edu võti peitub teadmistes ja usus endasse.

Nii et enne kui tormame saali või istume söögilaua taha, katsume liigutada natuke oma ajusid, sest uskuge mind, ainuüksi mõttel on juba suur jõud, mis siis veel tark mõte võib meiega teha?!!! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea on sellist teksti lugeda. Kui ma kunagi trenni tegema hakkasin, siis kõigepealt laenasin sõbralt raamatu " Kulturism Kõigile " Raamat oli nii hea, et ostsin kohe endale ka. Järgmiseks oli Marek Kalmuse kassett " Armasta oma keha " Võin julgelt väita, et õppisin sealt väga väga palju. Ma ei teadnudki, et on olemas selline leht nagu amazon või bodybuilding.

Aga igaüks teeb nii nagu tahab !!!

Jõudu kõigile !!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ilmar

Nimelt on niisugune probleem, et rind ei taha areneda kuigi biitseps areneb. Jõusaalis olen käind umbes aasta tihedalt aga kui teen rinnalt kangiga, siis pärast harjutust on biitseps täis aga rind peaaegu üldse mitte. Teen küll õieti aga ei aita. Keegi saaks aidata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimelt on niisugune probleem, et rind ei taha areneda kuigi biitseps areneb. Jõusaalis olen käind umbes aasta tihedalt aga kui teen rinnalt kangiga, siis pärast harjutust on biitseps täis aga rind peaaegu üldse mitte. Teen küll õieti aga ei aita. Keegi saaks aidata?

Huvitav lugu, et sul see biitseps täis läheb. Ega sa ometigi harjutusi seljale ei tee? :lol:

Ei, aga seleta, kuidas siis see õigesti tegemine välja näeb - on lihtsam aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid surumisviise on ka erinevaid, ei saa öelda, et valesti kohe tehakse:

*Võib suruda nii kaelalt, rinnalt ja rinna alt

*Haarded on erinevad - kitsas, keskmine, lai

*Käte asend - võib olla nii 90 kraadi kuni 45 kraadi.

*Alaselja asend - sirge, nõgus või täitsa kaardus (täitsa sillas)

Aga biitseps ei saa täis minna SURUMISLIIGUTUSEL. Ma arvan, et sa ei tee vahet, et sul on triitseps täis pumbatud ja mõtled biitsepsit. Sel juhul kontrolli:

*käte nurk keha suhtes (lähemal rohkem triitseps töös)

*haarde laius (kitsam haare kaasab rohkem triitsepsit)

*koht kuhu langetad kangi (mida allapoole, seda rohkem triitseps, mida rohkem kaela poole, seda rohkem töötavad rind ja õla esiosa)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

njahh .... küünarnuki ja õla vahel pole ainult biiz .... et see eespool mida silmaga hästi näha on biiz ... tõmbab kätt enda poole .... teisel pool kätt on triiz mis kätt sirutab ... et see on sul ilmselt verd täis ja siis teed ilmselt liiga kitsa haardega ... sest kitsas teeb triizule ja rinna siseosale .... nagu kesset rinnakorvi kinnituvale rinnalihase osale .... võta lai haare ja suru siis rinnalt .... kuid tee ka tugiharjutusi või nohh masinate peal rinnalihasele ... minul aitavad need paremini ... jõu jaoks on surumine minul ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma rääkisin lamades surumisest kui rinna treenimisest. Kui käed on vastu keha, siis tehakse harjutust triitsepsile järelikult, mitte rinnale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Biitseps läheb verd täis kui sa seda ei ole treeninud. Surumise hetkel tõmbub biitseps pingesse, et stabiliseerida/toetada kätte liikumist ja küünarliigeseid. Kuid see võib olla treenimata biitsepsile liig palju. Algajatel esineb tihti surumisel "biitsepsi pumba" efekt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Biitseps läheb verd täis kui sa seda ei ole treeninud. Surumise hetkel tõmbub biitseps pingesse, et stabiliseerida/toetada kätte liikumist ja küünarliigeseid. Kuid see võib olla treenimata biitsepsile liig palju. Algajatel esineb tihti surumisel "biitsepsi pumba" efekt.

biiza pumba effekt tuli ka mulle üllatusena .... mul nagu pole seda kunagi olnud ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neid surumisviise on ka erinevaid, ei saa öelda, et valesti kohe tehakse:

*Võib suruda nii kaelalt, rinnalt ja rinna alt

*Haarded on erinevad - kitsas, keskmine, lai

*Käte asend - võib olla nii 90 kraadi kuni 45 kraadi.

*Alaselja asend - sirge, nõgus või täitsa kaardus (täitsa sillas)

Aga biitseps ei saa täis minna SURUMISLIIGUTUSEL. Ma arvan, et sa ei tee vahet, et sul on triitseps täis pumbatud ja mõtled biitsepsit. Sel juhul kontrolli:

*käte nurk keha suhtes (lähemal rohkem triitseps töös)

*haarde laius (kitsam haare kaasab rohkem triitsepsit)

*koht kuhu langetad kangi (mida allapoole, seda rohkem triitseps, mida rohkem kaela poole, seda rohkem töötavad rind ja õla esiosa)

Ok , pikalt ei viitsi kribada, üks asi on see kuidas vedeletakse pingil , jalad on lõdvalt ripakil ja kogu keha on lõdvalt, et midagi tõsta oleks parem omada stabiilset asendit. Parem oleks jalgad pinges hoida ja nendele ka veidi toetuda. Keha pinges ja õlad tõmmatud taha ja alla , ei pea sillas olema , aga rinna võiks kergelt kummi ikka ajada. Need väikesed asjad annavad surumise tulemust kindlasti juurde ja teevad harjutuse ohutumaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Probleem siis selles, et tagasi vaadates oma lamades surumise tulemusi pole mul rind arenendki. Umbes kuu tagasi sai surutud x kg 4 korda(ja kõige alguses kui trenni läksin ka x kg ühe korduse väikese abiga lõpus) aga nüüd ei tule isegi x-5kg nii vabalt 4 korda ära. On ka käte lukustamisega probleeme olnud ja kipuvad natuke vibelema kui kangi kauem sirgetel kätel hoida. Olen kokku ca 5 kuud jõusaalis käind (ja ka lamdes surumist teinud) aga surumises polegi arengut olnud. Ei saa aru miks rind ei arene. Kuifi nt küki MAX jõud on kahekordistunud, jõutõmbe tulemused on ka ca 40% paranenud. Aga vot rind ei arene, tehnika ei saa vale olla. Arvan, et raskuste, korduste ja seeriatega on midagi pistmist.

Treeningpäevikus 16. november nägi rinna trenn välja selline:

30kg 1 seeria 10 kordust

40kg 1 seeria 6 kordust

50kg 2 seeriat 3 kordust

60 1 seeria 1 kordus *väikse abiga

Tavaline lamades surumise on praegu selline (21.04):

alguses tühja kangiga 1 seeria ca 10 kordust

siis 40kg 1 seeria ja ka umbes 10 kordust

siis 50 1 või 2 seeriat(oleneb hetkelisest tundest trennis) kuni 8 kordust

siis 55 1 või 2 kordust(üle kuu aja tagasi tegin umbes 8 kordust) nüüd max. 5

Viimasel ajal olen proovind 60kg'ga nii suruda, et sõber taga valves aga näet ei ole abita ise kangi üles saand kuigi kuu aega tagasi läks veel selline raskus vabalt.

Ehk siis viie kuuga on areng olnud mingi 3% ! Kuigi praegu peaks juba x+25kg ära suruma.

Olen kindel, et asi on valedes kordustes/seeriates aga väike areng peaks ju ikkagi olema.

Kas keegi oskaks öelda mis nii valesti on, et ei arene?

Muudetud kasutaja jõuents poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki oled liiga ühekülgselt teinud kõik need 5 kuud? Kas ikka vahetad harjutusi ja muudad korduste vahemikke? Äkki tooksid välja kogu rinna trenni, milline ta sul üldiselt on, saaks parema ülevaate.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem siis selles, et tagasi vaadates oma lamades surumise tulemusi pole mul rind arenendki. Umbes kuu tagasi sai surutud x kg 4 korda(ja kõige alguses kui trenni läksin ka x kg ühe korduse väikese abiga lõpus) aga nüüd ei tule isegi x-5kg nii vabalt 4 korda ära. On ka käte lukustamisega probleeme olnud ja kipuvad natuke vibelema kui kangi kauem sirgetel kätel hoida. Olen kokku ca 5 kuud jõusaalis käind (ja ka lamdes surumist teinud) aga surumises polegi arengut olnud. Ei saa aru miks rind ei arene. Kuifi nt küki MAX jõud on kahekordistunud, jõutõmbe tulemused on ka ca 40% paranenud. Aga vot rind ei arene, tehnika ei saa vale olla. Arvan, et raskuste, korduste ja seeriatega on midagi pistmist.

Treeningpäevikus 16. november nägi rinna trenn välja selline:

30kg 1 seeria 10 kordust

40kg 1 seeria 6 kordust

50kg 2 seeriat 3 kordust

60 1 seeria 1 kordus *väikse abiga

Tavaline lamades surumise on praegu selline (21.04):

alguses tühja kangiga 1 seeria ca 10 kordust

siis 40kg 1 seeria ja ka umbes 10 kordust

siis 50 1 või 2 seeriat(oleneb hetkelisest tundest trennis) kuni 8 kordust

siis 55 1 või 2 kordust(üle kuu aja tagasi tegin umbes 8 kordust) nüüd max. 5

Viimasel ajal olen proovind 60kg'ga nii suruda, et sõber taga valves aga näet ei ole abita ise kangi üles saand kuigi kuu aega tagasi läks veel selline raskus vabalt.

Ehk siis viie kuuga on areng olnud mingi 3% ! Kuigi praegu peaks juba x+25kg ära suruma.

Olen kindel, et asi on valedes kordustes/seeriates aga väike areng peaks ju ikkagi olema.

Kas keegi oskaks öelda mis nii valesti on, et ei arene?

Oskan ikka aga ei viitsi sulle siin kõike seletama hakata. Loe Otsuse raamat läbi ja saad kohe aru, mida valesti teed ja mida peaksid tegema, et areng tagada.

http://www.fitness.ee/?act=admaterials

Siit saad materjali!

Sinu trennimaht on ka hädine.

Muudetud kasutaja Lev poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ületreening või taastumise probleemid ehk.

Endal oli kunagi samamoodi, et surumises hakkas areng allamäge minema, kuid kükis ja tõmbes mitte.

Tegin nädala puhkuse, võtsin raskusi vähemaks ja hakkasin uut kava tegema.

Muudetud kasutaja Arnie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi nn "mikrolaadimist" kus sa tõstad oma tööseeriate raskusi pisikeste vahedena iga veidi aja tagant. Näiteks ürita iga nädal oma tööseeriaid teha 2.5kg suurema raskusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×