Jump to content
henri112

Lihased väsivad kiiresti

Recommended Posts

Miks? Oletame, et teen trenni(mingit tavalist füüsise trenni umbes nagu jooksen ja tantsi värki, mitte mingit ilget lihaste pumpamist), kuid ikkagi lihased väsivad sedavõrd kiiresti! Näiteks, kui kirjutan tahvlile midagi siis hoian kätt üleval ja lihased väsivad ära. Kui ma seda tegevust peaks tegema tund-1,5h järjest, siis on mu käed täiesti väsinud. Mingisugused lollid vastused jätke endale, rääkige seda just pigem bioloogilisest seisukohast. Millest on see tingitud ja nii?

Ettetänades,

Henri

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks? Oletame, et teen trenni(mingit tavalist füüsise trenni umbes nagu jooksen ja tantsi värki, mitte mingit ilget lihaste pumpamist), kuid ikkagi lihased väsivad sedavõrd kiiresti! Näiteks, kui kirjutan tahvlile midagi siis hoian kätt üleval ja lihased väsivad ära. Kui ma seda tegevust peaks tegema tund-1,5h järjest, siis on mu käed täiesti väsinud. Mingisugused lollid vastused jätke endale, rääkige seda just pigem bioloogilisest seisukohast. Millest on see tingitud ja nii?

Ettetänades,

Henri

Pole uurinud ja vist pole ka pädev vastama, aga minu arvates võiks selle põhjuseks olla mitte piisav venitamine pärast jõusaali ja ka halb toitumiskava, et lihased lähevad kiiresti täis ja ei taastu ära..aga see vaid arvamus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et täpsemalt mõista,oleks soovitav teada anda palju sa trenni teed.Muidugi on oluline teha enne trenni sooja ja peale trenni venitusi.Minu poolne arvamus omast kogemusest.Lihased võivad olla kurnatud või halvasti venitatud peale trenni.Eks see ole kõigil individuaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtne ju, sa oled nõrk.

Eks iga ühe käsi väsib mingi ajapärast ära, kui seda järjest üleval hoida ja pidevalt tööle rakendada, sel puhul siis tahvlile kirjutama. Selle nähtuse nimi on gravitatsioon. Kui su lihased on tugevamad, siis nad jaksavad jällegi paremini gravitatsiooni vastu 'võidelda'.

Tahad vastupidavust suurendada (jooksmine/tantsimine)? Siis hakka jooksma ja tantsima, regulaarselt, mitu korda nädalas ja küll su vastupidavus suureneb juba peale esimesi nädalaid.

Ja eks jõudu ole võimalik muud moodi ka teha, kui läbi 'ilge lihast pumpamise'. Treeni oma enese keharaskusega. Kätekõverdused, Lõuatõmbed, kodused kõhulihaste harjutused, rööbaspuudel (võid kasutada laudu) surumine jne. Avasta maailma, Googelda.

Teine võimalus on see, et sul on lihtsalt mingi kaasasündinud sündroom või defekt. Sel juhul ei oska sulle mitte midagi soovitada, pole meditsiinilist haridust kahjuks. Kui kipud pigem selle peale panustama, siis konsulteeri kindlasti arstiga.

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks? Oletame, et teen trenni(mingit tavalist füüsise trenni umbes nagu jooksen ja tantsi värki, mitte mingit ilget lihaste pumpamist), kuid ikkagi lihased väsivad sedavõrd kiiresti! Näiteks, kui kirjutan tahvlile midagi siis hoian kätt üleval ja lihased väsivad ära. Kui ma seda tegevust peaks tegema tund-1,5h järjest, siis on mu käed täiesti väsinud. Mingisugused lollid vastused jätke endale, rääkige seda just pigem bioloogilisest seisukohast. Millest on see tingitud ja nii?

Ettetänades,

Henri

- spordiga alustajal on soovitatav enne jooksu ja jõutreeningute juurde asumist tugevdada lihaseid ja liigessidemeid;

- vastupidavusalade harrastajatel ja tervisesportlastel, kes muidu jõusaalis ei käi, on soovitatav teha oma keharaskusega jõuharjutusi kõikidele lihasgruppidele vähemalt üks kord nädalas, et ära hoida oma eriala iseloomust tulenevaid ülekoormusvigastusi;

- suure jõu ja/või kiiruse osakaaluga spordialade esindajad vajavad periooditi süvalihaste treenimist, sest vaatamata muidu heale füüsilisele vormile võivad järelearendamata süvalihased olla järjestikkuste vigastuste põhjuseks.

http://www.vomax.ee/?head=8&pageid=87&...nguage=estonian

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×